Kombinace tapety v obývacím pokoji: 70 nápadů na fotografie

Kombinace tapety v obývacím pokoji: 70 fotografických nápadů

Ze všech možných typů dekorací na zeď byla a zůstává tapeta tím nejpraktičtějším a nejpohodlnějším řešením pro rychlou renovaci interiéru. Rolovací krytiny jsou oblíbené zejména při navrhování hal – nejelegantnějších místností domu, kde je estetika a pohodlí vždy na prvním místě. Pomocí správné kombinace tapet snadno vytvoříte v obývacím pokoji slavnostní atmosféru, dodáte místnosti osobitost a někdy ji i vizuálně zvětšíte..

Základní pravidla pro kombinování tapet v obývacím pokoji

Díky moderní rozmanitosti dokončovacích materiálů se zdobení obývacího pokoje tapetou stává skutečnou kreativní výzvou. Kombinací odstínů a textur můžete vytvořit jedinečný a nezapomenutelný interiér, zatímco díky jednotnému lepení stěn je místnost často nudná a nevýrazná. Ale aby kombinace tapet vypadala atraktivně, je nutné dodržovat zákony rovnováhy a harmonie, které vycházejí z praktických zkušeností mnoha designérů..

Zdůrazněná stěna

Pomocí jasných kontrastů nebo nápadných tisků v obývacím pokoji je obvyklé zvýraznit pouze jednu vertikálu. Může to být povrch, buď za pohovkou, nebo ten, na kterém je připevněna televize. V tomto případě by závěsy měly splynout s převládajícím typem povrchové úpravy. Dobrým řešením by bylo zopakovat motiv přízvuku v dekoru – na polštářích pohovky, úzkých hranicích, rámech atd. – to dodá atmosféře kompletní vzhled.

Kombinace tapety v obývacím pokoji - akcentovaná stěna Kombinace tapety v obývacím pokoji - akcentovaná stěna

Vliv barev

Při výběru palety tapet pro kombinaci byste měli upřednostňovat neutrální, ušlechtilé tóny. Omezení v dekoraci zdůrazňuje krásu nábytku a doplňků a slouží jako plátno pro celkový obraz interiéru. Pestré kresby jsou přípustné pouze ve velmi prostorných místnostech, kde vládne kreativní eklekticismus nebo avantgardní fúze.

Kombinace tapety v obývacím pokoji - Vliv barev Kombinace tapety v obývacím pokoji - Vliv barev

Tiskne

Vzory na roletových krytinách, které jsou lepené v sousedství, by měly být navzájem v souladu. Dokonalý tandem – diskrétní květinové kadeře vedle jednoduchých geometrických linií ve stejném barevném schématu. Pokud jsou na jedné z sekcí velké kresby nebo tapety, je lepší udělat zbytek povrchu jednobarevným..

Kombinace tapety do obývacího pokoje - tisky Kombinace tapety do obývacího pokoje - tisky

Textura

Chcete -li vytvořit krásný design obývacího pokoje, doporučuje se použít tapety přibližně stejné hustoty a reliéfu. Kryty ze stejné série (katalog) jsou optimálně kombinovány. Opakující se metalický lesk, vintage matný nebo velurový poprašek vizuálně spojí stěny do jediné kompozice, zatímco různé textury vnesou do designu haly disonanci..

Kombinace tapety v obývacím pokoji - textura Kombinace tapety v obývacím pokoji - textura

Doprovodná tapeta

Trend kombinovat textury se stal v mnoha zemích velmi populární. Vzhledem k této skutečnosti začali výrobci vyrábět celé kolekce „spárovaných“ tapet, které spolu vypadají maximálně esteticky. Když si vyberete jednu z těchto možností, rozhodně se nepletete, protože společníci jsou vyvíjeni profesionály a perfektně se shodují ve všech potřebných parametrech. Stejná šířka role, hustota povlaku, textura, odstíny jsou klíčem ke skutečně krásné a stylové renovaci stěn v obývacím pokoji.

Díky chytrému designu je doprovodná tapeta vysoce kompatibilní. Mají optimální proporce barev a linek, hrany jsou správně zpracovány, takže lepení zvládnete snadno sami. A naopak, majitelé bytů po nákupu krytin různých značek riskují zničení interiéru nevhodnými barvami a znatelnými rozdíly v tloušťce podél obrysů rolí..

Kombinace tapety do obývacího pokoje - doprovodná tapeta Kombinace tapety do obývacího pokoje - doprovodná tapeta

Panely a výklenky pro televizi

Luxusní nástěnné malby jsou jedním z nejlepších způsobů, jak oživit váš obývací pokoj. Velký nebo středně velký „obrázek“ neobvyklých drahých tapet zdůrazní bezvadný vkus obyvatel domu. Pro rozšíření prostoru haly se nejlépe hodí scénické obrazy s efektem volumetrického osvětlení..

