Baldachýn do postýlky (60 fotografií)

Baldachýn do postýlky (60 fotografií)

Evropští aristokrati převzali východní tradici ochrany před horkým sluncem látkovým stanem již ve středověku, ale díky mírnému podnebí se „bagdádský baldachýn“ začal používat nikoli venku, ale hlavně v ložnicích. Moderní styl ignoruje tento detail interiéru, ale v oddělení zboží pro novorozence baldachýn na postýlce vždy přitahuje pozornost. Plášť vyrobený z lehké tkaniny nejen zdobí místo na spaní, ale také chrání dítě před hmyzem, prachem, jasným světlem a zvědavými očima.

Tkaniny pro dětské baldachýny

Při výběru, který baldachýn koupit pro dítě, je třeba vzít v úvahu několik faktorů, a to funkčnost, praktičnost a estetiku modelu. Závěs by měl umožňovat dobře procházet vzduch, rychle schnout, nepřitahovat prach a snadno se prát znovu a znovu. Všechny tyto požadavky splňují průsvitné textilie vyrobené z přírodních (bavlna, len, viskóza) a syntetických (polyester, rayon) vláken..

K šití baldachýnu do postýlky se nejlépe hodí tyl, závoj, organza, tyl, markýza, krajka, gáza, mušelín, šifon. Tenká bavlna pomůže zajistit větší pohodlí a stín před sluncem nebo vnitřními lampami. Tento typ zahrnuje chintz, cambric, volta.

V chladném období je lepší přes dětskou postel zavěsit hustší baldachýn, například z lněného žakáru nebo bavlny hrubého kalika. Nedoporučuje se používat k tomuto účelu nadýchané a statické látky generující elektřinu..

Baldachýn do dětské postele - Látka Baldachýn do dětské postele - Látka

Možnosti připevnění vrchlíku přes postel

S ohledem na způsoby uspořádání přístřešků můžete vidět, že některé z nich jsou připevněny přímo k posteli, jiné – ke zdi nebo stropu nad ní. Z hlediska mobility je pro kojence upřednostňována první možnost – bude snazší vyměnit pelerínu nebo ji přesunout kolébkou na jiné místo.

Nejběžnějšími možnostmi upevnění vrchlíku jsou kovový nebo plastový kroužek na noze, který je bezpečně nainstalován na okraji plotu, a rámový rám, který vám umožňuje závěsy postele po celém obvodu.

Stacionární držáky na baldachýn jsou vhodné pro starší děti a pomáhají vytvářet útulnou a pohádkovou atmosféru v jejich ložnicích. Analogicky se strukturami „pro dospělé“ se rozlišují následující způsoby instalace:

1. Římsa – obvyklé příčníky pro záclony, umístěné nad postelí po obvodu, napříč nebo podél jejích okrajů, stejně jako písmeno P, výrazně usnadňují proces otevírání a zavírání prostoru na spaní. Mechanismus ovládání textilních prvků může být libovolný – od klasických očkových prstenů po rakouské nebo francouzské festony padající v měkkých vlnách..

2. Paprsek je zpravidla upevněn podél středové čáry a tkanina je přes něj přehozena písmenem L. Jedná se o jednoduché a pohodlné řešení, které lze snadno implementovat samostatně..

3. Koruna je vylepšený design prstenu, kde je místo obvyklého kruhu uprostřed umístěn bohatě zdobený diadém nebo věnec. Tato možnost nepochybně potěší malé dědice rodinného trůnu..

4. Oblouk je semi-oválný, který je připevněn ke zdi římsou směrem ven. V tomto případě tkanina zdobí pouze čelo postele a nevykonává žádnou ochrannou funkci.

5. Stojanový rám – monumentální způsob upevnění, kdy pelerína zakrývá horní část kotviště a ušlechtilé závěsy na sloupových nohách v rozích. Přítomnost baldachýnu často předpokládá samotný design postele..

6. Háčky na stropě vám umožňují snadno upevnit tkaninu nahoře smyčkami, ale měli byste se vyhnout fyzickému nárazu na ni, aby nedošlo k roztržení. Místo tuhého vodorovného rámu lze závoj přetáhnout přes lana nebo provázky.

