Krásná šatní stěna v obývacím pokoji: 140+ fotografií velkých a modulárních stěn

Krásná šatní stěna v obývacím pokoji

Pokud vás již dlouho zajímá, jaká by měla být skříň-stěna v obývacím pokoji, pak tento článek pomůže objasnit mnoho otázek..

Proč je nástěnná skříňka dobrý nápad?

Chcete -li žít v pohodlném a příjemném domě, musíte si předem promyslet plán pro uspořádání nábytku v bytě. Obvykle je to velmi obtížné, protože si musíte vybrat mezi kvalitou, pohodlím, krásou a hospodárností, někdy to nevyjde, abyste našli kompromis. Obzvláště důležitá místnost v domě je často považována za obývací pokoj, který přijímá lidi a slouží jako místo k odpočinku pro rodinu a všechny ostatní..

Moderní šatník

Moderní šatník

I když v jejich hlavách je stereotyp, že hledání nábytek pro pokoj pro hosty je komplikovaný, v interiéru je často používán jeden objekt – šatní stěna. V každém domě je hlavním detailem a ozdobou obývacího pokoje.. Existuje mnoho důvodů, proč byste si jej měli dát do svého obývacího pokoje:

 • Tento design je velmi kompaktní, což umožní nekupovat velké množství samostatných kusů nábytku..
 • Praktické designové váhy vám také umožní umístit jej i do malé místnosti, což uspokojí potřebu místa pro umístění předmětů a věcí.
 • Nástěnné skříně se snadno instalují i ​​bez pomoci průvodce.
 • Pokud máte nějaký návrhový nápad, můžete si koupit samostatné části konstrukce..
 • Modulární konstrukce umožní rychle vyměnit jeden konkrétní prvek, aniž byste se dotkli jiných částí.
 • Různý počet prvků vám umožňuje ztělesnit vlastní designové nápady a maximalizovat využití metrů čtverečních.

Rozvíjejte stereotypy

Rozvíjejte stereotypy

Popularita tohoto typu nábytku v našich domovech sahá až do sovětských dob. Pak byly stěny docela objemné, nešikovné, vzácné na ozdobu, ale přesto byly všechny vyprodané. Dnes vzniká a prodává se značný počet neobvyklých a krásných šatníků, které mohou ozdobit váš pokoj..

RadaNesmíme zapomenout, že drtivá většina výrobců umožňuje vyrobit model na zakázku. Pokud vás napadlo neobvyklý plán interiéru nebo velikost místnosti není úplně standardní, využijte tuto nabídku.

Popularita takového prvku interiéru vznikla v sovětských dobách.

Popularita takového prvku interiéru vznikla v sovětských dobách.

Čemu byste měli věnovat pozornost?

Výběr jakéhokoli nábytku pro vás doma, promyslete různé nabídky prodejců nebo si předem promyslete, jaké vlastnosti by měla splňovat. Při výběru nástěnné skříně je v zásadě nejlepší vyhodnotit následující kritéria:

 • Jak zapadá do celkového konceptu místnosti.
 • Hodí se do rozměrů místnosti?.
 • Je dostatečně funkční a může provádět všechny potřebné úkoly, jako je ukládání věcí do šatníku, nádobí, fotografií a elektroniky?.
 • Je dostatečně prostorné, aby skrylo správné množství mistrovských věcí před zvědavýma očima?.
 • Je materiál, ze kterého je vyroben, pro vás vhodný a jak kvalitní a šetrný k životnímu prostředí?.
 • Jak bezpečně jsou konstrukční části navzájem spojeny.
 • Je pro vás cena celé struktury dostupná?.

Při výběru modelu správně přemýšlejte o stylu interiéru

Při výběru modelu správně přemýšlejte o stylu interiéru

V dnešní době najdete v obchodech široký výběr nástěnných panelů, a to jak v klasických prodejních místech ve městě, tak v nových katalozích na internetu. Při výběru nelpěte na nabídkách, které vám s něčím nemusí vyhovovat, zde potřebujete chladnou kalkulaci. Pokud je to možné, můžete si najmout interiérového designéra, který vám pomůže s přípravou racionálního a kompetentního plánování a výběru nábytku..

