Loftový design kuchyně (90 fotografií)

Loftový design kuchyně (90 fotografií)

Interiérový design ve stylu podkroví je volbou pro ty, kteří dávají přednost odvážným dynamickým designovým řešením, nestandardním nápadům pro plánování a uspořádání obývacího prostoru. Kuchyně, vyrobená v tomto směru, se dokonale vyrovná se všemi body svého funkčního účelu. Poněkud drsný, ale zároveň prostorný, lehký, ergonomický, poskytne všechny nezbytné podmínky pro pohodlné vaření a stravování, setkání s přáteli nebo klidnou večeři s rodinnými příslušníky.

Vlastnosti stylu podkroví

Abychom porozuměli hlavním rysům interiéru podkroví, stojí za to obrátit se k historii vzniku trendu, který se datuje do 40. let minulého století. Původ stylu sahá do hospodářského útlumu, který předstihl Američany, když přemrštěné náklady na pronájem továrních budov uvnitř města nutily podnikatele přestěhovat své továrny na předměstí. Prázdné budovy postupně zabydlovali chudí, kteří neměli finanční možnosti na drastické úpravy vnitřní výzdoby – odtud cihla, betonové zdi, hrubý dřevěný nábytek a zcela nahá komunikace.

Postupem času interiéry vybírali zástupci tvůrčích průvodů – umělci, hudebníci považovali takové prostředí za dost zvláštní, příznivé pro vnitřní vývoj. V průběhu let získal směr nové, shovívavější funkce, ale zachovalo se mnoho hlavních rysů, jako například:

– Velké volné prostory s panoramatickými okny, vysokými stropy a prakticky úplnou absencí vnitřních příček;

– Velké množství dřeva, kovu a skla v interiéru. Zde je starý nábytek jako roztřepené cihlové zdi, oprýskaná omítka, drsná schodiště a ventilační systémy v dokonalé harmonii s moderními detaily technického pokroku, vynikajícím osvětlením, chromovanými povrchy;

– Multifunkční masivní nábytek. Na rozdíl od dřívějších dob, kdy byl nábytek vyroben z masivního dřeva a měl poněkud hrubý vzhled, je dnešní půdní nábytek představen v poměrně moderním vzhledu se strohými matnými nebo lesklými fasádami. V interiéru není nic nadbytečného, ​​co by mohlo zaplnit prostor..

Navzdory zdánlivé jednoduchosti vybavení je to jeden z nejdražších způsobů, jak vyzdobit interiér, který vyžaduje pečlivý výběr všech detailů interiéru. Jedním důležitým detailem je vysoce kvalitní osvětlení umístěné na různých úrovních. Jako dekor jsou zde použity světlé skvrny ve formě zelených květináčů, nástěnných plakátů, kontrastních detailů nábytku atd..

Loftový design kuchyně - Vlastnosti Loftový design kuchyně - Vlastnosti

Barevná řešení

Spektrum barev by se mělo co nejvíce blížit přirozenému. Hlavními tóny designu jsou dřevo, uhlí, bílá, jasanové barvy, které nemají jasné kontrastní odstíny. Volba barvy pozadí závisí na velikosti místnosti – čím menší kuchyň, tím by měla být odpovídajícím způsobem světlejší.

Kuchyně ve stylu bílého podkroví

Bílá paleta je skvělá pro zdobení malých prostor, i když je stejně výnosným řešením v prostorných domech. Je třeba mít na paměti, že bílá má různé odstíny, jejichž použití pomůže dosáhnout přirozenějšího vzhledu. Mohou to být bílé fasády, souprava nebo jídelní skupina, obílené zdivo s mírně našedlými „stárnoucími“ odstíny, stropní omítka a dokonce i malovaná dřevěná podlaha, díky které je místnost mnohem širší..

