Jak vyrobit svíčky vlastníma rukama doma (+ video) Zajímavé mistrovské kurzy krok za krokem (+155 fotografií)

Jak vyrobit svíčky vlastníma rukama

Naučte se vyrábět svíčky vlastníma rukama za nízkou cenu a bavte se. Zájem je dnes běžnější mezi ženami, ale výroba tohoto zařízení je mužská dovednost, kterou lze vysledovat již mnoho let. Zvláště ve středověku byl obchod s nimi pro království a vesnice životně důležitý, protože světlo bylo nutností..

Obsah

Materiály: co je požadováno pro výrobu

Ve středověku byl obchod se svíčkami životně důležitý pro království a vesnice

Ve středověku byl obchod se svíčkami životně důležitý pro království a vesnice

Dnes, když svíčky nemají žádnou praktickou hodnotu, mohou přidat atmosféru pohodlí, útulnosti a romantiky do každé místnosti. Mají velmi meditativní, relaxační účinek a mohou vyvolat reflexi. Jejich hlavní nevýhodou jsou poměrně vysoké náklady. Co je potřeba k tomu, abyste to udělali sami?

Mohou do každé místnosti přidat atmosféru pohodlí, útulnosti a romantiky

Mohou do každé místnosti přidat atmosféru pohodlí, útulnosti a romantiky

Proces vám nezabere více než dvě hodiny, ale výsledné produkty doplní váš domácí nebo pracovní interiér, budou dobrým dárkem pro blízké.

K vytvoření potřebujete vosk, knot, aromatické oleje, plísně, doplňky

K vytvoření potřebujete vosk, knot, aromatické oleje, plísně, doplňky

Vosk

Toto je srdce svíčky, u které existují tři hlavní typy.

ParafínTradiční, používá se stovky let k výrobě lampy. Nyní je i nadále nejběžnějším ze všech druhů. Je to levné, snadno do toho přidáte barvu a vůni. Hlavním problémem parafinu zůstává jeho potenciálně toxická povaha. Parafín je vedlejším produktem ropy, který mu automaticky dává špatný výkon pro většinu spotřebitelů. Pokud jsou vaším krédem přírodní produkty, je nejlepší hledat alternativu..

Parafín je vedlejším produktem ropy, který mu automaticky dává špatný výkon pro většinu spotřebitelů

Parafín je vedlejším produktem ropy, který mu pro většinu spotřebitelů automaticky poskytuje špatný výkon

SójaNovinka na trhu se stává stále oblíbenější hlavní ingrediencí. Sója byla vytvořena v 90. letech, kdy hnutí přírodních potravin nabíralo na obrátkách. Obvykle se vyrábí ze sojového oleje, ale někdy se mísí s parafínem a jiným voskem (palmový, včelí vosk atd.) Také snadno nabírá barvy a pachy..

Včelí voskNejstarší řemeslná přísada; svíčky ze včelího vosku byly nalezeny ve velkých pyramidách v Egyptě. Jak název napovídá, je produkován včelami a je vedlejším produktem procesu medu. Díky tomu má přirozeně zlatavou barvu a jemnou sladkou vůni. Jedná se o zcela přírodní produkt, ale nemůžete do něj přidat další příchutě. Přírodní vůně přemůže zbytek vůní. Bee je také nejdražší možností..

Svíčky ze včelího vosku mají přirozenou zlatavou barvu a jemnou sladkou vůni

Svíčky z včelího vosku mají přirozenou zlatavou barvu a jemnou sladkou vůni

Většina odrůd prodávaných v obchodě se prodává ve formě pelet. To usnadňuje práci, protože granule rychleji tají. Pokud jste si koupili špalík, použijte ho ostrým nožem na malé kousky.

Knot

Kontejnerové svíčky potřebují široký knot

Kontejnerové svíčky potřebují široký knot

Špatný knot může zničit vaši domácí svíčku. Hlavním problémem je velikost, respektive šířka. U kontejnerových kontejnerů, o nichž bude řeč, je zapotřebí široký knot. Délka knotu není důležitá – můžete ji oříznout.

Aromatické oleje

Na výběr jsou tisíce vůní. Řiďte se svým vkusem

Na výběr jsou tisíce vůní. Řiďte se svým vkusem

Bez zápachu váš vosk jen hoří. Vypadá to hezky, ale nevytváří jemnou vůni, pro kterou se používají svíčky. Na výběr jsou tisíce vůní – stačí prohledat internet. Můžete použít esenciální oleje, ale konečný produkt s nimi nebude tak dobrý. Muži si lépe vybírají z takových „mužských“ vůní jako směs hřebíčku, jantaru a santalového dřeva, jablečného a javorového bourbonu, modrého smrku, máslového rumu, kávy, whisky.

