Motywacja do sprzątania – czy tego potrzebujesz?

automotywacja sprzątanie wiosenne porady kuchnia

Zbuduj motywację do sprzątania w kuchni i znajdź odpowiednie środki

Przyznajmy to wszyscy otwarcie: W stresującej i pracowitej codzienności wszyscy nie dbamy o higienę naszego mieszkania. Bez względu na to, jak długo to odkładamy, przychodzi moment, kiedy musimy to zrobić.

Często potrzebujemy też odpowiedniej okazji, która zmotywuje nas do sprzątania. Z pewnością zmiana pór roku jest jedną z nich, prawda??

Potrzebujesz motywacji do sprzątania?

sprzątanie kuchni motywacja znajdź motywację

Wspólne sprzątanie mieszkania

samomotywacja wiosenne porady powierzchnie kuchenne

Posprzątaj kuchnię

automotywacja sprzątanie kuchni wskazówki i triki

Zacznij dokładnie rozwiązywać problem!

Brud zbiera się głównie tam, gdzie wykonywana jest większość pracy. To jest kuchnia. Bo to jest serce domostwa i tam odbywają się najważniejsze działania, które spajają rodzinę. Tutaj higiena i bezpieczeństwo są równie ważne. Oznacza to, że nie potrzebujemy żadnych drobnoustrojów, ale też nie wolno nam czyścić zbyt dużą ilością substancji chemicznych. Ponieważ mogą one również zagrażać zdrowiu naszemu i otaczających nas ludzi.

Czysta kuchnia zawsze wygląda atrakcyjnie

sprzątanie kuchni motywacja do sprzątania

Jakich środków zamierzasz użyć do posprzątania kuchni??

samomotywacja wskazówki dotyczące sprzątania kuchni średnie

Sprzątanie nie jest takie niewygodne!

motywacja do sprzątania kuchni

Alternatywa dla substancji chemicznych

Wiosna to pora roku, która sprawia, że ​​temat natury znów jest aktualny. Dlatego jest to również dobra okazja, aby przypomnieć nam, że daje nam również bardzo dobre środki do sprzątania. Są tańsze dla Ciebie, dla natury i dla nas. Soda oczyszczona, ocet, zwykłe lub płynne mydło, olejki eteryczne mogą pomóc nam szybko i skutecznie posprzątać nasz dom.

Istnieje alternatywa dla substancji chemicznych!

motywacja do czyszczenia wiosennych tipsów oznacza sztuczki

Piekarnik i płyty grzejne

Najbardziej Automotywacja Do czyszczenia tej części obszaru gotowania potrzebny jest piekarnik i płyty grzejne. Ale uwierz nam, to też może być bardzo łatwe. Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą. Tworzy to kremową konsystencję. Pokryj zabrudzone miejsca odrobiną i pozostaw na kilka minut. Reguła wynosi od 5 do 15. Powinieneś to ocenić na podstawie poziomu zanieczyszczenia.

Wyczyść palniki

automotywacja kuchnia wiosna przygotowanie czyszczenie płyt grzejnych

Błyszczące powierzchnie w kuchni zawsze fascynują!

samomotywacja w kuchni oznacza czyszczenie powierzchni

Powszechnie stosowane substancje chemiczne są bardzo toksyczne i właśnie to wchodzi w grę, gdy powierzchnie się nagrzewają.

Na koniec trzeba by wszystko przetrzeć ściereczką z mikrofibry

ściereczka do czyszczenia kuchni

Profilaktyka pralki

W ciągu tych 15 minut oczekiwania, aż mikstura zacznie działać na piekarniku i płytach grzewczych, możesz szybko wyczyścić pralkę. Jednym z najlepszych sposobów na zmotywowanie się do sprzątania jest uświadomienie sobie, że wszystko może działać bardzo szybko. Głównym problemem jest tu powstawanie nieprzyjemnego zapachu, który następnie przenosi się na ubrania. Oprócz wymiany filtra powinieneś również zrobić kilka rzeczy, aby zapobiec gromadzeniu się kamienia wapiennego. Włóż dwie łyżeczki octu i 3 łyżki sody oczyszczonej do przegródki na detergent. Pozostaw pralkę na biegu jałowym, nawet przy maksymalnych stopniach. Możesz pominąć wirówkę. Następnym razem, gdy będziesz prać ubrania, będą pachniały wiosną i nie będzie śladu brzydkiego zapachu.

Wyczyść zmywarkę

Należy również chronić zmywarkę przed bakteriami. Weź również zlew. Napełnij pojemnik na detergent octem i raz uruchom maszynę. Ocet usuwa nieprzyjemne zapachy i działa antybakteryjnie. Możesz użyć octu jabłkowego lub winnego. Oba są równie skuteczne w tym celu.

Porządek i czystość to konieczność w nowoczesnej kuchni

samomotywacja kuchnia organizuje sprzątanie wiosny

Czekając na opróżnienie przejścia, należy zmoczyć zlew i wyszorować go oraz należące do niego powierzchnie sodą oczyszczoną. Jeśli uważasz, że odpływ jest zatkany i czujesz z niego nieprzyjemny zapach, powinieneś wlać tam dwie łyżeczki octu i sody oczyszczonej. Po 15 minutach należy następnie spłukać obficie gorącą wodą.

Wyczyść i posmakuj lodówkę

Powinieneś go również używać w lodówce Automotywacja znaleźć do czyszczenia. Ostatecznie to tam trzymasz swoje artykuły spożywcze. Po prostu nie możesz tego pominąć podczas sprzątania. Najpierw wyjmij wszystko z lodówki. Posortuj produkty i wyrzuć te, których data ważności już nadeszła. Następnie potrzebujesz mieszanki octu (lub soku z cytryny) i wody. Potrzebujesz 250 mililitrów każdy. Spryskaj nim całą lodówkę i pozostaw w ten sposób. Następnie umyj całość wilgotną ściereczką i osusz drugą ściereczką. Zakończ susząc ściereczką.

Półki, blaty robocze i podłoga

Teraz, gdy Twoje urządzenia kuchenne wyglądają świeżo, nadszedł czas na odpowiednią edycję powierzchni. Aby to zrobić, weź łyżeczkę startego mydła, rozpuść ją w litrze ciepłej wody, dodaj 100 mililitrów soku z cytryny i kilka kropli olejku eterycznego. Wyczyść wszystko różnymi myjkami i zrób sobie krótką przerwę przed ostatnim krokiem.

Wyczyść drzwi szafki w kuchni

wskazówki dotyczące sprzątania sztuczki motywacja wiosna

Wyczyść uchwyty

sprzątanie kuchni pomysły porady motywacja

Czyszczenie okien

Jeśli chodzi o okna, zwykle potrzebujesz największej motywacji do czyszczenia. Ale kto chce zaprosić wiosnę nad brudne szyby? Użyj tej samej mieszanki, której użyłeś do lodówki. Spryskaj nim szyby i wyczyść je. Cóż, jak to teraz, twoje szyby lśnią jak nowe?

Utrzymywanie okien w czystości jest ważne dla ogólnego pozytywnego wrażenia pokoju

motywacja wskazówki dotyczące czyszczenia czyszczenie okien

Thanks! You've already liked this