Malovatelná tapeta – klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni

Tapeta na malování

Každý člověk plánuje změnit výzdobu a interiér svého domova. Řešením budou tapety pro malování v interiéru, jejichž výběr a vybarvování nezabere mnoho času. Jsou vybrány pro účely místnosti. Je lepší pokrýt obývací pokoje a chodby povlakem z vinylové vrstvy, která je odolná proti opotřebení, a papírová plátna jsou vhodná pro ložnici bez intenzivního používání. V dětském pokoji a kuchyni, kde může dojít k poškození zdí, je nejlepší volbou sklolaminát, který odolává častým renovacím. Další podrobnosti dále v článku.

Výhody různých tapet

Na trhu existuje mnoho výrobců materiálů pro vnitřní dekoraci stěn. Toto je široký výběr barev, tekutých tapet, omítky, panely atd. Je však obtížné zastavit pozornost a rozhodnout se, protože každý vzorek má své vlastní pozitivní nuance.

Trendy vzhled dekorace na zeď je malba, která promění interiér. Musíte ale vybrat správný odstín.

Malovatelná tapeta - hodná volba pro renovaci interiéru

Malovatelná tapeta – hodná volba pro renovaci interiéru

Tapeta s vhodnou strukturou zvyšuje hlučnost a tepelnou izolaci místnosti. Chcete -li aktualizovat interiér, budete muset použít novou vrstvu barvy a laku.

Jejich výhody jsou následující:
 • Jednoduché lepení. Není třeba kontrolovat zarovnání spojů, kromě texturovaných pohledů s jasným ornamentem.
 • Rozmanitost odstínů a barev. Pomocí monochromatického odstínu nebo kombinace barev můžete ztělesnit jakékoli nápady na design, přidat podsvícení nebo tlumený efekt. Kombinace několika odstínů je určena pro vizuální zónování nebo zdobení prostoru.
 • Odolnost proti přelakování. Záleží na typu obličeje a podkladu..
 • Rozmanitost textur a textur. Používají se při tvorbě dalšího objemu, který ředí monotónnost barvy. Vytvářejí imitaci povrchů s přírodním kámen, zdi cihly, reliéf dekorativní omítky. V závislosti na typu podkladu jsou omyvatelné s účinkem odolným proti vlhkosti.

Lze použít nátěry s různými texturami

Lze použít nátěry s různými texturami

Tato dekorace pokoje je vhodná pro rodiny s dětmi. Po aktivní práci mladých vědců jsou následky snadno odstraněny novým nátěrem.

Která tapeta je lepší?

Ne každý stavební materiál lze natřít. Pokud například použijete obyčejnou tapetu, objeví se na nich „bubliny“, delaminace nebo poškození struktury. Proto se vybírají speciální povlaky. To může být:

 • netkané textilie;
 • papír;
 • skleněné tapety vyrobené různými technologiemi.

Mají dostatečnou hustotu (tloušťku) a nízkou cenu za roli. Většinou jsou vyráběny v neutrálních, světlých nebo bílých barvách. Vliesová tapeta má hustotu 100-150 g / m2, papírová tapeta 95-135 g / m2 a skleněná tapeta-100-265 g / m2. Dříve byly prodávány v neutrálních a bílých barvách. Podle svých vlastních přání si člověk může vybrat barvu laku nebo použít několik odstínů najednou. Jsou vhodné k dokončení jakékoli místnosti.

Trendy vzhled dekorace na zeď je barvení, které promění interiér.

Trendy vzhled dekorace na zeď je barvení, které promění interiér.

Vlastnosti pohledů na papír

Od začátku sloužily k malování. Plátna jsou cenově dostupná, snadno se lepí i na povrchy, které nejsou dostatečně hladké. Ve srovnání s jednoduchými povlaky se papírová verze skládá ze dvou vrstev a má větší pevnost.. Tapeta je tlustší a hustší než klasické stavební materiály, vyrobené podle osvědčených technologií, splňují normy bezpečnosti životního prostředí.

S další impregnací se materiál stává odolným vůči vlhkosti. Kromě výhod má papírová základna řadu nevýhod: potřeba pečlivé aplikace sádry, křehkost, nestabilita vůči oděru a profesionální dovednosti v práci.

