Elegance v každém detailu: přehled moderních modelů sedacích souprav Lisabon

Kožená sedací souprava Lisabon v interiéru

Kožená sedací souprava “Lisabon” v moderním interiéru

Výrobci nábytku uvádějí na trh každoročně širokou škálu produktů, nicméně právě lisabonská sedačka je mezi spotřebiteli velmi oblíbená. Je to dáno možností jednoduché transformace, módním designem, ergonomií. Tato možnost je dobrá jak pro ubytování hostů, tak pro spaní. Dobře se kombinuje se secesním designem a klasickými interiéry.

Obsah:

 • Různé možnosti pohovky
 • Jednoduchá doporučení pro výběr sedací soupravy
 • Možnosti umístění čalouněného nábytku do místnosti
 • Správný výběr nábytku pro velké i malé prostory
 • Hlavní rozdíly a vlastnosti pohovky „Lisabon“
 • Kde koupit čalouněný nábytek

Lisabonská měkká pohovka

Měkká pohovka „Lisabon“ oranžová

15  

Pohovka Lisabon: možnosti

Při výběru pohovky byste měli věnovat pozornost nejen tomu, z čeho je vyrobena, ale také způsobu její transformace. Existuje několik možností:

 • “Rezervovat”. Tento způsob rozkládání byl použit v nábytku sovětských výrobců. Toto je jedna z nejjednodušších možností. K rozložení takové pohovky je nutné zvednout sedadlo na určitý zvuk a snížit ho.
 • “Akordeon”. Snadný způsob přeměny čalouněného nábytku zajišťuje přítomnost tří sekcí. Vytáhněte smyčku dopředu, aby se rozvinula. Vytažením se záda budou ležet na lůžku.

Stylová sedací souprava Lisabon barvy kávy

Stylová sedací souprava „lisabonská“ kávová barva

 • “Eurobook”. Tato verze je použita na lisabonské pohovce. Aby se to změnilo, sedadlo se pohybuje dopředu, záda se sklopí dolů.
 • “Delfín”. K rozvinutí takového mechanismu musíte zatáhnout zatahovací spodní část pohovky směrem k sobě a zvednout sedadlo.
 • Roll-out transformátor. V takovém případě je nutné posunout sedadlo směrem k sobě a po rozložení matrace zarovnat lůžko.
 • Francouzská véčko. Po odstranění horních polštářů pohovky je skládací postel umístěná ve spodním boxu rozložena na lamely, na které je srolována matrace.

Možnost rezervace pohovky

Možnost rezervace pohovky

Hlavní výhodou kteréhokoli z transformačních mechanismů je praktičnost a schopnost plně využívat nábytek ke spánku a nočnímu odpočinku..

Jednoduchá doporučení pro výběr sedací soupravy

Aby vám zakoupený nábytek dlouho sloužil a nepotřeboval opravu, měli byste věnovat pozornost komponentům, ze kterých je vyroben:

Důležitou součástí je rám, který musí být vyroben z přírodního dřeva. Použijte jehličnatý materiál nebo buk. Nejjednodušším mechanismem pro rozkládání nábytku bude „delfín“, „transformátor“ nebo „eurobook“. Při výběru způsobu skládání dávejte pozor na závěsy zatahovacího mechanismu..

Pohovka je vyplněna polyuretanovou pěnou nebo pružinovým blokem, výběr závisí na požadované tuhosti nábytku.

Loftový interiér s rohovou sedací soupravou

Loftový interiér s rohovou sedací soupravou

Aby byla vytvořena potřebná měkkost, výrobci navíc používají syntetický zimovač nebo vatelín.

Důležitou součástí je mimo jiné čalounění. Cena vybraného modelu na tom přímo závisí. Nábytek s čalouněním z hejna, veluru, žinylky bude dražší; k rozpočtovým možnostem lze připsat žakár a gobelín.

