25 fajnych praktycznych pomysłów na balkon – oaza na balkonie

Fajne praktyczne pomysły na balkon

25 praktycznych pomysłów na balkon – stwórz relaksującą oazę na balkonie

Większość ludzi korzysta z balkonu lub tarasu do wieszania prania lub przechowywania tam starych, nieużywanych rzeczy. Rzadko można zobaczyć balkon, który służy jako piękny i elegancki kącik relaksu z wieloma ozdobnymi kwiatami.

Powody tego są następujące: mała przestrzeń w mieszkaniu i niewygodne otoczenie. Kto chciałby cieszyć się zanieczyszczonym powietrzem w mieście lub budynku naprzeciwko, który jest tylko 2-3 metry??

Świeży wiosenny nastrój na małym balkonie – kolorowe kwiaty i różne rodzaje roślin

praktyczne pomysły na balkon kolorowe kolorowe czerwone różowe kwiaty

Niemniej jednak wszyscy chcemy mieszkać w komfortowo wyposażonych domach. Przede wszystkim zależy to od naszych poglądów. Zacznij od zaprojektowania swojego tarasu lub balkonu. Stwórz przytulną, świeżą atmosferę z dużą ilością kwiatów, aby nawet twoi sąsiedzi wykorzystali ją jako model.

Przedstawiamy 8 praktycznych pomysłów, które pomogą Ci przekształcić balkon lub taras w oazę lub wspaniały kącik relaksu. Możesz nie mieć dużo wolnego miejsca i możesz być bardzo zajęty. Ale wszystko zależy tylko od Twoich pragnień i Twojej organizacji.

Dodaj dużo kwiatów i zieleni

kwiaty fajny pomysł na balkon projekt poduszki drewniane meble

Kwiaty i zieleń

Zaczynamy od tego, bo trudno wyobrazić sobie zakątek relaksu bez kwiatów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przed rozpoczęciem uprawy roślin.

Zazwyczaj balkon nie jest zbyt obszerny. Bądź więc mądry i umieszczaj tam tylko niezbędne przedmioty. Użyj wiszących koszy – są bardzo oszczędzające miejsce. Odpowiednim rozwiązaniem są również skrzynki na kwiaty, które są mniejsze i bardziej zwarte. Nie ustawiaj doniczek na podłodze, ponieważ będą one tylko utrudniać i blokować przejście. Wybierz te rodzaje roślin, które będą się dobrze rozwijać na balkonie. Na przykład, jeśli balkon wychodzi na południe, możesz wybrać te rodzaje roślin, które latem wytrzymają gorące promienie słoneczne.

Zorganizuj swój wolny czas tak, aby zwracać większą uwagę na florę na balkonie. Najpierw ubij balkon, hodując kilka roślin. Jeśli zdecydujesz się uprawiać byliny, pamiętaj, aby przynosić je do domu w miesiącach zimowych.

Chodniki podłogowe lub sztuczna trawa tworzą przytulną atmosferę

praktyczne pomysły na balkon markiza przeciwsłoneczna miejsce pracy

Połóż na podłodze dywanik lub sztuczną trawę

Mozaika podłogowa i płytki nie mogą stworzyć przytulnej i ciepłej atmosfery na balkonie, dlatego użyj dywanu, sztucznej trawy lub chodników podłogowych. Co więc daje złudzenie optyczne, że balkon jest naturalnym przedłużeniem pokoju?.

 Meble kratowe wykonane z metalu na balkonie

praktyczne pomysły na balkon metalowa krata do siedzenia szkło

Wybierz odpowiednie meble

Jeśli pokój jest zbyt mały i kompaktowy, zapominasz o możliwości i szansie przyjęcia tam gości. Lepiej postarać się, aby było przytulnie, nawet jeśli wystarczy to tylko dla jednej osoby. Inne ważne wskazówki:

Meble drewniane nie są bardzo trwałe. Lepiej używać składanych mebli. Samo zrobienie stołu naściennego to nic wielkiego.

Postaw szafę lub komodę na balkonie, gdzie możesz przechowywać przedmioty, których rzadko używasz.

Przytulna strefa relaksu – drewniane meble i szare poduszki

praktyczne pomysły na balkon drewniane szare poduszki krata meblowa

Naszym celem jest czuć się bliżej natury, dlatego meble z wikliny lub meble z rattanu to doskonały wybór. Ponieważ służą jako meble ogrodowe, nie martw się, że zmokną od deszczu. Dodaj wesołe, dekoracyjne poduszki i poduszki, aby stworzyć bardziej nastrojową atmosferę.

