Design ložnice 9 m2 (70 fotografií)

Design ložnice 9 m2 (70 fotografií)

Správný design ložnice 9 m2 vám pomůže vytvořit pohodlné posezení i na tak malé ploše. Hlavní věc, která je požadována, je postel, skříň a noční stolky nebo jejich analogie, tj. Nejfunkčnější kusy nábytku. Zbytek lze bezpečně zlikvidovat. V tomto článku se podíváme na to, jak můžete vyzdobit pokoj tak, aby byl pohodlný, krásný, útulný a zároveň do něj můžete umístit vše, co k životu potřebujete..

Výběr stylu interiéru

V designu je stále oblíbenější tendence používat v jednom interiéru prvky různých stylů. To znamená, že můžete vytvořit skutečný mix svých oblíbených technik. Hlavní věc je, že jsou navzájem kombinovány. Díky tomu získáte svůj jedinečný, jedinečný design..

Zde popíšeme některé z nejpopulárnějších stylů, které jsou vhodné pro malou ložnici o velikosti 9 m2. Musíte se jen rozhodnout, který z nich chcete ve svém domě implementovat. Jen mějte na paměti, že bez ohledu na to, jaký styl zvolíte, vybírejte nábytek bez zbytečných detailů..

Design ložnice 9 m2 v moderním stylu

Moderní styl je o vysoce kvalitních materiálech, jednoduchosti a pohodlí nábytku a také o jeho původní podobě. Jako výzdoba se často používají obrazy nebo fotografie. Pop -art styl je obzvláště populární.

Tento design je ideální pro malou ložnici. Chcete -li hrát v místnosti, vyberte si neobvyklé čelo postele nebo obrázky, které odrážejí váš vkus..

Hlavní výhodou moderního stylu je, že jej lze snadno upravit. Přidejte do neutrální místnosti světlé polštáře, změňte přehoz, pár dalších drobností a bude vypadat úplně nově..

Design ložnice 9 m2 v moderním stylu Design ložnice 9 m2 v moderním stylu

Design ložnice 9 m2 ve stylu minimalismu

Tento styl, jak název napovídá, znamená minimum nábytku a dekorů. Každá položka musí mít specifickou funkci, jinak ji v interiéru jednoduše není potřeba. Všechny formy jsou přísné a lakonické, výrobky jsou jednoduché a zdrženlivé. Pohodlnější atmosféru lze vytvořit použitím textilií: koberečků, polštářů a podobně. Částka by ale měla být mírná. Místo záclon se často používají rolety nebo žaluzie..

Design ložnice je 9 m2. nejčastěji volí hladké stěny v kombinaci s malými světlými skvrnami v interiéru. Oblíbená je také hra kontrastů, například černé a bílé..

Design ložnice 9 m2 ve stylu minimalismu

Design ložnice 9 m2 v klasickém stylu

Klasický styl se snaží vytvořit útulnou atmosféru prostřednictvím měkké a harmonické kombinace veškerého vybavení v ložnici. Nábytek se často vybírá ve světlých nebo hnědých barvách. Pro dekoraci se používá neutrální barva – ne bílá, ale ani příliš nasycená. Stěny mohou být také zdobeny dekorativními podstavci, štuky.

V klasice jsou vždy použity ty nejlepší materiály. Nábytek je obvykle dřevěný. Textilie jsou vybírány ze standardních tkanin pro klasiku – žakárové, boucle, plyšové. Elegantní lustry a noční lampy, obrazy na stěnách a zrcadla v krásných rámech vypadají dobře jako dekor..

Design ložnice 9 m2 v klasickém stylu Design ložnice 9 m2 v klasickém stylu

Design ložnice 9 m2 v ekologickém stylu

Ekologický styl znamená použití přírodních materiálů v interiéru. To platí pro dekoraci, nábytek, textil a dekor. Chcete -li dosáhnout požadovaného efektu, můžete použít dřevo a kámen na výzdobu stěn nebo podlah, vybrat si nábytek se zachovanou texturou, dát přednost přírodním tkaninám.

