Červená a černá kuchyně: nápady na design (70 fotografií)

Červená a černá kuchyně: nápady na design (70 fotografií)

Krásná světlá kuchyně je chloubou každé ženy v domácnosti. Tato místnost je často určena nejen pro přípravu jídla, ale také pro setkání s přáteli nebo s rodinou, takže zde vládne nejpohodlnější atmosféra. Trendy posledních let inklinují k originalitě, extravaganci interiérového designu, a to se může pyšnit červenočerným pokojem. Pryskyřice barva je vynikající pro šarlatu. Taková ambiciózní kombinace vás naplní energií na celý den a přinese kousek vášně po lahodné večeři..

Styly interiéru

Radikální fúze karmínové a dřevěného uhlí je charakteristická pro design nejmódnějších prostředí. Na jeho základě lze postavit návrh většiny stávajících směrů stylu, je pouze nutné doplnit návrh příslušnými tahy.

Červená a černá kuchyně ve stylu minimalismu

Nejpraktičtější a nejfunkčnější směr. Všechno je zde extrémně zdrženlivé, neexistují žádné zbytečné položky. Lesklé povrchy nábytku s jasnými liniemi, jednobarevné desky, spousta světla a prostoru jsou hlavními rysy stylu. Vyznačuje se dřevěným černým nábytkem s karmínovými akcenty s malým akcentem..

Můžete se odchýlit od pravidla výběrem fialové náhlavní soupravy – pak bude jídelní stůl a židle, zástěra nebo deska stolu šedočerné. Stropní a nástěnné panely jsou vyzdobeny v blonďatých (bílých, mléčných) barvách.

Minimalistická kuchyně v červené a černé barvě - interiérový design Minimalistická kuchyně v červené a černé barvě - interiérový design

High-tech červená a černá kuchyně

Při dodržení všech pravidel v tomto směru bude černý a červený tón vypadat docela výhodně. Funkce budou lesklá povrchová úprava nábytku s přítomností skleněných a kovových částí, přítomnost ultramoderních domácích a osvětlovacích zařízení (včetně skrytého osvětlení), jasná geometrie kuchyňského nábytku.

High-tech set v pryskyřici-šarlatových odstínech bude dobře doplněn bílým a šedým lemováním pozadí, metalickou zástěrou s terakotovým „techno“ vzorem. Podlahu lze pokládat velkými tmavými obklady nebo obloženou „šachovnicí“ v kombinaci s bílou.

High -tech červená a černá kuchyně - interiérový design High -tech červená a černá kuchyně - interiérový design

Červená a černá moderní kuchyně

Zde má kuchyňský nábytek v černé a červené barvě omezený tvar, bez překrucování čar a křivek. Takové techniky jsou přijatelné pouze pro stropní rovinu. Často návrháři přidávají do obecného spektra světle šedé barvy, které lze použít k ozdobení bočních povrchů, také v tomto rozsahu mohou být horní závěsné skříně a spodní – fialové. Je přípustné zvolit sadu s vložkami z matného skla s lakovanými povrchy – to pomůže vizuálně rozšířit místnost. Podlaha je položena dlažbou v barvě pryskyřice nebo laminátem s tmavým dřevem.

Červeno -černá secesní kuchyně - interiérový design Červeno -černá secesní kuchyně - interiérový design

Červená a černá kuchyně ve venkovském stylu

A v tomto útulném příměstském směru se může červený a černý gamut dobře hodit. Vytvoření hlavního pozadí spočívá v odlehčených tónech béžové, šedé, olivové. Současně vypadá dobře strukturovaná omítka, tapeta s malým květinovým potiskem, opakovaná na závěsech a fasádách náhlavní soupravy. Pro podlahu je zvolen materiál podobný dřevu – keramika nebo laminát.

V karmínových odstínech je vybrán hlavní nábytek, ale je důležité zvolit nejvhodnější tón, například barvu červené chryzantémy nebo brusinky, protože jasné šarlatové barvy zde nejsou vítány. Glaucousová pryskyřice může doplnit obrázek jako jednotlivé malé doplňky.

