Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) – Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí?

Lustry v interiéru

Mnoho designových technik proměňuje prostory originálním způsobem, takže je pohodlnější a útulnější. Zajímavé odstíny, nečekaná kombinace lamp a svícnů, kompetentní uspořádání lamp. Volbu lustru v ložnici byste neměli brát na lehkou váhu – koneckonců vytváří v místnosti náladu a atmosféru, ve které se snadno usíná a pohodlně odpočívá. Další podrobnosti dále v článku.

Obsah tohoto článku:

Jemnosti výběru lustru

Před zakoupením konkrétního modelu je vhodné se dozvědět více o jeho technických vlastnostech:

 • metody řízení výkonu svítilna. To je možné při instalaci vícestopého produktu (když jsou jedna / dvě žárovky zapnuty samostatně nebo všechny najednou). I pomocí reostatového spínače můžete plynule měnit jas osvětlení;
 • parametry kazet (průměr, materiál, maximální teplota ohřevu). Tyto informace jsou užitečné při výběru žárovek;
 • spotřeba energie je zvláště důležitá pro úsporu. Proto je vhodné zakoupit modely, ve kterých jsou instalovány úsporné žárovky..

Nejprve si zjistěte technické specifikace

Nejprve si zjistěte technické specifikace

Jak vzít v úvahu parametry místnosti?

Lustry by se měly organicky hodit do ložnic všech velikostí. Pro velkou místnost se obvykle kupuje masivní model, aby se vizuálně zachovaly proporce.. Rozměrové svítidlo harmonicky doplní prostorné prostředí. A v malé místnosti je to těžkopádné, i když původní lustr bude přitahovat příliš mnoho pozornosti a vizuálně zdůrazňovat jeho skromné ​​rozměry.

Bereme v úvahu parametry místnosti

Bereme v úvahu parametry místnosti

Při nákupu lampy proto návrháři doporučují věnovat pozornost několika bodům:

 • výběr modelu závisí na výšce strop. V nízkých místnostech se doporučuje instalovat stropní lustr, abyste se při pohybu nemuseli bát dotyku. Závěsná lampa zvýrazní výšku stropu a vizuálně přidá prostor místnosti;
 • umístění postel zvláště důležité v obdélníkových místnostech nebo místnostech nestandardního tvaru. Návrháři navrhují namontovat lustr přímo nad postel. Tento problém by měl být vyřešen ve fázi renovace ložnice. Rozumí se, že do příští renovace se neplánuje změna umístění postele..

Čtvercové ložnice jsou vzácné. Standardní dispozice bytů – obdélníkové pokoje.

Možnost čtvercového pokoje

Možnost čtvercového pokoje

Formy a možnosti pro upevnění svítidel

Ložnice je především útulná odpočívárna skrytá před zvědavými pohledy. Proto se příliš fantazijní lustry kupují jen zřídka. Pokud místnost plní několik funkcí (obývací pokoj/ložnice, děti/ ložnice), pak je nákup neobvyklé designové lampy zcela oprávněný. Takový model může zdůraznit nestandardní interiér místnosti, podílet se na jeho zónování.

Těžké nadrozměrné konstrukce z kovu popř dřevo, vizuálně mohou ohromit svým vzhledem. I v prostorné, velké místnosti, kde se lampa zdá být „na svém místě“, může být spaní pod ní nepříjemné. Pokud se s tou věcí nechcete rozejít, můžete postel prostě položit jiným způsobem.

Mnoho lidí si vybírá lampy tohoto typu.

Mnoho lidí si vybírá lampy tohoto typu.

Vzhledem k různým parametrům místností nabízejí výrobci několik možností pro organizaci centrálního osvětlení v ložnici.. Stropní a závěsné lustry jsou běžné:

 • stropní svítidla jsou přisazená a jsou ideální do nízkopodlažních ložnic. Světelný tok lze směrovat nahoru i dolů (v závislosti na typu odstínu). Modely se liší velikostí, tvarem, materiály. Je snadné vybrat lustr pro jakýkoli interiér;
 • závěsné žárovky jsou vybrány pro prostorné místnosti s vysokými stropy, protože stínítka a stínidla jsou připevněna ke stropu pomocí kabelů, speciálních šňůr. Zajímavé modely, ve kterých je regulována délka odpružení. Toto je jeden ze způsobů, jak změnit jas osvětlení. Prostornou ložnici můžete krásně vyzdobit podlouhlými lustry, ve kterých je v řadě upevněno několik odstínů.

