Bipa wkrótce także w Niemczech?

Niezależnie od tego, czy rekompensata CO2 za loty na wymarzone wakacje, sklepy internetowe, które sadzą drzewa powyżej określonego obrotu, czy inne podobne inicjatywy: temat zrównoważonego rozwoju jest wyraźnie w trendzie wśród konsumentów.

Jednak firmy coraz częściej podejmują kwestię zrównoważonego rozwoju. Jedną z firm, która robi to od kilku lat jest austriacka sieć drogerii Bipa.

W tym artykule pokazujemy, na czym polega firma, jakie inicjatywy Bipa angażuje się w temat zrównoważonego rozwoju i czy niemieccy konsumenci wkrótce będą mogli regularnie robić zakupy w oddziale Bipa.

Ogólne informacje o Bipa

Z około 600 oddziałami Bipa jest jedną z największych sieci drogerii w Austrii. Firma została założona na początku lat 80-tych przez przedsiębiorcę Karla Wlaschka jako siostrzana firma sieci handlowej Billa (skrót od „tani sklep”).

Bipa wkrótce także w Niemczech

Dziś firma należy do Grupy Rewe i obok dm wyrobiła sobie pozycję wiodącej sieci drogerii w Austrii. W przeszłości testowano ekspansję na nowe rynki, takie jak Niemcy, Włochy czy Chorwacja, ale bez wychodzenia poza etap testów – czyli innymi słowy: do tej pory nie ma oddziałów Bipa poza Austrią.

Mówiąc o testowaniu: Bipa zdecydowanie zyskała w przeszłości reputację innowacyjnej firmy. Wraz z uruchomieniem własnego sklepu internetowego na przełomie tysiącleci Bipa była jednym z pionierów w dziedzinie e-commerce i była jednym z pierwszych sprzedawców detalicznych, który wprowadził płatność telefonem komórkowym w 2013 roku.

Nieco później przeprowadzono masową modernizację oddziałów, w tym modernizację energooszczędną w celu zminimalizowania zużycia energii. Ten środek to tylko jeden z wielu przykładów, które pokazują, jak Bipa jest zaangażowana w zrównoważony rozwój.

Bipa jest zaangażowana w zrównoważony rozwój

Jak już wspomniano we wstępie, Bipa to firma, która stawia na zrównoważony rozwój. Na przykład wszystkie oddziały Bipa są zaopatrywane w 100% zieloną energię elektryczną. Ponadto w ponad dwóch trzecich wszystkich branż stosowane są nowoczesne pompy ciepła, które redukują emisję CO2 o 30 procent w porównaniu z konwencjonalnymi systemami grzewczymi opartymi na paliwach kopalnych.

Jednak ta świadomość tematu zrównoważonego rozwoju nie kończy się na strukturze i wyposażeniu technicznym oddziałów, ale trwa aż do półek sklepowych.

Bipa wkrótce zrównoważony rozwój również w Niemczech

Pod hasłem „Uczyń świat lepszym z Bipa” np. sieć drogerii w 2014 roku poszerzyła swój asortyment o nową markę własną pod nazwą „bi good”, pod którą są przyjazne dla środowiska alternatywy dla klasycznych artykułów gospodarstwa domowego, a także produkty z naturalnego sektor kosmetyczny jest sprzedawany.

Ktoś zerknie na prąd Oferty Bipa rzuty, szybko przekonasz się, że nie tylko produkty własnej marki błyszczą zrównoważonym rozwojem. Łącznie Bipa ma obecnie w swoim asortymencie ponad 1100 produktów, które są oznaczone zielonymi etykietami. To prosta etykieta dla zrównoważonych produktów.

Bipa wkrótce również w Niemczech Sklep internetowy BIPA

Ponieważ obecnie istnieje wiele różnych pieczęci i nagród dla produktów przyjaznych dla środowiska od różnych organizacji, ten krok ma na celu ułatwienie klientom identyfikacji zrównoważonych produktów. Ponieważ wszystkie produkty oznaczone zieloną etykietą otrzymały co najmniej jedną pieczęć aprobaty, Zaufany przez Greenpeace stał się.

Zaangażowanie społeczne firmy

Oprócz nacisku na zrównoważony rozwój, Bipa charakteryzuje się również zaangażowaniem społecznym. Więc firma nie tylko bierze udział w kampanii ”Zaokrąglij proszę”, gdzie klient może mieć przy kasie zaokrąglenie kwoty faktury w górę do kolejnych pełnych 10 groszy – zebrane w ten sposób pieniądze trafiają do Centrów Matki i Dziecka Caritas.

W Bipa temat odpowiedzialności społecznej jest jednak nie tylko komunikowany na zewnątrz, ale także przeżywany w samej firmie. Jako pracodawca Bipa otrzymała kilka nagród nie tylko za przyjazność dla rodziny, ale także za inicjatywy promujące równość kobiet i mężczyzn w życiu zawodowym.

Bipa wkrótce także w Niemczech Przewodnik po prezentach BIPA

Już wkrótce niemieccy konsumenci będą mogli robić zakupy w Bipa?

Jeśli po tym krótkim wprowadzeniu do Bipa zastanawiasz się, czy i kiedy możesz samodzielnie kupować zrównoważone oferty w Bipa w Niemczech, z przykrością stwierdzamy, że nie możemy powiedzieć dokładnie. Ponieważ obecnie nie ma planów ekspansji do Niemiec, przynajmniej publicznie. Ale kto wie: może przynajmniej zbliża się kolejny test – być może nawet bardzo blisko ciebie?

Bipa wkrótce także w Niemczech Manhattan-VOLUME-Mascara

Thanks! You've already liked this