Interiér obývacího pokoje ve stylu Provence (100+ dokonalých nápadů na fotografie): doma vytváříme útulnou pohádku!

Provensálský nábytek do obývacího pokoje - sněhově bílé pohovky a křesla

Provensálský nábytek do obývacího pokoje – sněhově bílé pohovky a křesla v lakonickém interiéru obývacího pokoje od studia Tara Shaw

Pokud vás už unavuje ruch města, čeká vás obývací pokoj ve stylu Provence. Atmosféra klidu, hřejivá idyla roztomilé francouzské vesnice, ukrytá v něžnosti levandulových luk, pokojně dřímající pod jasnou, modrou oblohou.

Tradiční prvky výzdoby a nábytku ve stylu francouzské vesnice

Tradiční prvky výzdoby a nábytku ve stylu francouzské vesnice

Kované výrobky budou vynikajícím dekorem

Kované výrobky budou vynikajícím dekorem

Na poznámku! Provence – místo na jihu Francie, proslulé mimořádným mořem s hlubokým modrým přílivem, fantastickou krajinou a chutnou kuchyní.

Co je třeba udělat před zahájením návrhu? Úplně zapomeňte na modernost. Progresivní technologie, jasné barvy, ultramódní materiály ustupují klidu a míru.

16

Vlastnosti stylu Provence pro obývací pokoj

Provence patří do venkovského stylu, ale nelze jej nazvat rustikálním. Pod zdánlivou skromností se skrývá oslnivá nádhera a důkladně promyšlený nápad. Design obývacího pokoje ve stylu Provence respektuje výhradně přírodní materiály: ve prospěch stromu obklopeného vinnou révou, keramikou, fajánsem, přírodními tkaninami, kamenem a cihlami.

Provence preferuje tlumené, matné barvy, které vás mohou přenést do tichého koutku dýchajícího klidu, vydávajícího mořskou vůni, zalitou sluncem.

V takovém interiéru je nejlepší relaxovat a cítit naprostý klid.

Odpočinek v takovém interiéru dává naprostý klid

Harmonická kombinace odstínů - ztělesnění tepla a pohodlí

Harmonická kombinace odstínů – ztělesnění tepla a pohodlí

Paleta modré je charakteristickou barvou pro styl Provence

Paleta modré je charakteristickou barvou stylu Provence

Na poznámku! Levandule, světle šedá, mléčná, bílá, písek, béžová, okrová, terakota, cappuccino, světle indigo, olivová, pistáciová, paleta stylů.

15

Intenzivní barvy jsou vhodné pouze pro malé detaily, aby upoutaly pozornost (výzdoba lamp, malé polštáře, jas čerstvých květin).

Interiér obývacího pokoje ve stylu Provence je naplněn starověkem a archaismem – ošuntělý povrch, praskliny, nerovnosti. Za vysokou cenu jsou ruční práce vyrobené trochu neopatrně nebo se stopami času. Hlavní roli ve stylu má dekor, nábytek a dekorace.

Ozdoby na nábytku a povrchových úpravách - hlavní rys stylu

Rozbitý nábytek a povrchové úpravy jsou hlavním rysem stylu

Zajímavá kombinace efektních doplňků s jednoduchými dekorativními prvky

Zajímavá kombinace uměleckých doplňků s jednoduchými dekorativními prvky

Dekorace obývacího pokoje ve stylu Provence

Podlaha

Není nic příjemnějšího na pohled než teplé, útulně vonící dřevo. Lesklé parkety, lesklý laminát nebo linoleum nechte na pokoji. Na prkennou podlahu se lze jen zlehka dotýkat matným lakem. Alternativou jsou „starožitné“ dlaždice. Podlahu lze pokrýt kobercem, který bude jasně ukazovat oděrky.

Na poznámku! Ideální podlaha v Provence odpovídá rčení: „Silně prošité, ale ne příliš dobře ušité“..

15

Ale co když jsou v domě malé děti? Je lepší je chránit před drsným povrchem. Provence vám umožňuje natřít podlahu, ale s jednou podmínkou: pouze světlé odstíny! Čím světlejší je barva desek, tím propracovaněji působí celá místnost..

Zdi

V obecném stylu nenesou žádnou zátěž. Mírně hrubá dekorativní omítka bílé barvy slouží pouze jako pozadí pro dekor a nábytek.

Rada!  Pokud jste proti používání sádry, použijte malířskou tapetu z řady venkovského stylu. Ale běžné tapety (zejména papír) jsou nepřijatelné..

