Brány a branky z vlnité lepenky: 70 fotografií a nápadů

Brány a branky z vlnité lepenky: 70 fotografií a nápadů

Při jízdě územím soukromých budov můžete často vidět ploty, brány a branky z vlnité lepenky vyrobené v různých barvách. Vypadají docela atraktivní, zvláště když jsou kombinovány s jinými materiály. Jejich výhodou je nejen vnější estetika. Takové návrhy jsou vybaveny řadou pozitivních technických charakteristik. Kteří? Budeme o tom mluvit v našem článku a také zvážit nejlepší nápady pro zdobení krásných plotů z vlnité lepenky.

Proč zvolit vlnitou lepenku?

Abychom pochopili, proč brány a brány z vlnité lepenky získaly velkou popularitu, stojí za to zvážit vlastnosti tohoto materiálu, ze kterého plynou všechny výhody produktů. Nejprve si ujasněme, jaké jsou to suroviny. Profilovaná fólie je vyrobena z ocelových plechů, které jsou válcovány mlýnem a nabývají příslušného tvaru. V této podobě však ocelový plech není vhodný pro umístění na otevřená prostranství, proto je navíc potažen různými polymery, které zajišťují jeho pevnost a antikorozní vlastnosti..

Zpracovaný materiál se nebojí mokrých srážek, ultrafialových paprsků – nebude korodovat ani blednout. Odtud můžeme vyvodit závěry o hlavních výhodách bran a bran z vlnité lepenky, a to:

– Dlouhá životnost – protože materiál nepodléhá vnějším přírodním vlivům, brány a branky budou sloužit poměrně dlouhou dobu (nejméně 50 let);

– Odolnost proti hoření;

– Snadná instalace;

– Nízké náklady.

Samostatně stojí za zmínku estetické funkce vlnité lepenky. Materiál může být prezentován v různých barevných interpretacích. To jde dobře s kamenem, dřevem, cihlami, což umožňuje stavět krásné vstupní kompozice.

Brány a branky z vlnité lepenky - Proč zvolit vlnitou lepenku Brány a branky z vlnité lepenky - Proč zvolit vlnitou lepenku

Jaké jsou brány: designové prvky

Typ budoucí budovy a snadné použití závisí na konstrukčních prvcích. Vrata mohou být kloubová, posuvná, posuvná nebo garážová. Moderní konstrukce jsou často vybaveny automatickými pohony a zvedacími mechanismy. Brány jsou nejčastěji vyráběny o šířce 3-4 m, aby poskytly průchod jak pro osobní, tak pro nákladní vůz. Každý z druhů má své vlastní výhody a výběr designu závisí na osobních preferencích majitelů a dostupnosti volného prostoru..

Houpání

Tato možnost s dveřmi, které se otevírají jako dveře, je každému dlouho známa a neztratila své fanoušky. Jejich instalace a následný provoz je snadný. Moderní konstrukce jsou vybaveny automatizací, která zajišťuje nezávislé otevírání a zavírání brány. Nevýhodou takových struktur je potřeba dostatečně velké volné plochy, která umožní volně se otevírat klapky. Tyto brány jsou nejčastěji vyráběny dvoukřídlé, protože na jeden panel spadne velké zatížení a je nepohodlné je otevírat..

Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - Swing Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - Swing

Převinout

Tento typ připomíná posuvné dveře do místnosti. Brána je jeden panel s válečkovou základnou, která se pohybuje podél plotu. Tento typ otevírání je výhodný v tom, že nevyžaduje další prostor. Protože se křídlo pohybuje, aniž by se dotklo země, nevyžaduje v zimě odklízení sněhu. Brána je vybavena automatickým systémem, který odolá třicetistupňovému mrazu.

Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - posuvné Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - posuvné

Zdvihání

Jedná se o jednu z moderních možností, kdy má brána jedno křídlo, které se nepohybuje do stran, ale stoupá nahoru. Otevírací mechanismus může být manuální nebo automatický. V otevřené poloze struktura nezabírá místo navíc, i když 20 centimetrů „ukradne“ výšku otvoru.

Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - Zvedání Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - Zvedání

Skládací brány pro harmoniku

Tento typ je mnohem méně běžný. Nejčastěji takové struktury vyrábějí domácí řemeslníci pro malé oblasti, kde je výrazné omezení prostoru. Brána se skládá z několika panelů z vlnité lepenky, propojených závěsy. Mezi klapky je položena vrstva gumy, která zajistí utěsnění a ochranu před větrem.

Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - Skládací brány pro harmoniku Designové prvky bran a branek z vlnité lepenky - Skládací brány pro harmoniku

Jaké jsou branky?

Pokud brána slouží hlavně pro průjezd automobilu, pak je k organizaci průchodu nutná branka. Někdy to odmítnou, ale jak ukazuje praxe, takové rozhodnutí je iracionální. Chcete -li někoho pustit dovnitř nebo ven z území, je nutné neustále otevírat a zavírat velké brány, což je extrémně nepohodlné.

Branky mohou být dvou typů – vestavěné do brány a volně stojící (umístěné podél plotu). Druhá možnost je velmi populární, i když ekonomicky nákladnější, navíc vám umožňuje uložit plotovou tkaninu, pokud je plocha malá.

Jsou -li umístěny samostatně, mají své vlastní výhody – lze je instalovat v jakékoli výšce a šířce, aniž by byla narušena praktičnost brány. Takové konstrukce jsou vybaveny zadlabacími zámky, které zaručují snadné použití a vyšší úroveň zabezpečení. Branky jsou instalovány malé velikosti, vybavené zvonkem nebo videotelefonem, poštovní schránkou, i když v dnešní době plní spíše dekorativní funkci..

