Vytváříme kuchyňský interiér v německém stylu: funkčnost, minimalismus a přirozenost (245 + fotografií)

Interiér kuchyně v německém stylu

Kuchyně v německém stylu je pro hostitelku skutečným rájem, protože tam je vše promyšleno pro pohodlí. Tento styl má ale výhody i nevýhody. Když lidé sní o kuchyni v německém stylu, představí si minimalistickou kuchyň, která je praktická i pohodlná. Málokdo si ale dokáže představit, jak kuchyně v německém stylu skutečně vypadá. V našem článku si můžete přečíst, jak si takovou kuchyň vyrobit pro sebe..

Obsah tohoto článku:

Německý styl je jednoduchost a funkčnost. Němci si ze všeho nejvíce cení praktičnosti a své preference přenášejí do interiéru. Tento styl je vhodný pro lidi, kteří stejně jako Němci oceňují pořádek a čistotu ve vesmíru..

V poslední době velmi oblíbené německé kuchyně v interiéru

V poslední době velmi oblíbené německé kuchyně v interiéru

V současné době mezi německým stylem interiéru a minimalismus zbývá velmi málo rozdílů, protože oba tyto návrhy se řídí stejnými principy. Jejich hlavní rozdíl je v použitých materiálech. Pokud lze v minimalismu použít různé materiály – plast, železo, kámen, pak německý styl upřednostňuje přírodní textury a materiály.

Použití přírodních textur a materiálů

Použití přírodních textur a materiálů

Nábytek v interiéru

Na výběr je položena pedantura obyvatel Německa nábytek pro kuchyně. Upřednostňují všestranné a praktické možnosti. Například, pohovka v jídelně, v jejich případě to určitě bude s dalšími sekcemi pro ukládání kuchyňského náčiní. Lepší, když pohovku nahradí židle, které zabírají méně místa.

Veškerý nábytek v kuchyni v německém stylu je vyroben z tmavého přírodního dřeva. Můžete ale také použít:

  • MDF panely;
  • Dřevotříska;
  • sklenka;
  • kov;
  • v některých případech plast.

Multifunkční a pohodlný nábytek

Multifunkční a pohodlný nábytek

RadaPokud dáváte přednost pravidelné aktualizaci interiéru, pak o přírodní dřevo není nouze. Protože jej lze nahradit praktičtějšími a levnějšími materiály. Dřevo je relevantní, když je design kuchyně vytvářen po celá desetiletí..

Je snadné zamilovat se do německé kuchyně

Je snadné zamilovat se do německé kuchyně

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Nápady na návrh kuchyně v soukromém domě: 130+ fotografií a možnosti rozvržení

Kuchyňský jídelní kout

V jídelně je design ještě asketičtější než ve funkčním. Obvykle je zde velký obdélníkový dřevěný stůl a židle. Němci raději nepoužívají sedací soupravy, protože zabírají spoustu místa a také nejsou funkční.. Židle jsou vybírány ve stejném stylu jako stůl, obvykle jsou také vyrobeny ze dřeva. Ale u židlí je povoleno používat látkové potahy na opěradla, aby nedošlo k poškození stromu.

Pohovky se v interiéru často nepoužívají.

Pohovky se v interiéru příliš často nepoužívají.

Tvar stolu je také dán úvahami o praktičnosti. Protože obdélníkový stůl se stejnými parametry má více funkční plochy než oválný. Kromě toho je pohodlnější vyjmout židle pod takový stůl, aby nezabíraly mnoho místa..

Byli to Němci, kdo poprvé začal používat posuvné stoly. Pokud jde o funkčnost, je to jedna z nejpohodlnějších možností. Protože pro malou rodinu můžete nechat malý stůl a udělat pro velkou společnost plnohodnotný stůl příchodem hostů.

Nejpraktičtější je obdélníkový stůl

Nejpraktičtější je obdélníkový stůl

RadaPokud potřebujete vybrat interiér pro místnost s malou plochou, můžete použít kuchyňské pohovky skládající se z několika samostatných segmentů. Poté je lze v případě potřeby odebrat a přidat..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Návrh malé kuchyně v Chruščově: 190 + Fotografie skutečných a praktických rozvržení

Pracovní zóna

Němci jsou velmi pedantičtí, a tak se jim nelíbí mít kuchyňské náčiní zvenčí. Z tohoto důvodu je v německém interiéru spousta skříněk a úložných boxů. Všechny jsou vyrobeny z přírodních materiálů s minimálním vybavením.. Nejčastěji se skříňky otevírají speciálními pohyby, takže nemají ani kliky. To je nezbytné pro vizuální zvětšení prostoru..

Tyto kuchyně mají spoustu úložných skříní.

Tyto kuchyně mají spoustu úložných skříní.

