7 wskazówek dotyczących projektowania ogrodu dla początkujących – przyjemnych i praktycznych

porady dotyczące projektowania ogrodu dla początkujących egzotyczny ogród z przodu

7 wskazówek dotyczących projektowania ogrodu dla początkujących – przyjemnych i praktycznych

Mógłbyś zamieszkać w nowym domu z pustym ogrodem. Lub możesz mieć starszy dom z przebudowanym krajobrazem. Jeśli od razu zaczynasz swój pierwszy projekt ogrodu, oto siedem podstawowych punktów dotyczących kształtowania krajobrazu dla początkujących.

Jeśli nigdy wcześniej nie zajmowałeś się projektowaniem krajobrazu, możesz być przytłoczony wszystkimi wyborami, których możesz dokonać. Ale te same zasady, które definiują Twój projekt wnętrza, powinny również dotyczyć projektu Twojego ogrodu. Tutaj zebraliśmy pomysły na projektowanie krajobrazu dla początkujących.

Piękna przyroda – różnorodność kwiatów, gatunków roślin i ścieżek

porady dotyczące projektowania ogrodu kolorowe rośliny kwiaty

Pomysł 1

Zrób listę potrzeb i pragnień. Twoje dzieci potrzebują placu zabaw? Chcesz uprawiać warzywa? Czy Twoja rodzina chciałaby zebrać się na tarasie słonecznym lub werandzie? Zrób kilka ręcznych szkiców podwórka; jest to świetna zasada porządkowania projektowania krajobrazu dla początkujących. „To nie są główne plany, tylko pomysły” – mówi Marianne Lipanovich, autorka Wielkiej Księgi Projektów Ogrodów (Oxmoor House, 2008). „To, co zrobiłam przy planowaniu naszego podwórka, to dosłownie kilka linii i kółek, ale mój mąż dostał plan i przeszliśmy do formalnego planowania. Możesz z łatwością czerpać radość z pomysłów bez zbytniego czasu i zaangażowania.”

Ten frontowy ogród charakteryzuje się porządkiem i pięknem

porady dotyczące projektowania ogrodu dla początkujących piękne

Pomysł 2

Zbadaj wzory słońca i wiatru. Chciałbyś mieć patio po zachodniej stronie domu, ale będzie dużo popołudniowego słońca, co oznacza, że ​​sierpniowy posiłek nie będzie relaksujący – tylko gorący. A wiatr za rogiem szybko zgaśnie ognisko. To są typowe błędy projektowania krajobrazu dla początkujących. Twój projekt powinien uwzględniać wszystkie czynniki – co słońce i wiatr robią o różnych porach dnia i roku. „Potrzebujesz rozwiązań, które złagodzą problem”, mówi Lipanovich.

Bajkowa atmosfera na zewnątrz

porady dotyczące projektowania ogrodu dla początkujących woda

Pomysł 3

Zanim zaczniesz kształtować krajobraz, pożyj przez chwilę. Podejmowanie szybkich decyzji może prowadzić do wyborów, które nie działają na dłuższą metę. „Na naszym podwórku są pewne obszary, w których idziemy i gdzie siedzimy, nie pomyślałbym, że kiedy kupowaliśmy nieruchomość”, mówi Lipanovich.

Jasne kolory i różne rodzaje roślin w ogrodzie

porady dotyczące projektowania ogrodu początkujące rośliny egzotyczne

Pomysł 4

Mały początek. Home and Garden TV Shows ujawniają sekrety i pomysły dla wszystkich upiększających ogród w zaledwie trzy dni. Częścią tego procesu jest powolne opracowywanie planu i cieszenie się procesem. Zacznij od małej klombu. Wyjdź i popracuj nad tym przez godzinę lub dwie, jeśli masz wolny czas i nie martwisz się wszystkimi zadaniami. – Nie spiesz się, żeby zobaczyć, jak się sprawy potoczą. Rośliny rosną, dziury są zasypywane, a ludzie o tym zapominają.

Kolorowa natura wysokie drzewa

porady dotyczące projektowania ogrodu dla początkujących czerwone niebieskie rośliny

Pomysł 5

Pracuj wokół punktu centralnego. Każdy dobry projekt ogrodu ma punkt centralny lub szereg punktów centralnych, a ustalenie projektu krajobrazu jest prostą zasadą. Może to być rzeźba, oszałamiająca roślina, drzewo lub seria krzewów. „Chodzi o to, aby zwrócić twoją uwagę i pociągnąć cię przez krajobraz”, mówi Lipanovich.

Środowisko miejskie – park miejski

aranżacja ogrodu pomysł na projekt krajobraz spacer

Pomysł 6

Skoncentruj się na skali i regulacji. Jest to najdelikatniejsza zasada projektowania krajobrazu dla początkujących, ale skala i regulacja nadają podwórkowi spójny wygląd. Występują różnice w wielkości, kształcie i kolorze wysokich roślin naprzeciw budynku lub za klombem. „Będziesz chciał powtórzyć niektóre elementy, czy to konkretną roślinę, dominujący kolor, czy nawet kształt, aby uzyskać poczucie spójności” – mówi Lipanovich. „Ale nie chcesz też, żeby było monotonne i nudne, więc spróbuj dodać okazjonalnie element, który różni się od krajobrazu i który będzie się wyróżniał”.

Różnice w wielkości, kształcie i kolorze wysokich roślin naprzeciw budynku lub za klombem

porady dotyczące projektowania ogrodu dla początkujących

Pomysł 7

Bądź otwarty na zmiany. Bądź szczery co do tego, co lubisz najbardziej – i co wolisz. „Z biegiem lat odkryłem, że naprawdę coś mi się podoba i że już mnie to nie odzwierciedla, więc to usuwam” – mówi Lipanovich.

 Zintegrowany basen na podwórku 

basen ogrodowy zintegrowany pomysł na dziedzińcu domPlan ogrodu

Projektowanie krajobrazu

porady dotyczące projektowania ogrodu plan dla początkujących

Thanks! You've already liked this