Místnost pro studenta – Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí

Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí

Při výběru nábytku pro výzdobu školky může být obtížné pochopit, které zóny v ní musí být a jak zajistit, aby se v ní dítě cítilo dobře a učit se a odpočívat. Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek najdete v článku.

Zónování je klíčem k pohodlí

Školák se musí ve svém pokoji cítit pohodlně, a proto musí být rozdělen na zóny, které odpovídají určitým funkcím..

Pro pohodlí je důležité vybavit každou zónu

Pro pohodlí je důležité vybavit každou zónu

V průměru by měly být alespoň tři z nich:

 • Studijní oblast.

Měl by tam být psací stůl se židlí, skříň nebo knihovna a místo pro výukové materiály. Dítě v této části místnosti by mělo mít minimum rušivých vlivů, proto je nerozumné umisťovat stůl vedle okna nebo na zeď vedle něj pověsit různé plakáty a obrázky. Pokud opravdu chcete s dítětem ozdobit studijní prostor, můžete si koupit křídovou tabuli na psaní různých drobností, neobvyklé hodiny nebo lampu. Pamatujte, že dobré osvětlení je pro produktivní studii zásadní, takže další zdroj teplého světla na stole nikdy není problém..

Aby si vaše dítě učení v této části pokoje užilo, dejte mu možnost koupit mu dekorace – složky na notebook, kalendář, diáře, regálová světla nebo fotorámečky. Pak bude cítit individualita studenta a bude pro něj snazší zvládnout domácí úkoly.. Dobré osvětlení je pro produktivitu zásadní

Dobré osvětlení je pro produktivitu zásadní

 • Hrací / relaxační prostor

Pro malé dítě do 10 let je důležité, aby si mělo kde hrát. Tato oblast by měla obsahovat hrudník nebo skříňka s hračkami, měkké koberec, sedací vak křeslo nebo pohovka. Je nutné, aby tato část místnosti byla co nejvíce oddělena od studijního prostoru, aby dítě nebylo rušeno od studia nebo při hře nepociťovalo stres. V žádném případě nekupujte jeden úložný prostor pro hračky i knihy s učebnicemi. Může to vést ke střetu rozvrhů studentů..

V dospívání se tato oblast stává zájmovou oblastí. Umožněte teenagerovi, aby si jej ozdobil, jak chce, protože to mu poskytne příležitost relaxovat v prostoru, který je pro něj pohodlný. Často zde visí malé LED girlandy, plakáty vašich oblíbených karikatur, her atd.. V takové místnosti je nutné vyčlenit místo pro hry nebo relaxaci.

V takové místnosti je nutné vyčlenit místo pro hry nebo relaxaci.

 • Odpočinková zóna

Zde se nachází postel, noční stolek, noční osvětlení a budík. Zkuste se ujistit, že v něm není místo pro hračky, knihy nebo jiné dráždivé látky, které brání dítěti usnout. Na druhou stranu v této části místnosti můžete vybavit úložný prostor, kde budou ležet studentovy věci, jeho oblečení a ložní prádlo. Velmi často jsou do dětských a dospívajících postelí instalovány malé boxy, které mohou tuto funkci vykonávat..

Místo k sezení může být malé

Místo k sezení může být malé

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Jak dodat šmrnc dětskému pokoji: postel ve tvaru auta pro chlapce a dívky (85+ fotografií). Vlastnosti použití v interiéru

Tipy pro uspořádání

Existuje celý seznam základních chyb, kterých se rodiče při zřizování pokoje pro dítě dopouštějí. Abyste se jim vyhnuli, řiďte se těmito jednoduchými radami..

 • Řekněte ne barvám stěn, které odpovídají pohlaví vašeho dítěte.

Vzdejte se barevných stěn

Vzdejte se barevných stěn

Ne všechny dívky mají rády růžovou a ne všichni chlapci mají rádi modrou. Když jsou děti ještě malé, může se takový design pokoje zdát roztomilý, ale školáci z něj už vyrostli, a proto přejít na neutrální barvy:

Dítě velmi rychle roste z jasných dekorací

Dítě velmi rychle roste z jasných dekorací

Navíc je mnohem snazší sladit je s nábytkem, protože jsou kombinovány s celou řadou dalších barev..

