Krásný jednopatrový dům s terasou (175+ fotografií). Vlastnosti umístění na webu

Krásné projekty jednopatrových domů s terasou

Jsou jednopatrové řadové domy stále oblíbenější? Móda, kterou architekti v poslední době vnucovali vícepodlažním soukromým domům s jedním nebo dokonce několika schodišti, není vhodná pro každého a může k tomu mít mnoho důvodů..

Ne každý se chce celý den pohybovat po schodech nahoru a dolů, jiní chtějí dům s pokoji na stejné úrovni. Podívejme se, jaké další důvody je třeba při výběru a plánování s terasou zvážit.

Útulná terasa pro relaxaci

Útulná terasa pro relaxaci

Proč nabízíme jednopatrové domy s terasou

Soukromý dům se stává klidným přístavem nebo místem pro kreativitu a rozvoj podnikání, koutkem pro relaxaci a místem zábavné zábavy. A zároveň nikdo ze sousedů nebude klepat na baterie nebo přerušit hovor s tvrzením o hluku. Ale proč zrovna jednopatrový s terasou?

Terasa - koutek pro relaxaci

Terasa – koutek pro relaxaci

Takové domy jsou vhodné pro rekreaci mimo město, mládež, starší lidi. Hlavním mottem je jednota s přírodou. Domy perfektně zapadnou do každé krajiny. Je snazší je postavit na problémových půdách: s vysokým postavením podzemních vod, pískovců. Není třeba stavět složité základy. V místnostech je zajištěno dostatek světla. Co dalšího takový vstupní prostor dává? Možnost organizovat:

Skvělá volba pro letní kuchyni

Skvělá volba pro letní kuchyni

 1. Letní kuchyně.
 2. Venkovní stolování.
 3. Místo pro grilování.
 4. Hřiště.
 5. Sušení prádla.

V malých oblastech můžete bez altánu a ušetřit peníze na jeho stavbu. Otevřená plocha zvyšuje stav bydlení. Vypadá stylověji než tradiční verandy.

Otevřená plocha vypadá stylově

Otevřená plocha vypadá stylově

Plánování

Je třeba vzít v úvahu větrnou růžici. Proč je to důležité? Terasy slouží k relaxaci. Pokud jej umístíte na stranu převládajících větrů, pak je obtížné zajistit pohodlný čas přepravy. Racionálně umístěný ze strany terasy. Je snazší uspořádat pohodlné prostorové spojení s rekreační oblastí na ulici, s prostorem pro grilování, bazénem, ​​dětským hřištěm, cestou k altánu, s výhledem na alpskou skluzavku nebo krásnou květinovou zahradu.

Ideálním místem je terasa, která chrání před větrem

Ideálním místem je terasa, která chrání před větrem

Je lepší uspořádat východ z jídelny nebo obývacího pokoje. Nekombinujte terasu s ložnicemi. Otevřený prostor se nachází na opačné straně hlavního vchodu. Majitelé malých pozemků potřebují uspořádat živý plot nebo jinou dekoraci. To pomůže skrýt váš život před zvědavými pohledy sousedů..

Útulná venkovní rekreace v blízkosti ohně

Útulná venkovní rekreace v blízkosti ohně

Umístění na světových stranách

Rozložení závisí na vašich vlastních preferencích, rytmu života, okolní krajině a místě:

 • Pro ty, kteří rádi obdivují západ slunce, bude západní část ideální. Po obědě osvětluje místo slunce.
 • Východní poloha dává svou výhodu – ranní sluneční paprsky přispívají k energickému vzestupu a přípravě na nadcházející den.
 • Severní část zaručuje měkké rozptýlené světlo a terasa je dobře kombinována s dílnami, jídelnami. V takovém případě byste neměli sázet vysoké rostliny poblíž: stromy, popínavé keře a kudrnaté květiny..
 • Jih – poskytuje maximální sluneční svit. V létě jsou potřeba markýzy nebo markýzy, aby se snížilo vystavení spalujícím paprskům.

Zvažte své plánovací preference

Zvažte své plánovací preference

Díky pečlivému plánování se dům a terasa stanou pohodlným odpočinkovým místem a budou dlouho sloužit majitelům. Nevyžadují časté opravy kapitálu a údržby.

Co je třeba předvídat: konstrukční vlastnosti

Terasu nelze postavit na zem bez základu. Aby během provozu nebyly žádné problémy: střecha se nedeformuje, nepraskne, podlaha zůstává vodorovná, je zapotřebí spolehlivý základ. Nalije se nebo postaví současně s hlavní budovou, což zaručuje bezpečnost.

Ujistěte se, že vytvoříte základ pro strukturu.

Ujistěte se, že vytvoříte základ pro strukturu.

Stavba nevyžaduje velké investice. Práce je hotová rychle. Je to možné bez složitého stavebního vybavení (bagr, autojeřáb). Nepoužívají se složité stavební metody: instalace ve výšce, izolace.