A aby se zabránilo tvorbě puchýřů a odlupování ze zdi, musíte po nanesení první vrstvy barvy a laku na papírovou tapetu počkat, až úplně zaschne. Se správnou povrchovou úpravou lze papírové tapety použít k ozdobení stropu a stěn.. Pro dodatečnou ochranu je vhodné na povrch aplikovat vodotěsné směsi..

Lila, jemná barva

Lila, jemná barva

Popis netkané textilie

Při porovnávání netkaných a papírových podkladů je první možnost hustší s mechanickou pevností. Hlavním rysem netkané textilie je odolnost proti pomačkání. Má jiný reliéf a zajímavou strukturu, protože předem napěněný vinyl je na tapetu aplikován speciálními šablonami. Důležitou výhodou povlaku je pevnost, schopnost vyhladit nerovnosti, praskliny a drobné vady na stěnách.. Další výhody pláten:

 • Pružnost. Tato vlastnost zvyšuje ochranu před prasklinami, smršťováním doma, protože povlak není po dlouhou dobu poškozen.
 • Snadnost použití. Lepidlo by mělo být naneseno na zeď. Proto je vhodné lepit povlaky na svislé povrchy..
 • Odolnost proti opotřebení a kvalita. Životnost je asi 30 let.
 • Povrchové mytí a čištění, odolnost proti vlhkosti.
 • Snadná demontáž. Aby mohl celý pás zmizet, musí být základna odepnuta špachtlí.

Vhodný pro dokončení jakékoli místnosti

Vhodný pro dokončení jakékoli místnosti

Proto mnoho odborníků používá dokončovací materiály při organizaci bytových interiérů. Koneckonců, nově postavené budovy se často zmenšují s tvorbou trhlin. A vlastnosti vliesové tapety je ochrání před „nesrovnalostmi“, nedostatky. Mohou být natřeny a chráněny před poškrábáním.

Při výběru obložení stěn musíte určit kvalitu vinylu, protože jeho stříkání je křehké. A pokud se aplikuje špatně, může dojít k odlupování nebo poškrábání, i když je tapeta nalepena na zeď, bezpečnost životního prostředí je snížena, protože povlak je vzduchotěsný a je zakázáno ho zdobit dětská místnosti, ložnice. Rozšiřují však možnosti dekoru a designu..

Můžete použít libovolné tóny, které se vám líbí

Můžete použít libovolné tóny, které se vám líbí

Skleněné vlákno

Skleněná vlákna jsou novinkou mezi různými dokončovacími materiály. Hlavní surovinou je sklolaminát, kde se používají nitě z křemenného písku, vápna, dolomitu a sody a jsou integrovány na papírový podklad. Za výrobních podmínek lze nitě tkát různými způsoby (ve formě reliéfů, vzorů a ozdob), vzor je populární:

 • “Rohože”;
 • Rybí kost;
 • “Pavučina”;
 • “Rhombuses”.

Skleněná tapeta vydrží dlouho. Různé textury vám umožňují použít plátna v provedení jakýchkoli designových fantazií v kanceláři nebo obývacích pokojích.

Jsou dražší než jejich protějšky, ale je třeba vzít v úvahu dlouhou životnost, úspory na dokončovacích materiálech, které není nutné znovu kupovat.

Skleněné vlákno je odolné vůči čisticím prostředkům, proto je vhodné k malování. Je snadné je lepit, ale je nemožné opravit lepené části. Jsou odolné vůči ultrafialovému záření, nemění estetické vlastnosti po aplikaci brusiva. K lepení tapet ze skleněných vláken nejsou vyžadovány žádné odborné znalosti. Jednou z nevýhod je vysoká cena a obtížnost odtržení povrchu..

Kombinujeme různé barvy

Kombinujeme různé barvy

Nákup tapety bez textur

Nátěry bez textur budou vhodné pro milovníky klasiky nebo kreativní činnosti. Pokud je naplánováno psaní obrazy nebo kresba na zeď, textura může interferovat s kreativními nápady. Stavební materiál je ideální jako doplněk interiéru, dobře se kombinuje s texturovanými a strukturovanými protějšky, takže nezanechává pocit nepohodlí, chlad. Velkou nevýhodou monochromatické struktury je únava..

Specialista na opravy a stavební průmysl podrobně rozumí vlastnostem všech materiálů. Odpoví na jakékoli otázky a vybere kvalitní produkt pro základní požadavky.