Dekor na kuchyňské soupravě buď není použit vůbec, nebo je minimální. Všechny fasády jsou obvykle hladké, ale jsou povoleny různé textury, například kamenné nebo skleněné vložky na dřevěných panelech.

Všechny zásuvky a skříňky jsou navrženy tak, aby plně využívaly volné místo. To znamená, že v takové kuchyni se nestane taková věc, že ​​hrnce a pánve již nelze umístit do zásuvek..

Volné místo využíváme na maximum

Volné místo využíváme na maximum

Spotřebiče v německé kuchyni jsou vítány, protože usnadňují práci hostitelky a zvyšují účinnost jejích akcí. Přitom v kuchyni by mělo být jen kvalitní a moderní vybavení, ale musí se používat.. Němci nikdy nebudou mít v pracovním prostoru mikrovlnnou troubu, pokud se nepoužívá denně..

Nejběžnější odstíny pro kuchyňské linky jsou:

Technika je jen vítána

Technika je jen vítána

Světelná sada na pozadí tmavé podlahy a stěn vám umožňuje vizuálně rozšířit prostor, takže tato možnost je skvělá pro malé místnosti.

Ale hlavní věc při výběru nábytku pro kuchyňský pracovní prostor není ani styl a praktičnost, pro Němce je nejdůležitější kvalita. Koupí kuchyňskou sadu jednou za 30-40 let, takže jsou připraveni platit za drahé přírodní materiály. Ale díky tomu si jejich kuchyně zachovávají svůj původní vzhled i po tomto období..

Výběrem domácích spotřebičů se nejen moudře rozhodnete, ale možná se rozhodnete i celý život.

Výběrem domácích spotřebičů se nejen moudře rozhodnete, ale možná se rozhodnete i celý život.

Přírodní dřevo, které bylo řádně zpracováno, se nebojí vlhkosti, nebobtná jako dřevotřískové a MDF panely a také na světle nebledne a prakticky neškrábe. Druhým nejoblíbenějším materiálem mezi Němci je kámen a dlaždice vyrobeno z kamene. Panel můžete vyrobit z kamene na stole a kuchyňská zástěra – je to velmi pohodlné a praktické. A taková směsice dvou textur vypadá velmi zajímavě..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Rohové kuchyňské návrhy: 175+ fotografií řešení kuchyňských skříněk

Prostorová dekorace

Stěny v kuchyni jsou obvykle zdobeny přírodními materiály – kámen, sklo, dřevo. Je také povoleno malovat stěny jednobarevnými barvami při použití barev, které lze umýt od špíny.

Jedná se především o plné barvy.

Jedná se především o plné barvy.

Pro dekoraci se používají materiály přírodních odstínů:

Přírodní odstíny jsou vítanější

Přírodní odstíny jsou vítanější

Tmavý interiér je kompenzován světlou kuchyňskou soupravou a množstvím světla v prostoru. Německý interiér je vždy plný přirozeného a umělého světla. Současně se nedoporučuje používat v kuchyni Závěsy, závěsy na oknech, protože zatemňují místnost a zabírají místo navíc.

Obyvatelé Německa nemají rádi zbytečné doplňky, a tak kuchyň zdobí hraním na různé textury – sklo, kůži, dřevo a kámen. Právě na kontrastu těchto materiálů vzniká vnitřní prvek..

V takových kuchyních nejsou téměř žádné závěsy.

V takových kuchyních nejsou téměř žádné závěsy.

Jediné příslušenství, které mohou Němci v kuchyni použít, jsou živé rostliny. Mohou být umístěny na speciální police v jídelně, stejně jako na okenní parapety.. Palmy, fikusy a abutilon jsou skvělé pro německý interiér..

RadaDo kuchyně není nutné dávat živé rostliny. Mohou být nahrazeny umělými květinami, které jsou praktičtější a pohodlnější..

Neměnným atributem každé kuchyně jsou živé rostliny.

Neměnným atributem každé kuchyně jsou živé rostliny.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak bílá kuchyně s bílou deskou promění interiér? 145+ fotografických stylů a různých návrhových řešení

Osvětlení

V ideálním německém interiéru jsou hlavním zdrojem osvětlení široká panoramatická okna. To ale ve skutečnosti není vždy možné, takže můžete do interiéru přidat světlo díky umělému osvětlení..

V tomto případě je vhodné použít praktické nenápadné příslušenství. LED reflektory se nejlépe hodí do německého interiéru. Mohou být umístěny na panely nábytek a na stropě.

Přidejte svítidla tam, kde je málo světla

Přidejte svítidla tam, kde je málo světla

Zavěšení velkých lustrů v kuchyni v německém stylu není možné ani v jídelně.. Němci dávají přednost využití prostoru na minimum, aniž by jej zabírali zbytečnými detaily a prvky..

