Potahy na rohovou sedací soupravu: možnosti aktualizace čalounění nábytku a mistrovská třída v krejčovství

Potah na čalouněný nábytek z přírodního materiálu

Potah na čalouněný nábytek z přírodního materiálu

Interiérové ​​textilie jsou skvělou volbou pro vytvoření útulné atmosféry a atraktivního vzhledu. Potah na pohovku pomůže nejen změnit vzhled vašeho pokoje – ochrání čalounění pohovky před nečistotami. U rovné sedačky není těžké ji vyrobit, ale co ta rohová? Pojďme na to.

Ručně pletený potah vypadá velmi stylově

Ručně pletený potah vypadá velmi stylově

Nutnost a pohodlí

Slipcover je ve skutečnosti skvělou volbou pro každou pohovku. Je to snadný způsob, jak změnit vzhled, přinést něco nového, aniž byste se příliš namáhali. Šetříte čas i peníze, protože nákup látky je mnohem levnější než tahání pohovky. Navíc si ji můžete ušít sami..

15

Důležité! Pokud má rodina domácí mazlíčky, pak se neobejdete bez potahu pohovky, protože chlupy domácího mazlíčka se snáze umyjí, než odstraní z čalounění. A umýt to není vůbec obtížné..

Interiér můžete aktualizovat novým nábytkovým potahem

Interiér můžete aktualizovat novým nábytkovým potahem

Jednou z nejvýznamnějších nákladových položek je tkanina, protože velikost rohové sedací soupravy je velká i v těch nejmenších modelech. Při jeho výběru je třeba mít na paměti, že musí být pevný a odolný, příjemný na dotek a mít atraktivní vzhled..

Originální nápady

Kryt, nebo jak se mu také říká pelerína, může být velmi odlišný. Jak to udělat, závisí na několika bodech:

 1. Intenzita používání a styl místnosti.
 2. Velikosti pohovek a rozpočet.
 3. Čas na tvorbu a dovednosti.

15

Oblíbené typy potahů:
 1. Ušito ze zakoupeného kusu látky. Možná je tato možnost nejjednodušší, nejrychleji implementovatelná, ale ne nejlevnější. Takový výrobek se vejde do designu každé místnosti, s výhradou správného výběru barvy a textury hmoty..
 2. Prošívaný. Je také ušitý z jednoho kusu, ale je zapotřebí více látky, protože bude použit jak na přední, tak na špatnou stranu. Proces vytváření prošívaného potahu je poměrně dlouhý, protože jej musíte prošít příslušným „vzorem“ po celé ploše.
 3. Patchwork technika. Zkušené řemeslnice používají nové látky k vytvoření originálního efektu a krásného vzoru, ale zbylé textilie jsou v pořádku. Můžete to ušít ze starých věcí.
 4. Pletené. Vytvoření takového produktu bude trvat dlouho, ale výsledek stojí za to. Samozřejmě, abyste mohli začít plést, měli byste získat spoustu příze a mít dovednosti v práci s pletacími jehlami nebo háčkováním..

Domácí prošívaný přehoz

Domácí prošívaný přehoz

Možností pro vytvoření obalu je ve skutečnosti mnohem více a je jen na vás, kterou možnost si vyberete..

Důležité! U rohové sedací soupravy není absolutně nutné vyrábět jednodílný potah, aby zakryl všechny povrchy nábytku. Je zcela možné použít samostatné obdélníkové potahy sedadel a polštáře. Šití této možnosti je mnohem jednodušší a rychlejší..

15

Šití mistrovské třídy

Nebudeme zvažovat možnost použití patchworkové techniky nebo pleteného potahu. Zastavme se na obyčejném plášti, který si může ušít každá hostitelka.

Provádění měření

Tento bod je první a nejdůležitější. Konečný výsledek závisí na správnosti měření a opatrnosti. Musíte změřit všechno – záda, sedadlo, celkovou výšku. Co dalšího je třeba změřit, závisí na konstrukci krytu.

