Aronia jagoda: cudowna uzdrawiająca jagoda o świetnym działaniu

Sok z owoców aronii aronii

Poznaj wspaniałe właściwości jagód aronii i skorzystaj z nich!

Aronia to wspaniała roślina z rodziny różowatych. Jest roślina wieloletnia i może osiągnąć wysokość od 1,5 do 3 m.

Wiele osób myśli o nim jako o drzewie. To właściwie krzak.

Ale ważniejsze jest coś innego. Jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących w przyrodzie. Jagody aronii zawierają dużo organicznych flawonoidów i znacznie więcej witaminy P niż jabłka i pomarańcze. Jest wiele zwierząt, które odkryły roślinę aronii i jagody aronii i nadal włączają je do swojego menu.

Efekt jagody aronii

Aronia Aronia Owoce Roślinne

Wiele różnych roślin pod tą nazwą

Ważne jest, aby zrozumieć, że z tą nazwą kojarzy się wiele różnych roślin. Istnieje ponad 20 różnych odmian. Jest wśród nich wiele hybryd. Najczęściej występuje aronia melanocarpa. Ich owoce są czarne. Potem pojawia się Aronia Arbutifolia. U tego gatunku jagody aronii są czerwone.

Obie odmiany mają pokaźną ilość pokarmu.

Kwiaty aronii

Aronia arbutifolia Kwiaty rośliny aronii

Jagody aronii czarnej – owoce

Aronia Krzewy aroniowe

Aronia z czarnymi jagodami

Oprócz owoców, czarne i czerwone gatunki różnią się od siebie kilkoma innymi istotnymi cechami. Drugi rodzaj ma drobny torf na liściach. Czarne są również mniejsze od czerwonych. Roślina aronii ciemnej jest również znacznie wyższa. Może osiągnąć nawet 2,4 metra.

Aronia z czarnymi jagodami

Aronia Roślina Aronia Czarna

Aronia z czarnymi jagodami ma latem błyszczące ciemnozielone liście. Jesienią pokrywa je wiele odcieni typowych dla tego sezonu. Dotyczy to czerwonego, żółtego i pomarańczowego, a także różnych ich mieszanek.

Owoce aronii rosną w połowie lipca. Są całkowicie dojrzałe i gotowe do spożycia w sierpniu.

Aronia – cudowna jagoda

Aronia melanocarpa roślina aronii

Aroniaune Jagody aronii jako lekarstwo

Nie każdy lubi smak lekko gorzkich jagód aronii. Warto jednak poszukać odpowiedniego wariantu do ich spożycia. Według wielu badań i ekspertów owoce aronii są naprawdę zdrowe. Właściwości lecznicze można wytłumaczyć wysoką zawartością antocyjanów. Są to rozpuszczalne kolorowe pigmenty, które mają właściwości zdrowotne. Służą jako przeciwutleniacze i wykazują skuteczne działanie przeciwzapalne.

Małe jagody o dużym wpływie

aronia melanocarpa aronia aronia jagodowa

Antocyjany stanowią znaczną część tego owocu. Na 100 gramów świeżych owoców znajduje się od 725 do 1050 mg. Owoce te zawierają również dużo witaminy P. Naczynia krwionośne stają się bardziej przepuszczalne, a jednocześnie jędrniejsze. Stwardnienie i problemy sercowo-naczyniowe są również zwalczane przez spożywanie jagód aronii.

Inne ważne witaminy, które w niej zawarte to A i E. Jagody aronii zawierają dużo witaminy C, witaminy K oraz witamin z grupy B..

Medycyna naturalna 

Aronia Aronia Krzaki Roślin Czerwonych Liści

Flawonoidy

Już na początku wspomnieliśmy, że jagody aronii zawierają dużo organicznych flawonoidów. Należą do nich luteina i karoten. Są bardzo ważnymi przeciwutleniaczami, a wśród flawonoidów należy wymienić również zeaksantynę. Substancja ta filtruje szkodliwe promienie ultrafioletowe. W ten sposób chronisz własną siatkówkę.

Gorzki smak jest również bardzo cenny, ponieważ w tych jagodach znajdują się bardzo duże ilości mikroelementów. Jest w nim wapń, potas, magnez, a także sód, fosfor i żelazo.

Jagody aronii są bogate w organiczne flawonoidy

Aronia Aronia Roślina Liście Owoce

Jagody aronii zawierają również cynk i mangan. Jest też spora ilość jodu.

Regularne spożywanie może nawet obniżyć ciśnienie krwi i zły cholesterol w organizmie.

Produkt bardzo alkaliczny

W ostatnich latach dużo mówi się o produktach alkalicznych. Ponieważ w naszych tradycyjnych jadłospisach jest ogólnie więcej produktów kwaśnych, należy starać się uzyskać odpowiednią równowagę w organizmie za pomocą substancji zasadowych. Uważa się, że sok z aronii stanowi naturalną ochronę przed promieniowaniem z komputerów i telefonów komórkowych.

Szklana miska pełna jagód aronii

Aronia Aronia Roślinna Skórka Owocowa

Brilliantissima, czerwone jagody aronii

Właśnie wspomniano o czerwonych jagodach aronii. Teraz do tego wrócimy. Roślina ta osiąga do 3 m wysokości. Kwitnie na przełomie września i października.

Odpowiednia odmiana aronii jest bardzo atrakcyjna. Wynika to nie tylko z gęstej masy liści, ale także z tego, że na początku października owoce są jaskrawoczerwone i błyszczące. Na małą skalę działają moczopędnie i działają jak środki porywające.

Aronia czerwona

Aronia arbutifolia roślina aronia zdrowa żywność

Podobnie jak jagody aronii czarnej, również czerwone polecane są osobom z nadciśnieniem. Są zdrowe dla tej grupy docelowej, ponieważ zawierają bardzo mało fruktozy. Zawierają od 3 do 5 razy więcej jodu niż truskawki, maliny i jabłka.

Sok z aronii

Sok z jagód aronii można stosować na zapalenie żołądka, hemoroidy i problemy z jelitami. Owoce te mają również unikalną właściwość zachowywania swoich użytecznych właściwości we wszystkich możliwych formach.

 Sok z aronii dla zdrowia

Sok z aronii zdrowa żywność

Thanks! You've already liked this