Dlatego warto zdecydować się na łóżko drewniane

Drewno to jeden z najbardziej naturalnych i popularnych materiałów. Zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkanie i wyposażenie, wielu z nas wybiera meble i dodatki wykonane z tego ciepłego, giętkiego materiału, kiedy tylko jest to możliwe. Ponieważ jest tak pięknie i rustykalnie. Jego wyjątkowe ziarno i niepowtarzalne odczucie zawsze nas przekonują. Nie bez powodu drewniane łóżko jest szczególnie popularne wśród wielu. I to nie tylko z prawdziwymi śpiochami, ale także z ludźmi, którzy tęsknią za lepszym, spokojniejszym snem. Jakie są zalety takiego łóżka i co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy zakupie? Tego wszystkiego dowiesz się u nas dzisiaj, jeśli będziesz na bieżąco.

eleganckie drewniane łóżko w sypialni

Jakie są zalety łóżka drewnianego?

Dokładniej, chodzi o tak zwane łóżko z litego drewna. W przeciwieństwie do łóżek wykonanych z wszelkiego rodzaju płyt wiórowych jest, jak sama nazwa wskazuje, wykonana w całości z drewna twardzielowego. Jest to wnętrze każdego pnia drzewa. Dlatego jest to mebel specjalny, który posiada następujące cenne właściwości:

długość życia

Łóżko z litego drewna może być optymalnie użytkowane przez wiele lat i zazwyczaj prawie zawsze jest cenioną pamiątką. Wysoka sprężystość i trwałość materiału pozwala cieszyć się dobrej jakości drewnianym łóżkiem na różnych etapach życia bez obaw.

drewniane łóżko naturalne drewno zdrowy sen

Łatwość pielęgnacji

Niektóre powierzchnie, takie jak tapicerka i metal, wymagają bardziej regularnego i nieco bardziej skomplikowanego czyszczenia i pielęgnacji. Pod tym względem lite drewno jest dość łatwe w pielęgnacji. Wystarczy co jakiś czas przejechać miękką, wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz.

Poprawa klimatu w pomieszczeniach

Ponadto prawdziwe drewno odgrywa ważną rolę w regulacji ciepła i wilgoci w pomieszczeniu. Materiał oddycha lub, jak mówią, działa. Podobnie jak inne materiały naturalne, np. glina, ma właściwość pochłaniania wilgoci i oddawania jej z powrotem do powietrza w pomieszczeniu. Rezultat – przyjemny klimat w pomieszczeniu i, logicznie rzecz biorąc, spokojny sen.

podwójne łóżko wykonane z drewna gruboziarnistego

Niepowtarzalny wygląd i styl

Wreszcie łóżko z litego drewna urzeka nie tylko różnorodnością wzornictwa, ale także niepowtarzalnym usłojeniem i ocieplającymi optycznie kolorami. Każde drzewo ma swoją własną historię, a dzięki różnie rozmieszczonym otworom po sękach, każde drewno zawsze wygląda inaczej w swojej idealnej niedoskonałości.

W wysokiej jakości, sprawdzonych sklepach specjalistycznych, takich jak ten Sklep z łóżkami i materacami w Berlinie, na pewno znajdziesz swoje własne drewniane łóżko. Możesz być pewien, że optymalnie wykorzystasz wszystkie wyżej wymienione zalety łóżka z litego drewna.

Jakie drewno wolisz??

To bardziej kwestia gustu, czy do łóżka z litego drewna wybierzesz ciemniejszy, jaśniejszy, a może czerwonawy rodzaj drewna. Asortyment w sklepach specjalistycznych jest dość duży. Zaleca się jednak stosowanie lokalnych gatunków drewna liściastego, takiego jak buk, dąb, modrzew, świerk czy wiśnia. Możesz również wziąć drewno orzecha amerykańskiego. Wszystkie te rodzaje drewna doskonale nadają się do produkcji mebli. Są bardziej stabilne i trwałe. Mają też za sobą krótką trasę transportową i pozostają dobrym wyborem, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój.

drewniane łóżko korzyści w sypialni

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie w ogóle??

Jeśli już zdecydowałeś się na określony styl umeblowania i odpowiedni projekt dla swojego drewnianego łóżka, powinieneś dokładnie przemyśleć jego wielkość i wysokość. Dokładnie zmierz dostępną powierzchnię w pokoju, pomyśl o orientacji łóżka. Potrzebujesz wygodnej wysokości, która ułatwi wchodzenie i schodzenie z łóżka? A może zadowoliłby Cię materac futon? Jakie są twoje nawyki spania? Czy zawsze śpicie w parach i bardzo blisko siebie, czy każdy potrzebuje trochę więcej miejsca wokół siebie? Może potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania pod łóżkiem?

Bardzo ważnym punktem przy wyborze łóżka jest oczywiście Twoje zdrowie. W przypadku łóżek z litego drewna ten aspekt jest w większości przypadków dość dobrze odcięty. Ponieważ chodzi o jednorodny materiał i brak pozostałości drewna lub paneli, które mogły zostać poddane obróbce przy użyciu szkodliwych klejów i rozpuszczalników. Niemniej jednak upewnij się, że powierzchnie nie zostały poddane obróbce lub zostały przetworzone wyłącznie naturalnym olejem lub glazurą.

sypialnia z litego drewna?

Oczywiście należy również uwzględnić wystarczającą certyfikację pochodzenia materiału. W takich przypadkach możesz z czystym sumieniem spać w swoim wspaniałym łóżku, które pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Naprawdę dobrzy producenci i renomowani dostawcy zazwyczaj sprzedają tylko produkty wysokiej jakości, które optymalnie spełniają wszystkie te kryteria. Usiądź na nim i zafunduj sobie maksymalny komfort snu, na jaki zasługujesz!

drewniane łóżko podwójne łóżko sypialnia

Thanks! You've already liked this