Další svítidla jsou umístěna na stropě

Další svítidla jsou umístěna na stropě

Nejdostupnější možností ovládání jasu je instalace žárovek určitého typu a výkonu.

Typy žárovek pro svítidla

Díky různým typům lamp můžete vytvořit osvětlení v místnosti s různým jasem a náladou:

 • tradiční žárovky vytvářejí měkké rozptýlené světlo. Vzhledem k tomu, že se velmi zahřívají – nešroubují se do plastových, látkových odstínů;
 • halogen se nedoporučuje používat v ložnici. Příliš studené světlo místnost nezútulní a vytvoří „neživou“ atmosféru;
 • luminiscenční jsou díky své ekonomice velmi oblíbené a žádané. Ačkoli osvětlení z takových lamp také vypadá poněkud chladně. Textilní stínítka, matné odstíny teplých odstínů pomáhají tento efekt zjemnit..

Pro milovníky minimalismu

Pro milovníky minimalismu

LED světla vytvářejí v ložnici relaxační a klidné osvětlení. Výhodou je široké spektrum světla, které vám umožní vytvořit v místnosti požadovanou atmosféru. Vážná nevýhoda LED žárovek – vysoká cena.

Centrální osvětlení v ložnici má zastánce i odpůrce. Poutavý případ prezentovaný na obou stranách.

Centrální osvětlení má mnoho výhod

Centrální osvětlení má mnoho výhod

Hlavní výhody instalace svítidla ve středu:

 • nábytek můžete kdykoli přestavět, aniž byste se dívali na lustr. Koneckonců, pohodlné zónové osvětlení lze snadno vytvořit pomocí stojacích lamp, nočních svícnů;
 • velká sestava. Je snadné vybrat si produkt pro jakýkoli interiér;
 • velký sortiment za různé ceny.

Hlavní nevýhodou centrálního lustru je nerovnoměrné osvětlení prostoru velké místnosti. Když se vzdálíte od středu, jas světla se sníží. Instalace dalších lamp je nejlepším řešením problému.

Lustr se žárovkami - nejlepší volba

Lustr se žárovkami – nejlepší volba

Bude to pro vás zajímavé:

Jaké moderní lustry a svítidla jsou vhodná do haly / kuchyně / ložnice? Více než 205 možností fotografií se strečovými stropy

Lustry do kuchyně v moderním stylu interiéru (255+ fotografií). Který vybrat?

Moderní lustry do obývacího pokoje: 195+ (Foto) Řešení interiéru

Pravidla návrhu osvětlení: Stolní lampy na stůl. Nejlepší možnosti pro každého

Lustry v interiéru

Můžete si vybrat model, který organicky zapadne do prostředí, aniž by v ložnici vizuálně vynikl. Nebo se lampa stane nápadným designovým prvkem. Pokud se vám líbil vícebarevný lustr, pak je žádoucí, aby se některé odstíny stínítka / plafond opakovaly v dekoru, výzdobě místnosti.

Lustr - jasný designový prvek

Lustr – jasný designový prvek

Minimalismus a špičkové technologie

Harmonický lakonicismus je vhodnou charakteristikou interiéru. Při výběru nastavení ložnice jsou upřednostňovány objekty jednoduchých tvarů bez jasných dekorů. Místnost je obvykle bez zbytečných věcí. Postel, skříň, postel noční stolky – ta sada nábytku, což je docela dost. Při vytváření barevné palety odpadají tři barvy, hlavně světlé odstíny (Bílý, písek, světle hnědá, šedá).

