Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice)

Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice)

Moderní italský styl je temperament a sebeovládání, ne nadarmo jsou všichni Italové posedlí designem svého domova. Vědí o tom hodně, naučili své dovednosti celý svět a teď nás. Současný italský styl v interiéru ztělesňuje výjimečnou eleganci. Zjistěte, jak jej můžete ztělesnit téměř v každém interiéru podrobněji dále v článku.

Obsah tohoto článku:

Historický vliv

Bylo by spravedlivé říci, že italská estetika se stala základem moderního designu. Vysílá eleganci. Výzdoba často využívá bohatou kulturu země, zobrazuje tradiční umění (jako nástěnné malby, sochy) a hřejivou paletu barev, která připomíná krajinu.. To však nebrání tomu, aby se Itálie dostala před nové koncepty designu – často využívá klasické regionální vlivy k vytvoření stylové kombinace nového a historického..

Moderní italský styl je temperament a vytrvalost

Moderní italský styl je temperament a vytrvalost

Od tradičního římského po současný italský design zůstávají světlé a vzdušné otevřené prostory bezvadnou ochrannou známkou. Byly stylizovány a laděny po staletí podle kulturních a uměleckých vlivů každého období. Z Středověká až renesanční, barokní až technologická inovace – to vše ovlivnilo design interiéru v jeho nejnovější inkarnaci.

Římané nebyli velkými fanoušky nábytku, ale pokud si něco koupili do své vily, sestávalo to ze vzácných a drahých materiálů, bylo to jemné zpracování a uhlazená forma.. I bohatí majitelé domů měli jen to nejnutnější:

Italská estetika se stala základem moderního designu

Italská estetika se stala základem moderního designu

Někdy tam byla komoda, dřevěná skříňka s dveře, gril na dřevěné uhlí, vodní hodiny. Malé, jednoduché dekorace se postupem času staly podrobnějšími a sofistikovanějšími prvky domovů významných osobností římské společnosti a veřejných budov. Interiér byl nezbytnou součástí římského životního stylu, transformoval a zlepšoval jejich životní prostředí.

Bohatí Římané se ve svých vilách vyhýbali letním vedrům v kopcích kolem Říma. Umění zde hrálo důležitou roli, například s ohledem na perspektivu, která se používá v malbě, kde se fyzický prostor uvnitř místnosti okamžitě zvětšil..

Vila jako architektonický model byla v Toskánsku oblíbená a stala se charakteristickým znakem renesance. Návrh toskánské vily je ve skutečnosti zaměřen na propojení lidí, kteří v ní žijí, s okolní přírodou díky humanizované zahradní krajině..

Tento styl je elegance

Tento styl je elegance

Současné italské domy by neměly být zaměňovány s prostornými domy ve středomořském stylu. Jsou vysoce sofistikované, se spoustou zajímavých otevřených prostor, které pohodlně kombinují tradiční hodnoty s moderním a nejnovějším vzhledem..

Luxusní obývací pokoj ve světlých a tmavých barvách

Luxusní obývací pokoj ve světlých a tmavých barvách

Je zřejmé, že potřeby moderní společnosti se velmi liší od potřeb aristokracie z 1500. Současný italský design je funkční, zaměřený na přizpůsobení rodiny menším prostorům. Nemusí to nutně obětovat uměleckou hodnotu designu, ale musí být odvážnější, ostřejší, aby zaujalo..

Moderní design je funkční

Moderní design je funkční

Dvě hlavní školy

Historicky se renesanční design a architektura datují na počátek 15. století do italské Florencie. Tomuto designu dominovaly architektonické kamenné sloupy a elegantní barokní styl.. Italské domy dnes stále mají úžasné řemeslné zpracování a osobitý styl, ale zdá se, že se objevily dvě vynikající školy designu:

 • okrasný Starý svět (Old World Ornate Italian);
 • moderní (moderní italština).

