Oszczędzaj co miesiąc na jedzeniu – tak to działa!

oszczędzaj na jedzeniu co miesiąc jedzenie zdrowe odżywianie

Oszczędzaj na jedzeniu co miesiąc 

Czy co miesiąc wydajesz dużo pieniędzy na jedzenie? Ale na pewno masz zbyt wiele każdego dnia, co pozostało i musisz wyrzucić? Czy chciałbyś co miesiąc oszczędzać więcej pieniędzy? Czy rozumiesz, do czego zmierzamy? Zrób sobie i światu przysługę!

Możesz zaoszczędzić co miesiąc, będąc bardziej rozsądnym w jedzeniu. Możesz skorzystać z kilku pomocnych wskazówek w tym zakresie?

Jak możesz zaoszczędzić na jedzeniu??

oszczędzaj na zakupach miesięczna skarbonka

W ten sposób oszczędzasz na następne wakacje

co miesiąc oszczędzaj na jedzeniu i jedź na wakacje

Twoje sumienie będzie lepsze

Ty też znasz wiele obrazów z trzeciego świata, gdzie ludzie umierają z głodu, prawda? Tak, na pewno żywność, którą oszczędzasz, trafi do tych ludzi. Ale czy marnotrawstwo zasobów ma coś wspólnego z głodem w Afryce? Wychodząc naprzeciw naszej potrzebie zakupów, opracowano wiele mechanizmów, które wyczerpują zasoby i ludzi w tych regionach za słabsze wynagrodzenie. Porzucając nasze uzależnienie od zakupów na rzecz zbędnego jedzenia, w mniejszym lub większym stopniu uczestniczymy w tej niesprawiedliwości.

Zrównoważone życie

oszczędzaj na jedzeniu każdego miesiąca, żyjąc w sposób zrównoważony

Jeśli co miesiąc zaoszczędzisz na zbędnych artykułach spożywczych, będziesz mógł zainwestować w droższe i lepsze produkty. Po pierwsze dbasz o swoje zdrowie. Po drugie, protestujesz przeciwko tanim towarom, świadomie robiąc zakupy, co odbywa się głównie poprzez wyzysk najbiedniejszej części populacji świata.

Zdrowe odżywianie za niewielkie pieniądze

oszczędzaj na zakupach spożywczych co miesiąc

Więc powinieneś robić zakupy spożywcze, aby zaoszczędzić co miesiąc

Zanim pójdziesz na zakupy, warto przyjrzeć się swoim szafkom i lodówce. Dokonaj dobrej oceny swoich zasobów. Unikaj kupowania zbyt wielu produktów dwa razy. Aby zapobiec zepsuciu rzeczy, należy wyrobić w sobie nawyk sprawdzania dat ważności wszystkich towarów.

kupować artykuły spożywcze

oszczędzaj na artykułach spożywczych co miesiąc kupuj artykuły spożywcze

Zawsze umieszczaj produkty, których termin ważności zbliża się do końca, przed sobą, na wysokości oczu. Wtedy też szybciej je zużyjesz.

Świeże produkty w lodówce

oszczędzaj na jedzeniu co miesiąc Gotowanie w domu

Zrobić listę

Wykorzystaj także broszury reklamowe. Użyj tego, aby zrobić listę rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Pomaga to również uniknąć niepotrzebnych zakupów.

Zrobić listę zakupów

oszczędzaj na zakupach co miesiąc twórz listę zakupów

Oszczędzaj co miesiąc dzięki dobrze zaplanowanemu gotowaniu

Trzymaj się przepisów podczas zakupów. Sprawdź, ile specjalnego sera potrzebujesz do swojej sałatki. Po prostu pozwól, aby tak wiele cię odcięło. Po co ci więcej??

Trzymaj się przepisów podczas zakupów!

oszczędzaj na zakupach co miesiąc idź na zakupy

Możesz zaplanować gotowanie tydzień po tygodniu. Kupujesz więc produkty na początku tygodnia i jest mało prawdopodobne, że się nie zużyją lub się zepsują.

Samodzielne gotowanie pysznych potraw: kilka zdrowych przepisów

oszczędzaj na jedzeniu co miesiąc zdrowe odżywianie

Kiedy jemy na zewnątrz

Tak, możesz też rozsądniej zamawiać w restauracji i dzięki temu oszczędzać co miesiąc. Po prostu spróbuj przyjąć tyle, ile faktycznie możesz zjeść. Zawsze możesz zmienić kolejność, prawda? Najlepiej spakować resztki w domu.

Zamów pizzę czy nie?

oszczędzaj na jedzeniu co miesiąc jedz pizzę?

Wszystko, co zostało tu wymienione, jest wykonalne, prawda? Korzyści płynące z tego są dobre dla naszego zdrowia, dla miesięcznego budżetu, a także dla całego świata.

Thanks! You've already liked this