Kuchyně ve stylu bílého podkroví - interiérový design Kuchyně ve stylu bílého podkroví - interiérový design

Šedá kuchyně ve stylu podkroví

V „průmyslovém“ směru se neobejdeme bez šedých tónů, které jsou přítomny jak v leštěné oceli moderní technologie, tak ve fasádách náhlavní soupravy, masivních kamenných desek a betonových zdí. Samotný šedý tón je neutrální a nenápadný, hodí se k jakýmkoli jiným barvám a může dobře sloužit jako hlavní barva pro dekoraci stěn a podlah. Použití různých odstínů palety popela vám umožňuje udělat v interiéru potřebné akcenty.

Kuchyně ve stylu šedého podkroví - interiérový design Kuchyně ve stylu šedého podkroví - interiérový design

Hnědá kuchyně ve stylu podkroví

Hnědá barva je nejtypičtější pro styl podkroví, jehož koncept předpokládá různé dřevěné povrchy. Vhodný bude masivní dřevěný nábytek, podlaha z laminátových nebo parketových desek, dekorace na stěnu s MDF panely. Nezapomeňte na zdivo, které je nejčastěji prezentováno v hnědých odstínech..

Hnědá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design Hnědá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design

Kuchyně ve stylu zeleného podkroví

Zelená paleta v lidech vyvolává příjemné asociace s přírodou. Dokáže se uklidnit, vnést do ní klid, teplo a pohodlí, což je důležité pro průmyslový interiér. Bylinná barva ladí se stejně přirozenou hnědou, takže se bude cítit skvěle, když bude obklopena cihlovými a dřevěnými povrchy. Aby nebyl interiér přetížen shlukem tmavých tónů, měly by být přidány bílé barvy.

Kuchyně ve stylu zeleného podkroví - interiérový design Kuchyně ve stylu zeleného podkroví - interiérový design

Kuchyně ve stylu černého podkroví

Úctyhodná černá paleta v podkrovní kuchyni dodá nezbytné prvky brutality a organicky „splyne“ s dekorem. Paleta je nejčastěji přítomna na fasádách nábytkové sestavy, ale možnosti nejsou vyloučeny, když jsou povrchy stropu nebo podlahy v prostorných vysokých místnostech nalita barvou uhlí, čímž jsou kompaktnější.

Kuchyně ve stylu černého podkroví - interiérový design Kuchyně ve stylu černého podkroví - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Dokončovací materiály pro kuchyň ve stylu podkroví by měly být vybrány nejen na základě estetických vlastností, ale také na základě kvalitních. Je důležité, aby povrchová úprava byla odolná vůči vlhkosti a častému čištění..

Podlaha

Při zdobení povrchu podlahy je nutné zastavit se u jedné ze dvou možností – uspořádat ji pod betonový nebo dřevěný povrch. Šedá samonivelační podlaha, laminát, bude vypadat skvěle. Pokud dáváte přednost dlažbě, můžete si vybrat model, jehož povrch bude imitovat kámen nebo dřevo. V obývacích pokojích kuchyní se často nacházejí kombinace materiálů, kde jsou praktičtější (porcelánová kamenina, dlaždice, samonivelační podlaha) umístěny v pracovním prostoru a teplejší (laminát, parkety) v rekreační oblasti.

Loftový design kuchyně - podlahová úprava Loftový design kuchyně - podlahová úprava

Zdi

Původní skladovací prostor nejlépe zdůrazňují ležérně omítnuté nebo holé betonové povrchy a také cihlová zeď maskovaná jako starověk. Chcete-li znovu vytvořit takové prostředí, můžete použít omyvatelné tapety odolné proti vlhkosti, sádru, dekorativní kámen, PVC panely, které pravděpodobně napodobují neohrabanost povrchu. V návrhu pracovního prostoru je často graffiti stěna, která dává místnosti hloubku a působí jako vynikající plátno pro dekoraci ve formě bílých vinylových samolepek nebo kreseb aplikovaných..

