Apple oferuje prostą alternatywę dla Face ID

Dla właścicieli nowszych modeli iPhone’a Apple Face ID robi dokładnie to, co mówi na puszce. Używasz twarzy do odblokowania smartfona przy minimalnym wysiłku. A potem przyszedł koronawirus.

Face ID nie działa z maską oddechową

Apple oferuje prostą alternatywę dla odblokowywania iPhone'a Face ID bez rozpoznawania twarzy

Face ID otrzyma aktualizację w ciągu kilku dni

Przy tak wielu ludziach noszących maski na zewnątrz lub w pracy, użycie twarzy do odblokowania telefonu oznacza zdjęcie maski. Jest to nie tylko denerwujące, ale także zwiększa ryzyko dotknięcia twarzy. A jak wszyscy już wiemy, wiadomo, że jest to słaby punkt wirusa.

Alternatywnie możesz poczekać, aż urządzenie zrezygnuje z próby pozytywnej identyfikacji. W tym momencie iPhone poprosi o podanie hasła.

Teraz Apple w końcu ułatwia odblokowanie telefonu, nawet jeśli nosisz maskę. W najnowszej wersji beta iOS 13 właściciele modeli iPhone X, XS i 11 mogą natychmiast przesunąć palcem w górę od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do opcji hasła.

Jest to szybkie i łatwe rozwiązanie, które jest tak oczywiste, że wielu zaczęło się zastanawiać, dlaczego Apple nie uwzględnił go od samego początku. W końcu maski na twarz były częstym widokiem na przykład podczas sezonu na katar sienny czy grypę.

Nowa funkcja jest obecnie w fazie testowej. Ta wersja iOS 13.5 została wydana dla programistów w środę, 29 kwietnia i wkrótce powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem aktualizacji.

Dzięki nowej aktualizacji będziesz mógł bezstresowo pominąć Face ID

Apple oferuje prostą alternatywę dla Face ID odblokowującej iPhone'a za pomocą hasła

Nowa technologia śledzenia od Apple i Google

Wersja beta zawiera również najnowsze interfejsy API. Jest to konieczne, aby uwzględnić technologię śledzenia w nadchodzących aplikacjach na iPhone’a, które są nastawione na śledzenie kontaktów. Podobno może to pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dane zbierane przez aplikacje śledzące kontakty na iOS i Androida są przekazywane lokalnym władzom ds. zdrowia, aby mogły one łatwiej zidentyfikować, z kim zarażona osoba miała kontakt. Zidentyfikowane osoby zostaną następnie skontaktowane i poproszone o pozostanie w domu, podczas gdy będą czekać, aby zobaczyć, czy wystąpią u nich objawy koronawirusa. System opt-in jest opracowywany we współpracy z Google i będzie wykorzystywał technologię Bluetooth „z prywatnością i bezpieczeństwem użytkownika w centrum projektu”.

Apple i Google współpracują w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Apple oferuje prostą alternatywę dla Face ID Google i Apple współpracują ze sobą

Apple oferuje prostą alternatywę dla aplikacji śledzących Face ID do ochrony prywatności organów służby zdrowia

Apple oferuje prostą alternatywę dla śledzenia aplikacji koronawirusa Face ID

Thanks! You've already liked this