Moderní styl se stal minimalističtějším

Moderní styl se stal minimalističtějším

Domy v italském stylu nejsou jen luxusní, doslova se v nich topí sex před strop. Každý detail je té nejvyšší kvality, špičkového zpracování. V italských domech Starých Sveta má na obložených stropech křišťálové lustry Murano. Stěny mají ozdobné povrchy, jedinečné fresky a lesklé dřevěné nebo mramorové podlahy s koberci pro větší pohodlí.

Moderní styl se stal minimalističtějším, ale přesto si může zachovat luxusní design díky lesklému lakování kuchyně, sochařské lustry s krystaly, zjednodušené nábytek, který navazuje na tradici řemeslné výroby.

Používejte kvalitní nábytek

Používejte kvalitní nábytek

Moderní design bytu

Z Itálie vznikly dvě významné školy designu – ozdobený starý svět a moderní Itálie, které zaujímají důležité místo..

Nábytek je hladší, méně bohatě zdobený, ale stejná úroveň luxusu je zachována díky úrovni kvality použité v těchto domech.. Moderní italský design je čistší, o něco více Černá-bílá než tradiční. Stále však existují akcenty, které křičí luxus, jako je neočekávaný křišťálový lustr nebo jiskřivý doplněk, který v moderním světě obvykle nenajdete minimalistický Domov.

Moderní design je čistší, o něco více černobílý než tradiční

Moderní design je čistší, o něco více černobílý než tradiční

Abyste dosáhli okouzlujícího italského interiéru, musíte použít pouze vysoce kvalitní materiály a přidat do všech místností vašeho bytu trochu nečekaného luxusního nádechu..

Používání kvalitního nábytku, uměleckého kamene, zlacení zůstává populární z dobrého důvodu – konečný výsledek kombinace všech těchto prvků vede k nejvyšší eleganci, která je vždy relevantní..

Obrovské množství italských továren dodává výrobky do všech koutů světa, takže si můžete objednat nejlepší kování. Pokud to není možné, investujte do jedné nebo dvou kvalitních položek, které vydrží celý život.. Nezapomeňte použít kámen, mramor, dlaždice, kde je to možné, je nejvýraznějším výrazem italského luxusu.

Okouzlující interiér

Okouzlující interiér

Dlaždice, mramor, kámen

Od mramoru po terakotu – keramika všech odrůd má své kořeny v italské historii. Díky mramorovým dlaždicím dosáhly italské podlahy v dekorativních standardech nové úrovně, a to bylo posíleno katolíky, kteří přinesli tyto dlaždice do výzdoby kostela..

Geometrický design, barva a vykládané umění kamenných desek jsou sofistikované, sofistikované a musí mít doma v italském stylu. Dnes je zvykem pokrýt podlahy a stěny mramorovým kamenem s kontrastními žilkami, aby minimalistickým interiérům dodaly půvab..

Krásná ložnice v navrhovaném stylu

Krásná ložnice v navrhovaném stylu

RadaPokud chcete jen dotek tohoto designu, zvažte přidání mramorové dlažby do vašeho domova, nebo aby vaše koupelna byla půvabná díky mramorovým stěnám a podlahám. Pokud vám styl vyhovuje více italsky země, pak použijte terakota dlaždice – jejich barva a textura jsou další úrovní italského řemeslného zpracování.

Nábytek

Příspěvek moderních italských návrhářů zanechal nesmazatelnou stopu a vytvořil zemi jako významného vývozce moderní klasiky..

Věnujte pozornost návrhářům:

 • bratři Castiglioni;
 • Vico Magistretti;
 • Ettore Sotzassa;
 • Gio Ponti;
 • Gee Aulenti;
 • Marco Zanuso;
 • Fornasetti;
 • Harry Bertoya;
 • Joe Columbo;
 • Carlo Scarpa;
 • Gabriella Crespi.

Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice) Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice) Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice)

Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice) Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice)

Tato jména jsou zakořeněna v designovém slovníku secese. Byly důkazem kreativity země ve 2. polovině 20. století.. Nyní jejich mistrovská díla zůstávají ve stavu inovativního designu..

Jejich značky nábytku jsou v top 10 vlajkové lodi.

Ložnice

Designové nápady ložnice v italském stylu jsou složeny z pohodlných přírodních barevných kombinací, intenzivního používání barvy, přirozeného světla a příjemné atmosféry.

Tyto ložnice mají:

 • dřevěný nebo kovaný nábytek;
 • ozdobné doplňky;
 • tradiční barevné schéma;
 • látky s přírodními vzory;
 • Jasný Závěsy pro okna;
 • klasické lampy;
 • jedinečné ručně vyráběné doplňky, které se nacházejí poblíž pohodlného postel.

Styl se skládá z pohodlných přírodních barevných kombinací

Styl se skládá z pohodlných přírodních barevných kombinací

Stěny jsou natřeny světlou barvou, například velmi měkkým světlem-šedá, žlutá, broskvová, modrá, zelená nebo přírodou inspirovaná růžová. Italská postel a trámové stropy v hnědých tónech vytvářejí pohodlný relaxační design.

Italský nábytek a výzdoba jsou nejen elegantní, ale také univerzální. Jejich nadčasová krása ladí s dřevěným nábytkem, útulnými dekoracemi, doplňky v jakémkoli stylu, které jsou jednoduché, nesystémové. Taková ložnice bude vypadat stejně dobře v luxusním sídle i v malém městě byt, nápady pro ni mohou být dostatečně flexibilní.

Tyto ložnice mají dřevěný nebo kovaný nábytek.

Tyto ložnice mají dřevěný nebo kovaný nábytek.

Pozoruhodné techniky, jako je řezba šperků a ručně vyráběné vzory. Často odrážejí přírodní krajinu a další prvky spojené s přírodou. Ručně vyráběné řemeslné a složité dekorativní vzory jsou aplikovány na tradiční materiály používané při navrhování nábytku a doplňků.

Zdobení zlatem

Zlacený lem je oblíbený v římském designu (moderním i tradičním) a používá se v celém rozsahu – zrcadlové rámy, které obkládaly mahagonový nábytek a dlaždice. Dokonce i žíly v mramorovém kameni odrážejí tuto lásku k okouzlujícímu zlatu.

Italský nábytek a výzdoba jsou nejen elegantní, ale také univerzální

Italský nábytek a výzdoba jsou nejen elegantní, ale také univerzální

V jiné formě se tento styl zlacení projevuje prostřednictvím doplňků, protože v italských domech je mnoho doplňků..

Musí mít nejvyšší kvalitu – v italské domácnosti spotřební zboží nenajdete. Spíše najdete elegantní šperky, které jsou ručně vyřezávané z kamene, mramoru nebo pozlaceného dřeva a kovu. Křišťál, sklo, zrcadla také hrají velkou roli při zařizování domů..

Toskánský dekor

Krása jasné oblohy, cypřišů, ranní mlhy vytváří chladné vzdušné místnosti pro dobrý noční odpočinek – seznamte se s tímto romantickým Toskánskem. Jemná modrá, zelená, žlutá, růžová, Červené – hlavní barvy pro ložnici a nábytek. Nápadným prvkem, který definuje styl, je také dřevěný nábytek, okenice, stropní trámy..

Pozlacené provedení je v římském designu oblíbené

Pozlacené obložení je v římském designu oblíbené

Bílé, krémové, světlé broskvové stěny, desky z bílého mramoru zdobené květinami a malé lampy – okouzlující detaily jednoduchého, pohodlného toskánského dekoru.

Terakotové dlaždice, bavlna koberec, vícebarevný polštáře, Tradiční toskánské dekorace na zeď vytvoří z vašeho pokoje ostrov klidu. Praktické a jemné jsou bavlněné okenní závěsy s drobnými květinovými nebo pruhovanými vzory, zdobené krajkou ve spodní části a podél okrajů.

