Dekorativní kámen v interiéru (více než 90 fotografií)

Dekorativní kámen v interiéru (více než 90 fotografií)

Tajemství výrazné popularity dekorativního kamene v interiéru spočívá v tom, že vytváří dojem pevnosti, spolehlivosti a samozřejmě jistoty. Domy, paláce starověkých šlechticů a králů byly zdobeny kamenem, což dokazují četné archeologické vykopávky. Přestože dekorativní kámen má nižší pevnost než přírodní, je schopen napodobit určitou vznešenost a milost a vytvořit příjemnou a příjemnou atmosféru. Dnes se vyrábí velký sortiment tohoto nádherného dokončovacího materiálu, který jim umožňuje ozdobit různé prostory a zahrnout do jakéhokoli stylu. O tom všem si povíme v našem dnešním článku..

Vlastnosti dekorativního kamene

Při výběru dekorativního kamene jako dokončovacího materiálu je nutné pro něj najít správnou aplikaci, protože nešikovné umístění hrubé textury může výrazně poškodit vytvoření útulného domácího prostředí. Pokud dříve mohl být materiál nalezen pouze v prostorných soukromých domech, dnes se stal v běžných bytech neméně populární. Dekorativní kámen je perfektně kombinován s jinými dokončovacími materiály, jako jsou mramorové dlaždice, texturovaná omítka, porcelánová kamenina, a společně s nimi dodává místnosti vynikající slušný vzhled..

V bytech se dokončování materiálu provádí částečně – pokud všechny stěny obložíte kamenem, váš dům se promění ve středověký hrad a taková situace nakonec negativně ovlivní psychiku. Dekorativní kámen se používá k obkládání různých povrchů, zdobení stěn a podlah, výklenků a oblouků, krbů, příček pro zónování, přízvukových stěn.

Hlavní výhodou materiálu je jeho rozmanitost – kámen je na trhu prezentován s velkým sortimentem textur a barev, což vám umožňuje vybrat si potřebnou možnost pro jakýkoli styl. Je také třeba poznamenat, že má zvýšenou odolnost proti vlhkosti a požární odolnost, takže obložení lze bezpečně provádět v místnostech se zvláštními podmínkami (koupelna, kuchyň, chodba). A samozřejmě stojí za to zdůraznit trvanlivost materiálu – dokonale odolává mechanickým a chemickým vlivům a dlouhodobě zachovává svůj původní vzhled..

Dekorativní kámen v interiéru - Vlastnosti Dekorativní kámen v interiéru - Vlastnosti

Druhy dekorativního kamene

Dekorativní kámen je žádaný kvůli rozmanitosti palety barev a textur, které napodobují jeden nebo jiný typ přírodního materiálu. Při výběru barvy musíte vzít v úvahu, že musí odpovídat hlavnímu pozadí nebo vytvářet přiměřený kontrast k sousední povrchové úpravě..

Materiály

Umělý kámen, jakkoli to zní divně, je vyroben na základě různých přírodních materiálů, z nichž hlavní jsou následující:

– Aglomerát křemence, žuly a mramoru – kompozice se získává drcením kamenů na malé štěpky, které se poté kombinují s cementem a pojivovými pryskyřicemi. Některé druhy obsahují barvicí pigmenty. Výsledkem je lesklý povrch prokládaný přírodními úlomky;

– Cement je nejtrvanlivější, ale zároveň nejtěžší materiál, proto je před obkladem nutné kvalitní zpevnění stěn. Má dlouhou životnost a je vhodný i pro vnější opláštění budov;

– Sádra – na rozdíl od cementu, poměrně lehký materiál, který má nižší náklady. Lze jej namontovat na sádrokartonové příčky. Musíte však vzít v úvahu, že sádra se bojí vlhkosti, takže její použití se nedoporučuje pro koupelny, kuchyně. V krajním případě můžete tento druh dekorativního kamene překrýt ochrannou impregnací nebo akrylovým lakem;

– Pískovec je nejblíže přírodnímu, je to tenká leštěná vrstva přírodního materiálu přilepená k textiliím. Taková produkce vám umožňuje zachovat přirozený vzor a texturu vytvořenou samotnou přírodou. Další výhodou je flexibilita povlaku, která umožňuje navrhovat složité architektonické formy a vnitřní rohy;

– Jíl – slouží jako základ pro výrobu slínkových dlaždic, napodobujících cihly. V moderních interiérech získává největší oblibu zdivo, které zdůrazňuje takové stylové trendy, jako je minimalismus, půdní vestavba, hi-tech.

