Design koupelny ve stylu Provence (55 fotografií)

Design koupelny ve stylu Provence (55 fotografií)

Mnoho lidí čas od času cítí potřebu najít klidné, odlehlé místo, kde by mohli zapomenout na své každodenní činnosti. Koupelna ve stylu Provence se může stát takovou oázou klidu a pohodové relaxace. Okouzlující jednoduchost tohoto designu vytváří uvolněnou atmosféru francouzského venkova, připomínající teplé léto, slunce, moře a nekonečná levandulová pole pod pronikavou modrou oblohou. Design koupelny ve stylu Provence je fascinující kreativita, jejíž výsledek potěší a potěší svou krásou pokaždé.

Vlastnosti stylu Provence

Jihovýchodní region Francie, ležící mezi pohořím Alp a Azurovým pobřežím Středozemního moře, se vyznačuje neuvěřitelně malebnou přírodou. Pro bohatost přírodních barev jsou tyto země odedávna milovány umělci, a když jsou uprostřed léta prosté louky pokryté fialovo-šeříkovým sametem rozkvetlé levandule až k obzoru, přicházejí do Provence turisté z celého světa ..

Ve snaze zprostředkovat romantický nádech této úžasné oblasti v interiéru spojili návrháři působivou barvu krajiny s tradičním životem obyčejných francouzských rolníků. Charakteristické prostředí rustikálních domácností se starým ošuntělým nábytkem, obílenými stěnami a stropy, krajkovými závěsy a vintage keramikou nechává Provence vyniknout v řadě dalších stylů..

Díky vysokému slunečnímu světlu, které díky vysokým oknům nerušeně proniká do místností, se zdá, že i jasné barvy vybledly. Aktuální odstíny Provence – mátově zelená, chladná modrá, levandule, jasanová růže, purpurová, šedá, béžová, krémová, pískově žlutá a perleťově bílá.

Převládajícími materiály v tomto směru designu jsou dřevo, natřené smaltem světlé barvy, dále keramika a kov (hlavně bronz, měď, mosaz). Často se používá proutí a různé ručně vyráběné výrobky. Přírodní textil – ze lnu, bavlny, konopných vláken.

Na interiérových předmětech ve stylu Provence jsou všudypřítomné rostlinné motivy, ptáci, květiny, puntíky, roztomilé nápisy, andělé nebo srdce. Zvláštní pozornost je věnována tvaru výrobků – téměř vždy jde o hladké zakřivené čáry, kudrnaté hrany, oválné obrysy bez jakékoli úhlovitosti..

Interiérový design koupelny ve stylu Provence - Vlastnosti

Dekorace koupelny ve stylu Provence

Vzhledem k vysoké vlhkosti místnosti jsou stěny koupelny ve stylu Provence nejlépe obloženy keramickými dlaždicemi. Naštěstí výrobci nabízejí obrovský výběr historických kolekcí s neuvěřitelně krásnými motivy..

Alternativní možnosti dekorace na zeď – bílé plastové stěnové panely „imitující dřevo“, použití pastelově odolné barvy odolné proti vlhkosti, omyvatelné vinylové tapety se starou omítkovou texturou nebo decentní rustikální potisk.

Podlaha do koupelny by měla vypadat co nejpřirozeněji. Může to být matná dlažba z písku, světle šedá, fialová, namodralá nebo béžová, vzorované dlaždice střední velikosti (čtvercové nebo šestiúhelníkové), stejně jako porcelánová kamenina s bílým mramorovým vzhledem..

Ideální strop v koupelně ve stylu Provence – vybělený vápnem nebo co nejsvětlejší barvou. Pokud to výška dovolí, můžete pod malované dřevo zavěsit tenké ozdobné plastové trámy. Je žádoucí, aby byly duté – to v případě potřeby umožní maskovat vedení nebo potrubí.

Design koupelny ve stylu Provence - dokončení Design koupelny ve stylu Provence - dokončení Design koupelny ve stylu Provence - dokončení Design koupelny ve stylu Provence - dokončení

Instalatérství

Hlavním rysem koupelnových svítidel ve stylu Provence je jejich oválný tvar. Na reliéfní kované nohy je často instalována lázeň s vysokým smaltem se zakřivenými stranami. K dispozici jsou také monolitické podložky v tónu, které opakují hladké linie produktu. Pro úsporu místa je možná varianta s vestavěnou vanou. V tomto případě jsou vyčnívající strany pokryty panely napodobujícími bělené dřevo nebo obklady. Pokud v místnosti není dostatek místa pro klasickou vanu, pak je také docela vhodná rohová vana..

Vynikající umyvadlo se stane skutečnou ozdobou koupelny. Sněhově bílý dřez se zaoblenými rohy může stát jak na stojanech, tak být součástí funkční dřevěné skříně nebo prolamované kované police. Kohoutky a faucety by měly vypadat starožitně. Vhodné jsou předměty z bronzu, mědi, niklu, mosazi, chromové a zlaté modely s porcelánovými detaily.

Aby nic nenarušovalo přirozenou harmonii stylu Provence, musí být moderní technologie (kotel, pračka) maskována za dveřmi skříně nebo zabudována do výklenků.

Design koupelny ve stylu Provence - Instalatérství Design koupelny ve stylu Provence - Instalatérství

Koupelnový nábytek ve stylu Provence

Nábytek hraje v koupelnovém vybavení důležitou roli. Pro Provence jsou nejsprávnějším řešením smaltované dřevěné skříně s otevíracími dvířky a zásuvkami, které se obvykle instalují pod dřez, kované police se vzory, závěsné police a háčky ve stejném stylu. Prostorné koupelny mohou pojmout také kovové (bíle lakované) nebo proutěné židle.