Vyberte si bílé žárovky. Pro kuchyň v německém stylu s jejími barevnými kontrasty se hodí lépe než žlutá..

Vyberte si bílé žárovky

Vyberte si bílé žárovky

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Styl Provence v moderním interiéru: 335+ fotografií krásných designů pro romantiky a znalce Francie (na chodbě / obývacím pokoji / kuchyni)

Okenní dekorace

Z hlediska designu je nejlepší, když jsou okna plně otevřená, aby do místnosti proniklo veškeré přirozené světlo.. Ale v praxi to není vždy možné, takže se bez záclon v místnosti neobejdete.

Výběr závěsů je založen na stylistických zásadách. Proto by měly být co nejvíce lakonické, jednoduché a elegantní. Doporučuje se použít záclony světlých odstínů, které budou odpovídat barvě stěn, stropů a také odpovídat barvě potahů židlí. Na záclonách je povoleno použití minimalistického květinového vzoru v přírodních odstínech.

Záclony by měly být stejně lakonické a vhodné

Záclony by měly být stejně lakonické a stylově vhodné

Do kuchyně je vhodné vybrat závěsy z vodoodpudivého materiálu, protože vydrží déle a méně se špiní..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: TOP 15 nejúžasnějších stylů moderního kuchyňského designu (210+ fotografií)

Dokončovací materiály

Charakteristickým rysem německého stylu je hrázděný, což znamená dřevěné trámy. Němci opravdu rádi používají dřevěné trámy k dekoraci stěn a stropů místností..

Pomocí dřevěných trámů na strop

Pomocí dřevěných trámů na strop

Proto existují dvě možnosti dokončení stropu.. První je klasická bílá barva, která místnost opticky zvětší a dodá jí světlo. A druhou možností je lehký strop, podél kterého budou paprsky upevněny, ale je důležité, aby paprsky byly stejného odstínu jako kuchyňská sada. Můžete také použít napínací strop. Ale nejsou docela vhodné pro německý interiér, protože při jejich instalaci je volný prostor výrazně zmenšen. Pokud instalujete napínací stropy v kuchyni v německém stylu, pak pouze matné odstíny.

Dodává stropu propracovanost a originalitu

Dodává stropu propracovanost a originalitu

Podlahu lze pokrýt:

  • přírodní parkety v tmavých odstínech;
  • tmavé lesklé dlaždice, ale je lepší instalovat podlahové topení pod dlaždice;
  • laminát tmavé odstíny, laminát je ekonomickou náhradou přírodních parket, ale do kuchyně se příliš nehodí, protože může bobtnat od tepla a vlhkosti.

Dlaždice nebo laminát - možnosti, které se nejčastěji používají

Dlaždice nebo laminát – možnosti, které se nejčastěji používají

Podlaha v německém interiéru musí být tmavá, kontrastující se světlým stropem. Praktická je také tmavá podlaha, protože malé nečistoty jsou na ní méně nápadné..

Ke zdobení stěn můžete použít tapetu, ale pouze pokud jsou klidné odstíny, bez jasných vzorů. Tapeta by neměla vyčnívat z celkového pojetí interiéru. Nejlepší je obložit stěny kamennými obklady nebo jednoduše natřít voděodolnou barvou.

Podlaha je vždy v kontrastu ke světlému stropu

Podlaha je vždy v kontrastu ke světlému stropu

RadaTapeta v kuchyni by měla být pokryta praktickými materiály, jako jsou omyvatelné tapety, dlaždice, kámen nebo voděodolná barva..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Kam umístit chladničku, pokud je kuchyň malá? Naučte se šetřit místem: 120+ rozvržení fotografií v designu

Kuchyňské potřeby

Obyvatelé Německa mají své vlastní preference ohledně kuchyňského nádobí. Zde také upřednostňují spolehlivost a praktičnost. Většina jejich nádobí je proto vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli..

V takových kuchyních není mnoho drobností.

V takových kuchyních není mnoho drobností.

Do takové kuchyně se hodí i keramické a skleněné nádobí. A na dovolenou a pro hosty v Německu dostanou porcelánové soupravy. Ale v jejich případě budou služby poskytovány v lakonickém, přísném stylu..

Jedná se především o nádobí z nerezové oceli

Jedná se především o nádobí z nerezové oceli

VIDEO: Moderní německé kuchyňské projekty

Výstup

Pro ženy v domácnosti, které milují pořádek a čistotu v kuchyni, je německý styl ideální. Umožňuje vám využít celý kuchyňský prostor. Ale absolutně není vhodný pro kreativní lidi, kteří milují chaos, jasné barvy a zajímavá designová řešení..

Thanks! You've already liked this