Odrůdy nástěnných skříní

Výrobci se snaží zákazníky překvapit nejzajímavějšími variantami modelů skříněk a stěn, ale existuje jen několik hlavních kategorií, do kterých je tento nábytek rozdělen. Při hledání se spolehněte na tyto možnosti.

Klasická rámová verze

Klasiku lze nazvat nejobyčejnějším, žádným volánem, designem, vyrobeným hlavně z různých druhů dřeva.. Obvykle se skládají z:

 • skříně;
 • police pro knihy;
 • podstavce se stojanem pro televizní zařízení;
 • oddělené stojany na nádobí.

Takový rám, tj. Konstrukce upevněná k sobě, je umístěna podél stěny podél jedné linie..

Klasický model

Klasický model

Jeho významnou nepříjemností je, že po sestavení takového modelu nebudete moci v žádném případě měnit polohu prvků v kompozici. Tyto stěny jsou především vhodné pro sovětské byty a klasické a vintage styly..

Moderní moduly

Současné skříně vypadají poněkud odlišně a jsou mnohem rozmanitější a pohodlnější: modulární design vytváří různé kombinace prvků, které jsou sestaveny do samostatných modulů. Zde má člověk možnost uspořádat regály, lineárně i vytvářet rohy. Mimochodem, konkrétně rohové typy stěn jsou oblíbenější kvůli jejich kompaktnosti a lehkosti, vzhledem k tomu, že ve velkých městech mají pokoje často malé rozměry..

Moderní moduly jsou rozmanitější

Moderní moduly jsou rozmanitější

Modulární konstrukce jsou zjevně mnohem funkčnější než klasické. Zde je možné vybrat a rychle nahradit nějaký nevhodnější prvek kompozice.. Takové stěny jsou často instalovány v módních high-tech bytech a v dětských pokojích..

Posuvné stěny

Skluzavky jsou takové modulární struktury, které se liší v různých výškách a jakoby vytvářejí vlnový vzor, ​​jinak jsou podobné klasickým nástěnným skříním.

Opravdu se skládají ze stejných prvků jako předchozí varianty, ale právě kvůli jejich kompaktnosti jsou diapozitivy velmi žádané. Takové návrhy vypadají více originálně než klasické a pomáhají zdobit stěny nad regály a policemi..

Posuvné stěny se liší v různých výškách a jakoby vytvářejí vlnový vzor

Posuvné stěny se liší v různých výškách a jakoby vytvářejí vlnový vzor

Designéři rádi vkládají diapozitivy do high-tech, moderních a retro interiérů. Prezentace se také liší a nebude marné se podívat na jejich možné typy:

1S příborníkem na nádobí – u diapozitivů tohoto typu je přítomnost nočního stolku nebo komody ve spodní části konstrukce standardní. Tím se vytvoří samostatný zóna, kam lze uložit jak krásné talíře, tak skleničky a ubrousky s ubrusy. Často mají takové příborníky také zásuvky, které slouží k ukládání příborů.. Posuvná stěna s příborníkem na nádobí

Posuvná stěna s příborníkem na nádobí

2Rovný – tento snímek je nejčastějším hostem apartmánů v Rusku. Standardně stojí na zdi a skládá se z nejklasičtější sady prvků. Rovná nástěnná skluzavka nejlépe zapadne do klasického stylu interiérového designu a umožní vám zařídit si místo v pokoji pro hosty pro uložení suvenýrů, figurek a dárků. Do klasického stylu nejlépe zapadne rovná zeď

Do klasického stylu nejlépe zapadne rovná zeď

3Roh – nápad pro malé místnosti, které mohou racionálně využít prostor navíc v rohu místnosti. Tento design se často používá k ukládání nádobí a suvenýrů, méně často – oblečení. Technika jako televize zde bude stát, pouze pokud se rozhodnete dát velmi dlouhý a dlouhý skluz, což si každý nemůže dovolit. Roh - pro malé místnosti