Tajemství toskánského stylu spočívá v jeho jednoduchosti. Toskánský projekt ladí s jednoduchým příjemným výhledem z okna ložnice – modrá obloha, šedozelené olivové háje na nádherných kopcích, klidná atmosféra.

Toskánský dekor

Toskánský dekor

Má jednoduchý design: „méně je více“ – heslo, které zde velmi dobře sedí.. Typickými ozdobami by byly kované železné nástěnné dekorace a svícny. Originál obrazy v bohatých bagetách, malých květinových úpravách popř Fotografie přidat chuť Starého světa. Měkké polštáře můžete rozházet malými květinovými potisky nebo použít tuto barvu k čalounění židle. Směs jednoduchých bytových dekorací, měkkých květin, přírodních materiálů – typických pro venkovský styl zdobení.

Sicilský dekor

Sicilský je jedinečný středomořský styl. Sicílie je ostrov ve Středozemním moři, který je ovlivněn různými kulturními vlivy od řeckého až po arabský původ. Vaření je na Sicílii skvělou uměleckou formou, ale výzdoba je zde také velmi důležitá..

Tajemstvím stylu je jeho jednoduchost.

Tajemstvím stylu je jeho jednoduchost.

Tradiční italský styl dekorace s regionálním kouzlem krásné Sicílie napodobuje textury a barvy nalezené v sicilské krajině. Domy jsou zdobeny přírodním kamenem a dřevěné výrobky a keramika vypadají jedinečně..

Styl dekorace je spojen s venkovem, přírodou, teplým počasím, spoustou slunečního svitu. Sicilské domy s texturami, štuky, italskými dlaždicemi a kameny vypadají jako hrady, zanechávají zvláštní dojmy, vytvářejí nezapomenutelné vzpomínky.

Půvabné křivky, tmavý nábytek, čisté závěsy, tradiční řemesla, bohatá tapiserie, složité vzory a vyšívané polštáře vytvářejí sicilský dekor.

Sicilský je jedinečný středomořský styl

Sicilský je jedinečný středomořský styl

RadaDoplňte téma italských domů na Sicílii svíčkami, mozaikami, figurkami. Zrcadla, výtvarné umění vytvoří krásný dekorativní přízvuk. Lustr v římském stylu – konečná tečka za vaší sicilskou ložnicí.

Bude to pro vás zajímavé:

Design bytu v japonském stylu: Klid vašeho domova. 220+ (Foto) Interiér v různých místnostech (kuchyň, obývací pokoj, koupelna)

Omezená elegance amerického stylu: Výběr designu pro byt (obývací pokoj, ložnice, kuchyň)

Art Deco v interiéru: 195+ (foto) návrhů v obývacím pokoji, kuchyni, ložnici. Nábytek, který vám změní život

Moderní styl v interiéru bytu (185+ fotografií) – Luxusní jednoduchost sofistikovaného designu

Retro styl v interiéru (130+ fotografií) – Vše, co chtěli vědět, ale báli se zeptat na design

Jednoduchý a všestranný venkovský styl v interiéru venkovského domu. Více než 200 návrhových fotografií přirozenosti a jednoduchosti

Nápady do obývacího pokoje

Vzhledem k tomu, že se moderní styl Itálie stal ztělesněním avantgardního myšlení, směry, které jej vyjadřují, se také liší. Pokusme se zdůraznit tři obzvláště zajímavé přístupy k této kreativitě, které se často používají k dekoraci módních bytů a soukromých domů.. Rozdělme je do tří systémových kategorií:

 • rustikální (země);
 • luxus;
 • odvážný současník.

Malý, klasický obývací pokoj

Malý, klasický obývací pokoj

Ačkoli se všechny navzájem velmi liší, projekty mají společné téma: všechny jsou ovlivněny minulostí a současně ovlivňují moderní design světa. Podívejme se blíže na každý z těchto pohledů, abychom porozuměli více..