Červená a černá kuchyně ve venkovském stylu - interiérový design Červená a černá kuchyně ve venkovském stylu - interiérový design

Červeno -černá kuchyně ve stylu japonského minimalismu

Existuje třešňová barva v kombinaci se sytě šedou. Je důležité vzít v úvahu, že čistě bílá barva mezi Japonci je považována za symbol smutku, takže se prakticky nepoužívá. Tento trend je charakterizován charakteristickými rysy minimalismu, kdy dominují pouze funkční objekty, a roli dekoru hrají národní atributy, bambusové lampy.

Stropní deska je vyrobena v mléčné, krémové nebo světle šedé barvě a pro podlahu je lepší zastavit se na laminátové nebo korkové podlaze. Skříně jsou nejčastěji navrhovány podle principu „tmavé dno a třešňové modulární topy“. Lesk se nedoporučuje a ustupuje matným povrchům.

Červená a černá japonská minimalistická kuchyně - interiérový design Červená a černá japonská minimalistická kuchyně - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Kuchyňský pokoj má poměrně specifické mikroklima, takže výběr obložení vyžaduje přísný přístup – musí být odolný vůči vysoké vlhkosti a teplotě a snadno se čistit. Kromě toho hrají důležitou roli estetické ukazatele, protože kromě přípravy pokrmů se zde konají rodinná jídla a recepce. Kuchyňská místnost, vyrobená v barvách alo-resin, potřebuje zvláštní přístup k výběru barev pozadí.

Podlaha

Podlahu lze ozdobit laminátem, linoleem (včetně tekutým), matným porcelánovým kamením, lakovaným korkem. Ale je lepší dát přednost tak velkolepému, chytlavému způsobu, jakým je kachlové zdivo. Kromě toho, že má nejlepší sadu vlastností vhodných pro dané prostředí (odolný proti opotřebení, snadno se čistí, neklouže), vyrobený v černé barvě, dodá celkovému obrazu na pozadí eleganci, zdůrazní bohatost karmínových odstínů.

Je třeba se vyhnout bílému designu, protože krb získá nádech úřednosti. „Teplou podlahu“ můžete uspořádat pomocí vnitřního topného systému. V prostorných místnostech se často kombinují materiály, které oddělují pracovní prostor od rekreační oblasti.

Červený a černý design kuchyně - povrchová úprava podlahy Červený a černý design kuchyně - povrchová úprava podlahy

Zdi

Vytvoření hlavního pozadí není snadný úkol. Obklady mohou být barvy na vodní bázi, tapety, keramika (černá verze „zdiva“ vypadá působivě), dekorativní omítka nebo kámen. Možnost vložení 3D a fototapeta-papír.

Je lepší dát přednost texturovaným formám, tapetám s reliéfními ornamenty, aby se zmírnila závažnost atmosféry. Vyberte zesvětlené půltóny krémové, šedé, mléčné barvy. V určitých oblastech můžete uspořádat akcentní povrchy, které je zvýrazní, například nalepit přes zeď jídelního stolu perleťovou monochromatickou tapetu s červeným nebo černým malým vzorem.

Červený a černý design kuchyně - dekorace na zeď

Strop

Ideální je zde povrch stropu ve světle krémových, perleťových a mléčných tónech. Existuje poměrně málo způsobů dokončování – od bělení a malování až po konstrukci zavěšených konstrukcí pomocí stretch fólie. Často se opláštění vrcholu dvouúrovňovými sádrokartonovými formami provádí zónování velkých prostor. V tomto případě může být povrch nad varnou oblastí ponechán lehký a purpurové vložky lesklých napínacích pláten zvýrazní jídelní kout nebo místo odpočinku. Pryskyřičná barva se používá jen zřídka, ale ve velkých studiových bytech může tato barva také probíhat.

