PlayStation świętuje światowy rekord Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się konsola do gier wideo

PlayStation obchodziło swój wtorek, 3 grudnia 2019 r. 25 rocznica i została certyfikowana przez Guinness World Records jako najlepiej sprzedająca się konsola do gier wideo wszech czasów. PS zamieścił wiadomość na Twitterze wraz ze zdjęciem Jima Ryana, dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment i byłego dyrektora generalnego Kena Kutaragi z certyfikatem Guinnessa. Są otoczeni przez maskotki PlayStation Toro Inoue i Piposaru z gry wideo Ape Escape.

Jim Ryan i Ken Kutaragi z Certyfikatem Guinessa

PlayStation świętuje światowy rekord Guinnessa jako najlepiej sprzedający się dyrektor generalny konsoli do gier wideo z certyfikatem Guinessa

Pierwsze PS ukazało się w 1994 roku

PlayStation świętuje rekord Guinnessa jako najlepiej sprzedającą się konsolę do gier wideo 25. rocznicę PS

Niesamowita sprzedaż na PlayStation

Całkowita sprzedaż sprzętu PlayStation między 3 grudnia 1994 a 7 listopada 2019 osiągnęła oszałamiającą liczbę 450 190 000 sztuk. Pierwsza wersja PlayStation sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy, PS2 sprzedało się w ponad 150 milionach egzemplarzy, PS3 w ponad 80 milionach egzemplarzy, a PS4 w ponad 100 milionach egzemplarzy.

Przemawiając na wydarzeniu w Tokio z okazji 25. rocznicy certyfikacji PlayStation i Guinnessa, były dyrektor generalny Ken Kutaragi, czule znany również jako „ojciec PlayStation”, powiedział: „Mamy platformę PlayStation, aby ją wprowadzić życie wezwane do zmiany oblicza rozrywki… Czuję wsparcie graczy, którzy przez lata cieszyli się naszymi konsolami, a jako ojciec PlayStation widzę przed nim świetlaną przyszłość.”

Podczas wydarzenia dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan przypomniał, jak oryginalne PS1 sprzedało się w Japonii pierwszego dnia w ponad 100 000 egzemplarzy. Wkrótce potem firma sprzedała ponad 100 milionów sztuk na całym świecie. „PlayStation ma przed sobą ekscytującą przyszłość i nadal będziemy dawać z siebie wszystko”.

PS2 do dziś pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą do gier wideo

PlayStation świętuje rekord Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się konsola do gier wideo ewolucja z ps1 na ps4

Skupienie się wyłącznie na grach wideo w końcu się opłaca

Sony stworzyło dla PlayStation silny katalog z własnymi studiami i współpracowało z zewnętrznymi programistami na całym świecie. Rezultatem były niezwykle udane gry, takie jak Metal Gear Solid, Resident Evil 2, Final Fantasy VII, Kingdom Hearts, Tomb Raider, Crash Bandicoot, Gran Turismo i Grand Theft Auto, które przyciągnęły pokolenia użytkowników. Skupienie się wyłącznie na grach wideo opłaciło się, ponieważ konkurencja przeznaczyła dodatkowe środki na badanie telewizji i innych rodzajów rozrywki.

Gran Turismo było najlepiej sprzedającą się grą na oryginalny PS, sprzedano 10 milionów egzemplarzy

PlayStation świętuje światowy rekord Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się konsola do gier gran turismo

PlayStation nie osiągnęło jednak tego samego poziomu świadomości w obszarze gier dla urządzeń przenośnych. PS Vita zawiesiła się pomimo gier takich jak Uncharted: Golden Abyss i Killzone: Mercenary.

Sprzedaż PS4 z pewnością będzie rosła. Wreszcie Sony planuje kilka ekskluzywnych gier, takich jak The Last Of Us Part 2 i Ghost of Tsushima. Sony wypuści PS5 z takimi funkcjami, jak rozdzielczość 8K i technologia ray tracingu do końca 2020 r..

PS5 już wkrótce

PlayStation świętuje światowy rekord Guinnessa, ponieważ wkrótce pojawi się najlepiej sprzedająca się konsola do gier wideo ps5

Thanks! You've already liked this