Stavba není drahá a zároveň dodá vašemu domovu pohodlí

Stavba není drahá a zároveň dodá vašemu domovu pohodlí

Pokud tato podmínka není splněna, dokonce i otevřená veranda začne ustupovat: srážky spadají pod základ hlavní konstrukce, v zimě mráz dělá svou práci: rozbije řešení, armatury začnou rezivět. Časem se může celá struktura deformovat.

Druhy teras

Majitelé při výběru typu terasy myslí na budoucnost. Jaké priority mohou v životě vyvstat a bude stačit pouze otevřený prostor?

Otevřená terasa s výhledem na les

Otevřená terasa s výhledem na les

Otevřeno

Toto je přijatelná možnost pro všechny regiony. Terasy umístěné na závětrné straně poskytují dobré osvětlení a příležitost relaxovat venku. Aby se nepřizpůsobily povětrnostním podmínkám, je nainstalována dočasná stříška. Pro otevřené plochy se používají deštníky, přenosné markýzy. Otvory během horka jsou uzavřeny roletami, světelnými závěsy.

Je příjemné relaxovat a opalovat se na otevřených prostranstvích

Je příjemné relaxovat a opalovat se na otevřených prostranstvích

Zavřeno

Možnost celoroční. Pokud má otevřený prostor baldachýn a plot, můžete jej použít za každého počasí. I pouhé posezení zimního večera, obklopené zasněženými kráskami se svíčkami, zabalené do deky, přinese potěšení. Existují nějaké nevýhody této možnosti. Jeden a bezvýznamný: osvětlení místnosti, která hraničí s terasou, se sníží.

Vnitřní prostory jsou nezávislé na sezóně

Vnitřní prostory jsou nezávislé na sezóně

V závislosti na regionu je místo pro provoz v chladném období vybaveno panoramatickými okny s dvojitým zasklením. Chrání před nízkými teplotami a srážkami.

Na terase lze pořádat grilování. Za tímto účelem je provedena protipožární izolace. Část podlahové krytiny, která je určena pro ohniště, je vyložena kamenem, cihlami. Upevněte kužel nahoře, abyste zorganizovali odsávání kouře a zabránili jeho vstupu do obývacího prostoru.

Panoramatická okna s dvojitým zasklením chrání před nízkými teplotami

Panoramatická okna s dvojitým zasklením chrání před nízkými teplotami

Stavební a terasové materiály

Při výběru materiálů musíte myslet na skutečnost, že terasa je na rozdíl od místností neustále vystavena stálým vlivům: ultrafialovým paprskům, zvlhčování deštěm, sněhem a mlhou. Ve městech se k tomu přidávají prachové, automobilové a průmyslové emise, které se stávají „brusným papírem“ pro dokončovací materiál. Vybírejte proto kvalitní materiály. Ošetřujte je pravidelně z výše uvedených účinků, očistěte je od nečistot.

Postarejte se o ochranu své terasy před přírodními vlivy

Postarejte se o ochranu své terasy před přírodními vlivy

Podlahy jsou pokryty materiály, které odolávají vysoké vlhkosti:

 1. Dlaždice (vyberte tepelně odolné modely s drsným povrchem).
 2. Dřevěná deska ošetřená přípravky (laky, lazura, impregnace), které zabraňují rozpadu. Vyberte si pryskyřičné odrůdy stromů.

Pokud není otevřená plocha zabudována, je střecha pokryta materiálem. Sloupky jsou použity ze spolehlivých materiálů: kov, velké dřevěné trámy, zdivo, kámen, beton.

Sloupky musí být vyrobeny ze spolehlivých materiálů.

Sloupky musí být vyrobeny ze spolehlivých materiálů.

Výzdoba je stejná jako u obecné fasády domu. Zajímavou kombinaci poskytuje kombinace různých materiálů pro stavbu nebo dekoraci: dřevo a přírodní kámen, zdivo a dekorativní omítka, obklady různých barev + základové panely.

Základní princip

Terasa by měla být doplňkem, proto radikální rozdíly přinesou nesoulad s designem celého webu. Budova ztratí na atraktivitě.

Jako dekor použijte zdivo

Jako dekor použijte zdivo

Postarejte se o dekorativní prvky

Pokud jsou pilíře konstrukce kovové, přidejte kované prvky. Pro dřevěné konstrukce jsou vhodné vyřezávané prvky a hrubé cesty pro domácnost. Cihly dobře harmonizují s keramikou.

Přírodní kámen je v harmonii se dřevem

Přírodní kámen je v harmonii se dřevem

Osvětlení a nábytek

Správné osvětlení pomáhá neomezovat provoz pouze za denního světla. Jasné žárovky jsou instalovány pouze v pracovním prostoru (pokud je k dispozici). Rekreační oblast je osvětlena měkkým světlem, které přispívá k odpočinku a relaxaci. Vyberte energeticky úsporné žárovky (úspora zaručena). Osvětlovací zařízení musí mít vysokou ochranu proti vlhkosti, nepřekážejí při pohybu po místě, osvětlují rekreační oblast, jídelní skupinu.

