5 skutecznych technik malowania do kreatywnego projektowania ścian

W nowoczesnych wnętrzach białe ściany często wydają się zbyt sterylne. Wielu z nas woli wprowadzać kolor do różnych pomieszczeń. W zależności od własnego gustu i osobistych ustawień zawsze możesz znaleźć właściwy. Kreatywnie pomalowane ściany prezentują się jeszcze bardziej popularnie, a przede wszystkim znacznie bardziej efektownie. Wnoszą dynamikę i nadają klimatowi tego czegoś. Co najważniejsze, istnieją proste techniki malowania, których możesz użyć samodzielnie i zamienić własne ściany w niezwykłe przyciągające wzrok. Musisz mieć duże doświadczenie? Nie bardzo. Przy odrobinie czasu i kreatywności można stworzyć wiele niewiarygodnie oryginalnych wzorów i stylizacji. Spójrz na 5 naszych ulubionych technik malowania poniżej i wypróbuj je sam, jeśli chcesz. Wyniki są wyjątkowe i fascynująco piękne. Obiecane!

Daj swojemu domowi więcej pizzy dzięki kreatywnym technikom malowania!

optyka akwarelowa techniki malarskie projektowanie ścian

Technika gąbkowa

Jest to jedna z najprostszych i najpopularniejszych technik malarskich. Technika gąbkowa jest bardzo łatwa w użyciu, nawet dla zupełnie początkujących w malowaniu ścian. Aby to zrobić, potrzebujesz tak zwanej gąbki efektowej od specjalistycznego sprzedawcy lub gąbki naturalnej. Obie kropki zostawiają na ścianie abstrakcyjne wzory, które różnią się w zależności od koloru i intensywności i są determinowane przez Ciebie.

Zasadniczo podton wybiera się na jasny, a ciemniejszy kolor nakłada się na niego za pomocą gąbki. Oczywiście możesz również zdecydować się na ciemniejszą powierzchnię, a następnie nałożyć na nią jaśniejszy kolor. Na przykład ściana pomalowana na czarno z jasnozłotymi akcentami, które wyczarujesz techniką gąbki, wygląda bardzo elegancko.

Pamiętaj, aby podczas malowania używać gumowych rękawic

techniki malowania gąbka do malowania ścian

Ty określasz, jak mocno wycierasz gąbką

malowanie niebieskie ściany techniki malowania techniką gąbki

Technika rysowania

Ta technika malowania jest również bardzo prosta i odpowiednia dla każdego. Mimo to lepiej byłoby najpierw wypróbować to na mniej widocznej ścianie, aby uzyskać trochę wyczucia ręki. Dzięki tej technice możesz na przykład stworzyć modny denimowy wygląd swoich ścian. Najlepiej działa, jeśli użyjesz dużego pędzla lub pędzla z twardym włosiem. Innym bardzo odpowiednim narzędziem do tego jest miotła. Włosie jest po prostu przeciągane od góry do dołu natychmiast po nałożeniu na nie farby ściennej. Może wyglądać równie dobrze w poziomie, w zależności od tego, jak chcesz.

Denimowe ściany są nieco bardziej intensywne i dlatego powinny być zaprojektowane jako ściana akcentująca

techniki malowania denim optyka projektowanie ścian

Możesz również narysować oryginalne wzory za pomocą grzebienia

techniki malowania hacki i pomysły zszywania ścian

Technologia stemplowania

Tę technikę malowania można również nazwać techniką drukowania na ścianie. Używasz różnych obiektów, które są zanurzone w kolorze, aby tworzyć określone wzory. Możesz użyć tak zwanego wałka efektów ze sklepu ze sprzętem lub nawet zrobić go samemu. Drut, przecinak, lina itp. to odpowiednie narzędzia do tworzenia własnych wzorów i przenoszenia ich na ścianę.

Więcej inspiracji znajdziesz w tym filmie:

Za pomocą folii bąbelkowej można osiągnąć dużą różnorodność techniki stemplowania. Jest on owinięty wokół wałka malarskiego z bąbelkami skierowanymi na zewnątrz i przymocowany taśmą klejącą. Następnie wystarczy pomalować wałek malarski żądanym kolorem ściany i wydrukować na ścianie wspaniałe wzory folii bąbelkowej za pomocą wałka.

Maluj ściany kreatywnie za pomocą folii bąbelkowej

techniki malowania pomysły malowanie ścian folią bąbelkową

Tutaj możesz postępować podobnie jak projektowanie papieru do pakowania lub tekstyliów za pomocą pieczątek DIY. Po prostu użyj różnych wzorów z przekrojonymi na pół owocami cytrusowymi, kawałkami warzyw, takimi jak ziemniaki lub rabarbar, starymi swetrami lub tym podobnymi. Twoja kreatywność nie ma prawie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o techniki malarskie.

