Fascynacja modelarstwem. Tutaj można doświadczyć miniaturowego świata

Modelarstwo to nisza rekreacyjna – a zarazem droga i popularna. Od 2012 roku obroty to Oddział rejestrowane, stale zwiększane. W 2012 r. było to 834 mln euro, w 2018 r. było to około 1,3 mln euro, a prognozy na przyszłość pokazują: ponad 1,6 mln euro sprzedaży w 2023 r. jest całkiem do pomyślenia. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega modelarstwo i gdzie zainteresowani mogą czerpać inspirację.

Figurki modelarskie miniatury

Rysunek 1: Budowa modelu zmienia proporcje. To, co ma być reprezentowane, zmniejsza się i dlatego można je majstrować, doświadczać – i fascynować wielu fanów modelarstwa.

Fascynacja modelarstwem. Co ekscytuje fanów?

Są bardzo różne powody, dla których ludzie stają się fanami modelarstwa. Za tym może kryć się fascynacja technologią, estetyką modelu lub zamiłowanie do rękodzieła, a także namacalna jest klasyfikacja różnych typów konstrukcji modelu:

  • Z esteta nie może podać żadnych informacji o możliwościach technicznych modelu – ale to on robi wszystko, aby estetycznie ulepszyć model po jego zbudowaniu. Modelka powinna być ładna i przystojna, aby później mogła trafić do gabloty lub zostać wystawiona w inny sposób.
  • Z Hobbysta jest trochę technikiem, a trochę estetą. W każdym razie skręcanie, klejenie, naprawianie i przerabianie jest dla niego ważne. Nie ma ustalonego celu. Zamiast tego lubi głównie odbudowywać.
  • Z Obserwujący poszukuje trendów i naśladuje je. Jego hobby to nie tylko modelarstwo per se, ale także poszukiwanie nowych modeli – czy to z branży, np. budowy samolotów, czy od producenta.
  • Z Fan technologii wybiera swój model zgodnie z tym, co stanowi dla niego wyzwanie techniczne. Po zbudowaniu modelu technik szuka rozwiązań optymalizacyjnych, w końcu ulepszenia techniczne powinny również poprawić zabawę z modelem, nawet jeśli technik rzadko korzysta z konstruktu, ale raczej ulepsza go technicznie.

pociągi do tworzenia modeli branżowych

Rysunek 2: Jeśli myślisz o modelarstwie, fanów tego hobby można znaleźć na wystawach kolejowych, ale także w modelarstwie samolotów lub statków.

Pasjonaci modelarzy znajdują tu inspirację

Modelarstwo to hobby, które jednoczy swoich fanów i często jest książką z siedmioma pieczęciami dla nie-fanów. Aby poznać innych fanów, istnieje teraz wiele społeczności modelarskich, które umożliwiają wymianę najnowszych wskazówek dotyczących modelarstwa. Fani modelarstwa mogą wymieniać się pomysłami online, niezależnie od regionu. Można było również spotkać się tutaj:

Od 23 do 26 kwietnia BUDOWNICTWO INTERMODELOWE 2020 w Dortmundzie. 500 międzynarodowych wystawców z łącznie 18 krajów przybyło na targi o tej samej nazwie w zeszłym roku i zachwyciło około 77 000 gości targowych w ciągu zaledwie czterech dni. Fani modelarstwa zasłużyli się na modelarstwo samolotów i statków, a także na odtworzenie krajobrazów kolejowych. Na targach można spotkać zarówno estetów, jak i techników, hobbystów i zwolenników. Możesz uzyskać porady na temat trendów, wymienić się pomysłami z innymi fanami budowania modeli i czerpać inspirację z licznych pokazów.

Każdy, kto jest zagorzałym fanem miniaturowej budowy kolei, musi odwiedzić Hamburg Miniaturowa kraina czarów złożyć wizytę. Na modelowej powierzchni prawie 1500 metrów kwadratowych kursuje ponad 1000 pociągów i ponad 10 000 wagonów. Przez powierzchnię najmu przebiega 15 715 metrów torów, co obejmuje łącznie 7 000 metrów kwadratowych. 263 000 figurek, 9250 samochodów i 130 000 drzew, które również dają żywy obraz, zainscenizował świat kolei, podobnie jak 3454 zwrotnice, 4340 mostów i domów oraz 52 samoloty..

miniaturowy model samolotu

Rysunek 3: W Miniaturland w Hamburgu nie tylko koleje, ale także samoloty są częścią świata modeli.

Miniaturowy format stolicy Niemiec, Berlina, ma nie mniej regionalny kształt. W Little Big City Berlin możesz cofnąć się w czasie przez historię miasta – z pomocą licznych modeli budynków, które poprowadzą Cię przez historię miasta. Ponieważ Little Big City „tylko” ma stolicę w swoim polu widzenia – a nie cały świat jak Hamburg – wymiary liczbowe w Berlinie są również znacznie łatwiejsze do opanowania: około 100 budynków i około 6000 cyfr mówi cicho i w miniaturowym formacie rozwój kapitału. Wystawa to zdecydowanie coś dla techników, nawet jeśli jeździ tu znacznie mniej pociągów i samochodów. Zamiast tego 30 projektorów, 15 hologramów i 50 powierzchni interakcji ożywia historię miasta.

LEGO model budowania dzieci

Rysunek 4: Miniaturowe krajobrazy i przejażdżki czekają na następną generację modelarzy w parkach rozrywki Legoland. Istnieje również wiele możliwości budowania w tych parkach.

Znacznie mniej techniczne, ale wyposażone w dużą wartość rozrywkową, są parki rozrywki, które w dużej części krążą po świecie na małą skalę. Najważniejszym elementem jest Miniland w parkach Legolandu. Tam krajobrazy, kraje i słynne zabytki zostały odtworzone w miniaturowym formacie – z klocków, których nie brakuje w żadnym pokoju dziecięcym, a mianowicie z klocków Lego, które zresztą nadają się nie tylko do zabawy, ale także do majsterkowania -sam pomysły rzemieślnicze. Wokół pojawia się coraz więcej światów przygodowych, które zapraszają do odkrywania, wspinania się, budowania i doświadczania.

Podczas gdy parki Legoland są jeszcze stosunkowo młode, Minimundus istnieje w Austrii od 1958 roku. Historia parku, który znajduje się w Karyntii, rozpoczęła się od 20 modeli i pod nazwą Minieurop. Dziś obszar obejmuje 26 000 metrów kwadratowych, a nawet świat przygód pod dachem przyciąga młodych modelarzy do Klagenfurtu.

Rysunek 1: pixabay.com © my_are_small(CC0 domena publiczna)

Rysunek 2: pixabay.com © FixiPixi_deluxe  (CC0 domena publiczna)

Rysunek 3: pixabay.com © fiołek  (CC0 domena publiczna)

Rysunek 4: pixabay.com © StockSnap (CC0 domena publiczna)

Thanks! You've already liked this