 • Nepoužívejte jasné barvy

Neutralita v designu dětského pokoje

Neutralita v designu dětského pokoje

Malé děti samozřejmě milují syté barvy, ale množství barev oči velmi unavuje a mate pozornost. Aby se vaše dítě mohlo efektivně učit a dělat domácí úkoly, podívejte se blíže na pastelové odstíny.. Mají menší dopad na vnímání a menší bolest hlavy.. Navíc v místnosti s klidnými odstíny je snazší se soustředit, relaxovat a usnout..

Postarejte se o dobré osvětlení

Postarejte se o dobré osvětlení

 • Nezanedbávejte osvětlení

Správné osvětlení ve studentském pokoji je polovina úspěchu. Musíte chránit zrak mladých pracovníků, takže si dobře nainstalujte lustr s teplým světlem. Pro tento bod platí také znehodnocení místnosti. Bude lepší mít v ní o jednu skříňku méně, ale zároveň se světlo rovnoměrně rozšíří a dítě se nebude cítit jako v zavřené skříni.

Snažte se místnost příliš nepřeplňovat

Snažte se místnost příliš nepřeplňovat

 • Dejte přednost lakonickému stylu

Pokud očekáváte, že nábytek v místnosti vydrží dlouho, a víte, že ho za pár let nezměníte, kupte si jej v tom nejjednodušším a nejvýstižnějším stylu. Vaše chutě a chutě se v dětství časem změní a to, co považoval v první třídě za cool a nutné, může být v páté strašně otravné..

Nepoužívejte tedy nadměrně duhové stoly, lodní postele nebo skříně jako v Narnii – velmi roztomilé věci se mohou velmi rychle dostat do venkovského domu nebo do koše, protože již neodpovídají věku studenta.

Vyzdobíme pokoj v souladu s věkem dítěte

Vyzdobíme pokoj v souladu s věkem dítěte

 • Nechte své dítě vybrat dekorace do školky

Při zdobení školky musíte jasně pochopit, že to není váš pokoj a není pro vás, abyste tam žili, takže nemůžete dělat všechno přesně tak, jak to chtějí vaši rodiče. Po nákupu základních kusů nábytku – postele, skříní nebo polic, stolu, židle nebo křesla – nechte své dítě vnést do svého prostoru nějakou osobnost..

Rozličný lampy, květináče, závěsy, fotorámečky, hodinky, plakáty, truhly na hračky, polštáře vybírejte s ním přehozy a poslouchejte jeho touhy. Čím více má dítě oblíbené položky do interiéru, tím menší stres bude vystaveno. Nezapomeňte, že škola je obrovská zátěž zodpovědnosti a nervů, takže student by měl být doma obzvlášť pohodlný..

Dejte svému dítěti svobodu navrhnout si svůj pokoj

Dejte svému dítěti svobodu navrhnout si svůj pokoj

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Tapeta ve školce pro chlapce (+200 fotografií): dáváme dítěti možnost vyjádřit se

Interiérové ​​předměty pro pokoj dívky-školačky

Dětské pokoje chlapce a dívky se liší jen málo, s výjimkou osobních preferencí v dekoru. Dívky bývají o něco organizovanější než chlapci a nejedná se o stereotyp, ale o praktické pozorování, takže dívky potřebují více úložného prostoru. Relevantní jsou pro ně postele se zásuvkami, uzavřené knihovny a organizační přepážky..

Noční knihovna

Noční knihovna

Kromě toho nejsou dívčí pokoje charakterizovány přísným rozdělením na zóny, protože v průměru jsou méně rušeny vnějšími záležitostmi. Je možné, že z důvodu úspory místa zkombinují parapet a pracovní plochu, protože školačky budou méně vnímavé na to, co se děje za oknem..

Neexistuje přísné rozdělení na zóny v dívčích pokojích

Neexistuje přísné rozdělení na zóny v dívčích pokojích

RadaJak již bylo řečeno, vyhněte se v interiéru hojnosti růžové a červené. Nejen, že děti segregované podle pohlaví rychle nevycházejí ze stylu, ale tyto barvy jsou také pro oči tvrdé a vedou k bolestem hlavy..

