Pyszna zdrowa żywność: zdrowe przepisy mogą również dobrze smakować

pyszne zdrowe jedzenie żyjące w zrównoważony sposób schudnąć

Pyszne zdrowe jedzenie i właściwe podejście do sprawy

Wydaje się, że w ostatnich latach dyskusja na temat zdrowego odżywiania wymknęła się spod kontroli. Po obu stronach masz bardzo agresywnych przeciwników – czy dobrze jest przestrzegać pewnych ścisłych przepisów, czy nie.

Ponieważ lubimy też publikować zdrowe przepisy, uznaliśmy, że powinniśmy zbadać kwestię zdrowego podejścia do tego tematu.

Zdrowa żywność na odchudzanie

pyszne zdrowe jedzenie świeże warzywa

Dobra wola jest wszystkim?

Wiele osób początkowo tak myśli. Bezkrytycznie akceptują założenie, że to i tamto jest niezdrowe. Wszystko czego potrzebujesz to silna wola. Ale czy to brzmi realistycznie? Czy nie jest bardziej wiarygodne, że nasze ciało już daje nam wiele sygnałów o tym, co jest dla nas dobre, a co nie. Czy naprawdę musiałbyś wpaść w tarapaty??

Świeża sałatka w menu

pyszne zdrowe jedzenie jedzenie sałatki ze świeżych warzyw

Dotyczy to szczególnie osób, które chcą zostać wegetarianami. Naukowcy pokazują, że zdecydowanie nie wszystkie organizmy nadają się do tej przyczyny. Istnieje również szereg wysokobiałkowych produktów wegańskich, które powodują problemy żołądkowe. Właściwie taką decyzję należy przedyskutować z własnym lekarzem.

Oto główne punkty do rozważenia!

Jedz wegetariańskie

pyszne zdrowe jedzenie świeża sałatka japońskie jedzenie?

Trawienie

80% komórek układu odpornościowego znajduje się w przewodzie pokarmowym. Przede wszystkim ważne jest, abyś naprawdę bardzo dobrze radził sobie z jedzeniem. Nawet najlepsze jedzenie może zamienić się w truciznę, jeśli nie jest dobrze trawione, a zawarte w nim substancje nie są dobrze przyswajalne przez organizm.

Jak działa trawienie

pyszne zdrowe jedzenie układ trawienny żyj zdrowo

Łatwe trawienie również znacząco poprawia metabolizm. Przyczynia się do tego również aktywny ruch i odprężenie psychiczne. Jeśli będziesz działać nerwowo i szybko, może to również spowodować wiele problemów.

Caprese – zdrowa i pyszna sałatka startowa z pomidorów, mozzarelli i bazylii

pyszne zdrowe jedzenie świeże warzywa sałatka mozzarella pomidory bazylia

 Sałatka z marchewki z kolendrą i pietruszką

pyszne zdrowe jedzenie świeża sałatka marchew kolendra pietruszka

Jeśli jesteś w stresie, nie powinieneś jeść lub jeść bardzo mało. Powinieneś także wybrać proste kombinacje. Przede wszystkim powinieneś również rozwiązać swoje prawdziwe problemy.

Pyszne zupy kremowe

pyszna zdrowa zupa kremowa Zupa kremowa dyniowa

 Krem z dyni z grzankami

pyszna zdrowa żywność Zupa z kremem chlebowym Zupa z kremem dyniowym

 Zupa krem ​​ze szpinaku z orzechami

pyszna zdrowa zupa krem ​​chlebowy zupa krem ​​szpinakowy

Mięso

Oto kolejny punkt, który można nazwać krytycznym. Tu zaczynają się naprawdę wielkie pytania do dyskusji! Ponieważ niektórzy ludzie są wegetarianami z powodów moralnych, inni, ponieważ uważają, że jest to zdrowe. Ale czy naprawdę możesz rozdzielić te dwa aspekty? Bo jeśli życie bez mięsa jest niezdrowe, to z niewiedzy i fanatyzmu popełnia on rodzaj powolnego samobójstwa i źle się traktuje. Co jest w tym moralnego??

