Tapeta do kuchyně (80 fotografií): nápady a funkce

Tapeta do kuchyně (80 fotografií): nápady a funkce

Kuchyně je místnost, ve které se dost často a dlouho ocitáme. Právě v něm popíjíme ranní kávu, scházíme se s rodinou na počest dovolené nebo jen na oběd. Proto by měl být „jeden z našich“, ozývat se co nejvíce a odrážet vkus svého majitele. Zdůrazněná stěna je skvělý způsob, jak vnést do vaší kuchyně jedinečnost a charakter. Díky fototapetě můžete takový přízvuk udělat bez námahy.

Výběr fototapety do kuchyně: hlavní kritéria

Kuchyně má speciální mikroklima a funkční vlastnosti. Vařit, mýt nádobí znamená dostat tekutiny a jídlo na různé povrchy. Proto stojí za to zjistit, čemu věnovat velkou pozornost..

1. Jedním z nejdůležitějších ukazatelů kuchyňských tapet je hustota, která přímo souvisí s trvanlivostí obložení stěn. Kromě toho, čím vyšší je hustota, tím méně nečistot se hromadí v pórech..

2. Paropropustnost – ovlivňuje vysychání stěn, což má velký vliv na mikroklima kuchyně.

3. Tapeta by měla mít vysokou úroveň světlostálosti, to znamená, že by měla být minimálně náchylná k vyblednutí na slunci. V opačném případě kresba vybledne a obraz ztratí svůj atraktivní vzhled. To připraví celou místnost o její dřívější estetiku a přivede vás k potřebě vyměnit obložení stěn..

4. Mokré čištění v kuchyni je pravidelnou činností. To je důvod, proč tapety do kuchyně musí být odolné proti vlhkosti. Během procesu vaření často padají na stěny kapky tuku, oleje a mnoho dalších nepříjemných „hostů“ kuchyňských nátěrů. Pokud je povlak vybrán nesprávně, bude muset být po krátké době provozu vyměněn. Povlaky odolné proti vlhkosti odolávají stírání měkkou houbou, omyvatelné – mokré čištění za použití speciálních čisticích prostředků.

K dispozici jsou také super omyvatelné tapety, které vydrží i kartáčování, ale jejich extrémně užitečné vlastnosti mají také svou cenu, takže si vyberte podle svého rozpočtu..

Moderní trh s fototapetami představuje široký sortiment, který dokáže uspokojit i ty nejnáročnější kupující. Vyzbrojte se tipy a věnujte pozornost pouze opravdu kvalitním možnostem – tímto způsobem nebudete čelit těžké agónii volby.

Fototapety do kuchyně - hlavní kritéria pro výběr Fototapety do kuchyně - hlavní kritéria pro výběr

Druhy fotopapíru

Fotografické tapety, stejně jako ostatní typy tapet, jsou rozděleny do podkategorií podle jejich struktury.

Hladká – tapeta s touto texturou má lesklý povrch, který nemá nepravidelnosti. Ideální, pokud si chcete koupit tapetu s nejpodrobnějším a nejživějším vzorem.

Sádra je volbou pro opravdové milovníky umění. Tyto tapety jsou vytvořeny tak, aby reprodukovaly historické nástěnné malby a další umělecká díla. Zpravidla se jedná o vinylové nebo netkané tapety..

Tapeta s písčitou texturou může skrývat jakékoli nerovnosti ve zdech. Ale v případě kuchyně může tato kvalita představovat určité potíže, protože vzhledem ke zvláštnostem struktury je jejich čištění o něco obtížnější..

Textura plátna dokonale napodobuje olejomalby nebo jiné druhy malby.

Textura lnu se používá pro krajiny nebo kresby různých motivů divoké zvěře. To je způsobeno neobvyklým povrchem povlaku..

Mnoho výrobců nabízí další bezpečnostní funkce, například vrstvu polyetylenových řas, které budou mít velký vliv na trvanlivost a umožní vám efektivně vyčistit tapetu. Tato možnost je velmi důležitá pro kuchyň..

Kuchyňské tapety a fototapety - typy Kuchyňské tapety a fototapety - typy Kuchyňské tapety a fototapety - typy

Výběr tisku

Poté, co jste se rozhodli pro hlavní vlastnosti pro výběr tapety, pokračujte výběrem vzoru. Vybereme pro motiv několik základních motivů..

Tapety na pozadí obvykle postrádají konkrétní obrázek. Jde o různé abstrakce a ozdoby, které nepřitahují zvláštní pozornost a nenudí. Tato kategorie zahrnuje kresby určené k vizuální změně parametrů místnosti. Například čáry jsou svislé nebo vodorovné.

