Właściwości parkietu: co wyróżnia podłogi parkietowe wysokiej jakości?

Parkiet od dziesięcioleci jest synonimem Luksus i bliskość natury i cieszy się doskonałą opinią jako wykładzina podłogowa najwyższej klasy. Ale przy dzisiejszym wyborze produktów czasami nie jest łatwo śledzić wszystko, a przede wszystkim odróżnić słabe deski od wybitnych. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka kryteriów jakości, dzięki którym można bezpiecznie i niezawodnie rozpoznać parkiet wysokiej jakości, aby dokonać dobrego wyboru dla swojego lokalu.

Wysokiej jakości parkiety

Nie ma szans na konkurencję – bezkonkurencyjne atuty parkietu

Wiele pokryć podłogowych stara się konkurować z parkietem o wysoką pozycję na rynku – przede wszystkim laminowane i winylowe pokrycia dekoracyjne. Ale jako imitacje nigdy nie udaje im się realistycznie odtworzyć materiału z drewna, tak jak im się to robi Parkiet Móc. Podłoga z prawdziwego drewna składa się prawie w całości z drewna i dlatego emanuje naturalna atmosfera, to daje każdemu pomieszczeniu to coś. Musisz się bez nich obejść, jeśli zdecydujesz się na tańsze alternatywy, takie jak designerskie podłogi lub laminaty: tutaj wygląd drewna można uzyskać tylko za pomocą papieru dekoracyjnego, warstwy papieru z nadrukiem.

Ale to nie sam wygląd sprawia, że ​​parkiet jest lepszy od swoich konkurentów. W przeciwieństwie do podłóg winylowych wygląda jak podłogi przyjazne dla środowiska, który składa się w dużej mierze z naturalnych surowców. Ponadto możesz zeszlifować swój parkiet według własnego uznania, aby nadać mu nowy połysk – co nieuchronnie doprowadziłoby do nieestetycznego wyglądu w przypadku laminatu. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości podłogę z prawdziwego drewna, która dzięki swojej długowieczności będzie służyła przez długi czas stylowa atmosfera troski. Ponadto nowoczesne parkiety często wyposażone są w system zatrzaskowy, dzięki czemu mogą z łatwością konkurować z konkurencją w kwestii układania.

Kryteria jakości podłóg z prawdziwego drewna: tak można rozpoznać parkiet najwyższej jakości

Każda wykładzina podłogowa ma szereg różnych właściwości wizualnych i funkcjonalnych, które mówią coś o jej jakości. Tak jest również w przypadku parkietów, dlatego warto przyjrzeć się bliżej jego budowie i wykonaniu. Poniżej zestawiliśmy dla Ciebie kilka cech, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie parkietu:

Wytrzymałość i struktura dzięki odpowiedniej warstwie użytkowej

Naprężenia, na jakie może być narażona wykładzina podłogowa, zależą w dużej mierze od jej warstwy użytkowej, która znajduje się na wierzchniej stronie. W przypadku parkietu składa się on z litej płyty drewnianej, która w życiu codziennym jest poddawana różnym obciążeniom. Grubość warstwy ścieralnej odgrywa zatem ważną rolę pod względem trwałości. Dzięki wysokiej jakości parkietowi możesz mieć Warstwa ścieralna co najmniej 2,5 mm spodziewaj się, że projekty z warstwą użytkową o grubości od 3 do 4 mm są jeszcze bardziej wytrzymałe.

Kolejną cechą jakościową związaną z warstwą wierzchnią jest tak zwane uszlachetnianie powierzchni. Są to dodatkowe etapy produkcji, które mają na celu nadanie deskom charakterystycznej struktury. W zależności od dekoru, na przykład, miękkie elementy z drewna można usunąć w ramach procesu szczotkowania, aby uzyskać charakterystyczny wygląd – lub deski są strugane w reliefie ekscytująca powierzchnia. Szczególnym rodzajem wykończenia jest fazowanie, które można znaleźć zwłaszcza na podłogach wysokiej jakości. Gwarantuje to, że pomiędzy poszczególnymi płytami widoczne są niewielkie połączenia, tworząc autentyczny wygląd Chodzi o.

