Steam pro potěšení: jak vybrat správné dřevěné dveře do vaší sauny?

Dřevěná koupel jako samostatný svět relaxace a rekreace

Dřevěná koupel jako samostatný svět relaxace a rekreace

Pokud začnete stavět lázeňský dům, v konečné fázi budete muset nainstalovat dveře. K jeho výběru je nutné přistupovat velmi opatrně, zejména pokud jde o vstupní konstrukci do parní místnosti. Během provozu bude vystaven různým zatížením spojeným s prudkými změnami teploty uvnitř i vně místnosti a také vlhkostí, protože vysoká koncentrace páry je stálým společníkem procesu lázně. Je nutné, aby dveře těsně izolovaly parní lázeň, aby udržely teplo, zatímco by měly zdůrazňovat interiér a styl lázně. Kompetentně instalovaná struktura může vytvořit atmosféru, zdůraznit atmosféru v této místnosti, která bude odpovídat vašim chuťovým preferencím.

Přírodní dřevo vyvolává při návštěvě lázeňského domu nejpozitivnější emoce

Přírodní dřevo vyvolává při návštěvě lázeňského domu nejpozitivnější emoce

Volba designu dřevěných dveří do vany

Dřevo je spolehlivý materiál, který lze prakticky použít i při vysokém zatížení. Doporučujeme zakoupit vše společně se zárubní – to zaručí, že křídlo zcela přilne k výřezu dveří, čímž bude dosaženo úplné tepelné izolace. Jinak se mohou objevit velké tepelné ztráty, které negativně ovlivní používání lázně..

Důležité! Aby se dosáhlo maximálního účinku uchování tepla, je vstupní struktura do parní místnosti malá..

Pokud je to žádoucí, dřevěné dveře lze snadno maskovat pro jakýkoli interiér

Pokud je to žádoucí, dřevěné dveře lze snadno maskovat pro jakýkoli interiér

Nejčastěji se nachází výška nejvýše 1,5 metru a vysoký práh se také používá k zabránění průvanu. Dveře ve vaně se otevírají ven a toto řešení má za cíl uchovat teplo a zabránit jeho ztrátě.

Rada! Nepoužívejte dvoukřídlé dřevěné dveře, protože to může vést k dalším ztrátám tepelné energie..

15

Designové prvky dveřního křídla

Vzhled použitý pro vanu se může jen málo lišit od běžných interiérových dveří, na které jsme zvyklí, ale přesto je tu rozdíl. Nejde jen o materiály, které se používají k jeho výrobě, ale také o konstrukční vlastnosti plátna..

Vlastnosti dřevěných dveří do vany:

Provedení zárubně Nejoptimálnějším řešením je výroba z tvrdého dřeva. Může to být osika, dub atd. "trny" se provádí nábytkovým způsobem pomocí speciálního lepidla na dřevo (netoxického) a hmoždinky.
Úplná absence dutin Buňky rámu, které jsou v interiérových dveřích, musí být vyplněny voštinovými materiály. Může to být lepenka nebo dřevovláknitá deska. Doporučuje se vyplnit struktury přímo pro lázeň čedičovou vlnou, která nemá toxické vlastnosti a nehoří.
Obložení rámu Pro obložení rámu je vhodnější použít dřeviny, které mají příznivý účinek na lidský dýchací systém, uvolňují jehličnaté pryskyřice v mírném množství. Může to být lípa, osika atd. Protože se opláštění během provozu opotřebovává, lze jej vyměnit, během kterého nedojde k rozbití rámu a není třeba odstraňovat dveře ze závěsů.
 Parozábrana Pod opláštěním je natažen speciální film. Účelem jeho použití není propustit horkou páru a chránit dveřní křídlo a izolaci před vlhkostí a vysokými teplotami..
Tepelně odolné skleněné vložky Vybavení závěsu vložkami různých velikostí přispívá k bezpečnosti a také činí celou konstrukci lehkou.

15

Výrobní materiál

Nejoblíbenějším materiálem používaným při výrobě dveří do sauny je lípa. Vzhledem ke svým vlastnostem může provoz takové struktury probíhat po poměrně dlouhou dobu. Takové dveře neumožňují průchod tepla z parní místnosti, nedojde k deformaci vlivem vysokých teplot a různých úrovní vlhkosti.

Na poznámku! Lípa není vystavena vysokému teplu, bobtnání a prakticky nevypouští dehet.

Možnost pro vnitřní výzdobu vany - dřevěné dveře se skleněnou vložkou vyrobenou ze žáruvzdorného skla

Možnost pro vnitřní výzdobu sauny – dřevěné dveře se skleněnou vložkou vyrobenou ze žáruvzdorného skla

V praxi se na výrobu dveří (ale méně často) používají také jiné materiály, například kanadský cedr nebo jasan. Tyto materiály mají delší životnost, jsou odolné vůči procesům rozpadu, deformace a jejich nejdůležitějším rozdílem jsou poměrně vysoké náklady ve srovnání s lípou..

Originální kombinace světlého popela s kovovým kováním

Originální kombinace světlého popela s kovovým kováním

Na poznámku! Dnes mnoho lidí používá dub. Tento materiál perfektně udržuje teplo a díky svým pevnostním vlastnostem se používá již dlouhou dobu. Hlavní nevýhodou je velká hmotnost.

Optimální kombinace dřevěných dveří do sauny a skla do hammamu

Optimální kombinace dřevěných dveří do sauny a skla do hammamu

Tipy pro výběr dveří od profesionálů

Abyste si vybrali správné dveře do vany, musíte se nejprve rozhodnout o svých touhách a finančních možnostech..

Rada! Nejoptimálnějším a nejekonomičtějším bude výrobek z masivní lípy.

Důležitý je samozřejmě také vzhled, barva, styl a takové momenty jsou s výrobcem domlouvány individuálně. Můžete si koupit hotovou strukturu, která je na prodej, nebo můžete požádat o individuální výrobu podle svých potřeb a přání. Při výrobě na míru obdržíte produkt, který dokonale zapadne do otvoru, a nebudete muset provádět další práce na jeho utěsnění (ačkoli při nákupu hotových dveří taková potřeba také nemusí nastat).

15

Pamatujte na bezpečnost!

  1. Je nutné zvolit správné příslušenství, protože klika dveří se během provozu vany zahřívá. Pokud je vyroben z topného materiálu, riskujete popálení, proto je použití kliky pro dveře do vany z kovu nebo kamene přísně zakázáno..
  2. Je důležité, aby konstrukce byla co nejvíce odolná proti ohni. Můžete jej ošetřit speciálními směsmi, které kromě prodloužení životnosti přispívají ke zvýšení odolnosti vůči vysokým teplotám a ohni. Toto kritérium je možná nejdůležitější, protože je zárukou bezpečnosti pobytu v prostory majitele i jeho hostů..

Volba dřevěných dveří do vany samozřejmě závisí na vkusu, touhách, potřebách a finančních možnostech majitele, ale hlavní věc by měla být zapamatována – hlavní vlastností výrobku je odolnost vůči vysokým teplotám, stejně jako vysoká vlhkost. Vyberte si správně a váš odpočinek v sauně bude maximálně pohodlný!

15

Thanks! You've already liked this