Roh – pro malé místnosti

4Mini snímek – taková struktura se skládá hlavně z dlouhých polic a dvou dosti úzkých skříněk nebo malé skříňky. Jedná se o velmi jednoduchou a vkusnou kompozici, která se dobře hodí pro pokoje v městském bytě. Umožňuje ukládat knihy, obrazy, fotografie a další knickknacks na jeho policích. Miniaturní verze

Miniaturní verze

Mini stěny na oblečení

Již z názvu je zřejmé, že tato možnost je velmi vhodná pro malé byty a společné byty. Kompaktní mini stěny se skládají převážně z polic s komody na oblečení, ale jejich vzhled je nápadnější.. Malé stavby jsou často záměrně vyrobeny jako nestandardní:

 • originální konvexní tvary;
 • jasná geometrie čar;
 • hrát na kontrastu různých barev.

Vhodné pro malé byty a společné byty

Vhodné pro malé byty a společné byty

Mini stěny budou nádhernou ozdobou každého obývacího pokoje a v interiéru budou vypadat obzvláště organicky. studio apartmány. Mimochodem, v druhém případě se tento nábytek bude hodit také k oddělení dvou zón ve velké místnosti. Mini stěny jsou ideální pro stylové pokoje podkroví a futurismus.

Roh se skříněmi

Tento typ je v zásadě velmi podobný rohové stěně s tím rozdílem, že moduly zde mohou být naprosto libovolné. Rohové konstrukce pomáhají šetřit místo tím, že do skříní ukládají různé věci majitelů do šatníků a dalších interiérových prvků, jako jsou vázy s květinami a obrazy..

Rohové struktury pomáhají šetřit místo

Rohové struktury pomáhají šetřit místo

Takové pohyby vypadají opravdu harmonicky, bez zaměření na samotnou zeď, ale organicky zapadají do stylu místnosti. Mimochodem, v případě studií zde bude probíhat také zónový efekt místnosti – rohová šatní stěna bude stát hranicí mezi dvěma zónami, například obývacím pokojem a kuchyně. V tomto případě nejčastěji hraje roli zeď spravedlivě skříňka pro oblečení.

Stěny tohoto úhlového typu se nehodí dobře do místností s nízkými stropy. Rozložení s nepříliš vysokou rohovou stěnou pro nízké stropy nepomůže, protože prostornost bude trpět.

Jaký může být design?

Nyní prakticky neuvidíte monolitickou strukturu stěny skříně, protože je v našem každodenním životě zcela nepohodlná. Proto se budete muset podívat na různé sady prvků, abyste našli ten, který vám nejlépe vyhovuje. Kompozice může obsahovat:

Obyčejný šatník

Variace se mohou lišit: buď se jedná o nejklasičtější skříňku stojící uprostřed kompozice, nebo o pouzdro na tužku umístěné na boku. Standardně ukládá nejrůznější oblečení od bund až po ponožky a uvnitř najdete prázdné místo s háčky nebo paprskem na věšáky, zásuvky a police.. Tyto skříně jsou často výklopné, ale mnozí si místo nich pořizují posuvné skříně s posuvnými dveřmi se svislým zrcadlem.

Nejklasičtější šatník ve středu kompozice

Nejklasičtější šatník ve středu kompozice

Noční stolek se zásuvkami

Jedná se o druh stojanu pro vybavení. Na pracovní deska nejčastěji stojí televize, reproduktory a herní konzole, ale každý se může sám rozhodnout, co tam vloží. Tento prvek je standardně umístěn uprostřed konstrukce..

Skleněný příborník

Prvek kompozice vhodný pro služby a další pokrmy, díky schopnosti ukládat opravdu krásné předměty, které chcete ukázat a na které chcete být hrdí. Ceny nebo dárky mohou být například umístěny za sklem dveří kredence. Zvláštní pozornost by měla být věnována příborníkům se skleněnými policemi – zkontrolujte, jak jsou bezpečně upevněny, a také na ně nepokládejte příliš těžké předměty..