Kuchyňské tapety a fototapety - tapety Kuchyňské tapety a fototapety - tapety

Panorama – různé fotografie a kresby měst, architektury nebo přírody, hlavně z ptačí perspektivy nebo z kopce. Do této kategorie patří výhled z okna nebo panorama z balkonu.

Kuchyňské tapety a fototapety - Panorama Kuchyňské tapety a fototapety - Panorama

Objekty se zaměřují přímo na hlavní objekt zobrazený na obrázku. Může to být naprosto jakýkoli prvek – rostliny, zvířata, jídlo atd. V moderním designu se často používají makro snímky.

Kuchyňské tapety a fototapety - Objekt Kuchyňské tapety a fototapety - Objekt Kuchyňské tapety a fototapety - Objekt

Realistické – nejpopulárnější typ fotografických tapet, včetně 3D tapet a různých obrázků nejvyšší kvality.

Pro umístění aktivních kreseb se nejlépe hodí stěna, kterou lze vidět od vchodu. Tisk by neměl být v místnosti neustále nápadný, jinak se takový panel rychle začne nudit. To je s největší pravděpodobností hlavní a jedinou nevýhodou takových tapet. Alternativně můžete vyzvednout část po straně jídelního stolu..

Kuchyňské tapety a fototapety - realistické Kuchyňské tapety a fototapety - Realistické Kuchyňské tapety a fototapety - Realistické

Styly interiéru

Styl místnosti diktuje základní pravidla hry pro všechny detaily designu. Fototapety nejsou výjimkou, zejména proto, že jsou docela aktivním akcentovým prvkem. Takové tapety se používají pro moderní styly nebo modernizovanou klasiku nebo zemi.

Fotomurálky v kuchyni v moderním stylu

Jeden z nejvíce lakonických a pohodlných stylů. Navzdory názvu se nemusíte vzdát všech tradičních materiálů a designových prvků. Skvěle kombinuje elegantní vestavěné skříně, mramorové desky a nástěnné malby s výhledem na moderní metropoli. Harmonicky do sebe zapadají realistické typy fotopapírů, které doplňují kuchyňský prostor nádherným výhledem.

Fotomurálky v kuchyni v moderním stylu Fotomurálky v kuchyni v moderním stylu Fotomurálky v kuchyni v moderním stylu

Tapeta v kuchyni ve stylu moderní klasiky

Výběr lidí, kteří dávají přednost slavnostnímu, ale diskrétnímu designu. Klasika se vyznačuje použitím přírodních materiálů a také absencí zbytečných detailů a prvků. Tapeta by měla být co nejvíce neutrální, ale měla by vypadat draho. Vyberte si tapetu na pozadí, budou perfektně zapadat do celkového konceptu.

Tapeta v kuchyni ve stylu moderní klasiky Tapeta v kuchyni ve stylu moderní klasiky

Tapeta v kuchyni ve stylu podkroví

Loft je styl založený na kombinaci různých směrů. Tento design se vyznačuje hrubým nábytkem, který je v souladu s fototapetovým papírem s texturou omítky a vzory zdiva. Moderní technologie a továrna, starožitný gizmos na pozadí podobných tapet vypadají prostě nádherně.

Tento styl je docela aktivní a provokativní, takže vyhovuje kreativním lidem..

Tapeta v kuchyni ve stylu podkroví Tapeta v kuchyni ve stylu podkroví

Fotomurálky v kuchyni ve skandinávském stylu

Městské severní téma působí vřele a útulně. Ztělesňuje přirozenost a zároveň praktičnost. Kuchyňský prostor může mít jakoukoli konfiguraci a plochu.

Fototapeta může být lehká a abstraktní, ale také si můžete pořídit kontrastní obrázky metropole, realistické vzory dřeva nebo kamene – to vše bude ve skandinávské kuchyni vypadat skvěle.

Fotomurálky v kuchyni ve skandinávském stylu Fotomurálky v kuchyni ve skandinávském stylu Fotomurálky v kuchyni ve skandinávském stylu

Barevné spektrum

Odstíny ovlivňují náladu a každý člověk, pravděpodobně bez váhání, pojmenuje svou oblíbenou barvu, která ho nejvíce těší. Barvy skutečně hrají důležitou roli ve vnímání prostředí. Fototapety navíc zabírají celou zeď nebo její většinu po dlouhou dobu, takže výběr barevné palety je třeba brát velmi vážně..

Černá a bílá tapeta

Toto barevné schéma je velmi univerzální, protože je vhodné pro malé i velké místnosti. Paleta je kompatibilní s mnoha směry designu.