Například originální řešení pro ložnici o velikosti 9 m2. bude zde čelo ze dřeva nebo bambusu. Okamžitě se stane ústředním prvkem místnosti a dodá místnosti potřebnou náladu..

Design ložnice 9 m2 v ekologickém stylu

Design ložnice 9 m2 ve skandinávském stylu

Ložnice ve skandinávském stylu je jedním z nejoptimálnějších řešení pro uspořádání 9metrové místnosti. Veškerý nábytek je obvykle velmi funkční. Styl nevyžaduje pevné rámy, takže postel i okolní prostor mohou být zdobeny různými předměty. Můžete si například vybrat toaletní stolek, nebo si ke stejnému účelu můžete vzít dřevěnou krabici nebo taburet..

Povrchová úprava je obvykle lehká. V tomto stylu se také často používá kombinovaná verze: jedna stěna je pokryta barevnými tapetami a zbytek je jednobarevný. Pro lepení vyberte stěnu s oknem nebo tu, na které spočívá čelo postele.

Ve velkém množství můžete použít pufy, polštáře, deky. Zkrátka jakýkoli textil, díky kterému je pokoj teplejší a pohodlnější.

Design ložnice 9 m2 ve skandinávském stylu Design ložnice 9 m2 ve skandinávském stylu

Paleta barev pro ložnici 9 m2.

Barevné schéma v malé ložnici je 9 m2. hraje jednu z hlavních rolí. Nezapomeňte zvážit, na kterou stranu směřují okna místnosti. Pokud směřují na jih, držte se neutrálních bílých nebo studených odstínů (modrá, světle zelená). Pokud na sever, pak se lépe hodí teplé odstíny a pastelové barvy. V tomto případě použijte v návrhu maximálně 2 základní barvy..

Bílá ložnice 9 m2.

Bílá je nejlepší barvou pro výzdobu malé ložnice, protože dokonale rozšiřuje prostor. Jeho další výhodou je, že si můžete vybrat nábytek jakékoli barvy, která se vám líbí..

Někteří lidé mají rádi téměř bílé pokoje. Někdo zředí bělost odstíny dřeva a udělá místnost teplejší. A někdo raději přidá jasné barvy a vytvoří v něm skutečnou letní náladu..

Design ložnice 9 m2 - Bílá barva Design ložnice 9 m2 - Bílá barva

Ložnice 9 m2 v tmavých barvách

Tmavé stěny nerozšiřují prostor, ale mají další velkou výhodu – skrývají rohy místnosti, takže už necítíte její hranice. Jste v komorní místnosti, která uklidňuje a uvolňuje o nic hůř než obvyklé pastelové odstíny..

Pro design ložnice 9 m2 dobře fungují hnědé, modré a tmavě šedé tóny. K vyvážení sytosti použijte světlé povlečení a dekor..

Design ložnice 9 m2 v tmavých barvách Design ložnice 9 m2 v tmavých barvách

Ložnice 9 m2 v kontrastních barvách

Vytvořte ve své ložnici kontrastní stěny! Tato technika vypadá stylově a pomáhá vizuálně změnit prostor. Například natření vzdálené stěny tmavou barvou by bylo skvělým řešením pro prodloužené místnosti. Díky tomu se na obecném neutrálním pozadí bude zdát bližší.

Zajímavého efektu můžete dosáhnout také pomocí fototapety. Stanou se kontrastním centrem 9metrové ložnice a vhodně ji naladí. Pokud zvolíte obraz města, přírody nebo jakéhokoli jiného, ​​který má perspektivu do dálky, bude to vizuálně vymazáno hranice místnosti v tomto směru..

Design ložnice 9 m2 v kontrastních barvách Design ložnice 9 m2 v kontrastních barvách

Šedá ložnice 9 m2.

Neutrální šedá je skvělá pro ložnici o rozloze 9 m2, protože je to velmi klidný a ušlechtilý tón. V interiéru můžete použít buď jeden z jeho odstínů, nebo si pohrát s rozdílem v sytosti, nebo použít jiné techniky..

Šedý design je často ředěn žlutými nebo tyrkysovými barvami, které jsou dnes populární. Polštáře, obrazy a další prvky jsou obvykle světlé, což lze v případě potřeby snadno změnit pro jiné v jiném barevném schématu..