Tavící kotlík

Práci nejlépe zvládne pánev s dvojitým dnem. Tání přímo nad plamenem v běžné pánvi bude příliš silné, proto použijte parní lázeň.

Formulář

Svíčky v různých barvách ve sklenicích

Svíčky v různých barvách ve sklenicích

Hrníčky na kávu, skleněné zboží, sklenice – cokoli, co odolává teplu, se používá jako kontejner. S víkem je lze přepravovat, odesílat, abyste je mohli snadno darovat blízkým.

Příslušenství: teploměr, špachtle, staré pero

Musíte měřit teplotu, abyste věděli, kdy přidat olej.

Musíte měřit teplotu, abyste věděli, kdy přidat olej.

S teploměrem po ruce můžete rychle měřit teplotu. Když kupujete vosk, zejména ten, který se používá k výrobě vosku, má pokyny, na jakou teplotu se aromatický olej přidává, kdy jej nalévat do nádoby atd. Pomocí špachtle nebo lžíce ji zřeďte a rozpusťte velké kousky. Později se dozvíte, proč jsou stará pera / tužky dobrými pomocníky pro domácí svíčky..

Pracovní postup: jak vyrobit svíčku

Útulné svíčky v průhledné formě

Útulné svíčky v průhledné formě

Připravte si pracovní oblast

Práce s voskem je špinavá věc. Taje, kapky mohou kamkoli, ani nebudete vědět, dokud nezaschne. Umístěte kolem svého pracovního prostoru noviny nebo papírové ručníky. Pomocí nich si nastavte teploměr, nůž na tmel – pozor, asi se budou trochu lepit. Naštěstí vosk není tak obtížné čistit, můžete jej jednoduše seškrabat nehtem. Připravte si formy a knoty.

Roztavte vosk

Sledujte teplotu - norma se pohybuje mezi 70 - 75 stupni

Sledujte teplotu – norma se pohybuje mezi 70 – 75 stupni

Pomocí hrnce nebo vodní lázně s dvojitým dnem roztavte vosk. Umístěte asi 200–300 gramů, sledujte, jak se taví, lámáním a rozmělňováním na kousky. Taje asi 10-15 minut. Nezapomeňte sledovat teplotu – musíte ji udržovat mezi 70 – 75 stupni. Pokud teplota začne stoupat, stáhněte ji z ohně..

Připevněte knot

Namočte konec knotu do roztaveného vosku a poté jej rychle připevněte

Namočte konec knotu do roztaveného vosku a poté jej rychle připevněte

Zatímco taje, připevněte knot k nádobě. Vzácné knoty mají na spodní straně vloženou malou nálepku, ale hlavní tělo ne. Jednou z možností je super lepidlo, ale můžete použít starý trik se svíčkami: Namočte kovový jazýček knotu do roztaveného vosku a poté jej rychle připevněte na dno nádoby uprostřed. Po několika minutách, když ztvrdne, se knot ve spodní části zafixuje..

Přidejte aromatické oleje, promíchejte

Při doplňování oleje postupujte podle pokynů na obalu

Při doplňování oleje postupujte podle pokynů na obalu

Po úplném roztavení přidejte požadované aromatické oleje. Každý druh je jiný a vyžaduje jiné množství na kilogram, proto postupujte podle pokynů na obalu. Když vezmete blok, který je vhodný pro různé účely, pamatujte na následující poměr: 60 gramů oleje na kilogram vosku. Nalijte ji do hrnce, míchejte jednu minutu, aby byla zajištěna rovnoměrná distribuce.

Přidejte barvu

Místo barvy můžete přidat sušené listy květů

Místo barvy můžete přidat sušené listy květů

Tento krok je volitelný. Vaše svíčky budou přirozeně mléčně bílé, ale můžete přidat nějakou barvu pomocí netoxické barevné tužky nebo bloku. Můžete například přidat půl milimetru červené pastelky na 500 gramů vosku pro jemný pastelový odstín. Chcete zářivou barvu? Použijte více tužky.

V roztavené směsi bude barva mnohem jasnější, ale při ochlazení se změní na mléčnou.

Směs necháme vychladnout.

Optimální teplota pro nalévání vosku je asi 55-60 stupňů

Optimální teplota pro nalévání vosku je asi 55-60 stupňů

Po přidání vonného oleje vypněte teplo a nechte pár minut vychladnout. Optimální teplota pro nalévání do nádoby je asi 55-60 stupňů. Netrvá dlouho – stačí pár minut, proto dávejte pozor na teploměr. Jakmile řádně vychladne, nalijte ji do nádoby. Držte knot tak, aby zůstal ve středu, nepřetahujte jej. Doporučujeme nechat trochu na pánvi – na konci se to bude hodit.

