Tyrkysová koupelna: 75 nápadů na fotografie

Tyrkysová koupelna: 75 nápadů na fotografie

Tyrkysová barva je docela snadno vnímatelná a v interiéru vypadá působivě a stylově. Dodává energii, sebevědomí a veselost. Tyrkysová koupelna vyzdobená harmonickou kombinací odstínů dodá vitalitu při ranním příjmu vodních procedur a pomůže vám po pracovním dni co nejvíce relaxovat.

Styly interiéru

Tyrkysová koupelna, jako každá jiná, může být vyzdobena v různých stylech. Ale pro každý z nich je důležité vybrat nejvhodnější paletu odstínů, dokončovací materiály, nábytek a instalatérské práce..

Minimalistická tyrkysová koupelna

Koupelna, která obvykle není grandiózní, bude vypadat skvěle v minimalistickém designu. Je zde přítomen pouze požadovaný počet kusů nábytku, instalatérského vybavení a doplňků a výzdoba téměř zcela chybí. Funkční interiér bude příznivě zdůrazněn svobodou prostoru a čistotou. Světlé tyrkysové stěny vypadají skvěle bez kreseb a vzorů na pozadí rozptýleného osvětlení a vytvářejí vzdušnou atmosféru.

Tyrkysová minimalistická koupelna - design interiéru Tyrkysová minimalistická koupelna - design interiéru

Tyrkysová koupelna v retro stylu

Starožitný styl v interiérovém designu má vždy své fanoušky. To neznamená, že musíte sbírat starožitné exponáty uvnitř. Můžete instalovat nábytek a moderní instalatérské práce, napodobující předměty dávných dob, například oválnou vanu mírně nepravidelného tvaru na ozdobné nohy, velké zrcadlo v dřevěném rámu, elegantní figurální nábytek.

Instalatérství musí také odpovídat stylu. Zde musíte opustit chromované výrobky ve prospěch staré mědi nebo mosazi, místo moderních pákových nainstalovat kohouty ventilů. Můžete si vybrat nábytek tlumené tyrkysové barvy s prvky opotřebení, který bude dokonale ladit na pozadí bělosti stěn a litinovou vanu se starožitnými kohoutky..

Retro tyrkysová koupelna - interiérový design Retro tyrkysová koupelna - interiérový design

Tyrkysová koupelna v orientálním stylu

Tyrkysová je jednou z hlavních barev v některých orientálních stylech (indický, arabský). V kombinaci s kobaltem, zlatem a ultramarinem vytváří ohromující efekt. Stěny budou zdobeny keramickými dlaždicemi s ozdobami nebo malými mozaikami a bílé, černé nebo dokonce červené instalatérské práce se stanou jasnými kontrasty v paletě tyrkysové povrchové úpravy. Jsou zde přírodní materiály a různé šperky. Etnické lampy, koberečky, drahý dřevěný nábytek, bronzové faucety se složitými výtoky – to vše přenese ducha Východu..

Orientální tyrkysová koupelna - interiérový design Orientální tyrkysová koupelna - interiérový design Orientální tyrkysová koupelna - interiérový design

Tyrkysová námořní koupelna

Design koupelny v námořním stylu je docela relevantní. Tyrkysová paleta odstínů dokonale zprostředkuje čistotu, svěžest a lehkost mořského vánku. Bílá barva bude skvělým společníkem, který bude přítomen jak ve výzdobě, tak v instalatérství. Pomůže to vizuálně zvětšit prostor, osvěžit atmosféru. Téma vytvoří keramická dlažba s různými vzory, moderní samonivelační podlaha s obrazem mořského dna, mozaikové kompozice v ultramarínových barvách. Velká zrcadla dodají prostoru hloubku a design skrytého osvětlení zprostředkuje tajemství hlubokého moře.

