Stretch strop v dětském pokoji (65 fotografií)

Stretch strop v dětském pokoji (65 fotografií)

Stropní dekorace je nejdůležitější fází v návrhu každé místnosti. To do značné míry závisí na ní, jak harmonický a kompletní design bude vypadat. Pokud se však v jiných místnostech často můžete omezit na malování světlem, pak školka chce být ozvláštněna. Jedním z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů, jak dosáhnout tohoto cíle, je napínací strop. Ve školce se otevírá prostor pro ztělesnění odvážných a jasných nápadů a široká nabídka pláten vám umožňuje vybrat barvy a textury, které ideálně doplňují celkový styl.

Funkce designu strečového stropu

Navzdory skutečnosti, že historie napínacích stropů sahá až do starověku, získali skutečnou popularitu až ve druhé polovině dvacátého století. To bylo usnadněno vynálezem PVC fólie – lehkého a dostupného materiálu, který se stal dobrou alternativou k drahým přírodním tkaninám..

Odolné a praktické napínací stropy z PVC mají vysoké estetické vlastnosti. S pomocí několika rolí tohoto polymerového plátna můžete skrýt nerovnoměrnou omítku, dráty, trámy, izolaci, zvukotěsné prvky a poskytovat rovný povrch po mnoho let.

Instalace PVC stropů se provádí pomocí hliníkových lišt, které drží konstrukci po celém obvodu. Film se natahuje metodou smršťování teplem: pod vlivem zvýšené teploty (60-70 ° C) materiál změkne, v tuto chvíli se manipuluje se zapínáním a po ochlazení se plátno bezvadně vyhladí a neklesá.

Látkové napínací stropy jsou vyrobeny z polyesterových nylonových přízí s polymerovou impregnací. Díky své pružnosti a větší hustotě ve srovnání s filmem nepotřebují zahřívání, ale jsou namontovány obvyklým způsobem. Výhodou látky je schopnost propouštět vzduch, možnost tisku fotografií, ale i barvení a ruční malování vodou ředitelnými barvami.

Stretch strop ve školce - Vlastnosti Stretch strop ve školce - Vlastnosti

Typy napínacích stropů pro školky

Při výběru napínacího stropu pro školku je nejprve nutné určit, která textura je nejvhodnější pro plánovaný interiér. V moderních katalozích jsou matné, lesklé, perleťové, průsvitné a další typy PVC fólií prezentovány ve velkém počtu barev. Konstrukce textilních pláten je omezena na základní světlé odstíny bez jakéhokoli lesku, ale všechny druhy obrázků vypadají na jejich pozadí obzvlášť krásně a podsvícení je rozptýleno jemně a nenápadně.

Matné napínací stropy jsou ideální pro klasickou výzdobu školky. V tomto případě není nutné se zabývat tradiční bílou barvou: můžete si vybrat pastelové nebo teplé slunečné barvy, otisky oblohy s mraky, duhy, květiny nebo jiné vzory, které se vám líbí. Taková textura vypadá docela přirozeně a nevytváří zbytečné oslnění, ale v tomto případě je lepší zdržet se tmavých a příliš nasycených pláten, velkých prominentních vzorů – jinak se bude zdát, že strop visí nad hlavou.

Pokud potřebujete vizuálně zvýšit výšku dětského pokoje, měli byste věnovat pozornost filmu s povrchem laku. Lesk, který má významnou reflexní schopnost, odráží sluneční paprsky a žárovky, ale stejným způsobem jsou v něm vidět obrysy všech níže uvedených objektů. Z tohoto důvodu není strop v dětském pokoji obvykle úplně lesklý, ale takové plátno se používá pouze jako vložky pro dvouúrovňové struktury, které vytvářejí zajímavé světelné akcenty.

Saténové napínací stropy představují dobrý kompromis mezi matnými a zrcadlovými texturami. Jejich charakteristickým rysem je jemný perleťový třpyt, ve kterém zcela chybí drsné stíny nebo záblesky světla zářící do očí. Tato textura připomíná nádhernou hedvábnou tkaninu, hodnou ozdobit ložnici malé princezny nebo prince..