Design ložnice 9 m2 - šedá barva Design ložnice 9 m2 - šedá barva

Ložnice 9 m2 v pastelových barvách

Pastelové barvy jsou nejoblíbenější barevnou schématem pro interiérový design ložnice o velikosti 9 m2. Tyto odstíny je mnohem jednodušší kombinovat mezi sebou než jasné a nasycené. Navíc jsou opravdu dobří v uklidňování, což je pro místo na dovolené velmi důležité. Nejčastěji se používají při navrhování klasického stylu..

Pastelové barvy mohou být teplé i studené. To je třeba mít na paměti, pokud zvolíte barvu dekorace podle toho, zda okna směřují na jih nebo na sever..

Design ložnice 9 m2 v pastelových barvách

Zdobení 9metrové ložnice

Podlaha

V závislosti na stylu je lepší zvolit laminát, parkety nebo dřevěné prkno. Kryt lze rozložit diagonálně a rozšířit tak prostor. Tato technika je zvláště důležitá v prodloužených místnostech. Pro malou ložnici o velikosti 9 m2 je také důležité vzít v úvahu, že podlaha by měla být o několik odstínů tmavší než strop, jinak se místnost stane jako uzavřená krabice.

Jako alternativní krytinu lze zvolit korkovou podlahu. Popularita tohoto materiálu je dána tendencí používat v domě přírodní materiály. Korek díky své struktuře uvolňuje stres z unavených nohou, nepropouští chlad a sám o sobě je na dotek docela teplý. Další výhodou je zvuková izolace. Pokud někdo projde přes místnost, nic neuslyšíte a budete nadále klidně spát. Jinými slovy, je to perfektní podlahový materiál, který vám opravdu pomůže relaxovat..

Design ložnice 9 m2 - povrchová úprava podlah

Zdi

Nejběžnějším způsobem zdobení stěn v ložnici je 9 m2. Je malování. Nejčastěji jsou zdobeny stejným barevným schématem a strop je pokryt bílou barvou. Stává se také, že stěny se stropem jsou natřeny stejnou barvou. Díky této technice jsou hranice mezi těmito povrchy vymazány..

Také v 9metrových ložnicích se často používají tapety. Mnohým se takový povrch zdá obzvláště pohodlný. Při výběru vzoru zvažte styl místnosti! Geometrické tisky jsou tedy lepší pro minimalistický design a květiny jsou lepší pro klasiku. Kromě toho byste pro malou ložnici neměli vybírat krytinu s velkým vzorem, protože znatelně zabírá prostor..

Design ložnice 9 m2 - dekorace na zeď

Strop

Nejlepší volbou pro 9metrovou ložnici je klasický bílý strop. V některých případech si můžete vybrat nikoli sněhově bílý povlak, ale například slonovinu nebo jiný odstín, který lépe odpovídá designu.

Pokud jde o struktury, v malých místnostech rozhodně nestojí za to používat složité víceúrovňové stropy – vypadají příliš nízko a těžce. Jediným řešením, pro které můžete vytvořit malou odrážku, je umístit zvýraznění do výklenku. Tato technika naopak dodá místnosti lehkost..

Design ložnice 9 m2 - výzdoba stropu

Dekor a textil do ložnice 9 m2.

Ložnice má 9 m2. je lepší dát přednost pouze těm položkám, které budou mít funkční i dekorativní roli. Může to být stylový přehoz nebo polštář, který bude ladit s celkovým dekorem. Nejmódnějšími tkaninami posledních let jsou samet, velur a plyš..

Textil lze použít jako prvek, který určuje hlavní stylistický směr místnosti. Zajímavým řešením by tedy byla postel s nebesy. V 9metrové ložnici to bude hlavní stylotvorný prvek..

Závěsy by měly být zavěšeny, pouze pokud to diktuje styl. V jiném případě je lepší je opustit nebo je nahradit roletami nebo diskrétními závěsy..

Ve skandinávském stylu jsou okna často ponechána bez textilního dekoru. Místo toho jsou zdobeny nádhernými květinami umístěnými na parapetu. Oblíbená je také technika, kdy zeď, ve které je umístěno okno, zdobí tapeta..