Červený a černý design kuchyně - stropní úprava Červený a černý design kuchyně - stropní úprava

Nábytek do kuchyně

Při výběru prvků prostředí musíte být velmi opatrní, abyste nevytvořili tísnivě agresivní atmosféru. Je lepší se zabývat řešením, kde dno bude tmavší a horní bude světlejší. Hlavní důraz by přesto měl být kladen na červenou paletu, která bude úspěšně doplněna tmavými prvky. Pokud jsou rozměry místnosti malé, můžete udělat jen jeden poutavý přízvuk, například nainstalovat malinově černou závěsnou skříňku a zbytek jasného rozsahu doplnit světlými odstíny zástěry, desek a dalšího vybavení.

Často získají elegantní sadu s pryskyřičným dnem a šarlatovým topem. Může být vyroben zcela v noční barvě – pak lehká dekorace stěn, vložky z matného skla na dveřích, lesklé fasády, moderní přísné kování vyrobené ve stejném stylu pomůže zneškodnit atmosféru.

Náhlavní souprava by měla být kombinována s jiným nábytkem a tvořit jedinou kompozici. Skvělým řešením by byl černý jídelní stůl s červenými židlemi (nebo naopak), průhledné povrchy, černý a šarlatový barový pult, pracovní ostrov.

Červený a černý design kuchyně - nábytek Červený a černý design kuchyně - nábytek

Výzdoba a osvětlení

Originalita extravagantní palety vyžaduje, aby byla místnost vybavena vysoce kvalitním osvětlením. Je třeba mít na paměti, že taková kombinace je charakteristická pro moderní stylová řešení, proto musí být osvětlovací zařízení vhodná – podle nejnovějšího technického pokroku. Dominují zde bodová světla a směrová světla, můžete umístit lustr, který bude dobře vypadat nad jídelním koutem. Zajímavou možností je sada svícnů a křišťálových lustrů, kde odlesky přívěsků naplní místnost tajemnou hrou světla. Používají se také závěsné žárovky, které vypadají dobře nad barovým pultem a zvýrazňují oblast.

Vzhledem k tomu, že samotný červený a černý design je poměrně bohatý, neměli byste umisťovat mnoho dekorativních prvků. Kresby na fasádách, nástěnné hodiny, moderní domácí spotřebiče a tvarovaný strop se s touto rolí dokonale vypořádají. Stěny mohou být doplněny několika abstraktními obrazy, pokud je místnost prostorná, ale není zde místo pro žádné romantické detaily (kytice, ubrusy).

Červený a černý design kuchyně - výzdoba a osvětlení Červený a černý design kuchyně - výzdoba a osvětlení

Malá červená a černá kuchyně: interiérový design

Při opravě malé kuchyňky, kde se připravují dobroty, se musíte nejprve zeptat, zda je možné ji kombinovat s obývacím pokojem nebo chodbou, abyste získali další metry čtvereční. Pokud je to vyloučeno, pak vybereme nejkompaktnější a nejprostornější nábytek, do kterého se vejdou i potřebné domácí spotřebiče. Ve většině případů vyhrává hranatý design.

Nestojí za to ztmavit malý prostor, takže povrch je přednostně zesvětlen. V teplém granátovém spektru můžete vytvořit jednu ze stěn. Šedo-černé podlahové dlaždice nebo laminátové podlahy budou dokonale kontrastovat s karmínovou sadou a zároveň vytvoří tok od tmavého dna k nejsvětlejšímu stropu.

Musíte se také postarat o vysoce kvalitní osvětlení – pro varnou zónu lze nainstalovat bodová světla a nad stůl závěsná světla nebo lustr.

Malá červená a černá kuchyně - interiérový design Malá červená a černá kuchyně - interiérový design Malá červená a černá kuchyně - interiérový design

Kuchyně v červené a černé barvě – fotografie

Náš výběr fotografií vám pomůže inspirovat vás k vytvoření vlastní zářivě výrazné červené a černé kuchyně. Existuje mnoho možností designu pro styl a velikost místnosti. Můžete zjistit, jak harmonicky lze kombinovat barvy dekorace a nábytku, jak vybrat správnou sadu a navrhnout moderní osvětlení. Příjemné prohlížení!

Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu Červená a černá kuchyně - fotografie interiérového designu

Video: Červené a černé kuchyně v interiéru

Thanks! You've already liked this