Więcej snu zimą – porady i wskazówki dotyczące dobrego snu

Niezależnie od tego, czy chcemy to zaakceptować, czy nie, czas i pogoda odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. Wpływają na naszą pracę, uczucia i plany. Nawet nasz sen. Tak, przy braku światła dziennego i zimnie odczuwamy większą potrzebę snu. Tak, ale rzeczywistość jest trochę inna: zamiast dłużej spać, w miesiącach zimowych wiele osób nie śpi dobrze i spokojnie. Dlaczego tak jest i co można z tym zrobić? Poniżej podpowiemy Ci mądre wskazówki i triki, jak możesz dłużej spać w nocy, a rano zacząć nowy dzień wypoczęty i w dobrym nastroju. Bądź na bieżąco i dowiedz się więcej na ten temat!

Zafunduj sobie spokojne godziny wieczorem przed pójściem spać

Zwłaszcza w ostatnich tygodniach zimy wiele osób czuje się całkowicie przygnębionych długim i zimnym sezonem, są nieustannie zmęczeni i brakuje im napędu. Większość z nich reaguje nerwowo w bardzo powszechnych codziennych sytuacjach i szybko traci równowagę. Tematem często poruszanym w gronie przyjaciół i rodziny jest depresja zimowa.

Niestety! Zwiększony czynnik stresu w pracy, frustracja w związku partnerskim oraz liczne obowiązki w życiu codziennym wpływają na nasz zwykły rytm życia, a także pozwalają odgrywać rolę hormonom. Jaki jest wynik: wiele osób czuje się zmęczonych w ciągu dnia i nie śpi do późna w nocy! Nie wysypiasz się zdrowo i budzisz się rano trochę wykończony zamiast wypoczęty. Czy ty też wpadłeś w to błędne koło??

 Czy możesz dobrze spać w nocy??

Więcej snu zimą

Dlaczego tak jest? Czy wszyscy zapomnieliśmy, że zima to niezwykle uspokajający i bardzo romantyczny czas. W ciągu dnia można podziwiać ośnieżone góry i zaśnieżone krajobrazy, wieczorem cieszyć się przytulnymi godzinami przytulania z ukochaną osobą na kanapie przed papierośnicą lub prowadzić długie dyskusje w dobrym towarzystwie przy trzaskającym otwartym ogniu , oczywiście z butelką dobrego wina. Kariera, sukces zawodowy i pieniądze są niestety bardzo ważne w naszym społeczeństwie, dlatego proste radości życia schodzą na dalszy plan. Lub wielu uważa, że ​​w tej chwili nie mają na to czasu. Dzięki naszym wskazówkom na więcej snu możesz wiele zmienić w swoim życiu i cieszyć się zasłużonym snem.

Śpij, na który zasługujesz

Więcej snu zimą Pozwól sobie na najlepszy sen

  • Dlaczego potrzebujemy więcej snu zimą??

Ciało potrzebuje więcej snu w porze ciemnej. Na przykład obserwuj zwierzęta w naturze, cieszą się długą hibernacją w ciemnych miesiącach! Ale ludzie teraz również potrzebują więcej snu! Długotrwały brak światła dziennego sprawia, że ​​jesteśmy zmęczeni i wyczerpani. Z powodu ciemności organizm zaczyna wydzielać więcej hormonu snu – melatoniny, dlatego nadal nie budzimy się rano dobrze i czujemy się apatycznie. Po prostu potrzebujemy słońca! Tylko naturalne światło zatrzymuje produkcję melatoniny i wprowadza nas w zrównoważony rytm snu i czuwania. Nasza rada jest: lepiej nie rozważać od razu możliwości zorganizowania światłoterapii w domu dla siebie i swoich bliskich, ale korzystać z każdej okazji, aby każdego dnia spędzać jak najdłużej na świeżym powietrzu.

I chcemy poprzeć tę radę na podstawie informacji naukowych: w naszych zamkniętych pomieszczeniach światło lampy osiąga maksymalnie 500 luksów, w szare zimowe dni na zewnątrz ok. 7000 luksów. Ale jesteśmy pewni, że codzienny pobyt na świeżym powietrzu jest dla Ciebie w 100% dobry!

