Co pomaga przeciw oparzeniom słonecznym? – Optymalna ochrona przed słońcem dla Twojej skóry

Co pomaga przeciw oparzeniom słonecznym? 

Im ładniejsza pogoda, tym więcej wolnego czasu spędzamy na świeżym powietrzu i lubimy to robić. Nadchodzące lato powoli daje się odczuć, a oczekiwanie rośnie z każdym kolejnym słonecznym dniem. Teraz jesteśmy tak gotowi cieszyć się słońcem wszystkimi zmysłami, że zupełnie zapominamy o ochronie przeciwsłonecznej. Ale tak nie powinno być! Słońce może wywołać uśmiech na naszych twarzach, ale w żadnym wypadku nie jest nieszkodliwe. Niestety o tym pamiętamy o wiele za późno, gdy skóra jest już zaczerwieniona.

Aby zapobiec poparzeniom słonecznym, należy poważnie podejść do tematu „ochrony przed słońcem” i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu będziesz chłonąć słońce i jednocześnie chronić swoją skórę przed przedwczesnym starzeniem się i poparzeniami słonecznymi…

Kilka ważnych wskazówek dotyczących optymalnej ochrony przeciwsłonecznej

Co pomaga w ochronie przed oparzeniami słonecznymi przed promieniowaniem UV

Jeśli zawsze chcesz być dobrze chroniony przed słońcem, pamiętaj o tym: Słońce pali! Bez względu na to, czy pijesz poranną kawę na balkonie, idziesz na spacer po ulicy czy do parku, biwakujesz w górach czy leżysz na plaży – we wszystkich tych przypadkach potrzebujesz odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

Nie lekceważ więc promieni UV i dobrze się „wyposaż”!

Poniższe przedmioty to nie tylko letnie akcesoria, ale także broń w słoneczne dni:

∴ kapelusz przeciwsłoneczny

∴ okulary przeciwsłoneczne

∴ krem ​​do opalania

Spakuj walizkę na letnie wakacje, nie zapomnij o żadnej broni. Ciesz się słońcem rozsądnie i unikaj „płonącej kuli” w porze lunchu, kiedy promieniowanie UV jest najsilniejsze.

Upewnij się, że masz w torbie plażowej krem ​​do opalania

Co pomaga w walce z oparzeniami słonecznymi Letnia wakacyjna ochrona przed słońcem plaża

W rzeczywistości skóra nie jest całkowicie bezbronna przed słońcem. Zapewne wiesz, że istnieją 4 rodzaje skóry, które są różnie podatne na oparzenia słoneczne. W zależności od rodzaju skóry czas autoochrony skóry trwa od 10 do 30 minut. Zasadniczo im jaśniejsza skóra, tym mniej masz czasu na ochronę przeciwsłoneczną.

Długość opalania zależy od rodzaju skóry i intensywności słońca

Co pomaga przeciw oparzeniom słonecznym Test ochrony przeciwsłonecznej oznacza przeciw oparzeniom słonecznym

Zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny na odsłoniętych obszarach skóry

Właściwy dla Ciebie współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) jest bezpośrednio związany z typem Twojej skóry (Test typu skóry). Jasne typy skóry wymagają wyższego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF 30 lub 50). W przypadku ciemnej skóry wystarczy niski współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF 20 lub 10). Te wartości liczbowe wskazują odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV-B, które jest odpowiedzialne za oparzenia słoneczne. Jednak promieniowanie UV-A powoduje długotrwałe uszkodzenia skóry, takie jak starzenie się skóry i rak skóry. Dlatego warto również zwrócić uwagę na logo UV-A, które można znaleźć w formie koła na produktach przeciwsłonecznych. Współczynnik ochrony przed promieniowaniem UV-A powinien wynosić około jednej trzeciej współczynnika ochrony przed promieniowaniem UV-B. 

Jakie są filtry przeciwsłoneczne?

Aby zapewnić optymalną ochronę przeciwsłoneczną dla wszystkich rodzajów skóry, rynek oferuje szeroka gama filtrów przeciwsłonecznych. W zależności od własnych preferencji możesz wybrać jeden z następujących produktów:

∴ Krem do opalania – wysoka zawartość tłuszczu w kremie zapewnia bardzo skuteczną ochronę przeciwsłoneczną

∴ Balsam do opalania – szczególnie dobrze pielęgnuje skórę

∴ Żel – zawiera mało tłuszczu i dlatego jest bardzo odpowiedni dla skóry tłustej

∴ Spray – łatwo rozprowadza się na skórze

Bądź hojny podczas nakładania wybranego kremu przeciwsłonecznego i nie zapomnij go ponownie nakładać

Co pomaga w walce z oparzeniami słonecznymi Produkty chroniące przed słońcem Test ochrony przeciwsłonecznej

Proszę, nie zapomnij swojego kapelusza przeciwsłonecznego!

Bez kapelusza może być niebezpiecznie dla Ciebie latem, a zwłaszcza na plaży. W słomkowym kapeluszu jesteś już dobrze uzbrojony i jeszcze lepiej chroniony przed promieniowaniem UV.

Upewnij się również, że promieniowanie UV jest szkodliwe nie tylko dla skóry, ale także dla włosów. Dzięki odpowiedniemu sprayowi UV możesz chronić włosy przed słońcem i słoną wodą morską.

W słomkowym kapeluszu na głowie jesteś dobrze chroniony przed słońcem 

Co pomaga przeciw oparzeniom słonecznym Nie zapomnij o kapeluszu przeciwsłonecznym

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko szykowny modny dodatek

Podobnie jak Twoja skóra i włosy, Twoje oczy również wymagają szczególnej ochrony. Próżność nie odgrywa tu żadnej roli. Poza powstawaniem zmarszczek światło UV jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia oczu.

Im większe i ciemniejsze soczewki, tym lepiej chronione są Twoje oczy

Co pomaga przeciw poparzeniom słonecznym Okulary przeciwsłoneczne Promienie UV chronią oczy

Ochrona przeciwsłoneczna dla całej rodziny

U dzieci mechanizmy ochronne skóry nie są jeszcze w pełni rozwinięte, dlatego skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie UV. Niemniej jednak dzieci spędzają na słońcu znacznie więcej czasu niż dorośli i dlatego potrzebują specjalnej ochrony przeciwsłonecznej. Wrażliwą skórę dzieci pokryj gęstym kremem przeciwsłonecznym z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50), który dodatkowo chroni przed promieniowaniem UV-A. Specjalne kremy dla dzieci są wodoodporne, nawilżające, bez perfum i konserwantów.

Niemowlęta i dzieci w wieku 1 roku nigdy nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Chroń swojego malucha specjalną odzieżą chroniącą przed promieniowaniem UV i zostawiaj go na słońcu tylko przez krótki czas, a nie w porze lunchu!

Oparzenia słoneczne w dzieciństwie zwiększają ryzyko późniejszego raka skóry

Co pomaga w walce z oparzeniami słonecznymi Letnie wakacje ochrona przed słońcem dla dzieci

Thanks! You've already liked this