Kombinace barev v interiéru ložnice: 70 nápadů

Kombinace barev v interiéru ložnice: 70 nápadů

Ložnice má zvláštní význam a status nejintimnější místnosti, která je určena k relaxaci a soukromí. To je třeba vzít v úvahu při vytváření designu místnosti. V současné fázi není kombinace barev v interiéru ložnice přísně regulována a dnes lze v designu této místnosti kombinovat různé odstíny. Je však třeba mít na paměti, že barvy jsou promyšleny podle zvoleného stylu. Pokusme se zjistit, co mohou návrháři a psychologové v této záležitosti poradit.!

Vlastnosti psychologie barev

Pro mnoho lidí je opravdu patrné, jak kombinace odstínů v místnosti ovlivňuje jejich náladu a pohodu. To platí zejména pro ložnici, protože rodinné vztahy mohou záviset na paletě barev v této místnosti..

Psychologové se například domnívají, že pro manžela a manželku, kteří vykonávají duševní práci, je lepší vyzdobit pokoj v bílé a modré barvě. Pomáhá vám uvolnit se a soustředit se na své vlastní pocity, abyste se necítili unavení z neustálého proudu myšlenek..

Pro manžele, v jejichž životě je spousta dynamické aktivity a fyzické aktivity, se doporučuje zvolit dekoraci a nábytek v klidných zelených odstínech..

Kombinace barev v interiéru ložnice - Vlastnosti Kombinace barev v interiéru ložnice - Vlastnosti

Jak vybrat barvy pro ložnici?

K vytvoření harmonického interiéru je nutná předběžná vizualizace hotového výsledku ještě před zahájením oprav. Důležitou roli bude hrát barva postele, která by měla být kombinována s výzdobou stěn, podlahy a stropu. Kromě nich vybírejte textil: závěsy, deky a deky, polštáře, koberečky.

Metoda barevného kolečka – barevné kolečko rozdělené na 12 sekcí představuje klasický způsob výběru odstínů. Tři základní barvy – červená, žlutá a modrá – jsou na protilehlých segmentech, které tvoří rovnoramenný trojúhelník. Mezi nimi jsou odstíny, které vznikají kombinací základních barev v jiném poměru..

Všech 12 odstínů je navzájem dobře kombinováno. Volba opačných barev vytváří kontrastní kombinaci. Sousední oblasti se nazývají analogové, často se nacházejí v přírodním prostředí.

Kombinace barev v interiéru ložnice - Jak si vybrat Kombinace barev v interiéru ložnice - Jak si vybrat Kombinace barev v interiéru ložnice - Jak si vybrat

Typy harmonických kombinací pro ložnici

Harmonickou kombinaci odstínů v designu ložnice lze rozdělit do tří možností:

Kontrast

Jedná se o použití dvou kontrastních barev při návrhu místnosti. Taková ložnice se ukáže být docela elegantní, ale musíte být opatrní, abyste nepřetěžovali interiér a nebyli příliš těžcí pro vnímání..

Kombinace barev v interiéru ložnice - kontrast Kombinace barev v interiéru ložnice - kontrast

Monochromatický design

Má kombinovat různé tóny stejné barvy. Tento typ designu je skvělý pro ložnici díky relaxační atmosféře v místnosti..

Kombinace barev v interiéru ložnice - Jednobarevné provedení

Smíšená kombinace

Hlavní barva v takovém interiéru se přibližuje čistému tónu – červené, žluté nebo modré a odstíny se používají pro akcenty a různé detaily. Je třeba mít na paměti, že příliš barevný design může nepříznivě ovlivnit design celého bytu nebo domu..

Kombinace barev v interiéru ložnice - smíšená kombinace

Barevná řešení pro útulný pokoj

Design ložnice je spojen se zvýšenými požadavky na pohodlí a psychický stav při pobytu v ní. Navzdory módním trendům v interiéru je design většiny ložnic vytvořen v klidných tlumených odstínech..

Je důležité vybrat takové kombinace, které lze skutečně nazvat „útulné“. Pocit pohodlí se objeví při použití hnědé, béžové a oranžové. Barvy by neměly být zvoleny příliš světlé, ale ty, ve kterých je bílá. Pak se odstín ukáže být měkký, ale ne matný, ale naopak – jako by byl zářivý a atraktivní..

Pokud si chcete odpočinout od projevu emocí a dynamické aktivity, vyzdobte si ložnici v chladných barvách. Možnosti v šedé, modré a tyrkysové barvě vypadají skvěle. Takový interiér místnost uklidní, pomůže vám v ní relaxovat a cítit vnitřní harmonii..

Útulné barevné kombinace v interiéru ložnice Útulné barevné kombinace v interiéru ložnice Útulné barevné kombinace v interiéru ložnice

Paleta pro originální interiér

Pokud si stanovíte cíl vyzdobit ložnici originálním způsobem, můžete plně ukázat svou vlastní kreativitu a vyjádřit své stylistické preference. To ale vůbec neznamená, že takový interiér implikuje nedomyšlené použití odstínů a kombinaci všech barev najednou..