Správným použitím těchto barev můžete dokonce opravit některé nedostatky v kuchyni a také vizuálně rozšířit prostor místnosti..

Černobílá tapeta do kuchyně Černobílá tapeta do kuchyně Černobílá tapeta do kuchyně Černobílá tapeta do kuchyně

Fotomurálky v pastelových odstínech

Pastelové barvy jsou klasikou pro kuchyňskou dekoraci. Designové projekty vytvořené v pastelové paletě zaujmou svou nenápadností a pohodlím. I studená bílá má mnoho variací v odstínech, které jsou něžné a jemné. Fototapety malované tlumenými odstíny mohou být domácí a teplé, ale zároveň velmi stylové..

Fotomurálky do kuchyně v pastelových odstínech Fotomurálky do kuchyně v pastelových odstínech Fotomurálky do kuchyně v pastelových odstínech Fotomurálky do kuchyně v pastelových odstínech

Kontrastní tapeta

Část stěny, přelepená kontrastními fotografickými tapetami, způsobí, že monochromatický interiér bude skutečně živý a aktivní. Oblíbená černá nebo jakékoli jasné barvy jsou pro tyto účely ideální. Hlavní věcí není přesycovat kuchyň kontrasty, to působí zdrcujícím způsobem a psychologicky komplikuje pobyt v místnosti..

Kontrastní tapeta do kuchyně Kontrastní tapeta do kuchyně Kontrastní tapeta do kuchyně Kontrastní tapeta do kuchyně

Fotografická tapeta v teplých barvách

Jedna z nejpopulárnějších a nejbezpečnějších možností, která se může stát základem pro váš kuchyňský interiér. Tyto barvy oceňují designéři pro svou praktičnost a schopnost uklidňovat a ředit jasné barvy. Tato paleta v přírodě nás obklopuje všude, takže použít je v interiéru je správné rozhodnutí. Jsou přirozené, teplé a příjemné pro lidské oko..

Fotomurálky do kuchyně v teplých barvách Fotomurálky do kuchyně v teplých barvách Fotomurálky do kuchyně v teplých barvách

Fotografická tapeta ve studených barvách

Chladné tóny vytvoří stylovou a pohodlnou kuchyň, která může potěšit ortodoxního minimalistu. Po navržení místnosti tímto způsobem získáte rozpoznatelný interiér, který udrží zvídavý pohled znalců luxusních a chladných textur, zvýrazněných jasnými rovnými liniemi. Použijte bílou jako základ pro tapety ve studených barvách..

Fotomurálky do kuchyně ve studených barvách Fotomurálky do kuchyně ve studených barvách Fotomurálky do kuchyně ve studených barvách

Tapeta v kuchyni: potřebujete dekor?

Fototapety jsou extrémně aktivním prvkem, díky kterému je interiér živější a zajímavější. Otázkou je vaření – je možné do takové místnosti přidat další detaily, jako jsou obrazy, květinové vázy, figurky? Samozřejmě můžete! Základním pravidlem je, že místnost by neměla být přetížena, jinak bude nepříjemné být v ní..

Stěna s fototapetou je zcela nezávislou součástí interiéru, a proto je nutné ji nechat „čistou“. Nevnucovat nábytkem, nezakrývat obrázky – to jsou správná rozhodnutí. Samozřejmě existují výjimky, ale ve většině případů bude tento přístup vhodný. Ozdobné prvky je nejlepší ponechat k ozdobení ostatních částí místnosti..

Tapeta v kuchyni - Potřebuji dekor Kuchyňské tapety a fototapety - potřebuji dekor Tapeta v kuchyni - Potřebuji dekor Kuchyňské tapety a fototapety - potřebuji dekor

Tapeta do malé kuchyně

Tapeta s perspektivou do dálky dokáže rozšířit i velmi úzkou místnost, asi budete překvapeni, jak moc roste. Mosty, mola, různé cesty obklopené lesy, terasy a schodiště doplní kuchyň o „přechod“ do jiného světa a dodají další prostor. Pamatujte na jednoduchý a oblíbený trik: horizontální vzor zvyšuje šířku a vertikální vzor zvyšuje výšku místnosti..

Fototapety jsou jedním z nejjednodušších způsobů zónování kuchyňského prostoru. Rozdělí funkční oblasti a vizuálně označí potřebná místa. Ve stísněné místnosti si dejte pozor na trojrozměrné kresby, protože mohou soustředit veškerou pozornost na sebe a stlačit již tak vzácnou oblast.

Tapeta do malé kuchyně Tapeta do malé kuchyně Tapeta do malé kuchyně Tapeta do malé kuchyně

Video: Design kuchyně – 3D a fototapeta

Thanks! You've already liked this