Hlavní doporučení návrhářů pro výběr lustrů a lamp:

 • Skrytý osvětlovací systém zabudovaný do podhledů vypadá originálně. Není v dohledu a neodvádí pozornost od situace. Takové světelné zdroje mohou být umístěny po obvodu místnosti nebo instalovány na konkrétním místě;
 • lustrové odstíny mají přísné geometrické tvary. Nestandardní odstíny ve formě koulí dodávají ložnici originální vzhled. Lustry se čtvercovými, obdélníkovými tvary jsou považovány za tradičnější;
 • svítidla jsou vybírána ve světlých odstínech. Přijatelná paleta – béžové, bílé, šedé odstíny. Příznivcům nestandardních řešení se určitě budou líbit lustry s černými odstíny;
 • „Techničnost“ stylu špičková technologie podtržené modely s chromovými prvky.

Hi-tech styl

Hi-tech styl

Pro malou ložnici stačí jeden stropní lustr s matným skleněným stínidlem čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Pokud je místnost prostorná, pak bude skvěle vypadat vícestopý lustr na jednoduchém podstavci s kulatými odstíny ve formě koulí, kuželů nebo válců.

Pokud má místnost šatník s oblečením, je vhodné namontovat zavěšený strop. Pro dobré osvětlení oblasti postele místa v blízkosti úložného systému.

Minimalismus vypadá neméně krásně

Minimalismus vypadá neméně krásně

Místnost s provensálskou náladou

Zasněným povahám se bude líbit ložnice vyzdobená v útulném, klidném, rustikálním stylu. Měkké rozptýlené světlo vytvoří relaxační a klidnou atmosféru. Lustr si přirozeně zaslouží, aby se stal vrcholem místnosti..

Charakteristické rysy interiéru:

 • přírodní materiály se používají ve výzdobě a nábytku;
 • barevný rozsah tvoří pastelové odstíny;
 • květinové ozdoby jsou vítány;
 • existují prvky starověku (uměle stárnuté věci).

Provence styl

Provence styl

Jaké lustry se vejdou do rustikálního stylu:

 • modely vytvořené z více materiálů. Kovaná základní a porcelánová stínítka. Nebo dřevěný rám, na kterém je upevněno textilní stínítko. Základny (dřevo, kovaný kov, bronz / mosaz) jsou navíc masivní a mohou vypadat poněkud drsně. Porcelán, textil se používají k výrobě stínítek a stínidel, sklenka, keramika;
 • tradiční květinová řada lamp: písková, olivová, světle modrá, bílá, levandulová, pudrově růžová, mléčná. Přirozeně by lampa měla podporovat pozadí ložnice. Provensálský styl zahrnuje kombinaci několika odstínů. Originální tedy vypadají lustry, které kombinují neutrální pozadí a světlé prvky v podobě květinových vzorů. Harmonické barevné dua: bílá / zelená, mléčná / modrá, písek / levandule.

Tradiční lampa ve žluté barvě

Tradiční žlutá lampa

Závěsné lustry s jedním nebo více odstíny jsou vhodné pro prostornou ložnici.. Klasickou verzí je bílo / černý kovaný kovový rám a několik porcelánových odstínů zdobených květinovými motivy. Nebo jedna lampa s textilním stínidlem zdobeným krajkou, volánky, volánky nebo třásněmi.

Pro malou místnost s nízkým stropem je vhodný stropní lustr. Skleněné, látkové odstíny jsou upevněny na malých kovových nebo dřevěných pásech. Je třeba mít na paměti, že jas osvětlení ložnice závisí na průhlednosti plafond..

Interiér ložnice může být vyzdoben slavnostně elegantně (jasné odstíny dekorace a tmavý nábytek) nebo nádherně klidný (světlý nábytek a pastelové barvy).