Povrch bez textur

Povrch bez textur

Doporučení pro barvení

Jakákoli práce v dekoraci interiéru může být provedena nezávisle. Kromě úspory peněz nemůžete mít žádné pochybnosti o budoucích výsledcích..

RadaPři barvení tapet musíte být opatrní a opatrní. Není třeba nanášet více než tři barvy, malovat podobnými a předem vybranými odstíny.

Pomocí stavební pásky můžete dosáhnout krásných hranic. Místo toho můžete použít mozaiky, obrubníky z papíru, lišty nebo dřevěné lamely..

Při nákupu barvy je vhodné provést výpočty a přidat k výsledku asi 30%. To je třeba provést při tónování barvy a opětovném získání stejného odstínu..

Výrobek s texturou

Výrobek s texturou

K lepení tapet na malování je třeba připravit potřebné nástroje a materiály:

 • váleček;
 • kartáče;
 • stavební páska.

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu vlastnosti některých stavebních materiálů..

Například barva na vodní bázi je vhodná pro papírové krytiny a vliesové tapety. U tapet ze skleněných vláken bude fungovat akrylový nebo latexový povlak. Při výběru laku se bere v úvahu typ údržby hotových povrchů po dokončení opravy. Nejprve se na tapetu nanesou dvě vrstvy vybraného povlaku, přičemž mezi každou vrstvou se udržuje nejméně 60 minut. Je však třeba mít na paměti, že s opakovaně použitelným barvením se reliéf pláten snižuje..

Při výběru několika barev pro zvýraznění okrajů odstínů je vhodné použít štětec.

Takové výrobky lze snadno malovat vlastními rukama.

Takové výrobky lze snadno malovat vlastními rukama.

Při kombinaci různých odstínů v dekoru stropy nebo zdi, můžete nastavit různé cíle:
 • Ředění nebo přidávání akcentů.
 • Vytvoření určitého stylu ve výzdobě interiéru.
 • Vyjádření kreativity a kreativních nápadů.
 • Zónování v jedné multifunkční místnosti.

Toho nelze dosáhnout pomocí běžné tapety..

Obývací pokoj v moderním stylu

Obývací pokoj v moderním stylu

Při malování stěn v několika odstínech byste měli pamatovat na některá pravidla:
 • Můžete kombinovat související barvy (máta, modrá atd.).
 • Volba opačných odstínů (oranžová s modrý, Červené s zelená).
 • Zkombinujte tóny patřící do stejné stupnice. Mohou se lišit pouze v sytosti..

Měli byste také přemýšlet o způsobu kombinace odstínů. Pro získání rovnoměrných okrajů je vhodná maskovací páska a pro připojení květin ve vyčnívajícím rohu se používá hliníkový profil..

Můžete kombinovat související barvy

Můžete kombinovat související barvy

Nejlepší možností barev je horizontální dělení, kdy je spodní tón namalován na 1/3 celé výšky povrchu. Jedná se o klasickou metodu, shodnou s obložením, a je vhodná do moderních interiérů a dětských pokojů. Můžete malovat stěny jinými metodami, ukazovat představivost a kreativitu..

Kreativní lidé mohou vyzdobit interiér pomocí kudrnatých malovaných stěn. Odrážejí cokoli, včetně vln, geometrických tvarů, graffiti nebo krajiny.

Kombinace odstínů při zónování území

Jednou z metod je zónování prostoru pomocí diferenciace na funkční oblasti různého sémantického zatížení.

Kombinujeme tóny související se stejným měřítkem

Kombinujeme tóny související se stejným měřítkem

Designéři používají jednoduché rozdělení oblasti na oblast pro jídlo a odpočinek. Práce bude používat tapety, které se liší texturou a barevnými akcenty. Při lepení stěn vícebarevnými nátěry bude interiér znatelně revitalizován. Vítěznou možností by bylo použití teplých odstínů v chladné části bytu. Do jídelny se hodí chladné odstíny..

Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni

Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni

Svislý způsob dělení odstínů je vhodný i pro dekoraci stěn. Majitel si volí možnosti barevného rozlišení. Můžete tedy vytvořit kontrast, oddělit oblasti místnosti různými barvami nebo namalovat jednu zeď jiným tónem. Neutrální, světlý odstín s jasně nasyceným bude stačit. NSPřechod mezi odstíny lze zjemnit a vyhladit speciální technikou „gradient“ nebo štětce. Doporučuje se dodržovat teplotní režim lakování v rozmezí 17-22 stupňů.