Květinové tapety neuvěřitelně mění posezení

Květinové tapety neuvěřitelně mění posezení

Tradiční nástěnná dekorace ve stylu Provence

Tradiční nástěnná dekorace ve stylu Provence

Světlé stěny jako pozadí pro stylovou výzdobu

Světlé stěny – pozadí pro stylovou výzdobu

Strop

To je také jen pozadí. Nechte to bílé a neporušené. Provence je milovníkem starožitností a dřevěné trámy mohou úspěšně oživit roli orientačních bodů.

Rada! Zvláště elegantní bude, pokud si dřevo celého interiéru (nohy nábytku, trámy, desky) zachová jednotný styl. Vzor dřeva lze zdůraznit průsvitným lehkým lakem v jedné vrstvě.

15

Jedno originální zbarvení slouží jako znak kvality Provence (shabby chic – efekt mírně opotřebované barvy, pod kterou je vidět textura hlavního materiálu).

Výběr nábytku ve stylu Provence pro dům a byt (možnosti fotografií)

Samozřejmě strom. Obývací pokoj v tomto stylu si musí zachovat pověst zaslouženého pokoje, kde vyrostla více než jedna generace členů domácnosti. Pro dřevěný nábytek je proto lepší zajít do starožitnictví. Atributy stylu – masivní příborník, vrzající houpací křeslo, regály a skříně s otevřenými zásuvkami, hrubý stůl.

Pokud je obtížné najít starožitný nábytek do obývacího pokoje ve stylu Provence, může být nahrazen moderní sadou, ale vždy ve starém stylu, s množstvím kovových tvarovek zdobených řezbami, patinou a lehkým zlacením. Obrazy s rostlinnými nebo ovocnými motivy budou velkolepé..

Provensálské pastelové tóny obklopují pocit vyrovnanosti

Provensálské pastelové tóny dodávají pocit vyrovnanosti

Elegantní nábytek s vyřezávanými nohami a područkami se sněhově bílým čalouněním

Elegantní nábytek s vyřezávanými nohami a područkami ve sněhově bílém čalounění

Stylový a kompletní obraz provensálské přijímací místnosti

Stylový interiér provensálské místnosti pro příjem hostů

Nábytkové vybavení (pohovky, křesla, židle): čím jednodušší jsou ve tvaru, tím lépe. Vyberte si útulné domácí čalounění. Otevřená babiččina truhla – plátěný, cambric, bavlněný, chintz vám bude slušet. Zbarvení – květiny, pruhy, někdy je povolena klec.

Rada! Nenechte si ujít důležitý detail: pro „sedací“ nábytek potřebujete potahy – hladké, světlé odstíny nebo s květinovými ozdobami.

Kryty z přírodních tkanin mohou zachovat nábytek a navodit tu správnou atmosféru.

Kryty z přírodních tkanin mohou zachovat nábytek a navodit tu správnou atmosféru.

Sněhově bílé pokrývky v místnosti s odstíny písku

Sněhově bílé pokrývky v místnosti s odstíny písku

Styl Gzhel je ideální pro provensálský hotel

Styl Gzhel je ideální pro obývací pokoj v Provence

Není nutné řadit nábytek striktně podél zdi. Provence naopak chce a požaduje svobodu. Uspořádejte nábytek do malých útulných skupin. Rozhoďte roztomilé polštáře na pohovky, přikryjte stoly ubrusy a lněnými ubrousky, na podlahu hoďte tkané koberce. Dopřejte středu místnosti velký květinový koberec..

Chaoticky uspořádaný nábytek charakterizuje volný a lehký styl.

Chaoticky uspořádaný nábytek charakterizuje volný a lehký styl.

Interiér doplní spousta sedacích souprav, které vytvoří pohodlí a pohodu

Interiér doplní spousta sedacích souprav, které vytvoří pohodlí a pohodu

Malý obývací pokoj ve venkovském domě

Malý obývací pokoj ve venkovském domě

  • Krb – být či nebýt? Zda Provence umožňuje přítomnost krbu ve vašem obývacím pokoji, je předmětem sporů mezi moderními designéry. Problém je vyřešen rychle: vše závisí na vaší touze. Pokud chcete obývací pokoj s krbem, ujistěte se, že nepůsobí moderně..

Rada! Alternativně může být krb dokončen cihlou / kamenem, zbavit se skleněných a plastových částí a zaměřit se na horní polici. A pro větší přesvědčivost rozložte „bezpečnostní zónu“ polostarožitnými keramickými obklady.

