Kosiarki do trawy, spulchniacze i nie tylko: całoroczna pielęgnacja trawnika za pomocą odpowiedniego sprzętu

Całoroczna pielęgnacja trawnika z odpowiednim sprzętem

Jako ogrodnik hobbystyczny potrzebujesz odpowiednich narzędzi ogrodniczych, aby Twój ogród lśnił soczystą zielenią przez cały rok. Dla wielu ogrodników w szczególności trawnik jest symbolem statusu. Jeśli nie dbasz o swój trawnik, narażasz się na nieestetyczne plamy, spaloną trawę, mech lub chwasty na trawniku. Czego więc potrzeba, aby trawnik był przyjaznym miejscem przez cały rok??

Pomysły na projektowanie podwórek do pielęgnacji trawników to idealny trawnik

wiosna

Podobnie jak projektowanie ogrodu, pielęgnacja trawnika rozpoczyna się wiosną po ustąpieniu mrozów.

Oczyść trawnik

Przede wszystkim trawnik powinien być teraz wolny od części roślin, ścinków i strzechy trawnikowej (mchu).

Murawa, która wpływa zarówno na pobieranie składników odżywczych przez trawnik, jak i na napowietrzanie gleby. Usuwanie mchu i tym podobnych może być czasem dość żmudne, są wskazówki, jak to zrobić tutaj.

Letnie porady dotyczące pielęgnacji trawnika, pomysły na projekt podwórka

Wertykulacja

Ponadto zaleca się wiosną spulchnianie trawnika, co sprzyja napowietrzaniu gleby i można to łatwo przeprowadzić za pomocą skaryfikatora. Trawnik jest wtedy gotowy do pierwszego w roku nawożenia.

Dosiew

Jeśli w trawniku są luki, warto wysiać ponownie wiosną (od mrozu itp.).

Trawnik latem

kośba

W przeciwieństwie do wiosny i jesieni, w miesiącach letnich niewiele trzeba zrobić z trawnikiem. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka punktów, ponieważ trawnik jest szczególnie narażony na stres w gorących miesiącach roku. Zabawy dla dzieci lub grillowanie stanowią szczególne wyzwanie dla trawnika. Dlatego ważne jest, aby kosić trawnik w regularnych odstępach czasu, co 7 do 10 dni, aby uzyskać gęsty wzrost. Zacienione trawniki rosną nieco wolniej niż reszta trawnika. W zależności od wielkości trawnika, kwestionowane są różne kosiarki. Informacje o prawidłowy dobór odpowiedniej kosiarki jest dostępny pod powyższym linkiem.

Pomysły na projektowanie podwórek do pielęgnacji trawników

Woda

Jeśli nadal chcesz uniknąć brzydkich brązowych plam na trawniku, musisz zadbać o regularne podlewanie – zwłaszcza, jeśli deszcz nie pada już od dłuższego czasu. Zastosowanie automatycznych systemów zraszaczy jest idealne do dużych trawników lub do bezpiecznej zabawy na wakacjach. Wskazane jest podlewanie we wczesnych godzinach porannych, aby woda nie wyparowała natychmiast, a trawnik miał wystarczającą ilość wody nawet w upalne godziny południa.

Pielęgnacja trawnika, pomysły na projektowanie ogrodów przydomowych, nawożenie i podlewanie trawnika

Użyźniać

Nawożenie również latem nie może zaszkodzić. Nawóz można równomiernie rozprowadzić po trawniku za pomocą rozrzutnika. Aby uniknąć nadmiernego nawożenia, należy dokładnie zapoznać się z prawidłowym składem nawozu i ogólnie trzymać się nieco poniżej zalecanych instrukcji dawkowania. Zalecany nawóz wzrostowy latem.

Na jesień

W miesiącach jesiennych chodzi o to, aby ogród był odporny na zimę.

Pielęgnacja trawnika pomysły na projekt podwórka trawnika żwirowa ścieżka ogrodowa

Usuń liście

Regularne usuwanie liści jesienią jest koniecznością – w przeciwnym razie może gnić pod ściółką. Nie ma znaczenia, czy używana jest klasyczna grabie do liści, czy odkurzacz do liści / dmuchawa do liści.

Użyźniać

Jeden jest polecany zimą Potasowe nawożenie trawnika. Nie sprzyja to wzrostowi trawnika, ale wzmacnia tkankę trawnika. Tak wzmocniony trawnik nadaje się teraz na zimę, ponieważ nie trzeba o niego dbać, ale nie należy po nim zbytnio deptać, aby uniknąć uszkodzeń.

Thanks! You've already liked this