Przyciągaj motyle do ogrodu – ciesz oczy żywymi rzeźbami

Przyciągaj motyle do pomysłów na ogród, porady ogrodnicze

Przyciągaj motyle w ogrodzie

Znasz to uczucie? W ogrodzie wszystko gotowe, włożyłeś ozdoby i strzechę, no i oczywiście rośliny, a teraz chcesz rozsiąść się w fotelu i cieszyć pięknym widokiem!

Ale pod piękną powierzchnią kryje się jeszcze jeden element!

Istnieje czwarty wymiar, który pobudza nasze zmysły i wciąga nas całkowicie w to miejsce.

Motyle dodają obecności pięknych kolorów. Wszystko to jest ożywcze i zaskakujące. Ogrodnictwo, które koncentruje się na motylach, jest prawdopodobnie najłatwiejszą rzeczą do zrobienia. Masz już podstawowe elementy, które po prostu muszą ewoluować.

Zacznijmy od tego, co dokładnie chcesz zasadzić

Przyciągaj motyle w roślinach ogrodowych, które rosną kwiaty

Jasne, pierwszym wymogiem jest założenie jakichkolwiek roślin. Mogą to być rośliny zimozielone, krzewy i drzewa. Możesz je sadzić w grupach lub używać w bardziej swobodnym stylu.

 Formalne czy nie, motyle nie dbają o styl Twojego ogrodu!

Liczą się rośliny, które tu rosną. Im większy wybór, tym lepiej. Im mniej wymagająca roślina, tym lepiej. Nowe gatunki roślin, które mają dwie warstwy płatków, są bardzo irytujące dla motyli. Dlatego najprawdopodobniej zignorujesz ten rozkwit. Im prostsza roślina, tym lepiej. Szczególnie polecane odmiany to: jeżówka żółta, rudbekia, konopie wodne, lokalna mięta górska, świecące gwiazdki, aster. Są świetne, zwłaszcza jeśli nie były wynikiem sztucznego nasadzenia. Pszczoły wyczuwają naturalny charakter i wolą go.

Niektóre motyle wolą niektóre kwiaty

Przyciągaj motyle w projektowaniu ogrodu motyle kolorowe amerykańskie monarchy

Tak zwany monarcha amerykański szczególnie preferuje świecącą gwiazdę.

Możesz również dowiedzieć się sprzedającego na przestrzeni lat poprzez eksperymenty, ponieważ w różnych regionach występują różne gatunki o różnych preferencjach.

Nie chcesz tylko kilku motyli, chcesz ich wielu? Potrzebujesz roślin, na których motyle używają swoich pociech

Przyciągaj motyle w projektowaniu ogrodu sam rośliny liście jedwabiu

Byłby to mlecz dla amerykańskiego monarchy, koper lub pietruszka dla czarnego pazia, babka dla Junonii, rośliny barwiące dla siarki.

Istnieje szereg drzew o szczególnym znaczeniu. Są to dąb, czereśnia i wierzba.

Więcej wody

Przyciągaj motyle w fontannie ogrodowej?

Czy wiedziałeś o wielkim znaczeniu wody dla rozwoju motyli? Piją z kropli, które są na roślinach. Dlatego studnia lub inny rodzaj kanalizacji jest absolutnie konieczny i przydatny.

„Znikająca” fontanna ze skałą jako podstawą najlepiej zaspokaja pragnienie motyli

Przyciągaj motyle w projektowaniu ogrodu, sam dobrze uprawiaj rośliny

Możesz umieścić to między roślinami, dzięki czemu część wody może dostać się na liście.

Używaj gatunków o pustych liściach, ponieważ mają zdolność zbierania wody. To by było o tłuszczu. Zastanów się również nad stworzeniem dziury w błocie, ponieważ jest to szczególnie atrakcyjne dla motyli. Wyobraź sobie motyle obrazowo. Mają długą trąbkę, którą zgarniają zarówno nektar, jak i wodę.

Stwórz siedlisko

Przyciągaj motyle w kształcie ogrodu rośliny zima obraz śniegŁał! To wspaniałe zimowe zdjęcie! Czy potrafisz odgadnąć liczbę motyli tutaj? Mogłyby być ich dziesiątki! Wiele z nich zimuje we wszystkich grupach wiekowych.

Oto dobry powód, aby nie sprzątać ogrodu jesienią i nie odcinać wszystkich roślin: motyle są we wszystkich martwych roślinach i spędzają tam czas do wiosny. Dodatkowo nieoczyszczony ogród doda ciekawego wyglądu architektonicznego w okresie zimowym.

Wspaniale, prawda??

Piękna łąka, na której również rozsiane są suche rośliny, to coraz bardziej popularne podejście w projektowaniu domów. Ale to także raj dla motyli.

Oddziela również motyle od chemikaliów, które mogły być używane w ogrodzie. Poza tym musisz być bardzo ostrożny przy ich stosowaniu.

Ciesz się pięknym doświadczeniem

Przyciągaj motyle w kształcie ogrodu rośliny motyle fioletowe kwiaty

Co może być przyjemniejszego niż relaks w ogrodzie, który sam stworzyłeś wspaniale? A motyle mogłyby tam reprezentować czwarty wymiar.

Różnią się kolorem i rozmiarem w różnych porach roku.

Ale zawsze sprawiają, że nasz dom jest piękniejszy niż był wcześniej!

Motyle w ogrodzie przyciągają fioletowe kwiaty

Thanks! You've already liked this