Tyrkysová koupelna v námořním stylu - interiérový design

Klasická tyrkysová koupelna

Design tyrkysové koupelny v klasickém stylu se vyznačuje ztělesněním elegance a aristokracie. Hodí se sem litinová nebo mramorová vana oválného tvaru, umyvadlo se vzorem porcelánu nebo mědi, skříňky, police, komody, toaletní stolek z přírodního dřeva. Zlacení, které může být přítomno v rámu zrcadel, příslušenství, svítidel, dodá designu propracovanost. Jemné tyrkysové tóny keramických obkladů vytvoří nádherný celek se sněhově bílou sanitární keramikou a béžovou (pískovou, světle hnědou) podlahou.

Klasická tyrkysová koupelna - interiérový design Klasická tyrkysová koupelna - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Mezi dokončovacími materiály pro koupelnu jsou vybrány ty nejodolnější vůči vlhkosti, které se snadno čistí, protože stálá přítomnost vlhkosti a kondenzace může ovlivnit estetické vlastnosti. Tyrkysová se bude skvěle cítit ve společnosti podobných odstínů – od světle modré po sytě zelenou. Klasika – kombinace s bílou. Kromě toho je úspěšně kombinován s pískem, krémem, oranžovými květy. Je lepší vyhnout se přítomnosti červených a černých palet nebo jako poslední možnost použít jejich světlejší tóny (růžové, šedé) v malých skvrnách.

Podlaha

Podlahu v koupelně lze ozdobit keramickými obklady (často elektricky vyhřívanými), samonivelačními strukturami, moderními 3D dlaždicemi, které dávají místnosti nekonečnou hloubku, přírodním kamenem, voděodolným laminátem, méně často – linoleem s reliéfním povrchem.

Nejoblíbenější v dnešní době je samonivelační podlaha, která navíc bude ideální volbou pro tyrkysovou koupelnu v námořním středomořském stylu. Realistické 3D obrazy v kombinaci s vynikající kvalitou jsou hlavními výhodami. Univerzální možností je podlaha v béžových, písčitých tónech, která plynule přechází do modrosti stěn. Někdy je podlaha zdobena tmavými tyrkysovými dlaždicemi..

Tyrkysový design koupelny - povrchová úprava podlahy Tyrkysový design koupelny - povrchová úprava podlahy

Zdi

Při zdobení koupelny je důležité vzít v úvahu nejen barevnou kombinaci, ale také kombinaci textur. Krásně bude vypadat místnost, kde je dekorace stěn kombinována s lesklými a matnými povrchy tyrkysových odstínů, například keramická dlažba v duetu s tekutými vodotěsnými tapetami nebo omítka s plastovými panely. V oblasti vany můžete vytvořit akcentní bílou zeď nebo ji ozdobit mozaikovou samolepicí fólií s imitací mořských scenérií.

Přírodní kámen je v koupelnovém vybavení mnohem méně obvyklý. Nepochybně to vypadá velmi působivě, ale zároveň je to jeden z nejdražších materiálů. Alternativou je umělý kámen. Tento materiál není horší z hlediska vnějších ukazatelů, má úžasný vzhled, vysokou pevnost. V oblasti úpravy vody bude vypadat skvěle a vytvoří přirozený vzhled kapiček vody stékajících po kameni.

Tyrkysový design koupelny - dekorace na zeď Tyrkysový design koupelny - dekorace na zeď

Strop

Je lepší ozdobit povrch stropu bílou nebo světle tyrkysovou barvou, protože tmavší design strop „sníží“, čímž se zmenší vizuální prostor. Vhodnými materiály budou PVC panely s imitací různých textur a mnoha barev, barva na vodní bázi, lesklé napínací struktury.

Pomocí sádrokartonu odolného proti vlhkosti můžete ozdobit stropní povrch koupelny různých konfigurací, vytvářet úrovně s vestavěným bílým nebo modrým osvětlením. Zrcadlové stropy také vypadají velkolepě, ale vysoké náklady, pracná instalace a speciální péče vysvětlují jejich vzácnou přítomnost v koupelnách..

Tyrkysový design koupelny - stropní úprava Tyrkysový design koupelny - stropní úprava

Nábytkové a koupelnové doplňky

Hlavním atributem je zde samozřejmě koupel. Dnešní trh vám umožňuje zvolit si různé konfigurace a při výběru je třeba vycházet ze stylu designu. Vana může být oválná, obdélníková, hranatá a dokonce i kulatá. V klasických provedeních velkých koupelen je často instalován daleko od stěn. Moderní multifunkční sprchové kabiny nejsou v popularitě horší. Pokud je koupelna kombinovaná, má koupelna také toaletu, bidet.