Brány a branky z vlnité lepenky - Jaké jsou brány Brány a branky z vlnité lepenky - Jaké jsou brány

Ozdobné brány a branky

Každý majitel samozřejmě chce mít brány a brány, které jsou nejen pohodlné a odolné, ale také krásné. Když divadlo začíná věšákem, celkový pohled na vstupní bránu vytváří první dojem z celé budovy a majitelů domu, jejich materiálního bohatství a vkusových preferencí. Při výběru nejvhodnějšího designu byste proto měli zvážit jeho design, věnovat pozornost barvě, materiálovým kombinacím a dalším dekorativním detailům..

Barva

Při výběru barvy brány a branky stojí za to začít od celkového designu domu – jeho barevného schématu a stylu. V tomto případě by měla být zvláštní pozornost věnována obložení střechy a fasády, které by mělo tvořit jednobarevný soubor s plotem. Nádherně vypadá kombinace tmavé střechy a brány se světlou fasádou domu.

Styl hraje důležitou roli, například pokud je dům vyzdoben v rustikálním směru, bylo by lepší s ním sladit plot s branou a brankou v hnědých, pastelových barvách. Pro dům podobný architektuře jako hrad můžete zvolit teplé tóny červené atd. Důležitou roli hrají také ploty s branami sousedních oblastí..

Každá paleta má individuální vlastnosti, které mohou ovlivnit vizuální vnímání tak či onak. Věnujte pozornost například bílým branám z vlnité lepenky, které jsou schopné svou lehkostí vizuálně rozšířit prostor a vytvořit tak pocit čistoty a pořádku. Tato barva je ideálně kombinována s jakoukoli jinou: jasná zeleň místní oblasti, zdivo a kované prvky dodávají zvláštní vzdušnost.

Hnědé brány jsou univerzální. Jsou ideálně kombinovány s jakýmikoli fasádami, zelenými plochami a přilehlými budovami.

Zelená barva je velmi oblíbená – lahodí oku a přináší prostředí určitou útulnost. Taková paleta zcela splývá s okolními zelenými plochami, pokud se nezaměříte na možnost, když brána působí jako přízvuk, jako je například nádherná zelená posuvná struktura z vlnité lepenky s jasně žlutými sloupky. Tento design svým způsobem vypadá nečekaně a originálně..

Méně často najdete žlutou bránu. Přestože je paleta spojená s teplými slunečními paprsky, je docela kontrastní a může časem dráždit. Přesto má barva své fanoušky, a pokud použijete kombinaci s černými kovanými prvky, můžete získat celkem elegantní design..

Modrá dokonale rozjede zelenou paletu místní oblasti. Takové brány jsou často oblečeny do bílé, šedé nebo černé kované skořápky se zdobenými prvky, která vypadá velmi krásně a stylově..

Zářivá a bohatá červená paleta přichází v mnoha odstínech, z nichž každý dokonale splývá s cihlovými nebo kamennými fasádami domů. Tuto možnost lze nazvat jednou z nejluxusnějších.

Ozdobné brány a branky z vlnité lepenky - barva Ozdobné brány a branky z vlnité lepenky - barva Ozdobné brány a branky z vlnité lepenky - barva

Kombinace materiálů

Na začátku článku jsme již řekli, že vlnitá lepenka je perfektně kombinována s jinými materiály, což vám umožňuje vytvářet ty nejstylovější kompozice. Kované prvky, které byly ve starověku používány k dekoraci vchodů do domu, propůjčují bráně zvláštní milost a jedinečnou estetiku. Mohou to být jednotlivé vložky nebo celé kompoziční překryvy, které v sobě nesou kus duše pánů naší doby. Kromě toho je kombinace kování s profilovaným ocelovým plechem docela praktická, protože tyto materiály se nebojí klimatických rozmarů a jsou odolnými strukturami..

Kované brány jsou tradičně rozděleny na klasické, se zdrženlivým designem a ozdobné, doplněné mnoha ladnými zatáčkami, vzory se svěžími květinovými ozdobami. Kované konstrukce jsou často vyráběny podle jednotlivých náčrtků, aby si vybrali vzory, které jsou nejvhodnější pro styl stavby a krajinný design.

Možná ne tak elegantní, ale neméně atraktivní je kombinace vlnitého plechu s zdivem, ze kterého jsou vytvořeny podpůrné sloupky. Cihla zajišťuje spolehlivost konstrukce a její rozmanitost barev vám umožňuje experimentovat s obecným designem vchodu.

Zvláštní pozornost si zaslouží nosné konstrukce brány z kamene. Existuje zde mnoho možností, protože samotný materiál je plný rozmanitosti a metody stylingu mohou být nejneobvyklejší. Zde jsou hojně využívány materiály jako dolomit podobné mramoru, vápenci, dlažební kostky, mušle atd. Zdivo z nepravidelně tvarovaných kamenů, přestože je pracnější, vypadá mnohem atraktivněji a originálněji. Pokud jde o trvanlivost, kámen nemá obdoby.

Další zajímavou myšlenkou designu je volba vlnité lepenky s povrchem imitujícím kámen nebo dřevo pro brány a branky. Takový design bude vypadat bohatý, atraktivní a bude stát mnohem levněji, než vypadá.

Ozdobné brány a branky z vlnité lepenky - kombinace materiálů Ozdobné brány a branky z vlnité lepenky - kombinace materiálů

Brány a branky z vlnité lepenky – foto

Navrhujeme pokračovat v dalším přezkoumání různých způsobů zdobení bran a bran z vlnité lepenky v naší galerii, kde jsme se pokusili shromáždit nejlepší příklady fotografií. Příjemné prohlížení!

Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto Brány a branky z vlnité lepenky - foto

Thanks! You've already liked this