Tajemství připevnění knotu

Umístěte rukojeť na formu, připevněte knot knotem, abyste ji zajistili

Umístěte rukojeť na formu, připevněte knot knotem, abyste ji zajistili

Knot připevněný ke dnu se může v tekutém vosku nejprve mírně houpat. Určitě chcete, aby to zůstalo na úrovni, ve středu, zatímco všechno tuhne. Jednoduše položte držadlo na formu, přilepte knot a nechte několik hodin ztuhnout..

Když svíčka vychladne, u knotu si všimnete mírného ponoření. Vosk se také odtáhne od okrajů plechovky. Zahřejte směs zbývající v pánvi, vyplňte otvory, které se objeví.

Uřízněte knot

Pokud je plamen větší než 2,5 centimetru, odstřihněte knot

Pokud je plamen větší než 2,5 centimetru, odstřihněte knot

Pravděpodobně vám bude trčet pár centimetrů knotu. Příliš dlouhá pojistka bude hořet příliš velkým plamenem. Rozsviťte a zkontrolujte: pokud je plamen větší než 2,5 centimetru, odstřihněte nit.

Svíčky ochlazujte při pokojové teplotě, aby nepraskly.

Jak vyrobit novou ze staré svíčky

Připravte si svíčku, nakrájejte ji nožem

Připravte si svíčku, nakrájejte ji nožem

Pokud máte doma pár nepotřebných starých svíček, které ztratily svůj estetický vzhled, existuje cesta ven! Můžete je snadno roztavit a udělat je krásnými. Postupujte podle našich podrobných pokynů a budete úspěšní..

1 Připravte si staré svíčky. Můžete použít nechtěné položky, které se povalují, nebo koupit nejjednodušší a nejlevnější možnosti v ekonomickém obchodě. 2 Připravte si starý hrnec, ve kterém se roztaví. Staré nakrájejte na kousky, zapalte malý oheň. Míchejte, dokud se nerozpustí. 3 Vezměte nádobu, připevněte základnu knotu ke dnu. 4 Nalijte roztavené do nádoby a část nechte v hrnci. Svíčka ztuhne asi pět hodin. Nalijte zbývající ceresin, abyste vyplnili dutiny. 5 Odřízněte knot, ozdobte nový třpytkami, pískem, květinami nebo jakýmkoli jiným nápadem, který vás napadne. Hotovou svíčku ozdobte provazem a květinami

Hotovou svíčku ozdobte provazem a květinami

Výroba gelové svíčky doma

Gelová svíčka se stala populární díky svému vzhledu a trvanlivosti hoření. Snadno se vyrábí doma, můžete přidat zajímavé doplňky, které doplní váš dekor..

Formulář

Nejlepší tvar pro gelovou svíčku je jasný

Nejlepší tvar pro gelovou svíčku je jasný

Sklo se nejlépe hodí pro domácí gel, protože vám dá možnost osobně si pálení užít. Pokud hledáte dárek, zvažte nalití do sklenic na šampaňské nebo koktejlové sklenice. Když použijete ozdobné vložky, skleněná nádoba je ukáže.

Knot

Pomocí závaží umístěte knot na dno formy

Pomocí závaží umístěte knot na dno formy

Na obalu knotů je vždy uvedeno, pro jaký typ jsou vyrobeny, což vám usnadní výběr. Připevnění knotu na dno skleněné nádoby může být nejobtížnější částí jeho výroby. Použijte kousek vosku nebo suchého zipu. Připevněte horní konec knotu k peru nebo koktejlové tyči.

Příprava

Naplňte připravenou formu gelem

Naplňte připravenou formu gelem

Troubu předehřejte na 110 ° C, vložte do skleněné nádoby. Poté necháme v troubě pomalu rozpustit. To bude vyžadovat trpělivost, protože gelový materiál taje pomaleji než jiné typy. Jakmile se úplně rozpustí, přidejte svou oblíbenou vůni..

Jakmile je aromatický olej důkladně promíchán, můžete přidat barvu, pokud chcete. Je důležité přidat barvivo dříve, než vosk příliš vychladne, ale za stálého míchání ho nalijte pomalu a kousek po kousku..

V této fázi můžete látku jednoduše nalít do vámi zvolené formy. Pokud ale chcete vyrobit opravdu zajímavou svíčku, můžete přidat ozdobné prvky. Právě díky tomu opravdu vynikne mnoho gelových svíček. Můžete použít třpyt, mramor, figurky nebo téměř cokoli, co nehoří.

Dekor lze před nalitím vložit do formy, aby zůstal na dně. Pokud do již naplněné nádoby přidáte dekorativní prvky, zmrznou.

Mějte na paměti, že vzduchové bubliny mohou být jedním z vašich největších nepřátel, pokud jde o gelové svíčky. Nalijte hmotu do mírně zahřáté formy, abyste se vyhnuli tomuto problému.

VIDEO: DIY dekorativní svíčka

GALERIE: Nejkrásnější svíčky pro váš domácí dekor

Thanks! You've already liked this