Stepping stone – 42 pomysły na projektowanie ogrodów wokół ścieżek ogrodowych

Jeśli chodzi o projektowanie ogrodów, istnieje wiele specjalistycznych książek i kierunków studiów, które wprost dotyczą tego tematu. W ten sposób wiele czasopism ogrodniczych uzupełnia wiedzę na temat projektowania ogrodu i przekazuje dalsze wskazówki dotyczące pielęgnacji i pomysły, które są mile widziane dla ogrodników hobbystów. Gdzieś pomiędzy znajdujemy nisze, o których lubimy relacjonować i które, mamy nadzieję, ucieszą nasi czytelnicy.

Dziś chcielibyśmy zagłębić się w temat projektowania ogrodów i zająć się często niedocenianym szczegółem, jakim są odskocznie. Kiedy jesteś w trakcie projektowania ścieżek ogrodowych i wyznaczania ścieżki ogrodowej, możesz również zastanowić się, jak i po czym chcesz chodzić. Wolisz cieszyć się naturalnym otoczeniem ogrodu boso i intensywnie odczuwać kontakt z ciepłymi kamieniami? A może odskocznie należy postrzegać bardziej jako dekorację ogrodową??

majsterkować z dziećmi?

Do czego właściwie potrzebujesz odskoczni??

Szczerze mówiąc niewiele można tu powiedzieć o potrzebie lub pilnej potrzebie. Ale kiedy już zaczniesz wielką przygodę zwaną ogrodnictwem, powinieneś od razu zrobić paznokcie.

Ostoi nadają Twojemu ogrodowi schludny i perfekcyjny wygląd.

Jasno i estetycznie określasz obszar, na którym można chodzić i podajesz (jeśli chcesz) zalecany kierunek chodzenia. Chroni to zielone obszary i otwiera oczy na nowe możliwości projektowania.

Dekoracja ostoi

Jaki materiał jest dobry?

Kiedy zaczynasz projektować własny ogród, nie ma końca i to dobrze. Wiele centrów ogrodniczych oferuje po prostu wszystko, co ma związek z projektowaniem ogrodu, aż do najdrobniejszego szczegółu. Ale jeśli szukasz alternatywy i urządzasz ogród według własnych pomysłów, oferty w sklepach specjalistycznych wydają się ograniczone.

Możesz spróbować użyć oryginalnych materiałów do ścieżki ogrodowej, ale kamień i drewno okazują się najlepszymi materiałami pod względem trwałości i trwałości.

recykling kamieni ostoi

Pomysły na upcykling na projekt ogrodu

W zależności od tego, gdzie chcesz poprowadzić ścieżkę ogrodową, możesz lepiej zorientować się w materiale. Jak pokazano na przykład poniżej, możesz użyć starych pokrywek beczek na wino jako pomostów do przejścia nad wodą. Beczki na wino można tanio kupić na wielu rynkach internetowych, a prefabrykowany kształt i rozmiar wieczka sprawiają, że jest to bezpieczna odskocznia. Charakter drewna służy jako naturalna ochrona w przypadku potencjalnego ryzyka poślizgu. A efekt końcowy jest po prostu fantastyczny.

kamienna pokrywa beczki na wino

oczka ogrodowe staw

Formularz

Kształt stopni zależy od rodzaju ścieżki ogrodowej. Wyznaczając ścieżkę ogrodową w swoim ogrodzie, możesz odczuć znaczenie kształtu odskoczni. Okrągłe kamienie mogą być kamiennymi płytami, które są układane lub po prostu umieszczane na górze. Drewniane belki, które są podobne do torów kolejowych, wydają się jednocześnie zabawne i naturalne. Wreszcie spełniają najważniejszą funkcję, a mianowicie służą jako przewodnik.

upcykling kamieni milowych

Przykrywki do beczek wina okrągłe talerze

pomosty pień drewniane plastry

pomosty z kamyków

odskocznie serce

motyl po kamieniach

kamienie okrągłe talerze

głazy ostoi

oświetlenie pomostów NOWOŚĆ4

ostoi kolorowe kamienie

odskocznie nie są powszechne

Twórz odskocznie na ścieżce ogrodowej

Pomysły na projekt ogrodu, w jaki sposób możesz tworzyć ścieżki ogrodowe (siebie)

Swoboda twórcza nie zna granic, ale przewidywane planowanie i ograniczenie finansowe byłyby w tym przypadku bardzo rozsądne. Samodzielne wylewanie kamieni z betonu może być żmudne, ale można je wykonać na miejscu i udekorować je według własnego gustu. Może zrobisz coś szalonego i połączysz siły z przyjaciółmi i rodziną. Razem można więcej, a ciężkie kamienie szybko wprawiają w dobry nastrój. Więcej kreatywnych pomysłów na ogród za niewielkie pieniądze znajdziesz w załączonej galerii zdjęć poniżej.

odskocznie okrągłe kamienie

sam zrób odskocznie

Kiedy połączysz kamienie mozaikowe z kamieniami ostoi..

ostoi mozaiki kamienie ścieżki ogrodowe

kamienie schodkowe okrągłe płyty schodkowe

Pomysły na kamienie ceramiczne

ostoi z kwiatami

Wymagana jest kreatywność

pomosty za niewielkie pieniądze

Kamienie rozbijają się

majstrować przy odskoczniach z dziećmi

ostoi płyty betonowe z kamieniami mozaikowymi

zrób sobie mozaikę z kamieni krokowych

indywidualnie zaprojektowane odskocznie

zaprojektuj odskocznie

kamienie mozaikowe

Oświetlenie ogrodowe

Jednym z najważniejszych punktów przy projektowaniu każdej przestrzeni wewnętrznej lub zewnętrznej jest oświetlenie. Udany projekt ogrodu nigdy nie obejdzie się bez oświetlenia ścieżek ogrodowych. Niezależnie od tego, czy chcesz włączyć do swojego projektu płyty schodkowe, szyby czy belki, pomyśl o oświetleniu ogrodu z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinno być dyskretne i energooszczędne, a najlepiej by same płyty schodkowe pochłaniały światło słoneczne i dyskretnie oświetlały drogę.

oświetlenie pomostów NOWOŚĆ

oświetlenie pomostów NOWOŚĆ3

Słowa zamykające

Im bardziej pomysłowo zaprojektowane są odskocznie, tym bardziej fantastycznie wyglądają w nocy. Myślenie o wszystkich drobiazgach jest z pewnością trudne, ale nasz mały post na ten temat może ci pomóc.

Na sam koniec chcielibyśmy wspomnieć, dokąd się udać Kup tanio płyty schodowe może, jeśli wolisz odłożyć rzemiosło do następnego lata.

Życzymy miłego lata z mnóstwem ciężkiej pracy i radości!

Pomysły na ceramikę ostoi oświetlone

Zrób sobie odskocznię i jeszcze więcej pomysłów na ogród

oświetlenie pomostów NOWOŚĆ2

kunsztownie odskoczni

liście ostoi

skoki po kamieniach

odskocznie

pomosty ścieżki ogrodowe połączone

Kamienie wskazują kierunek marszu

odskocznia projekt ogrodu osobiście

kamień milowy pokoju

Ostoi zarośnięte głazami

Thanks! You've already liked this