Wskazówki dotyczące dużego krajobrazu w małym ogrodzie

duży krajobraz mały ogród różowe kwiaty cegły czerwone

Wskazówki dotyczące dużego krajobrazu w małym ogrodzie

Jeśli chcesz stworzyć małą grządkę, wybierz motyw lub styl. Należy organizować rozwój i projektowanie na małą skalę. Motyw oferuje pojedynczy punkt skupienia, który z kolei pozwala cieszyć się krajobrazem jako całością, zamiast rozpraszać się niewłaściwie umieszczonymi szczegółami.

Tematem tutaj jest tropikalne bistro. Drogę wyznaczają duże, tropikalne rośliny, takie jak filodendron (pod płotem) i olbrzymia królowa strelicja (po lewej). Nieformalny zestaw do jadalni tworzy poczucie celu.

Rośliny, akcenty, płyty chodnikowe, ściany i kostka

duży krajobraz mały ogród gatunki roślin

Upewnij się, że rośliny, akcenty, stopnie, ściany i kostka dobrze ze sobą współgrają. W małym ogrodzie nic nie umyka kontroli. Ta prosta fontanna ma duże, odważne kształty, które kontrastują z czerwonawymi odcieniami deski sekwoi, delikatnymi kwiatami i liśćmi.

Wszystkie części mozaiki dobrze do siebie pasują

duży krajobraz mały ogród ściana ogrodowa

Zwróć uwagę na interakcje roślin, ścieżek i akcentów. Przy tak małej liczbie elementów wszystkie elementy mozaiki muszą ładnie do siebie pasować. Tutaj czerwone i drewniane otoczenie sprawiają, że ogród wygląda dyskretnie pięknie i przyjemnie.

Uporządkuj utwardzone powierzchnie

duży krajobraz mały ogród część wypoczynkowa

Uporządkuj utwardzone powierzchnie tak, aby dobrze komponowały się ze stylem domu. Prosty, naturalny styl ogrodu doskonale komponuje się z dominującymi materiałami i fakturami. Pomalowana na czarno konstrukcja dachu jest podnoszona przez krawędź używaną na szczycie ścian ogrodu.

Świeży zapach i atrakcyjne liście

duży krajobraz mały ogród różnorodność roślin drzewnych

Wybieraj rośliny o różnych rozmiarach liści, kolorach i czasach kwitnienia, ale ogranicz liczbę różnych gatunków roślin do minimum. Rozległy trawnik z jednej rośliny wygląda na znacznie większy niż ten sam obszar z trzema lub czterema różnymi rodzajami roślin. Każdy wybrany gatunek, który służy wielu celom, będzie idealny. Tutaj jaśmin dodaje zapachu i atrakcyjnego liścia, a także ściera pokrój, który pomaga zmiękczyć mur.

duży krajobraz mały ogród pionowe płyty kamienne

Jeśli nie możesz wypchnąć ścian ogrodu na zewnątrz, nadal możesz iść w górę. Pionowe akcenty i zmiany odciągają uwagę od granic ogrodu i sprawiają, że wydaje się on bardziej przestronny. W tym przykładzie silny pionowy gigant Queen Strelitzia otacza podniesioną część wypoczynkową w jednym rogu ogrodu.

Świeże naturalne piękno

duży krajobraz mały ogród miękki kąt prosty

Ostry narożnik nie jest normalną częścią natury, więc wszystko, co zrobisz, aby ukryć kąty proste, sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał bardziej naturalnie i przyjemniej. Tutaj uwagę zwraca biała róża kabrioletu.

Duże liście roślin – egzotyczne gatunki roślin

duży krajobraz mały ogród liście zielony tropikalny      duży krajobraz mały ogród meble z wikliny drewnianejduży krajobraz mały ogród szczegóły położeniaRozjaśnij ciemne noce w ogrodzie    duży krajobraz mały ogród noc oświetla oświetlenie duży krajobraz mały ogród otwarta przestrzeń

Plan jest bardzo ważny i przydatny – zrób go zanim zaczniesz kształtować ogród

duży krajobraz mały plan ogrodowy mają

Thanks! You've already liked this