Vintage dřevěný nábytek (skříně, komody, noční stolky) je ozdoben zakřivenými kudrnatými nohami, reliéfními okraji, křížovými rámy, sítěmi, malovanými porcelánovými úchyty. Skutečné starožitnosti, stejně jako moderní designové předměty, jsou samozřejmě drahé, ale pokud si přejete, můžete si vyrobit vlastní koupelnovou skříňku ve stylu Provence vlastníma rukama. Kromě toho lze polotovar pro budoucí mistrovské dílo najít téměř v každé chatě nebo v domě staré babičky: může to být nevzhledný kredenc nebo šatník, který stačí namalovat, ušlechtile odřít, udělat krásnou decoupage nebo malovat pomocí štětce přidejte stylové doplňky.

Pokud jsou v koupelně výklenky, je velmi snadné je proměnit v pohodlné regály. Stačí připevnit několik polic ze dřeva nebo skla a spodní část schovat za krásné dveře.

Design koupelny ve stylu Provence - Nábytek Design koupelny ve stylu Provence - Nábytek Design koupelny ve stylu Provence - Nábytek

Příslušenství a výzdoba

Ze všech známých trendů v designu se právě Provence pyšní největší rozmanitostí dekorů. Desítky zdánlivě nenápadných maličkostí vytvářejí jedinečné kouzlo a kouzlo provinčního francouzského interiéru, činí jej skutečně teplým a domáckým.

Koupelna ve stylu Provence bude úspěšně doplněna všemi druhy doplňků. Mohou to být proutěné tácky a boxy na koupací doplňky; oválná zrcadla v sádře, kované nebo staré dřevěné rámy; sádrové výlisky a drobné tematické plastiky.

Stojí za to umístit na police keramické sady dávkovačů s roztomilými květinami; porcelánové vázy a džbány, vinobraní skleněné lahve, vonné svíčky v krásných svícnech, přírodní mýdlo a ručně vyráběné kosmetické sady.

Nadýchané ručníky a župany ponechané na očích (složené v úhledných hromadách na otevřených policích nebo zavěšené na hácích) budou v takovém prostředí vypadat vhodně..

V koupelně přijde vhod i ratanový nebo vinný koš na prádlo. Může být vyroben ve formě vysoké urny nebo prodlouženého válce s víkem, ale v každém případě to bude praktické a funkční řešení pro každý den..

Pokud je v místnosti okno, musí být zdobeno závěsy. Lehký světlý tyl, naškrobená krajka, pěkný chintz s malým potiskem, výšivka bude stačit. Aby bylo zajištěno soukromí během vodních procedur, stojí za to zavěsit závěsy z hustších, neprůhledných tkanin. Zbytek času je může sebrat měkká vlna v horní části okna anglickým způsobem..

Design koupelny ve stylu Provence - Příslušenství a výzdoba Design koupelny ve stylu Provence - Příslušenství a výzdoba Design koupelny ve stylu Provence - Příslušenství a výzdoba

Návrh malé koupelny ve stylu Provence

Navzdory skutečnosti, že styl Provence je obvykle vybrán pro zdobení prostorných koupelen v soukromých domech, lze jej dobře použít v kompaktnějších místnostech. Lehký romantický design je schopen vizuálně zvětšit malou plochu, hlavní věcí není přetížit interiér různými detaily.

Při výběru vany a umyvadla je vhodné dávat přednost úzkým vestavěným modelům bez zbytečné náročnosti. Ve stísněné místnosti nebudou reliéfní nohy stále vidět, ale další police nebo skříně přijdou vhod.

Při zdobení malé koupelny ve stylu Provence se doporučuje opustit velké výtisky nebo kombinaci různých typů vzorů. Obyčejné povrchy a úzké okraje květin budou jako přízvuk vypadat mnohem lépe..

Nasycené fialky, šeříky, modré barvy v malé místnosti by měly být nahrazeny jemnými „vyhořelými“ odstíny – bude to tedy vypadat lehčí a vzdušnější. Obecně by paleta měla vypadat monoliticky, bez kontrastních přechodů nebo příliš nápadných fragmentů..

Kvůli nedostatku volného místa budete muset opustit příslušenství, zejména takové, které nenese žádné funkční zatížení. Pokud se například koš na prádlo ještě vejde pod umyvadlo nebo někam za dveře v rohu, pak už jen stěží je polička navíc na sběr vonných svíček a figurek..

Pokud jde o různé šampony, gely, balzámy a další kosmetiku, je lepší je skladovat buď v uzavřených skříních, nebo částečně nalít do speciálních porcelánových dávkovačů, které nenaruší harmonii interiéru..

Návrh malé koupelny ve stylu Provence

Design koupelny ve stylu Provence – fotografie

Abychom jasně ukázali vlastnosti stylu Provence při zdobení koupelen, shromáždili jsme nejzajímavější fotografie tohoto směru designu. V prezentované galerii najdete příklady krásných povrchových úprav, můžete vidět kombinace instalatérských zařízení, nábytku a dekorů, půjčit si pohodlné rozvržení a uspořádání rozměrných položek. Přejeme vám inspiraci a úspěšnou implementaci nápadů, které se vám ve vašem interiéru líbí.!

Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie Interiérový design koupelny ve stylu Provence - fotografie

Video: Koupelna ve stylu Provence – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this