Baldachýn do postýlky - možnosti montáže Stříška do postýlky - možnosti montáže Baldachýn do postýlky - možnosti montáže Baldachýn do postýlky - možnosti montáže Baldachýn do postýlky - možnosti montáže

Barvy a výzdoba dětské stříšky

Malé dítě tráví většinu času v postýlce, takže je tak důležité, aby ho tam obklopila harmonie, krása a pohodlí. V přítomnosti baldachýnu toto dítě dítě nejčastěji pozoruje a děti jsou velmi citlivé na jakékoli vizuální podněty.

Pláštěnka jemných pastelových odstínů pomůže vašemu dítěti zajistit klidný spánek a dobrou náladu během dne. Tradičně si dívky vybírají závoj v bledě růžových, broskvových, šeříkových tónech, pro chlapce – modré a studené zelené tóny. Univerzální je bílá, světle žlutá, světle zelená, oranžová.

Různé barvy můžete přidat pomocí látky s efektem ombre, duhy, plynulého míchání barev jako baldachýnu nebo kombinací jednobarevných a tištěných prvků.

K ozdobení padajícího baldachýnu můžete použít všechny druhy mašlí, volánů, krajek, stuh. Umělé květiny, motýli, měkká srdce, hvězdy nebo postavy z plsti dodají baldachýnu exkluzivitu. Zajímavým doplňkem bude vkusný lambrequin.

Pro pobavení dítěte by měl být nad postel uvnitř kabiny zavěšen hudební kolotoč s hračkami (mobilní) a LED věnec v teplém bílém spektru nebude zasahovat do vnější strany závoje – rozptyl přes látku, blikání bodové světlo bude vypadat velmi útulně a jemně.

Stříška na dětskou postýlku - barvy a výzdoba Stříška do postýlky - barvy a výzdoba Stříška do postýlky - barvy a výzdoba Stříška do postýlky - barvy a výzdoba Stříška na dětskou postýlku - barvy a výzdoba

Baldachýn pro kutily na postýlce

Přestože je výběr potahů do postýlky v obchodech poměrně široký, nikdy se nedají srovnat s jedinečnou ručně vyrobenou stříškou. Dokonce i začátečníci jsou schopni vytvořit takovou strukturu, kromě toho energie investovaná do produktu milujícími rodiči dvojnásobně ochrání dítě před jakýmkoli nepříznivým životem.

K vybavení vrchlíku nad kolébkou budete muset koupit speciální držák prstenu, který se prodává spolu s dalším zbožím pro kojence. Případně si můžete vyrobit vlastní s tlustým drátem. Složitější možností je dřevěný rám, ale to vyžaduje speciální nástroje nebo alespoň známého mistra.

Množství látky pro dětskou stříšku by mělo být vypočítáno na základě požadované velikosti budoucího závěsu a rozměrů samotné postýlky. Pokud si přejete, můžete použít vzory, které lze snadno najít na specializovaných stránkách nebo v časopisech. Pokud doma nemáte overlock, je lepší odmítnout používání tkanin s rozpadajícími se sekcemi nebo kontaktovat ateliér. Okraje létajícího plátna pomůže zafixovat ozdobný cop nebo krajka ladících barev. Stejný odstín by se měl v dekoru opakovat..

Baldachýn pro kutily na postýlce Baldachýn pro kutily na postýlce

Baldachýn do dětské postýlky – foto

Pokud chcete vidět, jak může vypadat baldachýn na dětské postýlce, doporučujeme vám seznámit se s fotografiemi shromážděnými na této stránce. Galerie představuje nejzajímavější možnosti designu látkového pláště nad místem na spaní pro dívky a chlapce. Mezi nimi určitě bude jeden, který si chcete koupit nebo si ho udělat sami! Abyste svému dítěti poskytli maximální pohodlí, vybírejte pouze z vysoce kvalitních tkanin a zapínání, přičemž upřednostňujte přírodní materiály..

Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto Baldachýn do dětské postýlky - foto

Video: Baldachýn nad dětskou postýlkou

Thanks! You've already liked this