Post leczniczy a korzyści dla zdrowia

lecznicza czczo odchudzanie warzywa owocowe

Post leczniczy – czy jest to właściwa metoda na poprawę zdrowia??

Post terapeutyczny jest szeroko rozpowszechniony w różnych kulturach w takiej czy innej formie. Wiemy o tym nawet w zachodnich formach chrześcijaństwa. Odbędzie się przed Wielkanocą.

Prawosławni, na przykład Grecy, również mają okres postu przed Bożym Narodzeniem.

W tym czasie jesz wyłącznie produkty czysto wegańskie. Ale jak wszystkie tradycje, post terapeutyczny nie może być wyrwany z kontekstu. Tradycje te powstały w różnych czasach i przy różnych zwyczajach. Celem było zapewnienie równowagi dla nawyków, które nie są już dziś powszechne. Inny był też organizm ludzki, gdy powstały te tradycje. Nie chcemy powiedzieć, że post terapeutyczny to zły pomysł. Jak wszystko inne, musi znaleźć odpowiedni kształt dla naszej codzienności w dzisiejszych czasach.

Świeży i energiczny z terapeutycznym postem

post terapeutyczny schudnąć świeżą energię

Duchowy aspekt postu terapeutycznego

Współczesne i naszym zdaniem słuszne jest w dzisiejszych czasach traktowanie choroby i dobrego samopoczucia jednocześnie jako stanu ciała i umysłu. Dlatego post terapeutyczny jest czymś, co musisz głęboko zinternalizować. Instrukcje można znaleźć we wszystkich pismach religijnych, w tym w Biblii.

Substancje, myśli, nawyki, które zostały przesadzone, muszą teraz wydostać się z ludzkich umysłów i ciał. Przynajmniej przez chwilę. Pierwszym i normalnym rezultatem jest to, że nie potrzebujesz go tak bardzo po tym okresie postu terapeutycznego. Oczyszczamy się ze szkodliwych nagromadzeń w ciele i umyśle. Pozbywasz się zależności.

Spożywaj świeże warzywa podczas postu

warzywa odchudzające na czczo terapeutyczne

Post, ale nie głodowanie

Zdecydowanie nie chcemy krytykować jednej lub drugiej religii. Mówimy tu o formie postu terapeutycznego, który każda osoba, która jest również aktywnie zaangażowana, może realizować w swoim codziennym życiu. Jest to post terapeutyczny, ale wygląda na zmianę reżimu żywieniowego. Jesz dużo jedzenia, ale tym razem jest ono wegańskie i ma dużo składników odżywczych, witamin, kwasów tłuszczowych omega 3. Dzięki temu mamy wystarczająco dużo energii do naszej pracy umysłowej i fizycznej. To ekscytujące także dlatego, że udaje nam się odkrywać różne nowe rodzaje smaków i potraw. W ten sposób post terapeutyczny może stać się wspaniałym, motywującym doświadczeniem.

W tym czasie wiele osób rzeczywiście uczy się jeść naprawdę zdrowo. Lubią te nowo odkryte nawyki i są również przekazywane w życiu codziennym po zakończeniu postu terapeutycznego.

Kolorowa sałatka z pomidorów, ogórka i awokado

czczo lecznicza odchudzanie sałatka ogórek pomidory awokado

Bardzo często ma się też bezpośrednie, bardzo zauważalne korzyści zdrowotne. Większa różnorodność w jedzeniu, rezygnacja ze zbyt wielu substancji i nagromadzenie nowych prowadzi bezpośrednio do tego, że układ pokarmowy czuje się lepiej. Często odkrywa się również zapasy energii, które zostały zgromadzone w nieoczekiwanych ilościach w organizmie, ale których potencjał nie został jeszcze rozwinięty.

Jak to wygląda? Chcesz zacząć od kilkutygodniowego postu leczniczego po wakacjach i przygotować organizm do zdrowszego życia??

Daty są idealne na post terapeutyczny

Terminy odchudzania na czczo

Woda cytrynowa ma działanie zasadowe i odtruwa organizm

Post odchudzająca woda cytrynowa

Pyszne wegetariańskie bułeczki z bakłażana

Post odchudzający faszerowany bakłażanem

Pyszna zapiekanka warzywna

  Zapiekanka warzywna na czczo odchudzająca

Gulasz z soczewicy z pietruszką

  czczo lecznicza odchudzanie soczewica pietruszka

Polenta z pesto i suszonymi pomidorami

Suszone pomidory na czczo odchudzające owsianka z bazylią

Risotto warzywne

Warzywa ryżowe na czczo odchudzające

Pij tyle soków warzywnych, ile możesz

lecznicza czczo odchudzanie soki owoce warzywa

Spaghetti z pieczarkami i groszkiem

lecznicza czczo odchudzanie grzyby spaghetti groszek

Szpinak i spaghetti

czczo lecznicza odchudzanie spaghetti szpinak

Sałatka wegańska

terapeutyczny post odchudzający wegański

Thanks! You've already liked this