parkiety bez fazowanych krawędzi

Wykończenie parkietu: deski bez fazowanych krawędzi

parkiet z fazowanymi krawędziami

Deski z fazą na całym obwodzie

Drewno jako kryterium decyzyjne dla podłogi

Ponieważ parkiet wykonany jest głównie z drewna, materiał użyty do produkcji wiele mówi o jakości produktu. Przede wszystkim ważne jest pochodzenie użytego drewna – renomowani producenci opierają się na lokalnych źródłach i dlatego pozyskują drewno z europejskich lasów. Ponadto różne znaki aprobaty, takie jak Niebieski Anioł lub etykieta FSC, wskazują, czy materiał pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Ale sam rodzaj drewna również decyduje o charakterze desek. Największą popularnością wśród producentów i konsumentów cieszy się dąb, który łączy w sobie wysoką funkcjonalność, różnorodność wizualną i atrakcyjną cenę.

W przypadku gatunków drewna, takich jak orzech czy robinia, które występują rzadziej w naturze lub są trudniejsze do pozyskania, trzeba sięgnąć trochę głębiej do kieszeni – ale można też zajrzeć do jednego w tym samym czasie ekskluzywny styl bądź szczęśliwy. Producent obiecuje wyjątkowy luksus Parkiet Weitzera z podłogami wykonanymi z sosny, gatunku drewna pochodzącego z wybranych regionów górskich w Austrii. Te nie tylko inspirują swoim miękkim wyglądem, ale wykazują pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Odpowiadają za to olejki eteryczne zawarte w drewnie sosny i uwalniane.

Parkiet WP Charisma jednoskrzydłowa sosna kamienna

Podłoga z naturalnego drewna z sosny kamiennej firmy Weitzer Parkett

Wszystko zależy od wartości zewnętrznych – kwestia designu

Jak wiele wysiłku firma wkłada w produkcję swojego parkietu, nie widać tylko po cenie. Możesz również wykorzystać projekt jako wskazówkę, aby wybrać odpowiednią podłogę do swojej przestrzeni. Deski w formacie XXL są obecnie w modzie o długości ponad 2 m – i nie bez powodu. Ponieważ do produkcji nadają się tylko duże, nieskazitelne deski, dlatego produkt końcowy odzwierciedla znakomitą jakość. Z drugiej strony, jeśli chcesz trochę zaoszczędzić na zakupie, możesz wybrać deski o mniejszych wymiarach.

Są one zwykle tańsze, ale od strony technicznej z pewnością nadążają za większymi modelami. Sortowanie dostarcza również informacji o jakości nowej podłogi. W przypadku równych powierzchni bez pęknięć i sęków producenci mogą wykorzystać tylko niewielką część istniejącego drewna drzewa – dlatego spokojne oceny są oznaką wysokiej jakości podłóg z prawdziwego drewna.  Z drugiej strony ci, którzy preferują rustykalny wygląd z efektownymi strukturami, mogą skorzystać z niższej ceny przy zakupie.

parkiety skórzane fotele

Projekt parkietu: spokojne sortowanie

parkiety pufa otomana

Projekt parkietu: stopniowanie rustykalne

Parkiet i zrównoważony rozwój – idealny zespół dla Twoich czterech ścian

Parkiet to najlepsza naturalna wykładzina podłogowa. Dlatego z punktu widzenia producenta, warto dbać o środowisko, aby móc korzystać z naturalnych materiałów w dłuższej perspektywie. Tu właśnie pokazuje się austriacka firma Parkiet Weitzera szczególnie postępowy i dlatego stał się pierwszy producent na rynku, który otrzymał znak Greenpeace.  Znany producent zdobył ten certyfikat, kupując lokalne surowce i wykorzystując energię odnawialną. Ponadto od kilku lat nie używał drewna z lasów tropikalnych i jest zaangażowany w ochronę ostatnich rumuńskich lasów pierwotnych. Że jego podłogi są wykonane bezpośrednio z drewna zarządzanego w sposób zrównoważony produkowane lokalnie w Austrii to rzecz oczywista dla Weitzera Parketta. W ten sposób firma wskazuje drogę i prezentuje ze swoimi parkietami wszechstronną, przyjazną dla środowiska podłogę, która wypełnia każde pomieszczenie niepowtarzalną atmosferą.

Thanks! You've already liked this