Někdy je jedna zeď natřena jasným odstínem nebo je vytvořeno speciální zbarvení se změnami v jednotlivých zónách. Místnost je jedinečná díky jedinečné kombinaci dvou barev.

Stávající výklenky a výčnělky lze také zvýraznit barvou. Použití světlého (asi 2-4 kusů) nebo tmavého tónu vám umožní umístit akcenty.. Nástěnné panely lze natřít barvou. Pruhy budou také vypadat krásně. Například po obvodu místnosti můžete nakreslit vodorovný pás nebo mnoho svislých úzkých. I přes pracnost povede práce k ohromujícím výsledkům..

Ložnice v jasných barvách

Ložnice v jasných barvách

Kombinace souvisejících barev dává interiéru originalitu

V každé místnosti může být originalita interiéru dána kombinací podobných barev, které jsou umístěny blízko sebe v barevném schématu.

Mezi související odstíny patří:
 • Paleta barev zelené (khaki, láhev, olivová atd.).
 • Různé varianty fialové (šeřík, červená řepa, šeřík, lilek, levandule atd.).
 • Různé prvky žlutá (písek, béžový, krémová, světle hnědá).

Kombinace identických tónů vám umožňuje vytvářet jemné barevné kombinace. To vám umožní vytvářet jemná a měkká řešení..

Dětský pokoj v decentních barvách

Dětský pokoj v decentních barvách

Pomocí přechodu míchání

Tato technika nabízí široký rozsah pro výběr palety barev. Přechodové míchání je v zásadě založeno na vytváření postupných přechodů z jednoho odstínu do druhého. Žádaná je kombinace identických barevných přechodů.

S využitím tapetových kombinací vznikají kombinace přechodů, které se liší jemnými přechody od světlých po šťavnatější a tmavší odstíny. Tato technika vizuálně zvětšuje prostor v každé místnosti..

Bude to pro vás zajímavé:

Béžová tapeta v interiéru – 175+ (Foto) Kombinované kombinace (v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici)

Zelená tapeta: 200+ designových fotografií pro váš interiér. Jaká tapeta je vhodná pro stěny v ložnici, kuchyni, obývacím pokoji?

Tapeta ve stylu Provence: Pravidla pro návrh pokojů (150+ fotografií). Jak udělat váš interiér skutečně francouzským?

Krásné tapety pro obývací pokoj: 150+ fotografií interiérů. Moderní kombinace nápadů

Tekuté tapety v interiéru běžných místností (150+ fotografií): Vlastnosti použití

Tapeta v dětském pokoji pro chlapce (+200 fotografií): dáváme dítěti příležitost vyjádřit se

Moderní tapeta do kuchyně (240+ fotografií): Nápady 2017

Umístění akcentů, zahrnutí kontrastních a různých barev

Kontrastní tóny barev je nutné kombinovat s extrémní opatrností, protože v sousedství se navzájem posilují a mohou vytvářet odvážné kombinace. Pouze tlumené a jasné odstíny v různých poměrech budou vypadat hodné. K tomu bude jeden odstín hlavní a druhý bude jeho přízvuk.. Všechny pastelové odstíny a barvy jsou dobře kombinovány. Designéři si přitom pohrávají na sytosti barevných detailů. Světlé barvy lze přehlušit bílou.

Při kombinování kontrastních barev barev musíte být velmi opatrní.

Při kombinování kontrastních barev barev musíte být velmi opatrní.

Další odstín by měl být v určitém poměru v souladu s hlavním:
 • Oranžová s modrou – 1/2.
 • Fialová se žlutou – 3/1.
 • Stejné poměry purpurové se zelenou.

Při kombinování kontrastních odstínů je věnována pozornost sytosti, teplotě a „zvuku“, aby se tato kritéria příliš nelišila. Například oranžovou nebo oranžovou lze kombinovat s bohatou zelenou..

Pokud zvolíte tlumenou oranžovou, měla by být zelená také měkká.. Pokud nemůžete kombinovat barvy sami, můžete kombinovat maximálně dvě barvy nebo kontaktovat návrháře. Vhodnou volbou je kombinace přírodních odstínů.