čtrnáct

Cena funkce fotografie
Stojací lampa DG Home DG-TL063. Hlavní materiály použité při výrobě: tkanina, kov, krystal 12 580 ₽ Koupit
Závěsný klasický lustr J-LIGHT Sofa 5015/6, který je ideální do obývacího pokoje ve stylu Provence 13 570 ₽ Koupit
Konzolový stůl Palonsodg Home Dg-F-Cs04 z masivního dřeva 53 805 ₽ Koupit
Podlahový elektrický krb Electrolux EFP / M-5012 s účinkem živého ohně o výkonu 1,2 kW na dálkové ovládání. Topný výkon je regulován 3 259 ₽ Koupit
Nástěnný elektrický krb Electrolux Caminetto EFP / P – uzavřený typ 20LS. Úroveň plamene lze nastavit 5 739 ₽ Koupit
Klasické křeslo Stoffmebel London s čalouněním v pastelových barvách 5 100 ₽ Koupit
Houpací křeslo A.R. Impex Coral ratan 14 990 ₽ Koupit
Pohovka Macchiato Bianco 4SiS 39 780 ₽ Koupit
Pohovka Kanaba s tradičním čalouněním Provence 143 590 ₽ Koupit
Pohovka EICHHOLTZ Cedric 110205 ve světlém velurovém čalounění 197 240 ₽ Koupit

Vybavení obývacího pokoje ve stylu Provence

  • Okno. Provence je světlo, teplo a sluneční paprsky. Okenice francouzských domů se zavíraly jen v noci a přes den byla okna vždy otevřená. U oken ve stylu Provence nejsou závěsy potřeba – brání přístupu vzduchu a světla.

Výjimkou jsou lehké závěsy do obývacího pokoje v krabici nebo s květinovými vzory. Nezapomeňte je svázat romantickými volánky, lehkými třásněmi, střapci nebo stužkami. Alternativně můžete použít rolety nebo římské rolety..

Záclony nebo závěsy na oknech jsou často také lehké a bez tíže

Záclony nebo závěsy na oknech jsou často také lehké a bez tíže

Hojnost přirozeného světla je hlavní výhodou stylu

Hojnost přirozeného světla je hlavní výhodou stylu

Průhledný tyl pomůže naplnit malou místnost světlem

Průhledný tyl pomůže naplnit malou místnost světlem

  • Krásné drobnosti. Provence má strach ze všeho, co připomíná minulé události. Dejte život starým relikviím (porcelánové figurky, vyšívané obrazy, rodinné fotografie v romantických rámečcích, vtipné látkové nebo porcelánové panenky, koše a vázy, krabice a krabice).

Rada! Jedním z uznávaných prvků stylu je jemně zpracovaná ptačí klec. Mělo by být elegantní, s tyčemi z tepaného železa.

15

Provence respektuje kov, ale pouze elegantní, rafinovaný. Hodinky mohou a měly by být použity! Je žádoucí mít kulatý tvar, oblečený v porcelánu a vždy mít římský ciferník. Také jedním z atributů stylu jsou čerstvé květiny. Může jich být hodně!

Rada! Dalším „vrcholem“ Provence je použití první věci, která přišla jako květináč: může to být konvice na čaj, džbán, staré vědro atd..

Akcentní dekorační prvky jsou výhodně kombinovány s pískovým odstínem

Akcentní dekorační prvky jsou výhodně kombinovány s pískovým odstínem

Francouzský rustikální styl v moderním prostředí

Francouzský rustikální styl v moderním prostředí

  • Světlo. Vyberte si pro pokoj víceúrovňové, ale nevytvářejte „těžké“ lustry, stolní lampy s prvky fajáns. Stínidla je lepší odmítnout nebo je velmi odlehčit.

Pokud se rozhodnete kombinovat pokoje, pak je nejlepší volbou, pokud je kuchyňský obývací pokoj ve stylu Provence ohraničen velkým jídelním stolem z přírodního dřeva-kulatého tvaru, nutně pokrytého ručně vyšívaným ubrusem.

Rada! Manželky domů ve stylu Provence mají vždy spoustu ubrusů, které se mění každý den a neustále přinášejí do interiéru něco nového.

čtrnáct

Střed stolu zdobí pěkná hromada čerstvě natrhaných a voňavých květin. Takový stůl se stane symbolem domácího prostředí, kde se členové rodiny budou rádi shromažďovat a užívat si komunikaci..

Thanks! You've already liked this