Pohodlí místnosti určuje nábytek, který musí být odolný proti vlhkosti, ergonomický a v souladu se stylem. Nejčastěji se jedná o police pro uložení hygienických a kosmetických doplňků, skříně, závěsné skříňky a penály. Dřevěný nábytek je vhodný pro klasiku a Provence, minimalismus vítá plast nebo kov, kované police zdůrazní vintage.

Pokud jsou prvky nábytku zdobeny tyrkysovou paletou, měly by se lišit o několik tónů od obecné úpravy. Úspěšná bude kombinace ultramarínových polic a skříněk s bílými stěnami. Světlý tyrkysový nábytek se ideálně „vejde“ do retro stylu a světlejší, nebeské odstíny, vhodné v klasickém designu.

Tyrkysový design koupelny - nábytek a instalatérské práce Tyrkysový design koupelny - nábytek a instalatérské práce Tyrkysový design koupelny - nábytek a instalatérské práce Tyrkysový design koupelny - nábytek a instalatérské práce

Výzdoba a osvětlení

U koupelny v tyrkysových tónech je důležité myslet na dobré osvětlení, díky kterému bude interiér hrát v různých odstínech. Zavěšený strop bude perfektně vypadat s bodovými světly a skrytým neonovým osvětlením.

Ve velké místnosti můžete nainstalovat lustr, který poskytne měkké světlo. Nástěnné svícny a spoty budou fungovat jako místní osvětlovací zařízení pro konkrétní oblasti. Odstíny sladěné se stylem interiéru budou také dekorativními prvky. Díky originálnímu gizmosu můžete udělat interiér pohodlnějším a zajímavějším. Může to být měkký koberec, váza o několik tónů tmavší než hlavní barva místnosti, květináč se živou rostlinou. Aromatické lampy a svícny s dekorativními svíčkami vypadají skvěle v interiéru koupelny, což navíc pomůže vytvořit romantickou atmosféru.

Tyrkysový design koupelny - výzdoba a osvětlení Tyrkysový design koupelny - výzdoba a osvětlení Tyrkysový design koupelny - výzdoba a osvětlení

Malá tyrkysová koupelna: interiérový design

Je lepší kombinovat malou koupelnu s toaletou. V takovém případě můžete vyhrát další prostor a umístit vše, co potřebujete. Instalují se pouze nejnutnější instalatérské práce a nábytek. Koupelnu lze nahradit rohovou sprchou, jejíž moderní modely mají mnoho funkcí.

Rohy je třeba využít na maximum: můžete nainstalovat rohovou toaletu nebo umyvadlo se skříňkou, zavěsit otevřené police. Zrcadla a lesklé dokončovací povrchy pomohou rozšířit prostor, takže keramická dlažba bude nejlepší volbou pro stěny. Je lepší ozdobit strop pružným lesklým plátnem se systémem bodového osvětlení.

Malá tyrkysová koupelna je vyzdobena světlými barvami smíchanými s klasickou bílou. Přechod z tmavého dna na světlou výzdobu horní stěny vizuálně zvětší místnost..

Roli výzdoby v malé místnosti může plnit mozaikový vzor na jedné ze stěn, plakáty, elegantní nástěnná lampa u zrcadla, záclony a koberečky.

Malá tyrkysová koupelna - interiérový design Malá tyrkysová koupelna - interiérový design

Koupelna v tyrkysové barvě – foto

Na níže uvedených fotografiích se můžete seznámit se všemi druhy způsobů, jak vyzdobit koupelnu v tyrkysové barvě. Zde najdete možnosti pro velké i malé pokoje, kde jsou koupelny vyzdobeny v různých stylech. Inspirujte se novými nápady a klidně experimentujte!

Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru Tyrkysová koupelna - foto interiéru

Thanks! You've already liked this