Další typ PVC fólie je kovový. Tato kategorie zahrnuje napínací stropy se zlatým, bronzovým, stříbrným a ocelovým leskem. Takové možnosti lze zvážit v kontextu návrhu místnosti pro teenagera nebo je lze použít jako doplněk luxusního barokního stylu..

Průsvitná napínací plátna se obvykle používají k realistické hře světla při zdobení stropu v podobě hvězdné oblohy, prostoru, simulaci okenních otvorů a vytváření dalších vizuálních efektů. Přes den může takový strop vypadat docela obyčejně a po zapnutí systému diod a lamp se může změnit na fascinující trojrozměrný obraz..

Stretch strop v dětském pokoji - typy Stretch strop v dětském pokoji - typy Stretch strop v dětském pokoji - typy Stretch strop v dětském pokoji - typy

Stretch stropy se sádrokartonovými strukturami

Moderní design dětských pokojů často zahrnuje dvouúrovňové stropy. Jsou zastoupeny objemovými strukturami ze sádrokartonu, překližky, plastu, které lze snadno kombinovat s napínacími prvky. Smontovaný s první vrstvou, pvc film může fungovat jako vynikající pozadí pro konvexní postavy, přizpůsobit je nebo vyplnit vytvořené rámečky.

Kombinované stropy ve školce vám kromě splnění estetické role umožňují opticky rozdělit prostor místnosti na funkční zóny: spánek, hraní a práce (pro studium, čtení, kreslení). Správně zvolené barvy (kontrastní nebo souhláskové) a promyšlené osvětlení každé oblasti pomohou soustředit pozornost na jednu nebo jinou část.

Stretch stropy ve školce se sádrokartonovými strukturami Stretch stropy ve školce se sádrokartonovými strukturami Stretch stropy ve školce se sádrokartonovými strukturami Stretch stropy ve školce se sádrokartonovými strukturami

Neobvyklá řešení pro dětský pokoj

Díky vlastnostem strečové fólie, jako je pružnost a nízká hmotnost, jsou skutečně nezbytné při dekoraci stropů. Vzhledem k uvedeným vlastnostem je ideální pro implementaci inovativních řešení, která by byla mnohem obtížnější realizovat u tvrdých materiálů (jako je kámen, omítka, dřevo, barvy atd.). Některé možnosti stojí za zvážení podrobněji, protože se bezpochyby mohou hodit při návrhu dětského pokoje..

Foto plátno

Časy, kdy kvůli krásné stropní malbě musel být najat profesionální umělec, jsou pryč. Nyní se zařízení s tímto úkolem vyrovná rychle a efektivně. Ve specializovaných studiích si můžete objednat tisk na matný film nebo látku na základě exkluzivního obrázku nebo si zakoupit hotový.

Mezi nejoblíbenější předměty pro dětský pokoj odborníci nazývají oblohu (modrou, v lila-růžových odstínech západu slunce, s mraky, sluncem, duhami, olistěním), květiny, květinové ozdoby, drobné kresby v podobě hvězd, ptáků , motýli, balónky. A klukům, kteří mají rádi dobrodružné knihy, historii a geografii, se určitě budou líbit staré mapy světa.

Stretch strop ve školce - Foto plátno Stretch strop ve školce - Foto plátno Stretch strop ve školce - Foto plátno

Hvězdná obloha

Nekonečnost vesmíru, kterou lze pozorovat v noci, je možná jednou z nejvíce fascinujících podívaných, které mají lidé k dispozici. Možná proto jsou stropy v podobě hvězdné oblohy extrémně populární a každým rokem se stávají realističtějšími..