Druhy dekorativního kamene - materiály Druhy dekorativního kamene - materiály

formuláře

Různé druhy dekorativního kamene se liší svými tvary. Existují takové hlavní typy jako:

– Řezané – ve většině případů napodobuje volné skály, pískovec. K dispozici ve formě čtvercových nebo obdélníkových desek;

– Čipovaný – věrně zobrazuje žulu a mramor, nemá jasné geometrické tvary;

– Cihla – napodobuje zdivo, moderní i starožitné;

– Vrstevnaté – napodobuje břidlicové skály, je vrstvení tenkých desek.

Kterýkoli z těchto typů lze kombinovat, vytvářet zcela jedinečné kompozice z různých tvarů a barev. Moderní výrobce se snaží neustále aktualizovat sortiment produktů a doplňovat své kolekce o nové modely. Dnes je také možná výroba na míru..

Druhy dekorativního kamene - formy Druhy dekorativního kamene - formy Druhy dekorativního kamene - formy Druhy dekorativního kamene - formy

Nápady na výzdobu místností

Již jsme řekli, že dekorativní kámen by neměl být přítomen všude v místnosti – vytvoří tak nepříjemnou, chladnou atmosféru středověku a výrazně zmenší velikost prostoru. Materiál by měl být přítomen sporadicky – i v malém množství bude kamenný dekor vždy přitahovat pozornost. Kombinace kamene s hrubým dřevem, vertikálních kompozic s živými rostlinami a 3D fototapety vypadá nádherně.

Dekorativní kámen na chodbě

Na chodbě dodává dekorativní kámen nádech vysokého postavení a luxusu. Může být přítomen jako dekorace jedné ze stěn, rámování zdobených výklenků, oblouků, „otrhaných“ nebo pevných ozdob rohů a dveří. Schopnost materiálu odolávat extrémním teplotám, zmrazování stěn z něj činí nejpraktičtější možnost pro vstupní halu.

Dekorativní kámen v interiéru chodby Dekorativní kámen v interiéru chodby Dekorativní kámen v interiéru chodby

Dekorativní kámen v obývacím pokoji

Při zdobení obývacího pokoje se imitace zdiva snadno vyrovná s rolí obkladového materiálu pro akcentní zeď nebo zónování prostoru. Je uspořádán za opěradlem měkké pohovky, zdůrazňující krásu nábytku, v krbu nebo televizní oblasti..

Dekorativní kámen v interiéru obývacího pokoje Dekorativní kámen v interiéru obývacího pokoje Dekorativní kámen v interiéru obývacího pokoje

Dekorativní kámen v kuchyni

V kuchyni bude umělý kámen čelící zástěře vypadat krásně a prakticky, například ve formě malých oblázků nebo porcelánové kameniny napodobující mramor. Podobná krása může být také v oblasti u jídelního stolu. Ve velké kuchyni (v soukromém domě) mohou být sousední nebo paralelní stěny ozdobeny imitací balvanů a kombinovat je s dřevěnými nebo omítnutými povrchy.

Dekorativní kámen v interiéru kuchyně Dekorativní kámen v interiéru kuchyně Dekorativní kámen v interiéru kuchyně

Dekorativní kámen v ložnici

Hlavním úkolem zdobení ložnice umělým kamenem je vytvořit teplou, útulnou a uklidňující atmosféru, takže je lepší opustit lesklé povrchy. Svítidla ve formě svícnu nebo stojací lampy vyzařující měkké světlo pomohou zahřát texturu. Zdi v čele postele můžete ozdobit kamenem, čímž zdůrazníte její mohutnost a dobrou kvalitu. Ozdobí také roh toaletním stolkem, krbem, umístí kamenné panely zdobené lištami.

Dekorativní kámen v interiéru ložnice Dekorativní kámen v interiéru ložnice Dekorativní kámen v interiéru ložnice

Dekorativní kámen do dětského pokoje

V dětském pokoji dekorativní kámen umožňuje nejen ozdobit stěny originálním způsobem – zde je docela možné vybavit celý hrad nebo pevnost. Pokud mluvíme o pokoji teenagera, můžete položit kámen, například napodobující bílé zdivo, zeď poblíž pracovní plochy – tento design vám pomůže lépe se soustředit.

