Televizní stěna: 70 návrhových nápadů

Televizní stěna: 70 návrhových nápadů

Televize v moderním interiéru není jen jeho součástí, ale kompozičním centrem, kolem kterého jsou postaveny další kusy nábytku. Vzhledem k tomu, že většina pozornosti je věnována tomuto místu, je nutné jej uspořádat vizuálně atraktivně a harmonicky ve vztahu ke zbytku detailů. Dnes budeme hovořit o nejzajímavějších nápadech pro navrhování stěny s televizí a také o tom, jak ji skrýt..

Jak vybrat a nainstalovat televizní obrazovku

Možnosti instalace zařízení nejsou tolik: položte jej na televizní stojan nebo jakékoli připravené letadlo a také jej zavěste na zeď. Druhá metoda vám umožňuje ušetřit místo a plynuleji zapadnout do televizoru v obývacím pokoji. Implementace je však obtížnější – je třeba zvážit několik praktických bodů..

Sledování televize by mělo být co nejpohodlnější. Místo instalace je ideálně určeno úrovní očí pozorovatele a jakékoli odchylky od uvedené polohy mohou způsobit nepříjemnosti. Chcete -li určit tento bod, musíte se zaměřit na výšku pohovky a upravit umístění předmětů..

Při instalaci zařízení byste měli vzít v úvahu směr umělého a přirozeného světla. Přímé paprsky způsobují na obrazovce oslnění, což narušuje sledování. Je také lepší nevešat televizor na stejnou stranu radiátoru nebo jiných topných zařízení..

Je důležité určit, zda zeď odolá zamýšlenému zatížení. Je pravda, že váha moderních modelů se může stát kritickou pouze pro sádrokartonové příčky. Optimální je montáž držáku na betonový nebo cihlový podklad. Kromě toho je nutné určit počet přídavných zařízení, abyste se mohli obávat skrytého umístění kabelů..

Po vyřešení praktických bodů se můžete pustit do navrhování designu stěn. Černá obrazovka na prostém pozadí bez dalších položek bude vypadat vhodně pouze v minimalistickém interiéru. V ostatních případech se doporučuje uspořádat prostor v souladu s požadavky projektového projektu..

Zeď s televizí - Jak vybrat a nainstalovat Zeď s televizí - Jak vybrat a nainstalovat Zeď s televizí - Jak vybrat a nainstalovat Zeď s televizí - Jak vybrat a nainstalovat Zeď s televizí - Jak vybrat a nainstalovat Zeď s TV - Jak vybrat a nainstalovat

Dekorace a výzdoba stěn

Přepážku s touto technikou lze rozlišit jako střed místnosti a odhalit ji jiným způsobem. K tomu jsou často vybrány kontrastní barvy, bez obav z přetížení místnosti jasnými skvrnami – zbytek stěn je vyváží.

Případně můžete povlak ozdobit malbou, stejně jako geometrickými vzory, které hladce obkreslují televizní obrazovku po celém obvodu. Tato metoda se bude dobře hodit k modernímu stylu nebo pop -artu..

Kromě barev pomůže při vytváření akcentů použití dalších materiálů pro dekoraci. Například obklad s dekorativní omítkou, kamenem, korkovým povrchem, zdivem vypadá v moderních interiérech přirozeně. Nebo tradiční tapeta s ornamentem typickým pro klasiku.

Současně je při používání prostředků uměleckého vyjádření důležité udržovat rovnováhu, protože příliš jasné detaily mohou při sledování televize odvádět pozornost. Obraz z obrazovky na tmavém pozadí je dobře vnímán, zejména večer. Světlé povrchy se zajímavou strukturou pomohou zachovat pocit prostornosti, a to i v malém obývacím pokoji.

Televizní stěna je oblast, kde lze soustředit dekorativní prvky. Fotografie na zdi, sbírky obrazů, malé panely nebo jiné estetické předměty postavené kolem středu televizní obrazovky vypadají harmonicky.

Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba Stěna s TV - povrchová úprava a výzdoba

Panely a příčky

Ne vždy je možné k technice uspořádat vhodné pozadí, které by danou oblast vizuálně zvýraznilo. Chcete-li problém vyřešit, můžete si koupit hotové panely nebo si je vyrobit sami..

Představují plátno z různých materiálů na výběr: může to být strom s krásnou hlubokou strukturou, stejně jako přepážka potažená kůží nebo tkaninou. Poslední jmenované možnosti vnesou do interiéru trochu útulnosti, ale starat se o ně je obtížnější kvůli nečistotám pohlcujícím texturu..

Takové panely mohou pokrývat celou stěnu nebo být umístěny lokálně v souladu s parametry televizní obrazovky. Současně jsou vhodné pro montáž polic, čímž vzniká další úložný prostor. Například sada neutrálních odstínů vypadá krásně na dřevěném pozadí..

Zeď s TV - Panely a příčky Zeď s TV - Panely a příčky Zeď s TV - Panely a příčky Zeď s TV - Panely a příčky Zeď s TV - Panely a příčky Zeď s TV - Panely a příčky

Sádrokartonová konstrukce

Výrobky ze sádrokartonu se často používají v designu díky všestranným vlastnostem materiálu, který je odolný vůči negativním vlivům prostředí, ale hlavně má dobrou plasticitu. S jeho pomocí můžete vytvářet nejen rámové struktury, ale také dekorativní prvky různých tvarů..

Nedoporučuje se zavěsit televizní obrazovku na sádrokartonovou příčku, ale můžete kolem ní ozdobit sloupy nebo štukové lišty, zejména pokud jde o interiér v klasickém stylu.

V rámci moderních trendů se perfektně hodí monolitický sádrokartonový výrobek s výklenkem pro spotřebiče nebo malé police s dekorem a lampami. Je třeba mít na paměti, že současnost má tendenci být geometrická, čímž se musíte při výběru struktury řídit..

TV stěna - sádrokartonová konstrukce TV stěna - sádrokartonová konstrukce TV stěna - sádrokartonová konstrukce TV stěna - sádrokartonová konstrukce TV stěna - sádrokartonová konstrukce

TV ve výklenku

Dnes je v módě nábytek s vestavěnými spotřebiči nebo ten, který předpokládá přítomnost výklenku pro jeho instalaci. Toto řešení vám umožňuje maximálně racionálně uspořádat použitelnou plochu, úložný prostor a vizuálně skrýt plazmu.

Vybraná oblast může zcela odpovídat velikosti obrazovky nebo ponechat další prostor pro montáž podsvícení s dekorem.

Výklenek bude možné navrhnout pomocí výše uvedených sádrokartonových konstrukcí, dřevěných rámů nebo nátěrů zrcadlovými dlaždicemi. V obývacím pokoji vytvoří neobvyklý efekt a zdvojnásobí jej..

Zeď s TV - TV ve výklenku Zeď s TV - TV ve výklenku Zeď s TV - TV ve výklenku Zeď s TV - TV ve výklenku

TV v obývacím pokoji s krbem

Kdysi, v předelektrické éře, se kolem krbu shromáždily rodiny, aby se zahřály a sledovaly odměřený tanec plamene. Televizor dnes plní podobnou funkci a přítomnost těchto dvou předmětů současně způsobuje nerovnováhu v místnosti..

Existují dva způsoby, jak problém vyřešit. Nejprve rozdělte obývací pokoj na dvě zóny – pro zábavu u televizní obrazovky a relaxaci u ohně, nejlépe v různých částech. Současně může být krb skutečný, pokud jde o soukromý dům. Doporučuje se vložit techniku ​​do nábytku a odvést pozornost od jejího moderního vzhledu..