Kombinace tyrkysové a korálové bude vypadat neobvykle při zdobení místnosti. Tato kompozice vypadá svěží, proto je poměrně populární. Pokud ji například vylepšíte odstíny vanilky, bude paleta barev spojena se starožitným nastavením. Pokud ale do interiéru přidáte přírodní tóny dřeva, bude to vypadat spíše jako rustikální styl. Zlaté detaily dodávají designu propracovanost a propracovanost.

Béžová, šeříková a olivová vypadají atraktivní přesně při zdobení ložnice. Prostor bude vypadat hluboký, plný vášně a emocí, ale zároveň se budete cítit uvolněně. Zde můžete použít barevné detaily, vhodné jsou například červenooranžové akcenty nebo prvky horského popela..

Tmavě modrou lze spárovat s vanilkou a zlatem a vytvořit v místnosti skutečně královskou atmosféru. Ale pamatujte si, že v malé ložnici s množstvím umělých materiálů může takový design ztratit svůj vzhled a vypadat nedbale, jako by vše v místnosti bylo provedeno v přebytku. Prostorný pokoj v této paletě vám pomůže relaxovat opravdu luxusně..

Žlutá, švestková, společně s akvamarínovou a karmínovou kontrastní barvou se hodí do kreativní neobvyklé ložnice. Díky této kombinaci je atmosféra kreativní, cítíte se sebejistě, přemýšlíte nad rámec a odvážně. Pro ty, kteří považují přítomnost karmínových akcentů za příliš drsnou, bude nahrazena dřevitým tónem nebo tlumenou hnědou. Můžete tedy vytvořit interiér zkroucením, ale v místnosti se budete cítit stabilní a příjemní..

Pokud použijete hlavní pravidla pro sestavování harmonických kompozic, můžete vyzdobit ložnici stylovým a originálním způsobem. Mělo by se také pamatovat na to, že čím menší místnost, tím méně odstínů by měla mít. V ložnici by vás měl potěšit nejen neobvyklý design, ale také dobrý odpočinek a uklidňující příjemná atmosféra..

Originální barevné kombinace v interiéru ložnice Originální barevné kombinace v interiéru ložnice Originální barevné kombinace v interiéru ložnice Originální barevné kombinace v interiéru ložnice Originální barevné kombinace v interiéru ložnice

Barvy v různých stylech

Chcete -li sestavit optimální kombinace tónů, věnujte pozornost stylu, ve kterém plánujete vyzdobit ložnici. Zde je několik barevných možností pro oblíbené styly v interiéru:

Klasický styl ložnice

Klasický styl zahrnuje použití teplých červených a hnědých odstínů. Můžete přidat vanilku a mléko, béžovou a kávu a také je zředit fialovou.

Ložnice v klasickém stylu - barevná kombinace v interiéru ložnice Ložnice v klasickém stylu - barevná kombinace v interiéru ložnice

Ložnice v moderním stylu

Současný design interiéru zahrnuje použití kontrastních akcentů. Pozadí je obvykle bílé, mléčné nebo šedé..

Ložnice v moderním stylu - kombinace barev v interiéru ložnice Ložnice v moderním stylu - kombinace barev v interiéru ložnice

Ložnice v retro stylu

Vyžaduje jemné pastelové barvy a tlumené tóny. Použijte starý odstín růžové, pudrové, zelené, modré, krémové.

Retro styl ložnice - Barevná kombinace v interiéru ložnice

Moderní stylová ložnice

Secese vítá hnědé a šedé, dřevité a jantarové tóny. Tmavé odstíny červené, hluboké modré a zelené mohou sloužit jako akcenty..

Moderní stylová ložnice - kombinace barev v interiéru ložnice

Ložnice ve venkovském stylu

Lehký rustikální styl zahrnuje použití růžové, levandulové, chladné modré, karmínové, slámově žluté, cihlové, terakotové odstíny, jehličí.

Ložnice ve venkovském stylu - barevná kombinace v interiéru ložnice Ložnice ve venkovském stylu - barevná kombinace v interiéru ložnice

Kombinace barev v interiéru ložnice – fotografie

Zvažování otázek souvisejících s kombinací odstínů pro zdobení ložnice by nemělo být omezeno pouze teorií. Ztělesnění myšlenky se může lišit od původní představy projektanta a majitele bytu. Abyste se ujistili, jak vlastně kombinace různých barev vypadají, musíte se podívat na skutečné fotografie. Představujeme vám výběr možností designu ve fotogalerii, mezi nimiž můžete najít vhodné řešení pro výzdobu vaší ložnice. Nechte se inspirovat a experimentujte!

Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie Kombinace barev v interiéru ložnice - fotografie

Video: Krásné barevné kombinace do ložnice