Dekorativní kámen v interiéru dětského pokoje Dekorativní kámen v interiéru dětského pokoje Dekorativní kámen v interiéru dětského pokoje

Dekorativní kámen v koupelně

Zdobení koupelny dekorativním kamenem je skvělou alternativou ke keramickým obkladům. Pro malou místnost musíte vybrat světelnou paletu a přemýšlet o víceúrovňovém osvětlení, aby se místnost nezměnila v kryptu. Je lepší revetovat oddělené zóny v koupelně dekorativním kamenem: ozdobte podlahu a část stěny, ozdobte výklenky, zrcadla, prostor nad a pod koupelnou. Pro změnu můžete nainstalovat několik živých květináčů..

Dekorativní kámen v interiéru koupelny Dekorativní kámen v interiéru koupelny Dekorativní kámen v interiéru koupelny

Aplikace v různých stylech interiérů

Současné trendy v interiérovém designu mají tendenci navrhovat obytné prostory s určitým stylem, který je blízký temperamentu majitelů. Dokončovací materiály, zejména umělý kámen, se mohou také lišit barvou, strukturou, tvarem a způsobem aplikace..

Klasický styl

Když lidé mluví o klasickém stylu, nedobrovolně se vybaví palácové komory s nádherným nábytkem, drahými povrchovými úpravami z přírodních materiálů, těžkými závěsy a různými architektonickými prvky. Dveře jsou zde často nahrazeny oblouky, sloupy dodávají místnosti jako celku půvabnou vznešenost. A samozřejmě, jaký klasický klasický obývací pokoj by se obešel bez krbu? Právě s tím druhým stojí za to začít, zavést do interiéru vašeho domu umělý kámen. Zdobením prostoru krbu zdůrazní teplo a pohodlí domácí atmosféry. Sloupy, klenuté klenby, prázdné stěny mohou být ozdobeny dekorativním kamenem a pro podlahu je lepší zvolit mramorové dlaždice odolnější proti opotřebení..

Dekorativní kámen v interiéru - klasický styl Dekorativní kámen v interiéru - klasický styl Dekorativní kámen v interiéru - klasický styl

Minimalismus

V minimalistickém interiéru, který předpokládá strohost a lakonismus dekorace, slouží dekorativní kámen spíše jako označení zón než dekorativní. Pro dekoraci je lepší zvolit lesklý jednobarevný materiál, například šedou nebo béžovou břidlici, která bude dokonale ladit s bílou monochromatickou výzdobou stěn a nenaruší řádnost dekoru. Kamenné zdi nejčastěji označují oblasti s čalouněným nábytkem, místa pro umístění spotřebičů nebo krby.

Dekorativní kámen v interiéru - minimalismus Dekorativní kámen v interiéru - minimalismus

Podkroví

Je těžké si představit místnost ve stylu podkroví bez cihlových, betonových zdí. Zvláště zde bude vypadat dekorativní kámen v podobě zdiva nebo hnědého dlaždice v kombinaci s ultramoderním nábytkem. Celou zeď nebo jen její část můžete rozložit pomocí kolekce umělých cihel, uspořádat svislé pruhy a vizuálně zvýšit stropy. Cihla vypadá velmi působivě, „prokoukává“ omítkou a vytváří skutečný vzhled opotřebovaných zdí továrny.

Dekorativní kámen v interiéru - Loft Dekorativní kámen v interiéru - Loft Dekorativní kámen v interiéru - Loft

Provence

Dekorativní kámen bude nejlépe zdůrazňovat propracovanost rolnické elegance jižní francouzské vesnice. Všechno zde dýchá lehkými tóny s množstvím květinových potisků, mírně stárlého nábytku. Aby nedošlo k narušení elegance dekoru, stojí za to upřednostnit kámen zesvětleného odstínu, například mléko nebo lehký krém. Navíc je taková povrchová úprava v dokonalé harmonii s proutěnými prvky nábytku, dřevěnými stropními trámy, kovanými interiérovými předměty.

Aby kámen vynikl na pozadí jednobarevné úpravy, můžete použít jinou texturu. Krby jsou často konfrontovány s větším kamenem, napodobujícím „divoký“, s materiálem, který má nestandardní geometrický tvar nebo napodobuje lehké zdivo.

Dekorativní kámen v interiéru - Provence Dekorativní kámen v interiéru - Provence

Dekorativní kámen v interiéru – foto

Dekorativní kámen v interiéru bytu je módní, krásný a extravagantní. Jeho použití umožňuje získat pohodlný domácí interiér s individuálním designem. K tomu vám pomůže zajistit fotogalerie, která obsahuje mnoho příkladů použití dekorativního kamene. Sledujte a nechte se inspirovat!

Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto Dekorativní kámen v interiéru - foto

Thanks! You've already liked this