Za možnost ukládat krásné předměty

Za možnost ukládat krásné předměty

Regály s otevřenými policemi

Často používaný prvek nástěnné skříňky, nezbytný pro skladování hrnců s květinami, vázy, knihy a drobné drobnosti. Obvykle se používá k ukládání různých předmětů pro domácnost a dekoračních předmětů, které udržují atmosféru místnosti.

Regály s otevřenými policemi

Regály s otevřenými policemi

RadaNepřehánějte to s položkami v regálech – příliš mnoho položek vytvoří efekt nepořádku a chaosu.

Regály pro elektroniku

Některé konfigurace mají samostatné stojany, kam můžete umístit systémovou jednotku nebo reproduktory z domácího kina.

plocha počítače

Často mluvíme o pracovní oblasti s počítačem, kde je také připojena předchozí položka. Prvky jsou samotná deska stolu a další zásuvky nahoře.

Pracovní plocha s počítačem

Pracovní plocha s počítačem

Uzavřené boxy

Nacházejí se převážně ve spodní části, ale na různých místech. Lze tam zřídit domácí bar..

Nástěnné skříně

Mezipatra jsou se zbytkem konstrukce standardně spojena vazbami. Méně často se vytvářejí struktury, ve kterých je závěsná skříň součástí kompozice, ale je připevněna ke zdi samostatně pomocí konzol na jakémkoli jiném místě. Obvykle ukládá ložní prádlo nebo oblečení, které jsou v aktuální sezóně nepotřebné, nebo jiné předměty pro domácnost, jako jsou ručníky navíc. Do takto uzavřených skříněk můžete ukládat důležité dokumenty..

Závěsná skříň může být součástí kompozice

Závěsná skříň může být součástí kompozice

Abyste se nemýlili s výběrem stavby pro dům, předem si promyslete, jaké konkrétní úkoly by nástěnná skříň, kterou kupujete, měla plnit. Zamyslete se nad tím, co můžete zařídit na jiných místech místnosti a k ​​čemu přesně takový nábytek je potřeba.

Bude to pro vás zajímavé:

Moderní stěny v obývacím pokoji (370+ fotografií): Moderní styl místnosti

Obývací pokoj v moderním stylu (115+ fotografií): Vše, co potřebujete vědět, abyste vytvořili stylový design

Vybíráme pro styl místnosti

Je zřejmé, že v různých bytech a v různých místnostech se celkový styl interiéru může lišit a stojí za to vybrat zeď ve spojení s designem zbytku bytu.. Pokud je váš domov vyzdoben v secesním stylu, pak si můžete dovolit udělat takový jasný přízvuk.. Můžete najít zeď, která je zcela odlišná od zbytku místnosti, ale pak budete muset najít model v jasných barvách a se zajímavými povrchovými úpravami..

RadaModerní je styl nové generace, která si svou originalitou podmanila mnohé. Umožňuje komukoli vyjádřit svou představivost a uspokojit touhy. Mimochodem, často se zde používá další dekor ve formě diodového osvětlení..

secese

secese

Pokud se budete držet klasiky, pak, jak již bylo řečeno, stojí za to vybrat standardní sady z přírodního dřeva. Bude se dobře hodit zde:

 • buk;
 • Třešeň;
 • dub;
 • Červený strom.

Klasický model stěny by měl být vyroben v přísných liniích s jednoduchým, nekomplikovaným dekorem, možná zlatým povrchem.

Francouzské brýle nejsou špatné pro dodatečné dokončení. Je to taková zeď, která bude vypadat draho a velmi elegantně, a hlavně se bude hodit k atmosféře místnosti. Ušlechtilost klasiky bude zdůrazněna a zvýrazněna tak elegantní dekorací.

Model v klasickém stylu

Model v klasickém stylu

V technologickém high-tech stylu je nejvíce citován chrom a chromovaný kov obecně. Je také obvyklé používat sklo jako dekoraci, ale je lepší se dřevu vyhnout – nepomáhá dosáhnout účinku lehkosti a vzdušnosti při konstrukci nábytku. Kromě materiálů by se nemělo zapomínat na tvar prvků, který by měl být minimalistický, užitečný a praktický, ale zároveň zůstat stylový.. Pozoruhodné je, že takové nástěnné skříně jsou mnohem levnější než klasické..

