Jak naturalnie farbować pisanki – jak samemu tworzyć nieszkodliwe barwniki

wielkanocne-jajka-naturalna-kolorystyka-warzywna-warzywa

Barwienie pisanek w naturalny sposób – używaj barwników bezpiecznych dla żywności

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a nasz imprezowy nastrój rośnie. Ten piękny wiosenny festiwal jest w harmonii z budzącą się naturą i w pełni odzwierciedla jej naturalne kolory. Może nie kolorujemy jajek przypadkowo, ale wiemy nawet dlaczego?

Kolorowe pisanki są po prostu częścią Wielkanocy i nikt nie pyta dlaczego. To stary zwyczaj, który lubimy i który lubimy powtarzać co roku.

Kiedy nadchodzi Wielki Tydzień, musimy być gotowi do malowania jajek, ponieważ możemy je farbować tylko w czwartek lub sobotę. Zatem decyzja, którą powinniśmy podjąć to: Jak pokolorować pisanki w tym roku. Zwykle robimy to jak co roku, ale nie masz dość sztucznych barwników, które sprawiają, że jajko barwi się razem z białkiem? Tym razem spróbuj czegoś innego. Czy wiesz, że masz Kolorowanie pisanek w naturalny sposób mógł?

Naturalne barwniki z roślin i przypraw

Naturalne kolorowanie pisanek

W tym celu należy zrobić kolorowy napar, który nada Twoim pisanki ugotowane na twardo pożądany odcień.

Możesz wykonać następujące czynności: Zanim włożysz jajka do rondla do zagotowania, umyj je wodą z octem, aby jajka później lepiej nabrały koloru. Następnie gotuj jajka według uznania przez pięć do dziewięciu minut.

W międzyczasie trzeba przygotować kolorowy napar, aby złożyć w nim jajka, gdy jest jeszcze gorący. Pół godziny powinno wystarczyć, aby uzyskać ładny, mocny kolor.

Bardzo łatwo jest zrobić kolorowy napar. Namocz pożądane zmiażdżone rośliny, przyprawy lub liście w wodzie i pozwól im się zagotować. Następnie przefiltruj napar przez sitko i masz nieszkodliwe barwniki, z którymi możesz użyć swojego Kolorowanie pisanek w naturalny sposób Móc. To jest takie proste.

Pokoloruj pierwsze jajko na czerwono

pisanki naturalnie barwiące bulion warzywny burak różowy czerwony

Oczywiście zaczynamy od koloru czerwonego. Ale jak powstaje napar w kolorze czerwonym??

Do czerwonawych odcieni najlepiej jest burak.

Wymieszaj dwie szklanki wody z dwiema szklankami startych buraków i pozwól im się zagotować.

Stwórz sam świeży, naturalny kolor

pisanki naturalnie barwią żółtą korkumę wywar warzywny

Możesz stworzyć żółty kolor za pomocą przyprawy kurkuma. Wystarczy dwie szklanki wody i łyżka kurkumy.

Zbierz skórkę czerwonej cebuli

Barwienie jajek wielkanocnych w sposób naturalny, wywar warzywny, skórki czerwonej cebuli

Potrzebujesz skórki czerwonej cebuli, aby uzyskać pomarańczowo-czerwony/brązowy odcień. Trzy szklanki łusek cebuli zalewa się wodą i oczywiście potem gotuje.

Czy uważasz, że łuski cebuli są bezużyteczne??

jajka wielkanocne w naturalnym kolorze bulion warzywny cebula skórki pomarańczowe

Otrzymasz mocną pomarańczę z normalną skórką cebuli. Oto stosunek pięciu szklanek wody do dwóch szklanek skórki (lub startej marchewki).

Czerwona kapusta do sałatek lub wywaru warzywnego?

Pisanki naturalnie barwią wywar z czerwonej kapusty

Za pomocą czerwonej kapusty można pokolorować śnieżnobiałe jajka na niebiesko/fioletowo, a ciemniejsze jajka na zielono. Trzy szklanki czerwonej kapusty obficie polane wodą i voila, Twoje pisanki są naturalnie zabarwione!

Zapewne zauważyłeś już zasadę kolorowania. Możesz także spróbować innych roślin, takich jak szpinak, pietruszka, czarna porzeczka, czarny bez (także sok) lub cokolwiek tylko wymyślisz. Życzymy dobrej zabawy i cieszenia się najpiękniejszym wiosennym festiwalem urządzając swoje mieszkanie w oryginalny sposób.

Thanks! You've already liked this