Důležité! Při nákupu látky byste ji měli vždy brát s rezervou na povolenky..

Pokud nemáte žádné zkušenosti se šitím, měli byste nakreslit schéma nábytku na papír a použít tam všechny rozměry. Přidejte k množství přijaté látky další 1 m. Nemyslete si, že je to nadbytečné, časem se potah setře a tuto tkaninu lze použít na opravu.

Správné měření zvýší rychlost práce

Správná měření zvýší rychlost práce

Výběr látky

Výběr látky pro tento druh práce není obtížný. Pokud nemáte dovednosti šití, pak nekupujte látku se vzorem: bude obtížné ji sladit. Nejlepší materiály pro dnešek:

 1. Jacquard.
 2. Stádo.
 3. Shinil, má plyšový povrch.
 4. Plisovaný.
 5. Eko kůže.
 6. Umělá nebo přírodní kožešina.

15

Vzor

Měření provedená v první fázi se přenesou na milimetrový papír, přičemž se pamatuje směr řezu. Jakmile je vzor papíru vytvořen, lze jej přenést na látku. Je vhodné to provést na rovném, rovném povrchu. Na kreslení je nejlepší použít křídu nebo tenkou kostku mýdla..

Rada! Aby papírový vzor „neběžel“ po látce, je nutné jej zajistit špendlíky.

Malá šicí zařízení pomohou usnadnit šití.

Malé šicí příslušenství pomůže usnadnit šití

Další důležité body:
 1. Poté, co je vzor nastíněn, musíte duplikovat jeho čáru o 1-1,5 cm více. To bude rezerva pro zpracování švů a hran..
 2. Pokud existuje pochybnost, že měření byla provedena správně, mělo by být provedeno více opravných položek. Díky tomu bude možné provádět opravy při šití..
 3. Je důležité, aby se kryt na nábytku příliš pevně neutahoval. Úkolem před námi není přetáhnout, ale aktualizovat vzhled nábytku..

Nezapomeňte na přídavky na švy a dokončovací práce

Nezapomeňte na přídavky na švy a dokončovací práce

Šití

Za prvé, podél čáry vzoru, musíte části uchopit límcovým švem, nemělo by být příliš silné, jen ponechte kryt neporušený.

Rada! Před provedením švu na psacím stroji nebo ručně je důležité vyzkoušet výrobek na pohovce. Pokud pelerína sedí správně – nenafukuje se, příliš se neroztahuje a neklesá, pak je vše v pořádku.

Zbývá pouze šít podél lýtek a vyhladit švy, takže budou vypadat čistší a upravenější. Pokud jsou okraje látky náchylné k třepení, měly by být šité speciálním švem..

Konečný proces šití

Konečný proces šití

Tipy na šití

Aby byl kryt originální, můžete uvést do provozu následující tipy:

 1. Nebojte se používat stuhy, mašle, třásně – díky tomu bude produkt jedinečný a pomůže vám realizovat vaše designové fantazie. Zde je samozřejmě důležité to nepřehánět..
 2. Pokud kvůli nezkušenosti při šití vznikly určité nedostatky, pomohou je polštáře opravit. Je dobré, když mohou být vyrobeny ze stejné látky jako samotný potah..
 3. Aby mohl pevně sedět na svém místě, měl by v něm být po obvodu vytvořen elastický pás..
 4. Objem dodá vrstva polstrovaného polyesteru nebo pěnové gumy.

Krásná a snadno ovladatelná

Krásné a snadno použitelné „oblečení“ na čalouněný nábytek

Renovace interiéru velurovým pláštěm

Renovace interiéru velurovým pláštěm

Výstup

Vytvoření potahu pro rohovou sedací soupravu je o něco obtížnější než pro rovnou, ale je to docela možné s vlastními rukama. Hlavní věcí je vzít v úvahu specifika návrhu a provádět měření velmi opatrně..

Thanks! You've already liked this