3D tapeta se s tímto úkolem dokonale vyrovná. Nezapomeňte však na nudnou krajinu s břízami nebo vodopády. Moderní velkoformátová tisková studia nabízejí nespočet možností pomocí počítačové grafiky, přizpůsobených malířských děl, imitace řezbářství, štukování, kování, vitráží a dalších výtvarných technik.

Při vytváření výklenku pro televizi je vhodné věnovat pozornost omezenějším možnostem. Znatelné vzory a aktivní kontrasty odvedou pozornost od obrazovky, ztěžují zaostření a způsobují namáhání očí. Optimálním řešením pro vložení výklenku (nebo římsy) do obývacího pokoje jsou klidné matné textury s téměř nepostřehnutelnou hrou světla a stínu mezi hlavní, barvou pozadí a odstínem vzorů. Můžete se také pozastavit nad imitací přírodních povrchů – dřeva, kamene, betonu, zdiva.

Kombinace tapety v obývacím pokoji - Panely a výklenky pro televizi Kombinace tapety v obývacím pokoji - Panely a výklenky pro televizi

Vertikální kombinování

Rovnováha mezi horizontálními a vertikálními liniemi je velmi důležitá pro vytvoření příjemného prostředí v obývacím pokoji. To bere v úvahu nejen vlastnosti dekorace, ale také jakékoli další položky. Přirozenou horizontálu tedy obvykle představuje pohovka, televize, všechny druhy polic, nízký konferenční stolek. To vše dělá interiér podřepaný a trochu vágní. Aby se kompozice dala dohromady, je žádoucí zavést do ní prvky směřující nahoru. Je obzvláště důležité používat tuto techniku ​​v místnostech s nízkými stropy..

V ideálním případě by svislé čáry měly začínat od podlahy a končit na úrovni stropního podstavce – pomohou tedy „natáhnout“ místnost. Mimochodem, podle podobného principu by záclony měly být nataženy připevněním římsy v maximální výšce. Pokud jde o tapety, mohou být buď střídány s jednotnými pruhy, nahrazující monochromatický povlak vzorovaným, nebo zdobené ve formě bloků. Druhá možnost je velmi výhodná pro zónování obývacího pokoje do funkčních oblastí..

Kombinace tapety v obývacím pokoji - vertikální kombinace Kombinace tapety v obývacím pokoji - vertikální kombinace Kombinace tapety v obývacím pokoji - vertikální kombinace

Horizontální kombinace

Horizontální tapetování není v designu běžné. Za prvé je to poměrně pracný proces, při kterém je nutné přesně měřit každý milimetr povlaku, a za druhé, výrazná linie podél stěn výrazně snižuje výšku místnosti. Tuto možnost dokončení je vhodné použít s výjimkou obrovských hal, kde množství volného prostoru vytváří dojem nadměrné prázdnoty..

Horizontální kombinace je vhodná hlavně do obývacích pokojů v klasickém anglickém nebo francouzském stylu. V tomto případě spodní část zabírá asi 1/4 nebo 1/3 výšky stěny. Tmavé, nasycené textury jsou vhodné pro zdobení „základny“, zatímco vrchol je přelepen světlejšími a světlejšími tapetami. Pokud se tloušťka materiálů liší, spoj mezi nimi je ozdoben speciálním soklem, copem nebo bordurou.

Střídavé horizontální uspořádání tapety je vhodné pro úzké stěny, které je třeba vizuálně rozšířit. A přesto se v takových případech doporučuje vyhnout se příliš ostrým barevným přechodům pomocí alespoň jednoho nebo dvou odstínů, které se nacházejí ve zbytku interiéru a fragmentárně se opakují na jiných stěnách..

Kombinace tapety v obývacím pokoji - Horizontální kombinace

Kombinace tapety v obývacím pokoji – fotografie

Četné příklady designu shromážděné na našich webových stránkách ukazují, jak všestranně a stylově může vypadat kombinace tapet v obývacím pokoji. Módní kombinace textur činí interiér světlým a dynamickým, zdůrazňuje eleganci nábytku a dodává celému prostředí moderní vzhled. Vyberte si možnost, která se vám líbí, experimentujte a ať ve vašem obývacím pokoji vždy vládne hřejivá atmosféra krásy a radosti.

Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie Kombinace tapety v obývacím pokoji - fotografie

Thanks! You've already liked this