Umieść świece w szklankach – romantyczna atmosfera

praktyczne pomysły na balkon świece świecące w drewnie

oświetlenie

Światła powinny wydawać się pośrednie, subtelne, funkcjonalne i romantyczne. Świece, które można włożyć do kieliszków, a następnie przymocować do ściany, świetnie się do tego nadają. Na rynku dostępna jest szeroka gama lampionów i popularnych lamp solarnych. Przede wszystkim szukaj pośredniego, żółtego efektu świetlnego.

Posadź zioła i przyprawy na balkonie

praktyczne fajne pomysły na balkon kwiaty doniczkowa podłoga

aromatyczne zioła i przyprawy

Nie oszczędzają dużo miejsca, ale sprawią, że Twoja oaza będzie kolorowa i funkcjonalna, a ich aromaty poprawią jakość powietrza. Nasza wskazówka: nie używaj ziół ani przypraw, które wyhodujesz na balkonie, jeśli znajduje się on na ruchliwej i ruchliwej ulicy.

Zielone składane meble, okrągły stół i zielony parasol

praktyczne pomysły na balkon relaksują zielone składane meble

Zapewnij cień latem

Dla większego komfortu i przytulności rozważ możliwość stworzenia gęstych cieni na balkonie. Istnieją dwa warianty – parasol lub markiza. Drugi jest droższy, ale jednocześnie rozwiązuje pewne problemy. Dzięki ich cieniowi, w gorące letnie dni w salonie pozostaje chłodniejszy. Nie ma więc potrzeby korzystania z klimatyzacji. Kwiaty na balkonie są zadbane nawet w cieniu.

Kolorowe i wesołe donice – stylowa dekoracja

praktyczne pomysły na balkon kolorowe kwiaty doniczkowe świadkiem

dekoracja

Stwórz przyjemną atmosferę na balkonie, gdzie możesz odpocząć w spokoju.

Zły wzór do naśladowania do dekoracji na balkonie – tandetny i bez smaku

pomysły balkon sztuka sztuka kiczowaty design kolorowe

Kilka wskazówek na ten temat:

Po ułożeniu mebli udekoruj pokój. Zacznij organizować większe przedmioty. Wykorzystaj naturalne ozdoby z natury. Suszone kwiaty, liście, detale z drzew o ciekawych kształtach, białe kamyki. Unikaj plastikowych przedmiotów. Wybierz dekoracje wykonane z drewna, kutego żelaza i gliny.

Grill na balkonie

praktyczne pomysły na balkon zrelaksuj się przy grillu

grill

Jeśli wolisz świeżo przygotowane jedzenie i oczywiście jeśli warunki są odpowiednie, rozważ pomysł grilla na balkonie. Przede wszystkim proszę oprzeć swoją decyzję na wolnej przestrzeni na balkonie.

         Cudowna, przyjemna atmosfera na balkonie

praktyczne pomysły balkonowe kolorowe meble fotel krzesło Kompaktowy, ale przyjemnie urządzony balkon?  praktyczne pomysły na balkon kolorowe żółte motywy krzesło składany stół

Nowoczesny miejski design – podłogi drewniane

praktyczne pomysły na balkon kolorowy przytulny kącik relaks

Cudowny kącik relaksu – kompaktowe meble drewniane

praktyczne pomysły na balkon kolorowe drewniane kraty natura piękna Jasnożółta ściana – kompaktowy balkon ozdobiony mnóstwem kwiatów praktyczne pomysły na balkon kolorowa doniczka żółta kompaktowa ściana

Białe meble, ozdobna ceglana ściana i czerwone tulipany tworzą nastrój na tym balkonie

praktyczne pomysły na balkon kolorowe białe ceglane tulipany ścienne czerwone

Słoneczny balkon w mieście – zielone krzesła i kwadratowy drewniany stół

pomysły balkon sztuka drewno zielone krzesło Duży balkon – meble z ciemnej wikliny pomysły balkon elegancki design ciemne meble

Stary, klasyczny budynek – prosty, ale efektowny balkon

pomysły balkon z klasą zrób sobie ceglany mur

Cudowna część wypoczynkowa, w której rano można zjeść śniadanie?

pomysły balkon sztuczna natura świeża część wypoczynkowa relaks śniadanie

Ciesz się piękną przyrodą z tego dużego tarasu słonecznego

pomysły balkon nowoczesny charakter duży pokój

Miejska atmosfera i dopasowany projekt balkonu

pomysły balkon nowoczesne miejskie pudełko na kwiaty

Thanks! You've already liked this