Při nákupu pohovky určete její umístění v místnosti. Stojí za to změřit místnost a vybrat správnou velikost nábytku pro umístění na zvolené místo. Věnujte pozornost funkcím, které od čalouněného nábytku očekáváte, a tomu, jak často bude rozložen. Pokud se rozhodnete koupit rohovou sedací soupravu Lisabon, musíte se rozhodnout, zda bude na určitém místě umístěna trvale, nebo zda ji budete muset přesunout do prostoru. V druhém případě budete potřebovat model skládající se z nezávislých bloků, které lze zaměňovat..

Náklady na čalouněný nábytek se mohou lišit v závislosti na vnitřní výplni. Nejlevnější je pěnová guma, ale nebude to trvat dlouho. Lepším materiálem bude polyuretan. K dosažení ortopedické funkce je nutné koupit nábytek s pružinovým blokem. Kromě toho můžete najít kombinaci plniv. Horní vrstvu pohovky tvoří plsť, vatelín nebo výplňový polyester. Cenu navíc ovlivňuje čalounění, které je nutné volit v kombinaci se stylem interiéru. Chcete -li zakoupit kvalitní sedací soupravu Lisabon, ujistěte se, že továrna, která vyrábí nábytek, je ověřená a má dobré recenze zákazníků..

Moderní obývací pokoj s šedými pohovkami

Moderní obývací pokoj s šedými pohovkami

Možnosti umístění čalouněného nábytku do místnosti

Pokud jste majitelem malého bytu, pak je pro vás umístění pohovky podél stěny místnosti vhodné. Tím ušetříte místo ve středu místnosti..

Pokud to plocha místnosti umožňuje, můžete pomocí pohovky vytvořit zónování místnosti. V tomto případě se stane důležitým prvkem pro rozdělení prostoru. Pohovka pomůže vytvořit pohodlné posezení.

Další možností umístění nábytku by byla instalace pohovky podél okna, výhodami tohoto umístění je nemožnost použít v této rovině vysoké kusy nábytku, protože zavřou okenní otvor. Pokud umístíte dvě pohovky proti sobě, získáte pohodlné posezení pro velkou společnost. Nábytek můžete umístit jak do obývacího pokoje, tak do dětského pokoje nebo do prostorné kuchyně. To umožní nejen pohodlně pořádat obědy, večeře, ale také ubytovat hosty na noc..

Světlá útulná ložnice s malou rovnou pohovkou

Světlá útulná ložnice s malou rovnou pohovkou

Správný výběr nábytku pro velké i malé prostory

Pokud jste vlastníkem velké místnosti, pak je výběr nábytku pro ni snazší. Je důležité zvážit počet lidí, kteří jej budou používat. Pokud se jedná o velký počet lidí, měla by mít pohovka velkou velikost. V takovém případě nemusíte kupovat další židle a křesla. Na takovém nábytku je vhodné sledovat televizi, navíc je schopen zonovat prostor velké místnosti.

Stylová lisabonská sedačka do velké místnosti

Stylová pohovka „Lisabon“ do velké místnosti

Pokud je místnost malá, musíte pečlivě vybírat čalouněný nábytek. Chcete -li to provést, stojí za to změřit místnost a určit umístění pohovky tak, aby nebránila jinému nábytku a uličkám. Vynikající možností by byla lisabonská pohovka v mini verzi. Výhodou tohoto modelu je úspora místa a univerzálnost. Ale v tomto případě se velký počet lidí nevejde na malou pohovku..

Při objednávce čalouněného nábytku musíte jasně určit velikost, která by měla být, protože nebude možné změnit hotový výrobek. Ačkoli někteří výrobci poskytují takovou službu svým zákazníkům, musíte pochopit, že náklady budou značné.