 Każde ćwiczenie jest bardzo korzystne i zdrowe.

Więcej ćwiczeń na świeżym powietrzu, więcej snu w nocy

 Sport zimą pozwala zachować dobrą formę!

Sport zimą

  • Więcej ćwiczeń i więcej pracy na sen przeciwko zimowej depresji

Badacze snu i naukowcy twierdzą, że brak ruchu w zimie jest przyczyną problemów ze snem w ciemnych i zimnych porach roku. Zgadzamy się z nimi i po prostu mówimy – częściej chodźcie na spacery, nawet zimą! Każdy ruch na świeżym powietrzu jest zdrowy! Nie pozwól, aby powstrzymały Cię zasady, mgła i zimno, organizm potrzebuje więcej ruchu, a potem dziękuje Ci za to więcej snu. Szybkie, ale relaksujące spacery po śniegu, nordic walking z dobrym przyjacielem, jazda na rowerze, jogging i wiele więcej można zrobić zimą. Każda aktywność sportowa jest korzystna dla ciała i duszy oraz gwarantuje lepszy sen!

 Jogging na śniegu to świetna zabawa dla wielu osób, która zapewnia im sprawność i zdrowie

Bieganie po śniegu

  • Zafunduj sobie więcej wewnętrznego spokoju i harmonii w domu!

Jak powszechnie wiadomo, nasz sen zależy od naszych emocji i doświadczeń w ciągu dnia. Dlatego radzimy przygotować organizm na spokojny sen. Zafunduj sobie komfort i dużo odpoczynku w domu. Bez kłótni, bez stresu wieczorem! Ciche rozmowy, chwile relaksu we dwoje i lekka kolacja to tylko niektóre z najlepszych praktyk odpoczynku. Możesz zafundować sobie lampkę wina przy trzaskającym ogniu i cieszyć się wspólnotą z partnerem. Eksperci radzą wziąć gorącą kąpiel przed snem. To odpręża i jest dobre dla ciała i duszy. A gdy połączysz to z aromaterapią lub masażem olejkami eterycznymi, naprawdę będziesz spać jak noworodki.

Tego życzymy! Postępuj zgodnie z naszymi dobrymi wskazówkami, bo bez wątpienia zasługujesz na więcej snu zimą!

Gorąca kąpiel z solami do kąpieli musi być wysoko na liście rzeczy do zrobienia

Kąpiel z solami do kąpieli

 Terapia olejkami eterycznymi może zdziałać cuda – wtedy czujesz się dobrze i przesypiasz całą noc!

Terapia olejkami eterycznymi

 Możesz zafundować sobie czysty relaks w wannie

Wanna relaksacyjna

 Wykorzystaj w pełni zimowe słońce

Wykorzystaj trochę słońca i chodź na dużo spacerów na świeżym powietrzu

I zacznij nowy dzień od joggingu dla dwojga po śniegu!

Jogging na śniegu przy każdej pogodzie Uprawiaj dużo sportów Wskazówki, jak lepiej się wyspać

Lub dużo chodzić!

Dużo chodź po śniegu, czuj się dobrze, śpij lepiej

 Następnie przygotuj gorącą herbatę ziołową w swoim ciepłym domu

herbata ziołowa

Herbata ziołowa jest niezbędna w mroźne zimowe dni i działa bardzo uspokajająco

Herbata ziołowa

Jeśli chodzi o spokój i ciszę, możesz zrzucić bieg na niższy

 Ciesz się ciszą i spokojem we własnych czterech ścianach

 Odkryj piękno w prostych rzeczach

Otwórz ogień w tle

Spędź wieczór w dobrym towarzystwie

Spotkania towarzyskie przy kominku, dwie osoby rozmawiają, piją herbatę

Rozgość się w domu, delektując się owocami i kieliszkiem czerwonego wina przed kominkiem

Zrelaksuj się na więcej snu

Thanks! You've already liked this