Stropní lustr do malé místnosti

Stropní lustr do malé místnosti

Nadčasová klasika

Vlastnosti stylu: přírodní dokončovací materiály, vynikající povrchová úprava předmětů (zrcátka v rámech se štukovým výliskem, Závěsy s lambrequins, plafondová malba). Hlavními odstíny interiéru jsou světlé pastelové barvy (písek, krém), přírodní barvy (olivová, modrá, terakotová). A lustry pro klasický interiér jsou odpovídajícím způsobem sladěny:

 • materiály se používají pouze luxusní a ne levné. Nejčastěji je to dřevo, kov (stříbro, bronz, mosaz, zlacení), přírodní sklo, křišťál. Stínidla mohou být vyrobena z drahých tkanin;
 • pro výrobky konzervativního typu jsou charakteristické kovové / dřevěné základny jasných jednoduchých linií, kulaté odstíny jsou matné nebo průhledné;
 • nádheru křišťálových lustrů nelze popřít. Kouzelné blikání přívěsků dodá atmosféře slavnostní, slavnostní vzhled;
 • floristický design v odstínech vypadá lehce a neobvykle. Takové modely dodávají atmosféře domáckou klidnou náladu..

Klasická verze

Klasická verze

Volumetrické víceramenné lustry vypadají nejlépe v prostorných ložnicích s vysokými stropy. Možnost samostatně zapnout několik nebo všechny žárovky vám umožní upravit jas osvětlení. Vynikající možností by bylo nainstalovat spínač reostatu..

Velký výběr modelů vám umožňuje vybrat si klasicky vypadající lustr do malé ložnice. Do místnosti s nízkými stropy je vhodný stropní výrobek s jedním rohem. Stínidlo je nejčastěji vyráběno ve formě ploché desky instalované konvexní stranou dolů..

Volumetrický vícestopý lustr

Volumetrický vícestopý lustr

RadaPro místnosti s napínacími stropy je vhodné zvolit lustry s LED lampami, jejichž odstíny směřují dolů nebo do stran.

Skandinávský klid

Elegantní, jednoduchý, domácí skandinávský styl si získává stále více fanoušků a znalců. A to není překvapující. Pokoje vyzdobené v bílých, pastelových barvách nepůsobí díky jasným akcentům (elegantně polštáře, koberce, obrazy, stínítka). Mělo by existovat několik zajímavých detailů, aby se interiér nezdál být barevný nebo okázalý. Podrobnosti namalované růžovými, modrými, zelenými barvami jsou vítány.

Elegantní skandinávský styl

Elegantní skandinávský styl

Původní styl je doplněn odpovídajícími lustry:

 • modely jsou vytvořeny z přírodních materiálů: kov, dřevo, textil, papír, sklo. Zajímavé lustry se získávají kombinací textur (kov / dřevo, textil / dřevo), a nikoli odstínů;
 • lampy jednoduchého designu, dalo by se dokonce říci primitivní, vypadají elegantně a všestranně. Lakonické formy bez náročných prvků jsou vítány: kovová kuželovitá stínítka, plátěná stínítka;
 • přirozená povrchová struktura dřevěných prvků (buk, bříza, ořech) je zachována.

Bílá dominuje skandinávským interiérům. Proto jsou ložnice světlé, prostorné.. To je vhodný odstín pro zdobení designu malé místnosti.. Aby se neztratilo světlo, jsou žárovky namontovány s otevřenými stínidly nasměrovanými do stran nebo dolů..

Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí?

Bílá ložnice ve skandinávském stylu

Lustr s velkým skleněným matným odstínem, který vypadá jako vlnitý papír, zdůrazní lakonický charakter dekoru a dodá ložnici originalitu.

Do malé ložnice lze umístit několik závěsných lamp s textilními stínidly ve tvaru kužele. Aby bylo osvětlení snadno ovladatelné, nainstalujte spínač, který umožňuje provoz jedné nebo více lamp.

Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí? Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí? Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí?

Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí?

Pompézní baroko

Tento styl je oblíbený zejména u kreativních, aristokratických lidí. Interiér působí elegantně a luxusně. Prostorné pokoje jsou vyzdobeny bohatými tkaninami, drahými materiály a zlaceným nábytkem. Různé doprovody v podobě soch, svícnů, drahých záclon, zrcadel ve vzorovaných rámečcích jsou vítány.. Základ palety tvoří vínové, zelené, lila odstíny. Nádherné lustry zdůrazní propracovanost ložnice:

 • působivé kovové (bronzové, zlacené, stříbrné) modely jsou zdobeny křišťálovými přívěsky;
 • výrobky s látkovými stínidly vypadají poněkud zdrženlivě. Takové závěsné lustry mohou být také ozdobeny křišťálovými přívěsky různých tvarů a velikostí;
 • pokud se neplánuje, aby se lustr stal středem pozornosti, pak by model s matnými odstíny připomínajícími obrácené desky byl skvělou volbou. Zkroucené a vyřezávané prvky podstavců se stávají vrcholem takových lamp..