Hi-tech styl

Hi-tech styl

Pokud jde o plastové konstrukce, nepoužívají se téměř nikde, s výjimkou nebytových prostor, a jsou častěji umístěny v hernách, toaletách a kancelářích..  Plastové stěny jsou jednoduché a pohodlné, mobilní a snadno vyměnitelné v případě poruchy, proto jsou vzhledově vhodné pro kancelářský obchodní styl. Nehrají roli zdobení místnosti, ale pouze pomáhají při ukládání různých předmětů..

Pro velkou místnost

Pro velkou místnost

RadaSnažte se nekupovat struktury, jejichž prvky jsou připevněny ke šroubům, protože takové spojovací prvky jsou příliš krátkodobé a nespolehlivé, což potvrzují recenze. Nejlepší a hodnotnou možností budou potvrzení. Pamatujte, že na stěnu ze sádrokartonu nemůžete namontovat ani malé nástěnné skříňky..

Která barva se nejlépe hodí?

Když se rozhodnete, jaké konstrukční prvky potřebujete, vyberte styl stohu a materiál pro jeho výrobu, je čas vybrat barvu. I zde by měl být kladen důraz hlavně na zbytek designu místnosti, ale nezapomeňte, že každá barva nese svou vlastní představu. Podívejme se blíže na to, která barva je pro vás ta pravá..

Bílý

Nejzákladnější barva celého sortimentu, považovaná za symbol čistoty a harmonie. V interiéru je nutné nejen přidat klid a svěžest, ale také vytvořit efekt vzdušnosti a lehkosti. To vám umožní umístit i poměrně velký nábytek do malé místnosti, aniž byste ztratili místo, alespoň vizuálně..

Bílý symbol čistoty a harmonie

Bílý symbol čistoty a harmonie

Velké množství světla a podobných světelných akcentů pomůže odstranit nepořádek nejen v místnosti, ale i v hlavě. Tento efekt lze navíc podpořit přidáním inteligentního osvětlení na vrchol každého prvku.. Hlavní výhodou bílé je její univerzálnost.. Police s akcentními skvrnami v podobě knih, váz a dalších věcí budou na bílém pozadí vypadat extrémně organicky.

Zelená

Další klidná a relaxační barva, kterou neustále pracující lidé opravdu potřebují. Světlé odstíny zelené vám pomohou uklidnit se a zbavit se stresu a jasné barvy dodají vašemu stavu mysli světlé barvy a pozitivní náladu..

RadaPamatujte, že tmavé odstíny jsou vhodné pouze pro místnosti s bohatým přirozeným světlem, s přihlédnutím k tomu, že umělé by mělo být také dobře zavedené..

Klidná a relaxační barva

Klidná a relaxační barva

Bažinové tóny by měly být zcela opuštěny, budou vyhovovat, snad jen v klasické verzi, ale i tam můžete uplatnit zajímavější nápady.

Zelená se dobře hodí ke dřevu a bronzu, takže funguje dobře pro ekologický styl. Mimochodem, zelená bude také hezká kombinace se žlutou.

Žlutá

Jako nejteplejší barva v řadě se žlutá nejlépe hodí do bytu silné rodiny. Pokud je v místnosti velmi žádoucí dodatečné osvětlení, ale účinnost umělého světla vám až do konce nevyhovuje, pak vám pomohou pouze odstíny žluté.

Nejteplejší barva v rozsahu

Nejteplejší barva v rozsahu

Pamatujte, že tato barva je velmi bohatá a šťavnatá, takže to s ní nepřehánějte. Je lepší nepřidávat příliš mnoho dalších jasných barev, je lepší vytvořit kombinaci dvou protilehlých, například šťavnaté žluté a klidné modré.