Technika owijania to kolejny sposób na kreatywne malowanie ścian. Działa na tej samej zasadzie, co technika stemplowania wałkiem malarskim i dlatego po prostu ją uwzględniamy. Do tej techniki malowania zamiast pędzla lub wałka do malowania wystarczy szmatka lub stara skarpetka. Tkanina jest lekko podwinięta, na przykład jak na zdjęciu poniżej. Następnie nakłada się ją od góry do dołu na jeszcze mokrą farbę ścienną. Tworzone są niepowtarzalne wzory przypominające bajkowe krajobrazy.

Pamiętaj, aby podczas tego chronić ręce

techniki malowania farba wzór ściana

Wyniki mówią same za siebie

techniki malowania technika gąbki malowanie ścian

Technologia szablonów

Jeśli zależy Ci na precyzyjnych wzorach na ścianie, na przykład geometrycznych lub kwiatowych, ta technika malowania jest właśnie dla Ciebie. Możesz pobrać gotowe szablony z Internetu lub narysować i odrzucić niektóre. Następnie pozostaje tylko położyć go na ścianie i pomalować na żądany kolor ściany. Większe szablony należy wcześniej przymocować taśmą malarską, aby nie ślizgały się podczas malowania. Z geometrycznymi wzorami jest jeszcze łatwiej. Możesz po prostu wcześniej przykleić to do ściany taśmą malarską (patrz poniżej na zdjęciu) i nałożyć na nią farbę ścienną. Możesz pracować z wieloma kolorami. Po całkowitym wyschnięciu ściany możesz po prostu odkleić taśmę maskującą i Twój kreatywny projekt ściany jest gotowy!

Możesz też zostawić margines wolny na górze i na dole

techniki malarskie, wzory geometryczne, taśma maskująca

Ściany stają się prawdziwymi dziełami sztuki

techniki malowania malowanie ścian wzornik papierowy

Magiczne wzory można również tworzyć za pomocą kolorowego sprayu

techniki malowania wzorów graffiti

Technika gradientowa

Ta technika malarska jest nadal znana jako technika ombré. Modny wygląd to także doskonały, świeży pomysł na aranżację ścian. Choć jest to jedna z bardziej wymyślnych technik malarskich, z pewnością można z niej korzystać równie skutecznie. Aby to zrobić, wybierz dwa kolory według uznania, ale pochodzą one z tej samej rodziny kolorów. Możesz również użyć określonego koloru i bieli, jeśli chcesz uzyskać większy kontrast. Zwykle idziesz w górę od dołu, zaczynając od ciemniejszego koloru. Wydłuża to optycznie pomieszczenie do góry i sprawia, że ​​wygląda na bardziej przestronne. tutaj dostaniesz jeszcze więcej podpowiedzi i wskazówek.

Stwórz tajemniczą atmosferę w sypialni

kreatywne techniki malowania projektowanie ścian sypialni

A może wolisz dziewczęcy wygląd na korytarzu?

techniki malowania ombre pomaluj różową białą ścianę

Mocniejsze kolory stanowią wyraźną deklarację na ścianie

minimalistyczne techniki malowania sypialni projektowanie ścian

Projektując ściany, zależy wyłącznie od Ciebie, jakie kolory i techniki malowania wybierzesz. Rzuć okiem na pozostałe przykłady z naszej galerii zdjęć i daj się zainspirować artystycznie! Miłej zabawy i wspaniałego, dobrego sukcesu!

Twoje ściany lśnią nowym blaskiem

złote techniki malowania ścian

Dzięki technice wycierania lub gąbki ściany zamieniają się w prawdziwe przyciągające wzrok

kreatywne techniki malowania ścian

Technika rysowania zapewnia efektowny wygląd denimu

niebieskie techniki malowania ścian,

Technika szablonowa jest prosta i wszechstronna

   techniki malowania wzorów kaktusów projektowanie ścian

A czy wolisz minimalistyczny wygląd betonu w swoim domu??

technika gąbki malowanie szare ściany techniki malowaniatechniki malowania technika gąbki do projektowania ścian łazienkowychtechniki malowania ścian spaghetti,techniki malowania projektowanie ścian łazienkowych techniki malowania kreatywne projektowanie ścian splash farby techniki malowania technika malowania ścian techniką gąbkitechniki malowania kreatywnie maluj ściany

Thanks! You've already liked this