Stropní dekorace s obrovským a krásným lustrem

Stropní dekorace s obrovským a krásným lustrem

Bohatá výzdoba ložnice doplní strop zdobený štukovou lištou. Profesionálové navíc říkají, že takový dekor (vyrobený z polyuretanu) lze připevnit i na závěsné konstrukce.. Velkolepý soubor basreliéfu a křišťálového lustru dodá ložnici zvláštní aristokracii a sofistikovanost.

Majitelé skromných ložnic se mohou blíže podívat na stropní lustry, které mají plochou kovovou základnu, zdobenou krátkými křišťálovými třásněmi. Lustr Boucher má neobvyklý vzhled, ve kterém je na kovovou rovnou základnu připevněn volumetrický krystalový odstín..

Tyto lustry jsou vybaveny halogenovými žárovkami. Díky dálkovým ovladačům lze snadno nastavit jas světla. Proto je lampa současně centrální lampou a nočním světlem..

Světla není nikdy mnoho

Světla není nikdy mnoho

Metody kombinování lamp

Byty, ve kterých jsou prostory osvětleny jedním lustrem, jsou již vzácné. V ložnici je někdy vyzdoben pracovní prostor nebo je vytvořen malý prostor pro čtení. Při instalaci několika lamp je snadné uspořádat v místnosti oblasti s různými úrovněmi osvětlení. Malé svícny, kompaktní stojací lampy zútulní ložnici doma, navodí atmosféru klidu a míru.

Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí? Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí? Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí?

Lustry v interiéru ložnice (190+ fotografií) - Jak vybrat jasný moderní designový prvek pro klidné prostředí?

Světelné zdroje jsou tvořeny třemi typy lamp:

 • centrální. K osvětlení malé místnosti stačí jeden lustr. A v prostorné ložnici jsou někdy dva lustry a oba jsou považovány za centrální;
 • místní lampy zajišťují pohodlné osvětlení ve vybraných oblastech. Nejčastěji jsou svícny nebo lampy připevněny v blízkosti hlavy postele nebo umístěny na noční stolek. Pokud je v místnosti instalován toaletní stolek, pak svícny připevněné k bokům rámu budou nejlepším osvětlením zrcadla. Návrháři nabízejí originální design zrcadla – po jeho obvodu je upevněn LED pásek. Výhodou této techniky je, že není třeba speciálně vybírat lampu v sadě na lustr. Je rozumné umístit stojací lampu do rekreační oblasti poblíž křesla – je pro ně vhodné používat a stránky knih budou jasně viditelné. Takové lampy osvětlují jen malou plochu náměstí. Vsedě v křesle si tedy můžete v klidu přečíst časopis, aniž byste rušili spánek jiného člena rodiny;
 • dekorativní pomoc k vizuálnímu zónování místnosti. To je zvláště cenné pro jednopokojové byty, kde jeden pokoj plní několik funkcí (obývací pokoj, ložnice, pracovní prostor, školka).

Pro malé místnosti stačí taková lampa.

Pro malé místnosti stačí taková lampa.

Zajímavou možností je, když jsou čtvercový stropní lustr a lampy s kulatými stínidly vyrobeny ze stejného materiálu (sklo, textil). Aby kupující netrpěli výběrem, vyrábějí výrobci kolekce lamp a lustrů..

VIDEO: Jak udělat správnou volbu?

závěry

Obvykle jdou do obchodu pro lampy, když je místnost již zrekonstruována nebo když byl změněn styl výzdoby. Aby výsledek nezklamal očekávání, je třeba vzít v úvahu nuance místnosti, vlastnosti lampy.

 FOTOGALERIE (více než 190 fotografií)

Thanks! You've already liked this