Měkké světlo podporuje odpočinek a relaxaci

Měkké světlo podporuje odpočinek a relaxaci

Proveďte další zásuvky. Jsou užitečné pro zahradní elektrická zařízení (sekačky na trávu, motorové pily). V chladném období můžete nainstalovat UFO na terasu a užívat si komunikaci v pohodlí.

Nábytek nemusí být levný plast. Použitelné jsou také dřevěné, kovové soupravy. Ve specializovaných prodejnách jsou prezentovány náhlavní soupravy z révy, wenge. V dešti se snímají a přinášejí odnímatelné potahy, polštáře, nábytek snese trochu vlhkosti.

Nejčastěji se používá proutěný nábytek.

Nejčastěji se používá proutěný nábytek.

Jak vybrat projekt

Architekti a designéři nabízejí velké množství projektů pro takové stavby. Volba závisí na:

 • Velikost pozemku.
 • Předvolby vlastníka.
 • Počet obyvatel.
 • Finanční příležitosti.
 • Stavební region.
 • Vybrané materiály.

Projekt bude vycházet z vašich přání a vlastností stránek

Projekt bude vycházet z vašich přání a vlastností stránek

Po prozkoumání těchto problémů architekti navrhnou možnost návrhu. V případě potřeby je dokončen nebo změněn podle přání zákazníka.

Pokud je dům využíván sporadicky: jen na dovolenou nebo o víkendech, stojí za zvážení, zda je potřeba velká budova? V tomto případě se skládá ze 2 ložnic, obývacího pokoje spojeného s kuchyní.

Malá budova ideální pro příležitostné použití

Malá budova ideální pro příležitostné použití

Přítomnost auta v rodině také ovlivňuje výběr. Nejlepší možností skladování je garáž. Bude to bezpečné a nebude to korodovat. Je důležité přemýšlet o tom, jak porazit potřebu garáže a terasy na miniaturním pozemku..

Pokud má rodina malé děti a dům je na stupínku, je terasa oplocena parapetem, aby se zabránilo pádům a zraněním.

Zábradlí zabrání pádu a zranění dětí

Oplocení zabrání pádu a zranění dětí

Zvažte úlevu webu

Terasa je určena k relaxaci, takže máte výhled na hory nebo jezero, les nebo moře. Pokud se staví ve městě, zvažte terénní úpravy, které místo vyzdobí. Pokud terasa sousedí se svahem, pak ji nelze postavit na pevný základ, ale na sloupy. Pro písčité půdy jsou konstruovány pásové základy. Někdy návrháři nabízejí „řezání“ domu do svahu lesního nebo horského hřebene, aby zdůraznili jednotu s přírodou.

Dávejte pozor, abyste viděli nádhernou krajinu

Dávejte pozor, abyste viděli nádhernou krajinu

Jaké jsou výhody a jaké jsou nevýhody?

Před výběrem projektu je důležité zvážit, co takový projekt přinese a jaká „úskalí“ tam mohou být? Podívejme se blíže:

Terasa je venkovní rekreace bez opuštění domova

Terasa je venkovní rekreace bez opuštění domova

 • Estetická krása. Na rozdíl od 2 – 3patrových budov nejsou malé plochy vizuálně přetíženy.
 • Levnější než velké domy s několika patry. Je to možné bez další výstavby na místě altánu, místa pro grilování, grilování.
 • Nevyžaduje stavbu pevného základu. Struktury nepůsobí na půdu velkým tlakem.
 • Nejlepší příležitost uspořádat dovolenou s blízkými.
 • Cena. Méně finančních investic a času potřebného na stavbu.
 • Široký výběr směrů stylu. Majitelé mohou experimentovat s velikostmi, materiály a barvami.
 • Nezasahuje do pohybu po domě.
 • Poskytuje venkovní rekreaci bez opuštění města nebo lesa.
 • Zvětšuje velikost domova a pomáhá vytvářet otevřené funkční oblasti.

Existují nějaké nevýhody? Ano, ale trochu a bezvýznamně:

Venkovní rekreace závisí na povětrnostních podmínkách

Venkovní rekreace závisí na povětrnostních podmínkách

 1. Je nutné objednat rozbor půdy. Ve vlhkých oblastech je nutné zorganizovat větrání nadace..
 2. V severních oblastech může být použit pouze v létě nebo instalovat panoramatické zasklení.
 3. Rekreace na otevřeném prostranství bez střechy závisí na slunci a dešti, sněhu a mlze. Často dočasné útočiště: stany a deštníky nešetří.
 4. V oblastech s omezeným prostorem není dostatek místa pro pohodlnou (velkou) terasu.

Relaxace ve stínu proutěných rostlin

Relaxace ve stínu proutěných rostlin

Dům může být velký i malý, ozdobený nebo lakonický. Vyberte si pohodlný projekt. Budete se do něj chtít vrátit, přijímat hosty, vychovávat děti, milovat a užívat si života. Při výběru proto myslete na to, jak uvidíte svůj život zítra, za měsíc, 10 nebo 50 let..

Terasa v černé a bílé

Terasa v černé a bílé

https://www.youtube.com/watch?time_continue=19?rel=0&enablejsapi = 1" rámeček ="0" ebkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen>

Thanks! You've already liked this