Venkovský styl

Rustikální, rustikální italský design využívá suroviny pro vnitřní povrchy, protože kombinuje různé světy – nový se starým. Ačkoli se tyto dva světy mohou lišit, vzájemně se doplňují prostřednictvím kontrastu..

Možná ne všichni žijeme v italském statku s odhalenými starými cihlovými zdmi a trámy, ale myšlenka použití kontrastních linií mezi novým a tradičním je koncept, který se pravidelně objevuje v projektech, jako je půdní nebo průmyslový styl..

Venkovský styl

Venkovský styl

Klasika Luxusní Moderní

Luxusní design Itálie přitahuje rovnováhu mezi jemnou elegancí a nesmrtelným stavem. Položky, jako je jídelní stůl a židle, se používají jako příležitost k expresivitě a umění, zatímco zůstanete v mezích dobrého vkusu, který vyzařuje bohatství.. Z tohoto důvodu styl hledá způsoby, jak se vyvíjet, aby si zachoval originalitu ve svém specializovaném průmyslovém odvětví. Kupodivu, inspirace z minulosti udržuje koncept vždy svěží a luxusní..

Luxusní moderní

Luxusní moderní

Sklo současné

Sklářství je po staletí stálým zdrojem inspirace, a proto moderní designéři nacházejí způsoby, jak posouvat hranice mezi sklem a novým designem.. Tradiční italské sklo má své kořeny v Benátkách a Minotti, kde se umělecky foukané sklo stalo v Evropě v různých bodech své historie velmi populární. Nyní se tradice řemesla a kvalitního řemeslného skla odráží v novém designu stejným uměleckým způsobem, ale pro dnešní vkus..

Styl Memvis

Styl Memvis

Luxusní kůže

Kůže je dalším materiálem, pro který je Itálie uznávána jako nejlepší ve své výrobě. Stejně jako sklo má i kůže minulost založenou na metodách staletých dílen..

Nejjemnější koželužny v Itálii dodnes zachovávají tradiční metody barvení a opalování. Dávají výrobku vyrobenému v Itálii pověst luxusní kůže. Tato kůže ozvláštňuje křesla, pohovky nebo jídelní židle..

Odvážný styl Memphis

Nejodvážnější stránka současného italského designu má zcela odlišnou estetickou cestu od svých sofistikovanějších protějšků.. Když se točí kolem konceptu zábavy, barev a dobře definovaných tvarů, je snadné pochopit, jak by toto rozdělení mohlo najít kořeny v italském hnutí Memphis.. Společnost Memphis, která vyzvala k tomu, jak by měl vypadat život, překonala bariéry průmyslových standardů tím, že centralizovala design kolem barev a tvarů, aby vyjádřila kreativitu.

Nejodvážnější stránka italského designu

Nejodvážnější stránka italského designu

Různé značky, jako je Kartell, používají polyethylen a termoplast pro vlastní účely k vytváření návrhů zaměřených na barvu a zjednodušenou formu, přičemž slouží jako funkce..

Jak nový italský design ovlivňuje naše domovy, je možné vidět na různých aspektech jeho charakteru.. Zatímco jeden styl může fungovat ve spojení s drsností starého světa, jiný najde inspiraci ve světových řemeslech, které lze použít pro nový luxus. A třetí si razí cestu a zaměří se na předvoj.

Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice) Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice) Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice)

Moderní italský styl (více než 230 fotografií): Aktualizovaný nesmrtelný luxus (kuchyň, obývací pokoj, design ložnice)

VIDEO: Milost a kultivovanost v italském stylu

 

závěry

Italský design sám o sobě vytváří vlastní vlnu v obecném designovém průmyslu, odděluje se od zbytku světa, protože když vstoupí do našeho domova, dodá prostoru svůj vlastní charakter a novinku..

Thanks! You've already liked this