Za druhé, místo autentické kopie si můžete koupit elektrický krb a umístit nad něj plazmu. Taková zařízení mají moderní design, díky kterému se perfektně hodí do každého interiéru. Je pravda, že nepřenášejí kouzlo skutečného ohně, ale pomohou diverzifikovat obývací pokoj..

Je třeba mít na paměti, že vzdálenost mezi dvěma objekty musí být alespoň jeden metr. To je nevýhoda řešení, protože obrazovka je nad úrovní očí, což ovlivňuje pohodlí při sledování. Můžete si koupit kompaktní modely nebo upravit výšku pohovky.

Stěna s TV - TV v obývacím pokoji s krbem Stěna s TV - TV v obývacím pokoji s krbem Stěna s TV - TV v obývacím pokoji s krbem Stěna s TV - TV v obývacím pokoji s krbem Stěna s TV - TV v obývacím pokoji s krbem

TV a skříň

Navzdory rozmanitosti závěsných modelů byste neměli odkládat tradiční možnost s televizí v nábytkovém letadle. Má své výhody, jako je úroveň přizpůsobení, mobilita a bez nutnosti instalace..

Jako opora může sloužit zeď v prostorných místnostech nebo malý televizní stojan v malých rozměrech. Pokud však není potřeba další úložný prostor, můžete se rozhodnout pro minimalistickou verzi, protože diskrétní obsah předmětu je v moderním designu relevantní.

Elektroniku lze umístit na libovolné volné místo vhodných rozměrů, dokonce i na nástěnnou polici. Zde je nutné stavět na zásadách pohodlí a jednoduchosti používání..

TV stěna - TV a stojan TV stěna - TV a stojan TV stěna - TV a stojan TV stěna - TV a stojan TV stěna - TV a stojan TV stěna - TV a stojan

Možnosti podsvícení

Pomocí podsvícení můžete zeď ozdobit televizorem. Navzdory skutečnosti, že přímé osvětlení vytváří na obrazovce oslnění, místní zdroje neovlivňují kvalitu obrazu, naopak pomáhají navrhnout oblast co nejestetičtěji..

Typ podsvícení závisí na základu pro jeho instalaci. V zásadě se jedná o skříně nebo sádrokartonové konstrukce – jsou vytvořeny díky LED pásku nebo bodovým světlům upevněným pod obrubníkem.

Osvětlení slouží nejen ke zvýraznění televize, ale i dalších předmětů umístěných v této oblasti..

TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení TV stěna - možnosti osvětlení

Jak skrýt televizi

Tento bod odporuje všem předchozím, ve kterých je kladen důraz na upoutání pozornosti na zeď televizní obrazovkou. Existují však situace, kdy je třeba tuto techniku ​​skrýt před zvědavýma očima a otevřít ji pouze v době použití. Existuje několik praktických možností řešení problému:

1. Posuvné panely. Jednoduchý plochý design s televizí skrytou za fasádou. Chcete -li se k němu dostat, jednoduše vytáhněte příčku. Často v kombinaci s nábytkovými sestavami.

2. Panely s otočným mechanismem. Elegantnější možnost, která vyžaduje více místa k otočení televizní příčky o 180 stupňů.

3. Zrcadla. Mohou to být dveře nebo posuvné panely se zrcadlovým povrchem. Skvělý způsob, jak skrýt zařízení a vizuálně zvětšit plochu díky efektu odrazu.

4. Malování. Obrazovku lze umístit do rámečku, čímž se maskuje jako předmět moderního umění. Nebo zavřete výklenek televizním plátnem a v případě potřeby se otevřete.

Každé z těchto řešení vyžaduje speciální dovednosti k instalaci, ale úhledný a krásný výsledek stojí za to..

TV stěna - Jak skrýt televizi TV stěna - Jak skrýt televizi TV stěna - Jak skrýt televizi TV stěna - Jak skrýt televizi TV stěna - Jak skrýt televizi TV stěna - Jak skrýt televizi TV stěna - Jak skrýt televizi

Video: Plazmová nástěnná dekorace

Thanks! You've already liked this