Stylová doba kamenná: 60+ nápadů na zdobení krbu kamenem v interiéru

Použití několika textur pro dekoraci vypadá velmi dobře.

Účinným řešením je použití několika textur pro konečnou úpravu

V poslední době jsou krby v interiéru velmi oblíbené. Mnozí začali ve svých domovech vytvářet místo, kde můžete sedět se svou rodinou a pohodlně sedět poblíž teplého krbu. Než toho ale bude možné dosáhnout, je nutné vytvořit takovou atmosféru podle všech pravidel. Krb je nutné nejen rozložit, ale také mu vybrat obklad, aby krb harmonicky zapadl do místnosti a stal se jeho „vrcholem“. Vysoce kvalitní obkladové materiály mají dlouhou životnost a snadno se používají. Pokud nevíte, který vybrat, určitě věnujte pozornost dekorativnímu přírodnímu kameni, který lze použít k dekoraci.

Luxusní krb v moderním interiéru

Luxusní krb v moderním interiéru

Výhody

Velká popularita přírodního kamene je dána následujícími výhodami:

Výhody
Estetika Přírodní materiál vypadá velmi dobře, z hlediska atraktivity je nepravděpodobné, že by se s ním dalo srovnávat jakýkoli jiný obklad..
Odolný vůči vysokým teplotám a nehořlavý Při zahřátí tento povrch neuvolňuje toxické látky do atmosféry..
Odolný vůči fyzickému poškození Kámen je schopen odolat všem druhům nárazů, je obtížné jej poškrábat nebo jinak poškodit.
Lze zpracovat Z takového materiálu lze snadno vytvořit jakýkoli tvar, díky kterému bude váš krb originální a individuální..

Obývací pokoj v duchu moderny

Obývací pokoj v duchu moderny

čtrnáct

Jak vybrat správný materiál?

Pro dekoraci může být vhodný téměř jakýkoli z přírodních kamenů dostupných na stavebním trhu a všechny mají neomezené možnosti designu. Materiály se liší trvanlivostí použití. Nejkratší jsou vápenec a barevný mramor-mění se po 30–70 letech..

Poznámka! Životnost závisí na vnějších podmínkách a faktorech, které ovlivňují materiál, a také na tom, zda bylo o krb řádně postaráno.

Mramorový obklad dodává propracovanost

Mramorová dýha pro propracovaný styl

Na poznámku! Nejoblíbenější možností je žula a mramor. První je odolná hornina, kterou lze snadno leštit a zpracovávat. Takový materiál má však poměrně vysoké náklady kvůli pracnosti jeho těžby..

Mramor není tak populární jako žula, ale má zvláštní krásu a umožňuje designérům vytvářet jasná mimořádná mistrovská díla.

Stylové řešení pomocí žuly

Stylové řešení pomocí žuly

Na poznámku! Kromě těchto materiálů se pro obklad často používá vápenec, tuf nebo pískovec. Ten má vysokou tepelnou kapacitu, což zajišťuje jeho rychlé zahřátí. Takový kámen udrží déle teplo..

Krb zdobený vápencovým materiálem

Krb zdobený vápencovým materiálem

15

Při výběru materiálu pro opláštění stojí za zvážení následujících kritérií:

  1. Cena zboží závisí na výrobci a u dovážených výrobců bude výrazně vyšší..
  2. Dostupnost certifikátu o shodě s hygienickými normami.
  3. Důležitým bodem je dobrá pověst výrobce, dlouhodobá práce na trhu. Zkušený výrobce poskytne kvalitní výrobky.
  4. Síla kamene je ovlivněna jeho strukturou.
  5. Obaly musí být označeny logem výrobce.
  6. Věnujte pozornost datu výroby.

15

Důležitá je také kvalita lepidla pro dokončení krbu. Vyberte si pouze renomovaného dodavatele a složení doporučené výrobcem kamene. Pokud je lepen umělý trávník, pak se obvykle doporučuje specifické lepidlo na něm založené, které poskytuje silnou přilnavost materiálu k povrchu..

Jak správně vyrobit obklad?Fáze práce

Je třeba poznamenat, že taková práce bude vyžadovat určité dovednosti a úsilí. Před zahájením procesu opláštění je třeba se naučit některé nuance..

Nástroje, které budou v práci vyžadovány

Nástroje, které budou v práci vyžadovány

První krok. Přípravné

Nejprve se povrchy očistí od nečistot a prachu. Švy zdiva je třeba prohloubit minimálně o 1 cm. Celý povrch krbu je třeba sešít kovovou síťovinou. Dále přejdeme k procesu montáže opláštění..

Krb zakrýváme speciální sítí

Krb zakrýváme speciální sítí

Nejlepší je nakreslit křídou jednu ze svislých stran krbu na podlahu. Je důležité, aby velikost a tvar byly přesně stejné. Na připravenou šablonu rozložte všechny obkladové prvky a vzájemně je upravte.

Poznámka! Pokud jste vybrali materiál s hladkým povrchem, pak všechny dlaždice, které se budou lišit v tloušťce, musí být odloženy a musí být vybrány stejné parametry. Při nerovnoměrné struktuře lze použít materiály různé tloušťky. Ty nejtlustší je třeba na samém začátku upevnit na tenkou vrstvu lepidla: stanou se vodítkem pro další práci.

Příklad rozložení obkladového materiálu

Příklad rozložení obkladového materiálu

Druhá fáze. Zajištění kamene na povrch krbu

Práce začíná od spodního rohu a postupuje zdola nahoru. Poté je horizontální horní řada fixována a zbývající prostor je již položen. Za předpokladu, že výška krbu je více než půl metru, na kterém jsou upevněny tlusté dlaždice, budou pro vytvoření spolehlivé struktury zapotřebí další drátěné spojovací prvky.

Rada! Takový nástavec je připevněn k výztužné síti a dlaždice je připevněna ke spodnímu okraji. Použití spojovacích prvků je nutné, čím častěji, tím silnější je obložení..

Správná sekvence pokládky

Správná sekvence pokládky

Důležité! Po zajištění celého kamene na povrch musíte počkat dva dny, poté můžete otřít švy. Stojí za to zkontrolovat na nenápadné oblasti, jak součást leží a zda zanechává stopy.

Schéma pokládky dlaždic

Schéma pokládky dlaždic

Vlastnosti obložení z přírodního kamene

  • Při řezání materiálu zůstávají malé části, které lze použít na nenápadných místech: úplně dole nebo ve vnitřních rozích krbu.
  • Při výběru špatného tvaru obkladového materiálu musí být každý označený kus očíslován. Za tímto účelem je do středu napsáno číslo a v rozích jsou uvedeny počty sousedních fragmentů. V tomto případě nebudete zmateni při přenosu materiálu na povrch..
  • Pokud je obložení přírodním kamenem pro vás poměrně drahé, můžete použít umělý kámen. Tento typ materiálu je alternativou k přírodním. Jeho výhodami jsou rozpočet, atraktivní vzhled, který vám umožní vytvořit obklad, který není o nic méně krásný než z přírodního monolitu..

15

Kromě toho jsou to měkké a snadno zpracovatelné materiály, které jsou lehké, takže je lze snadno položit na povrch. Výrobci vyrábějí různé prvky, které usnadňují proces pokládky a zdobení různých tvarů a typů krbů. Výběr materiálu přímo závisí na přáních a potřebách spotřebitele a také na jeho finančních možnostech..

Thanks! You've already liked this