Malování pod betonovou zeď

Malování pod betonovou zeď

Výběr laku

Pohodlné použití, oblíbené jsou jednoduché formulace na vodě:

 • latex;
 • akryl;
 • na vodní bázi;
 • ve vodě rozptýlené.

Někdy lze použít alkydové roztoky s oleji a pryskyřicemi..

Složení povlaku na vodní bázi zahrnuje:
 • latex;
 • plniva;
 • upevňovací prvky;
 • antiseptický;
 • chemické substance.

Podle ekologických norem může být použit v místech trvalého pobytu osob. Je to antialergický roztok odolný proti vlhkosti, bez zápachu, který lze umýt vlhkým hadříkem bez poškození povrchu.

Nanese se barva na vodní bázi na silikonové bázi kuchyně, proti koupelna v podmínkách vysoké vlhkosti. Liší se od akrylové kompozice v malých frakcích. Ten neobsahuje chemické a nebezpečné složky, proto je široce používán v obývacích pokojích.. Akrylové sloučeniny jsou bez zápachu, umožňují tapetám dýchat a nesbírají na jejich povrchu výpary. Doba sušení je 24 hodin. Povlak je určen pro netkané povrchy, ale výrobci vyrábějí kompozice pro sklolaminátové a papírové tapety.

Světlý interiér dětského pokoje

Světlý interiér dětského pokoje

Latexový roztok je vyroben z latexu na vodní bázi. Lze použít styren-butadienový a akrylový latex. Jedná se o materiál s vysokou elasticitou, dlouhodobým provozem, je dodáván v bílé barvě, proto se používá tónování. Vytvářejí se jemné odstíny, protože v praxi není možné dosáhnout ostrých tónů. Latexová barva je určena pro skleněné tapety a nátěry netkanou textilií, reliéfní strukturou. Latex má mírný zápach, vhodný do užitkových prostor a obývacích pokojů, kromě místností s vysokou vlhkostí.

Po aplikaci alkydových roztoků se objeví silný film, který je odolný vůči častému praní. V zásadě se výrobky používají k dekoraci nebytových a pomocných předmětů povlaky ze skelných vláken. Nevýhodou je obsah pryskyřic a olejů v kompozici, které mohou negativně ovlivnit zdraví a dýchací cesty. Takové stěny nemohou dýchat, tvoří se na nich kondenzace..

Kombinace bílé a světle zelené

Kombinace bílé a světle zelené

Barva barvy

Aby se vložená plátna stala ozdobou místnosti, musíte udělat správnou volbu odstínu, znát reflexní vlastnosti barvy. Zpočátku jsou plátna bezbarvá s jiným povrchem. Zpočátku mohou být namalovány v jakémkoli odstínu, hlavně ve světlých barvách. V obývacích pokojích jsou vybrány pastelové barvy; jemný odstín získáte tónováním.

Při tónování doma nemůžete získat stejný odstín v různých kontejnerech, proto se nabízí počítačové přizpůsobení barev. Tónovací zařízení bude provádět nátěr v požadovaném rozsahu, bude stejný i v různých nádobách. I když získaný objem nestačí, lze na tónovací jednotce vyrobit přesné množství laku s přesným sladěním barev.

Zajímavý pokoj pro kluka

Zajímavý pokoj pro kluka

Musíte také pamatovat na to, že každá barva má svou vlastní odrazivost:

 • Lesk. Má lesk, který odráží světlo. Doporučuje se použít při výzdobě severních místností, ale ne v jižních s jasným osvětlením..
 • Pololesklý. Liší se v optimálním odrazu světla, používá se v mnoha místnostech, což odráží nerovnosti stěn (základna musí být předem vyrovnána).
 • Polomatný. Má nízkou odrazivost, dobře se hodí do obývacího pokoje, ložnice.
 • Satén. Silně odráží světlo, v umělém osvětlení se objevuje oslnění. Vhodný pro dokončení koupelen, kuchyní.

Světlá místnost pro děti

Světlá místnost pro děti

Klady a zápory nátěrů v různých místnostech

Poté, co se seznámíte s různými povrchovými úpravami a barvami, musíte prostudovat vlastnosti prostor.

Originální řešení pro obývací pokoj

Hlavním pravidlem při zdobení takové místnosti je pohodlí, které by měli hosté a všichni členové rodiny cítit. K modernizaci designu obývacího pokoje je správně vybrána textura tapety, která poskytne příjemné prostředí. Kryty by měly sloužit jako pozadí, aniž by rušily významné detaily..