Výhodou nákupu sedacích souprav je racionální využití prostoru a ergonomie. Takový nábytek je schopen zapadnout do interiéru jakéhokoli stylu díky rozmanitosti barevných odstínů čalounění. Stane se univerzální volbou pro pohodlné sledování filmů nebo přijímání hostů a také pro zajištění dobrého spánku a odpočinku. Pohovky můžete používat každý den. Lze je snadno přeměnit na pohodlnou postel pro několik lidí. Prodejci nabízejí různá řešení, která vyhovují ceně, vzhledu a funkci jakéhokoli spotřebitele.

15

Hlavní rozdíly a vlastnosti pohovky „Lisabon“

Lisabonská pohovka se vyznačuje lakonickým designem a ergonomií. Polstrování poskytuje pohodlí a dobrý tvar, zatímco velké polštáře a područky se pohodlně sedí. Mechanismus „Eurobook“ použitý v modelu vám umožňuje vytvořit pohodlné ortopedické místo na spaní a mít velkou přihrádku na prádlo. Kromě toho má tento model další výhody:

 • Jednotu stylu zajišťuje správný geometrický tvar. Všechny součásti pohovky jsou navzájem kombinovány a jsou navrženy ve stejném stylu.
 • Pohodlí a relaxace. V tomto modelu je vše promyšleno do nejmenších detailů: polštáře poskytují pohodlí při sezení, područky mohou sloužit jako opora pro krk, pokud na takové pohovce ležíte..
 • Stylový dekor. Dokonalý design pohovek zajišťují dekorativní detaily a různá barevná řešení čalounění..

Rohová sedačka Lisabon

Rohová pohovka “Lisabon”

 • Snadnost transformace. Jednoduchý mechanismus „eurobook“ vám umožní získat plnou manželskou postel.
 • Díky své malé velikosti se model pohodlně vejde do malé místnosti.

Pokud se rozhodnete pořídit si do jídelny sedací soupravu Lisabon, neměli byste volit čalounění světlých barev. Stravování může způsobit, že na nábytek kape drobky a tekutiny, což má za následek odolné skvrny a nečistoty. Také si nevybírejte takové čalounění, pokud ve vašem bytě žijí domácí mazlíčci. Zanechají na něm skvrny a vlasy..

Pohovka Lisabon je dobrou volbou pro terasu

Pohovka Lisabon je skvělou volbou pro terasu

Výrobce ujišťuje a recenze to potvrzují, že pohovka Lisabon při pečlivém používání může sloužit po dlouhou dobu. Pokud máte malé děti a plánujete použít pohovku v dětském pokoji, stojí za to koupit modely v jasných barvách..

Tento model čalouněného nábytku je oblíbený zejména mezi spotřebiteli, kteří vlastní malé prostory. Konstrukce pohovky umožňuje mít velké úložné boxy, používat ji k odpočinku ve dne a dobrému spánku v noci. Použití přírodních materiálů pro výrobu čalouněného nábytku umožňuje získat hypoalergenní výrobky, které nepoškozují lidské zdraví, což je zvláště důležité pro rodiny s dětmi..

15

Kde koupit čalouněný nábytek?

Před koupí sedačky si prostudujte nabídky internetových obchodů a stránek. Vezměte prosím na vědomí, že obchod má všechny potřebné certifikáty kvality a záruku od výrobce nábytku. Pokud se rozhodnete koupit sedací soupravu na internetu, pohodlné katalogy s popisy produktů a modelů vám umožní vybrat si správný produkt online. Po přečtení charakteristik a popisů nábytku, prozkoumání rozměrů a nabízených barev můžete najít lisabonskou sedací soupravu za dostupnou cenu. Katalog obsahuje náklady na standardní sadu zboží, pokud jsou rozměry vybraného produktu nestandardní nebo jsou použity další podrobnosti, pak vám poradce obchodu pomůže vypočítat cenu.

Nakupujte produkty pouze z důvěryhodných obchodů, které mají dobré recenze zákazníků. To poskytne pohodlí a zaručí kvalitu nábytku, který bude sloužit po dlouhou dobu..

Thanks! You've already liked this