Usuń plamy pigmentacyjne: „Dieta Śnieżki” Ci pomoże!

co zrobić z poradami dotyczącymi plam pigmentowych i przyczynami usuwania plam pigmentowych

Usuń plamy pigmentowe za pomocą „Diety Śnieżki”

Kochamy słońce. W wielu przypadkach jest to również dla nas bardzo dobre. Poprawia nasz nastrój i sprawia, że ​​opalamy się. Ale niestety wszystko ma swoją cenę. Dla wielu osób jest nawet trochę za wysoka. Na skórze pojawiają się trwałe plamy pigmentowe.

Sprawcami są nasi starzy znajomi – promienie ultrafioletowe.

Ale jak tylko ten proces zostanie ograniczony, możesz na niego wpłynąć, a nawet go odwrócić. Oprócz promieni słonecznych wpływa na to wiele innych czynników. Między innymi jest to odżywianie. Wiele produktów, które spożywamy na co dzień, zawiera melaninę. Promują rozwój kolorowych pigmentów. Ale możemy pozytywnie na to wpłynąć odpowiednią dietą.

 Usuń plamy pigmentowe – tak też możesz to zrobić!

usuń plamy pigmentowe piękne końcówki skóry

Przyczyny hormonalne

Dieta wpływa również w pewien sposób na nasze hormony. Plamy pigmentowe są również ściśle z tym związane. To nie przypadek, że kobiety w ciąży często mają go w tym momencie życia bardzo dużo.

Nierówność hormonalna

usunąć plamy pigmentowe porady przyczyny hormonalne

Produkty sojowe szkodzą

Jeśli chcesz pozbyć się plam pigmentowych, lepiej nie jeść produktów sojowych. Dotyczy to również wszystkich produktów z niego wykonanych, takich jak tofu i mleko. Mięso i produkty mięsne też się do tego nie nadają.

Uważnie przeczytaj instrukcje pakowania, aby zobaczyć, czy towary te nie zawierają soi lub produktów z soi w jakiejkolwiek formie.

Produkty sojowe nie są zalecane w Twoim przypadku

usuń końcówki pigmentowe i powoduje produkty sojowe

Lepiej na chwilę zapomnieć o tych owocach i warzywach

Na kilka tygodni wyklucz z menu następujące pozycje: marchew, brzoskwinie, cukinia, czerwona papryka, pomidory, słodka kukurydza i szpinak. Wszystkie te pokarmy są bogate w beta-karoten, który może również sprzyjać powstawaniu plam pigmentowych.

owoce i warzywa

usuń plamy pigmentowe porady owoce i warzywa

Bez kofeiny

Inną substancją, która negatywnie wpływa na plamy pigmentowe, jest kofeina. Tak jest w kawie, ale jak zapewne wiecie także w herbacie i kakao. Przez jakiś czas też musiałbyś się bez niego obejść.

Wolisz zrezygnować z codziennego picia kawy!

usuń końcówki pigmentowe i powoduje kofeinę

Dodatki chemiczne

Kiedy jesteś na diecie „Królewna Śnieżka”, powinieneś również jeść pokarmy, które są jak najbardziej naturalne. Dodatki chemiczne mają decydujący i niestety trwały wpływ na plamy pigmentacyjne.

Dodatki chemiczne wpływają na plamy pigmentowe

usunąć końcówki pigmentowe i powoduje dodatki chemiczne

Więc co powinieneś zjeść??

Powinieneś unikać produktów właśnie opisanych przez około trzy tygodnie. Następnie należy skupić się na innych produktach, które mogą pomóc w normalizacji poziomu melaniny w skórze.

Rola zdrowego odżywiania

usuń plamy pigmentowe wskazówki zdrowe odżywianie

Mleko i warzywa

Od czasów starożytnych wiele zacnych i znanych kobiet kąpało się w mleku. Nie musisz tego robić. Ale powinieneś pić więcej. Warzywa, które jesz, to brokuły, kapusta, czosnek, cebula. Spożywaj także tyle winogron i jabłek, ile chcesz. Jajka są również bardzo zdrowe do tego celu.

mleko i przetwory mleczne

usuń końcówki pigmentowe i powoduje produkty mleczne

Produkty te mają dobrą kombinację cynku, miedzi, żelaza i siarki, co zdecydowanie sprzyja produkcji melaniny. Jednak wszystkie te produkty tracą swoją skuteczność podczas obróbki termicznej.

pełnoziarniste

Dodaj więcej produktów pełnoziarnistych do swojego menu. Nierafinowane produkty mączne mają pozytywny wpływ na znikanie przebarwień.

Jedz tylko chleb pełnoziarnisty

usunąć plamy pigmentowe i przyczyny powstawania produktów pełnoziarnistych

Owoce z witaminą C.

Dzika róża i owoce cytrusowe są bardzo bogate w witaminę C. Pomaga to również poprawić pigmentację skóry.

Witamina C dla pięknej skóry

usuń plamy pigmentowe końcówki witamina c

Dwie kolejne witaminy odgrywają ważną rolę w zwalczaniu plam pigmentowych. Są to PP i E. Pierwszy uodparnia skórę na promienie ultrafioletowe. Występuje w obfitości w rybach i wątrobie. Witamina E jest bardzo ważna dla regeneracji skóry. Bez jego pomocy nie osiągniesz jednolitej cery. Można je znaleźć w dużych ilościach w migdałach i orzechach włoskich, w olejach roślinnych i warzywach liściastych.

Owoce cytrusowe są bardzo bogate w witaminę C.

usuwa plamy pigmentowe i powoduje witaminę c

przyprawy

Szereg przypraw oferuje również pozytywną pomoc w walce z przebarwieniami. Wśród nich są cynamon, wanilia i goździki.

Postępuj zgodnie ze wszystkimi tymi wskazówkami i unikaj słońca przez kilka tygodni. Wszystkie plamy pigmentowe blakną i znikają.

Cynamon, wanilia i goździki to tylko niektóre z przypraw, które usuwają przebarwienia

usuń końcówki pigmentowe i powoduje przyprawy

Thanks! You've already liked this