Nezapomeňte dát dívce příležitost vyzdobit svůj pokoj podle svých představ.. V poslední době se mezi školačkami staly populární malé girlandy, které jsou připevněny v zájmové oblasti. Někdy na ně pověsí fotografie nebo nějaké důležité obrázky.. Plyšové hračky se také vracejí na popularitě, takže nezapomeňte přidat do svého interiéru pár plyšových zvířat jako druh antistresu..

Vyhněte se ve svém interiéru hodně růžové a červené

Vyhněte se ve svém interiéru hodně růžové a červené

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Kvalitní ložní prádlo pro novorozence – klíč ke zdravému spánku dětí

Pro školáka

Chlapci na základní škole jsou obvykle aktivnější a pohyblivější než dívky, proto je důležité věnovat herní ploše patřičnou pozornost.. Musí být dostatečně velký, aby si dítě mohlo bezpečně hrát a neobsahoval snadno rozbitné předměty.. Tento bod je překvapivě důležitý i pro dospívající školáky, neomezujte tedy jejich prostor na hromadu nábytku..

Dětský pokoj pro dva chlapce

Dětský pokoj pro dva chlapce

Chlapecké pokoje se vyznačují jasným zónováním, protože jejich myšlení je postaveno tak, že mohou dělat několik věcí najednou. Při plnění domácích úkolů je to nevýhoda, protože se dítě nesoustředí na jeden konkrétní úkol.. Pracovní oblast školáka by tedy měla být co nejvíce lakonická a neměla by obsahovat rušivé předměty..

Pracovní oblast by měla být co nejstručnější

Pracovní oblast by měla být co nejstručnější

Chlapci jsou méně organizovaní, takže jako ozdoba by mohlo být moudré koupit si křídovou tabuli, na kterou si zapíšete úkoly dne a jen kreslíte. Hravou formou tedy můžete naučit svůj studentský řád. Figurky, neobvyklé noční lampy nebo plakáty fungují jako další interiérové ​​prvky..

Tipy na výzdobu pokoje pro chlapce a dívku mají pouze poradní charakter, při nákupu nábytku, zónování a výběru dekorací se v první řadě zaměřte na charakter svého dítěte, a nikoli na vlastnosti, které jsou statistikám vlastní více. konkrétní pohlaví.

Řiďte se plně preferencemi a vkusem svého dítěte

Řiďte se plně preferencemi a vkusem svého dítěte

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Moderní závěsy do školky pro chlapce a dívky: Krásné novinky (175+ fotografií)

Základní chyby

 • Nedostatek hřiště. Když dítě chodí do školy, nepřestává být dítětem. V žádném případě proto místo pro hry nenahrazujte psacím stolem – školáci potřebují místo, kde mohou na chvíli zapomenout na studium.
 • Příliš slabé osvětlení. Chladné žárovky nejsou vhodné do dětského pokoje, protože hodně namáhají oči a nedávají místnosti dostatečný jas.
 • Jeden úložný prostor na všechno. Vy i student budete velmi nepříjemní, pokud budou učebnice, hračky a oblečení ležet na jednom místě – to povede pouze k nepořádku. Raději místo jedné velké a prostorné skříně si pořiďte dvě malé na oblečení a knihy a tašku nebo truhlu pro zábavu. Naučíte své dítě organizovat a každý předmět má své místo..

Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí

Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí Místnost pro studenta - Správný design: 210+ (foto) interiérů pro chlapce a dívky. Pro naše dítě zajišťujeme bezpečnost a pohodlí

VIDEO: Vybavujeme komatu pro studenta

Výstup

Shrneme -li to, můžeme říci, že při zdobení místnosti je velmi důležité naslouchat potřebám a charakteru studenta, ale zároveň nezapomínat na jeho funkčnost – zónovat prostor tak, aby každý typ činnosti měl své vlastní místo. Výhodou této zásady je rozdělení úkolů pro žáka, zaměření jeho pozornosti na určité úkoly a zjednodušení procesu učení. Zónování však bohužel vyžaduje velkou plochu místnosti, nákup správného nábytku vyžaduje spoustu peněz a udržet v místnosti pořádek vyžaduje hodně času a úsilí..

Thanks! You've already liked this