Umeblować swoje mieszkanie? Zaczerpnij pomysły z tego projektu w Brazylii

umeblowanie mieszkania studio fc brazylia zdjęcie pedro kok

Umeblowanie mieszkania – piękne pomysły z wymarzonego mieszkania w Brazylii

Do tej pory nie widzieliśmy żadnych statystyk, z którego kraju pochodzą najpopularniejsze projekty wyposażenia domu. Sami też tego nie zrobiliśmy. Ale jakoś mamy wrażenie, że Brazylia poradzi sobie całkiem nieźle.

Teraz mamy projekt stamtąd, który mógłby służyć jako wzór dla wielu na całym świecie.

Wielkie wyzwanie

Firma zajmująca się projektowaniem i architekturą, która za tym stoi apartament Ustawiać Projekt nosi nazwę FC Studio. Według własnych oświadczeń głównym wyzwaniem byłaby całkowita zmiana funkcjonalności.

Wcześniej było to mieszkanie rodzinne. Ale po umeblowaniu nowego mieszkania powinno służyć jako stałe miejsce zamieszkania dla pojedynczego agenta reklamowego.

Kompaktowe mieszkanie o elastycznej konstrukcji

pomysły na wyposażenie mieszkania eklektyczny design zdjęcie pedro kok

Zamiast usuwać elementy z pierwotnego projektu, postanowiono zachować o nich pamięć. Zostały pokazane, podkreślone, ale podporządkowane nowemu pomysłowi na umeblowanie jednego mieszkania.

Jednoosobowy apartament z męskim charakterem

umeblować mieszkanie fs studio otwarty plan zdjęcie pedro kok

Różne pokoje na otwartym planie

Innymi słowy, zgodnie z nową koncepcją wyposażenia domu zachowano salon, kino domowe, stół jadalny. Ale udało się je zintegrować z otwartym planem budowy. W tym celu zburzono przegrody i usunięto toaletę, która wcześniej rozczłonkowała pomieszczenie.

Otwarty plan fascynuje swoją funkcjonalnością

umeblowanie mieszkania elastyczny projekt foto pedro kok

Kuchnia

Otwarty plan prowadzi do kuchni, która również została całkowicie przeprojektowana. Stara konstrukcja została całkowicie przebudowana i umieszczono tam szafkę na wino i inne pomieszczenia do przechowywania.

Fantazyjny stojak na wino w kuchni

umeblowanie pomysłów na mieszkanie kuchnia zdjęcie pedro kok

Uderzającym elementem są betonowe półki, które zostały zamontowane wzdłuż ścian okiennych. Podkreśla to również pionowe wyrównanie przestrzeni publicznych. Ponadto wystawionych jest tam wiele dzieł sztuki.

Istnieje również szeroka galeria wykonana ze stali Corten. Biegnie od kącika telewizyjnego do salonu. Służy jako rodzaj formalnej i realnej granicy między sferą prywatną i publiczną. Te i inne elementy tworzące tło wykonane są w neutralnej palecie kolorów. Razem tworzą one całość. Stanowią wspaniały kontrast z detalami i dodatkami, które zostały rozmieszczone w środku.

Granica między przestrzenią mieszkalną a prywatną przebiega bardzo płynnie

pomysły na wyposażenie mieszkania fc studio zdjęcie pedro kok

Designerskie meble

Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo rozmieszczeniu mebli. Została podporządkowana bardzo ciekawej koncepcji. Przyjrzyjmy się też temu bliżej.

Żółte fotele jako rażące akcenty w wystroju wnętrz

umeblowanie mieszkania studio fc salon zdjęcie pedro kok

Jeśli chodzi o styl, mamy dwa poziomy. Pierwsza dotyczy języka projektowania. Na tym wszystko wygląda jednolicie nowocześnie. Wtedy masz poziom kolorów. Na tym poziomie widać pewien eklektyzm. Szare, czarne i brązowe powierzchnie mówią o męskim charakterze w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Zestawienie kolorystyczne sugeruje męski charakter mieszkania

umeblować pomysły na mieszkanie, aby połączyć kolory fc studio photo pedro kok

Fajny szklany stół i otwarte półki w salonie

pomysły na wyposażenie mieszkania fc studio otwarte półki zdjęcie pedro kok

Ale prawie niezauważalnie i delikatnie, w wielu miejscach przechodzi się do retrospektywy współczesności ubiegłego stulecia. Trudno byłoby zobaczyć, gdyby nie było kolorów. Można więc powiedzieć, że eklektyka zachodzi na poziomie niuansów. Widać to po żółtych krzesłach i cukierkowo-niebieskiej kuchni. Pop-art i dziwaczne elementy, które wydają się wyskakiwać z animacji, uzupełniają całość.

Niech małe mieszkanie zagości w swoim wnętrzu z pięknymi akcentami

Pomysły na umeblowanie mieszkania kompaktowe studio fc zdjęcie pedro kok

Thanks! You've already liked this