Na ploše 9 m2 obrazy nebo fotografie budou vynikající dekorací. Nezabírají volný prostor a zároveň místnosti dodávají potřebnou náladu. Pokud chcete, aby se obraz stal středem pozornosti, vyberte jasný obrázek a zavěste jej na čelo postele..

Design ložnice 9 m2 - dekor a textil Design ložnice 9 m2 - dekor a textil Design ložnice 9 m2 - dekor a textil

Jak správně rozmístit nábytek?

Při uspořádání nábytku v ložnici 9 m2 stavět na architektuře místnosti. Pokud má obdélníkový tvar, je žádoucí jej přiblížit více čtvercovému. Kromě vizuálních metod, které jsme diskutovali v tématu dekorace, to lze provést také pomocí nábytku.

Pro kompetentní uspořádání ložnice je velmi důležité přemýšlet o úložných prostorách. Zvláštní pozornost by měla být věnována vestavěným skříním. V nich můžete distribuovat oddíly pro ukládání různých věcí: oblečení, boty nebo cokoli jiného. Ať už si nakonec vyberete jakoukoli skříňku, je žádoucí, aby měla zrcadlové dveře..

Pokud chcete do 9metrové ložnice vložit samostatné zrcadlo, musíte jej správně umístit. Nejlepší možností je, aby odráželo světlo dopadající na něj. Například naproti oknu. Neměli byste jej směřovat k posteli, protože ne každý rád neustále vidí svůj odraz..

Centrem každé ložnice je postel. Abyste se vyhnuli zahlcení malé místnosti, vyhněte se velkému nábytku. Vysoká postel tedy bude vypadat zbytečně objemně a široká více než 2 metry „sežere“ příliš mnoho místa.

Doporučujeme nepohybovat postel ke zdi. Je lepší k tomu přistupovat z obou stran. Pokud tam není dost místa pro umístění nočních stolků, vyrobte je na zakázku.

Někdy můžete postel polohovat šikmo. Takové řešení zabere spoustu místa, zejména v obdélníkových místnostech, ale interiér ložnice bude vypadat docela neobvykle..

Design ložnice 9 m2 - jak uspořádat nábytek Design ložnice 9 m2 - jak uspořádat nábytek Design ložnice 9 m2 - jak uspořádat nábytek Design ložnice 9 m2 - jak uspořádat nábytek Design ložnice 9 m2 - jak uspořádat nábytek

Osvětlení v ložnici

Osvětlení v ložnici 9 m2 by měl být měkký, ale měl by stačit na jakýkoli úkol. Tento efekt je dán lampami se stínidly nebo speciálními žárovkami. V malé místnosti lze použít bodové i středové rozložení světla. Krása posledně jmenovaného je, že se díky neobvyklému lustru může stát také zajímavým stylistickým tahem..

Protože v ložnici je málo místa a nerad bych zabíral noční stolky nebo podlahu lampami, je lepší vyrobit další závěsné lampy.

Osvětlení na různých úrovních dodá 9metrové ložnici na objemu. Pokud je tvar místnosti prodloužený, pak by paprsky světla měly směřovat ke kratším stěnám. Ve srovnání s těmi delšími budou zvýrazněny. V tomto případě to druhé bude vypadat dál, než ve skutečnosti jsou, a místnost bude mít tendenci mít tvar čtverce..

Design ložnice 9 m2 - osvětlení a osvětlení Design ložnice 9 m2 - osvětlení a osvětlení

Design ložnice 9 m2 – Foto

Renovace v malé ložnici o velikosti 9 m2 opravdu vyžaduje důkladnější přístup. Celé prostředí musí být naplánováno tak, aby nezabíralo zbytečné místo a bylo maximálně funkční. Sestavili jsme pro vás tuto fotogalerii, abyste mohli vidět co nejvíce originálních technik a použít je ve svém návrhu. Doufáme, že vám tato kolekce bude užitečná.!

Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto Design ložnice 9 m2 - Foto

Video: Ložnice 9 m2 – Vzhled interiéru

Thanks! You've already liked this