Řešení s chaotickým vzorem jsou vhodná pro moderní styl, povlak s geometrickým ornamentem je vhodný pro přísný design. Originální také vypadají nátěry s trojrozměrným efektem simulujícím objem.. Doporučujeme nepoužívat příliš světlé nebo tmavé odstíny..

Druhá možnost skryje prostor a depresivně ovlivní stav člověka. Jasné barvy lze použít pouze pro akcenty nebo designové doplňky. Velmi barevný prostor má únavný účinek, rychle se stává otravným a způsobuje negativní emoce..

Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni

Malovatelná tapeta - klady a zápory. 240+ (Foto) Interiéry v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni

Bydlení by se pro člověka mělo stát zdrojem klidu, přinést mu relaxaci. V tomto případě je třeba se vyvarovat vzdorných barev..

RadaPři výběru dekorace na zeď musíte mít na paměti, že v prostorných místnostech lze použít velké vzory. Je lepší ozdobit malé oblasti chaotickými kresbami..

Vytvoření útulnosti v ložnici

V ložnici jsou všechny prvky vyrobeny podle osobních přání. V této místnosti člověk skutečně odpočívá a tráví většinu času. Mělo by to přinést radost, pohodlí a pohodlí..

RadaChcete -li to provést, je lepší zvolit uklidňující pastelové odstíny, podrobně promyslet všechny detaily a pečlivěji provést opravu. V případě potřeby lze barevné schéma snadno změnit.

Rozmanité nabídky výrobních společností vám umožňují vybrat si nejlepší možnost. Pokud zpočátku vytvoříte z ložnice návrhářskou tvorbu, pak se musíte rozhodnout pro netkané a papírové krytiny.

Volba neagresivních odstínů

Volba neagresivních odstínů

Výběr tapety do dětského pokoje

V dětském pokoji jsou povoleny světlé vzory, což dává prostor představivosti. Nejbezpečnější je barva na vodní bázi, kterou lze snadno smíchat s různými barvami a vytvořit originální barevný design. Snadné použití na tapetu.

Dostupnost a praktičnost v designu kuchyně

V kuchyni jsou hlavními detaily trvanlivost, praktičnost, spolehlivost, odolnost proti vlhkosti a teplotám. Proto není snadné vybrat tapetu.. Pozornost je věnována estetice a praktičnosti, proto je lepší chránit stěny malbou. A speciální barvicí prostředek s vodoodpudivým efektem vám umožní mnohokrát umýt povrch tapety. Častá změna barevného schématu dodává místnosti jedinečnost a originalitu.

V kuchyni jsou hlavními detaily trvanlivost, praktičnost, spolehlivost.

V kuchyni jsou hlavními detaily trvanlivost, praktičnost, spolehlivost.

U malých kuchyní nemalujte tmavými odstíny. V tomto případě se doporučují světlé barvy. Pro místnosti s nízkými stropy je vhodný svislý vzor..

Levná volba do chodby

V této místnosti jsou důležitými faktory odolnost proti vlhkosti a trvanlivost použité povrchové úpravy.. Chodba by měl budit první dojem z bydlení, takže hodně záleží na designu. Kromě stylu designu se bere v úvahu i praktičnost, takže vinylové tapety pro barvení budou vhodné. Jejich důležitou výhodou je také snadná modernizace designu se změnou odstínu.. Pokud je povrch znečištěný, lze jej očistit mýdlem a vodou, snadno umýt nebo znovu natřít.

Pro chodbu by takový povlak měl být trvanlivý a barevné schéma by mělo být kombinováno s barvami nábytku. Kombinace světla a tmy vypadá dobře.

Hlavní věcí na chodbě je odolnost proti vlhkosti a trvanlivost aplikované povrchové úpravy

Hlavní věcí na chodbě je odolnost proti vlhkosti a trvanlivost aplikované povrchové úpravy

Typ a barvy tapet si musí vybrat sám kupující. Musíte však vzít v úvahu kvalitu stavebních materiálů a správnost malby..

závěry

K výběru vrstvy barvy a laku je třeba přistupovat zodpovědně. Kromě vlastností barvy musíte vzít v úvahu také vlastnosti zakoupených pláten..

VIDEO: Všechna tajemství tapetování

 

Thanks! You've already liked this