Design kuchyně ve stylu podkroví - dekorace na zeď Design kuchyně ve stylu podkroví - dekorace na zeď

Strop

Stropní povrch kuchyně ve stylu podkroví by měl mít jednoduchý design bez lesklého lesku a vzorů. Strop může být obílený nebo natřený a není vůbec nutné povrch dokonale vyrovnat – určité zakřivení dodá designu pouze přirozený vzhled. Pokud se rozhodnete použít na dekoraci strečové plátno, musí být určitě matné a barva je zvolena podle vašeho osobního uvážení a v závislosti na výšce místnosti. Podkrovní styl úspěšně zdůrazňují dřevěné stropní trámy, které lze v bytě znovu vytvořit pomocí sádrokartonových krabic.

Design kuchyně ve stylu podkroví - povrchová úprava stropu Design kuchyně ve stylu podkroví - povrchová úprava stropu

Kuchyňský nábytek ve stylu podkroví

Pokud uvažujete o „bytové“ verzi designu kuchyně ve stylu podkroví, je lepší zvolit nábytek v duchu minimalismu s přísnými formami, lesklými nebo tlumenými fasádami. Nejtypičtější možností stále zůstávají dřevěné povrchy a navíc s nejhrubší strukturou. Otevřené police, skleněné dveře, masivní desky – všechny tyto detaily dokonale zdůrazní směr. Věnujte pozornost technice, která by měla být kombinována s fasádami náhlavní soupravy. Pokud je kuchyň kombinována s obývacím pokojem, masivním barovým pultem, který odděluje zóny, byla by dobrou volbou modulární pohovka čalouněná kůží nebo hrubou tkaninou..

Loft Style Kitchen Design - Nábytek Loft Style Kitchen Design - Nábytek Loft Style Kitchen Design - Nábytek

Osvětlení a výzdoba

Bohatá výplň místnosti různorodými svítidly je jedním z hlavních rysů stylu podkroví. K osvětlení se používají četné bodové, bodové a stojací lampy, kovové lustry, skleněné rámy, které se často stávají dekorem městského interiéru.

Obzvláště důležité jsou závěsné lampy na volně zavěšených drátech, které vám umožňují změnit výšku umístění a vytvořit tak jakési girlandy. Pomocí víceúrovňového osvětlení se zónování provádí v prostorných kuchyních a obývacích pokojích a pro malé prostředí můžete zvážit možnost LED osvětlení, díky kterému bude místnost lehčí a objemnější..

Výzdoba je omezena na nástěnné plakáty, graffiti, staré fotografie, živé květináče. Jasné akcenty v podobě jednotlivých kusů nábytku, dekorativních polštářů, kontrastních a zároveň staromódních podlahových koberečků přispívají k vytvoření příjemnější a domácké atmosféry..

Loftový design kuchyně - osvětlení a výzdoba Loftový design kuchyně - osvětlení a výzdoba

Malá kuchyně ve stylu podkroví: interiérový design

Chcete -li vyzdobit malou kuchyň ve stylu podkroví, je lepší zvolit lehkou paletu – mohou to být dokončovací materiály, které napodobují lehký beton, bělavé zdivo. Upřednostňují se bílé lesklé fasády, náhlavní souprava s vestavěnými domácími spotřebiči, otevřené police, kompaktní design jídelního koutu s přítomností výhradně nezbytných prvků.

Přítomnost různých osvětlovacích zařízení a absence záclon na oknech způsobí, že místnost bude co nejjasnější a nejprostornější. Prvky jako originální zástěra vyrobená v jasných barvách, plakáty, obrazy, masivní nástěnné hodiny, „průmyslové“ lampy, baterie, komunikace.

Malá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design Malá kuchyň ve stylu podkroví - interiérový design Malá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design

Design kuchyně ve stylu podkroví – fotografie

Navrhujeme pokračovat v dalším seznámení s návrhem kuchyně ve stylu podkroví v naší fotogalerii, kde jsme se pokusili shromáždit nejlepší nápady pro uspořádání. Příjemné prohlížení!

Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie Design interiéru kuchyně ve stylu podkroví - fotografie

Thanks! You've already liked this