Existuje několik možností imitace nočních světel: obyčejný tisk fotografií, LED podsvícení za film (k tomu musí být matné a průsvitné), LED podsvícení s propíchnutím (na plátně jsou vytvořeny otvory jako u běžných lamp) a nakonec projektor. Ty mohou být instalovány níže na podlahu nebo na noční stolek a po zapnutí vytvářejí na stropě iluzi hvězd nebo planet, někdy blikající nebo v pohybu – vše závisí na modelu.

Stretch strop v dětském pokoji - hvězdná obloha Stretch strop v dětském pokoji - hvězdná obloha

Reliéfní strop

Velkou výhodou pvc fólií je schopnost pokrýt při zahřívání jakýkoli hustý tvar. Pomocí této funkce vytvářejí řemeslníci na stropě bizarní tvary: vlny, polokoule, zaoblené rohy. Základna je obvykle vyrobena z ohýbaných listů sádrokartonu, méně často – z plastu, pěny nebo dřeva. Taková řešení mohou vypadat obzvláště relevantní v dětských pokojích s nestandardní geometrií, podkrovími, herními a sportovními halami..

Stretch strop ve školce - Reliéfní strop Stretch strop ve školce - Reliéfní strop

Stretch stropní osvětlení ve školce

Osvětlení dětského pokoje je jedním z nejdůležitějších designových problémů, které je třeba pečlivě promyslet ještě před zahájením dokončovacích prací. Prvním krokem by měla být konzultace se zkušeným elektrikářem ohledně stavu rozvodů v domě nebo bytě, jeho schopnosti odolat očekávanému zatížení. Pokud je vše v pořádku, můžete začít instalovat kabelové systémy a osvětlovací zařízení. Je také lepší svěřit to profesionálům, protože mluvíme o bezpečnosti dětí..

Napínací stropy se ve většině případů vyznačují okapovým osvětlením – po obvodu okapu je umístěn LED pásek, který dodává kontuře jemnou a rovnoměrnou záři, vytváří „plovoucí“ efekt a vizuálně zvyšuje výšku místnosti.

Vnitřní osvětlení za filmem může vytvářet světelné obrazce, napodobovat mihotání hvězd a měsíce. Rozptýlení přes průsvitné plátno, bílé nebo barevné LED girlandy udělá školku stylovou, útulnou a moderní.

Bodová světla nesou hlavně funkční zátěž a zajišťují požadovaný počet fotonů v konkrétní oblasti. Obvykle jsou namontovány uvnitř sádrokartonových prvků, ale pokud tam nejsou žádné, nebo potřebujete osvětlit oblasti vzdálené od nich, musíte do napínacího stropu vytvořit otvory.

Při výběru lustru byste měli pamatovat na to, že by se v žádném případě neměl zahřívat v blízkosti samotného PVC plátna (a je lepší jej přesunout pryč od zdroje tepla z látky). Z tohoto důvodu je nežádoucí kupovat modely a verze montované na strop s odstíny směřujícími nahoru. S přihlédnutím k aktivní povaze mladých obyvatel místnosti je lepší věnovat pozornost lehkému, nerozbitnému lustru přizpůsobenému pro moderní energeticky úsporné LED žárovky. V blízkosti napínacího stropu je zakázáno používat žárovky, protože polymerové plátno se při vysoké teplotě roztaví a zežloutne.

Stretch stropní osvětlení ve školce Stretch stropní osvětlení ve školce Stretch stropní osvětlení ve školce Stretch stropní osvětlení ve školce

Stretch stropy v dětském pokoji – foto

Mnoho zajímavých způsobů, jak ozdobit napínací stropy pro školky, je uvedeno ve výběru fotografií na této stránce. Shromážděné příklady mohou být užitečné jak pro ty, kteří plánují provádět opravy v dětském pokoji vlastními rukama, tak pro profesionály v této oblasti. Když se podíváte na již implementované možnosti, můžete najít inspiraci k vytvoření vlastních jedinečných projektů, které potěší malé majitele každý den!

Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto Stretch stropy v dětském pokoji - foto

Video: Stretch strop ve školce – nápady a design

Thanks! You've already liked this