Zdrowe odżywianie to obfite menu

pyszne zdrowe jedzenie świeże warzywa mięso pieczywo produkty mleczne

Ludzie, którzy na dłuższą metę zostają wegetarianami, to ci, którzy generalnie nie lubią mięsa. Nie czujesz wyrzeczenia i ograniczeń.

Ale udowodniono, że wiele osób potrzebuje mięsa. Wśród nich jest bardzo wielu intelektualistów i tych, którzy są w taki czy inny sposób zaangażowani społecznie. Powinieneś jeść mięso dwa do trzech razy w tygodniu. Jest to również bardzo ważne dla osób ze słabą fizyką.

Danie mięsne z ziemniakami w mundurkach i szpinakiem

pyszne zdrowe jedzenie dania mięsne ziemniaki w mundurkach szpinak mięso

Nabiał

Oto kolejny kontrowersyjny temat, który nie jest tak dramatyczny jak ten z mięsem. Dla osób, które muszą jeść mięso, bardzo ważne są również produkty mleczne. Należy wspomnieć o tych samych motywach.

Nabiał

pyszne zdrowe produkty nabiałowe

Ale tutaj dochodzimy do kolejnego ważnego punktu – jakie jest pochodzenie produktów? Pasteryzowane wśród nich są trwałe, ale tracą swoje właściwości zdrowotne. Polecany jest również do mięsa: należy bardzo dobrze znać pochodzenie produktów.

Ważne jest również prawidłowe połączenie produktów, np. mięsa z warzywami. Zamiast tego bardzo często je się mięso z chlebem, co jest złe.

 Szparagi z filetem z łososia  

pyszne zdrowe jedzenie świeża sałatka szparagi filet z łososia

 Guacamole na pizzy?

pyszne zdrowe jedzenie makaron guacamole awokado wegetariańskie jedzenie

 Sałatka brokułowa z sezamem

pyszne zdrowe jedzenie wegańskie brokuły sezamowe

Cukiernia

Węglowodany rafinowane wcale nie pomagają naszemu organizmowi. Zamieniają się w tłuszcz i zbierają się w najbardziej nieodpowiednich miejscach. Jeśli więc chcesz czuć się zdrowo, powinieneś mieć do niego dostęp tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach.

Bezglutenowy sernik z figami

pyszny zdrowy sernik deserowy z figami bezglutenowy

Istnieją bardzo smaczne przepisy przyrządzane ze zdrowych składników. Należą do nich orzechy, masło kokosowe, miód. Po ich wypróbowaniu zwykle czujesz się znacznie lepiej. Trudno też będzie ponownie preferować inny, sztuczny smak.

Ze wszystkich słodyczy zazwyczaj można polecić tylko czarną czekoladę.

Słodycze wegańskie

pyszne zdrowe jedzenie orzechy deser z dyni

Pyszne małe tarty, które są również zdrowe i niskokaloryczne

  pyszne zdrowe jedzenie cukierki wegańskie tartlet marchewki jabłko

Kawa

Kawa wcale nie jest zła. Dla większości ludzi jest gdzieś. Jeśli masz poważne skargi, to oczywiście musisz się bez tego obejść. Ale poczujesz to, nie martw się!

Picie kawy to nie problem

pyszne zdrowe jedzenie napoje pić kawę

W końcu należy maksymalnie zmniejszyć ilość.

Surowe jedzenie

Surowa żywność może w niektórych przypadkach ratować życie. Pożywienie w tej formie jest bardzo zbliżone do stanu pierwotnego, a wszystkie składniki wciąż tam są. Ponadto nie będziesz cierpieć z powodu odwodnienia. Powodem jest to, że w tym stanie jedzenie zawiera dużo więcej wody.

Owoce egzotyczne – rogaty melon

pyszne zdrowe jedzenie owoce i warzywa róg melon

Jednak nie wszyscy ludzie dobrze trawią pokarm w tym stanie. Może to prowadzić do bardzo poważnych, szkodliwych dla zdrowia konsekwencji. W wielu dietach zawierających zdrową i wegańską żywność jest to zalecane tylko w określonych porach roku.

Surowe jedzenie

pyszne zdrowe jedzenie świeże warzywa sałatka szparagowa wiosenne owoce

Orzechy surowe – migdały

pyszne zdrowe jedzenie świeże warzywa i orzechy migdały

Thanks! You've already liked this