Znajdź idealny dom: określ styl życia, który Ci odpowiada!

idealny dom naturalne kolory elegancka i świeża wielka zielona łąka

Znajdź idealny dom

Czy lubisz otwarte plany pięter? Pozbądź się elementów wiktoriańskich! Nienawidzisz schodów? Następnie zsuń się w dół. Poniżej kilka podstawowych wskazówek, jak określić swój styl życia.

Szukając mieszkania do kupienia lub wynajęcia, musisz mieć jasność co do siebie.

Musisz określić styl życia, który jest dla Ciebie odpowiedni. Pewne typy ludzi lubią i nienawidzą niektórych składników.

Pamiętaj o najważniejszych elementach budynków i szukaj odpowiedniej dla siebie kombinacji.

Regiony i dostępne mieszkania

Dostępne na rynku nieruchomości są silnie związane ze specyfiką regionu. Dom musi pasować nie tylko do Twojego gustu, ale także do Twojego stylu życia.

Wolałbyś być częścią społeczności miejskiej, podmiejskiej czy wiejskiej? Chcesz mieszkać w określonej okolicy? Zbadaj, jaki typ konstrukcji jest tam typowy i najczęściej spotykany.

Czy masz już na myśli plan piętra? Może możesz podróżować po okolicy i zobaczyć apartamenty??

Zostanie tam zbudowany tak, jak chcesz?

Dzisiaj weźmiemy przykład ze Stanów Zjednoczonych i przyjrzymy się powszechnym tam typom budynków.

Styl kolonialny

idealny dom w stylu kolonialnym bardzo elegancki w bieli

Jest to jeden z tradycyjnych stylów Ameryki i jest powszechny na wybrzeżu Esat. Ten typ architektury przedstawia symetryczną fasadę, dwa piętra oraz formalne wejście i centrum.

Czy to byłoby coś dla ciebie??

Ta architektura ma nadmiar elementów krawężników. Wewnątrz osiągnęliście wielką przytulność, przechowując pierwsze piętro na salony, a drugie na salon.

Małe i oddzielne pokoje na dole mogą dodać formalnego nastroju i czasami mogą być zbyt ciemne. Ten rodzaj podziału jest przeciwieństwem otwartego planu piętra.

Domki rzemieślnicze

idealny dom typu bungalow typu trawertyn i drewno

Ten amerykański styl został zainspirowany wczesnymi brytyjskimi stylami rzemieślniczymi. Typowe dla tego dzieła architektoniczne słyną z solidnej konstrukcji, wysokiej jakości wykonania i głębokich profili. Najczęściej używane materiały to kamień i drewno, dzięki czemu domy mają ciepłą i naturalną atmosferę. Podobny wystrój mają domy preriowe. Te ostatnie dominują na zachodzie.

Czy to byłoby dla ciebie??

Dużą zaletą tego typu domów jest kompaktowa konstrukcja przestrzeni. Przyczynia się do tego integracja wielu powierzchni, szafek i półek w stylu chińskim.

Jednak tutaj często trzeba coś naprawiać i edytować. To może dużo kosztować.

Styl Cape Cod

idealny dwupiętrowy dom w amerykańskim stylu

To bardzo popularny styl na Wschodnim Wybrzeżu. Typowy jest tu okrągły wygląd. Inne niewątpliwe symbole to podświetlane okna dachowe dwuspadowe.

Czy to coś dla ciebie??

Kompaktowe wyposażenie i urokliwy styl sprawiają, że ten domek jest najlepszy dla małych gospodarstw domowych. Wiele domów wiejskich jest tego typu.

Wada jest taka sama jak w innych domach wiejskich: ma mało miejsca do przechowywania.

Styl wiktoriański

idealny dom w stylu wiktoriańskim z przytulnym zadaszonym tarasem

Szykowne listwy cukiernicze to typowy znak. Zaprojektowano w nim kilka bram, baszt i innych ozdobnych kształtów. W środku jest wiele fantazyjnych pokoików i miejsc pracy.

Czy to byłoby coś dla ciebie??

Osobliwości tego domu można postrzegać jako zalety lub wady. Z jednej strony będziesz miał miejsce na wszystko – pokój muzyczny, miejsce do pracy, bibliotekę. To oczywiście zaleta. Z drugiej strony miałbyś mało szerokie pokoje, co przeszkadza wielu ludziom!

Ponadto renowacja takich zabytkowych domów wcale nie jest tania.

Hiszpański styl

idealny dom z zachęcającą architekturą śródziemnomorską

Hiszpański styl domów jest szczególnie powszechny w cieplejszych regionach kraju. Istnieje wiele elementów renesansowych, takich jak arkady i sztukaterie.

Niektóre mają tarasy nad centralną częścią dziedzińca.

Czy to byłoby coś dla ciebie??

Materiały typowe dla tej architektury są oczywiście chłodne, co z kolei doskonale nadaje się do ciepłego klimatu. Wspaniałe zasłony i ich delikatne miejsca są wspaniałe na letnią rozrywkę. Jak w tradycyjnym hiszpańskim stylu, dziedzińce i tarasy są niewielkie.

ranczo

idealny dom jednopiętrowy typ rancza

Ta architektura rozwija się na jednym etapie. Można je znaleźć w całym kraju. Kluczowe cechy to otwarte plany pięter, werandy i wstawiony garaż

Czy to byłoby coś dla ciebie??

Tego typu domy są naturalnym wyborem dla rodzin. Z tego samego powodu są one bardzo łatwe w utrzymaniu.

Dom szeregowy autorstwa Ben Herzog Architect, PC

idealny dom bardzo tradycyjny z balustradą z kutego żelaza

Tego typu architekturę można zobaczyć w różnych formach, w zależności od miasta. Wewnątrz znajduje się albo duża, ciągła sala, albo kilka małych pokoi ustawionych obok siebie.

Czy to byłoby coś dla ciebie??

Nowo powstałe mieszkania tego typu mają więcej przestrzeni, ale nie dotyczy to klasycznych konstrukcji. Klasyczny wariant oczaruje Cię wieloma pięknymi dekoracjami.

Nowoczesny styl domu

dom idealny nowoczesny, funkcjonalny, przestronny

Z pewnością istnieje wiele różnych podkategorii pomiędzy. Domy budowane w stylu nowoczesnym mają pewne cechy wspólne. Są to otwarte plany mieszkalne, szeroka gama zastosowań szkła i szczególnie świeży wygląd.

Czy to byłoby coś dla ciebie??

Miłośnicy nowoczesnego designu byliby zachwyceni takim sprzętem. Szerokie pokoje są wygodne do życia i rozrywki!

Tak, chodziło o dzisiejszą Amerykę. Ale wiele z tych stylów pojawia się również tutaj w mniej lub bardziej zmodyfikowanej formie. Ponadto te przykłady zależą od procesu: jakie pytania należy zadać przystępując do zakupu nowego mieszkania.

Typ domu wiejskiegoidealna atmosfera w gospodarstwie domowym

Thanks! You've already liked this