Červené

Nejjasnější barva, která nemusí fungovat pro každého, přestože můžete pro svůj obývací pokoj vytvořit velmi agresivní a rušivý design. Je třeba pochopit, že tato myšlenka může mít špatný vliv na stav člověka v případě jeho trvalého pobytu v takové místnosti..

Červené tóny musí být dovedně přidány do interiéru, proto stojí za to provést experiment předem na jiných místech.

Může vytvořit velmi agresivní a rušivý design

Může vytvářet velmi agresivní a rušivé návrhy

Existuje mnoho teplých odstínů červené, které jsou skvělým doplňkem k celkovému obrazu v podobě dekorů a povrchových úprav nábytku. Pro efekt je nejlepší kombinovat červenou s bílou a šedou..

Modrý

Poměrně odměřená a trochu přísná barva, která se nejčastěji používá pro interiér obchodních prostor, jako jsou kanceláře. Všechny světlé odstíny modré jsou zcela neutrální a mohou sloužit jako pozadí jakékoli jiné barvy.

Změřená a mírně přísná barva

Změřená a mírně přísná barva

Klasickými doplňkovými barvami pro kombinace jsou bílá a černá a od jasné k modré se nejčastěji přidává červená. Taková barva je studená, proto vyžaduje podporu ve formě teplého osvětlení, pokud je návrhovým rozhodnutím použít ji pro místnost, ve které budou lidé často.

Nachový

Docela neobvyklá barva pro výzdobu místnosti, kterou nejčastěji používají kreativní a nestandardní lidé.

Je důležité si uvědomit, že fialová je docela studená, i když je pastelová, takže budete muset správně nastavit osvětlení..

Používají kreativní a nestandardní lidé

Používají kreativní a nestandardní lidé

Tato barva není vhodná pro ty, kteří nejprve zdobí své prostory a nevědí, jak to udělat, protože experimenty s fialovou často vedou k nepříjemným výsledkům..

Na poznámkuTato barva funguje nejlépe s bílou a béžovou, ale za dobrého světla ji lze použít s odstíny hnědé a tmavé indigo..

Černá

Jak asi uhodnete, černá barva je pro obývací pokoj velmi špatná, pokud rádi shromažďujete hlučnou a veselou společnost. Takový pokoj pro hosty bude vypadat elegantně a vznešeně, ale vytvoří pouze poměrně přísnou a inteligentní atmosféru. Tuto myšlenku lze upřesnit a použít, pokud majitelé potřebují místnost, kde se mohou dostat pryč od zbytku světa a ponořit se do svých myšlenek nebo kreativity..

Takový pokoj pro hosty bude vypadat elegantně a ušlechtile.

Takový pokoj pro hosty bude vypadat elegantně a ušlechtile.

Kov a konkrétně chrom bude nejlépe kombinován s černou.. Nezapomeňte na klasiku – černobílou kombinaci. Přidejte do kompozice zářivé červené nebo pomeranče, abyste ji okořenili. Můžete si také pohrát s kontrastem lesklých a matných povrchů..

Čokoláda

Klidnější barva než černá a stejná rafinovaná a ušlechtilá. Zjevně také vyžaduje dobré osvětlení, které dokáže zprostředkovat krásu různých odstínů podobného hnědého tónu. Čokoláda ladí s pastelovými odstíny, zejména s béžovou a mléčnou, a také vypadá dobře se šedou.

Vyžaduje dobré osvětlení

Vyžaduje dobré osvětlení

Tato barva se přizpůsobuje pohodě a vytváří pocit harmonie s relaxací. V dobře zvoleném interiéru v hnědých tónech bude příjemné trávit čas s celou rodinou a s blízkými přáteli..

Hlavně nezapomeňte, že tmavé tóny prostor výrazně zužují, proto to s nimi nepřehánějte..

Růžový

Když chtějí v interiéru použít růžovou, myslí hlavně na korálový odstín, pokud samozřejmě nejde o dětský pokoj dívky. Nejčastěji je tato barva spojena s něčím mladistvým, oblíbeným a módním a podobný pocit svěžesti a novosti se přenese i do vašeho bytu..

Pokud jste se usadili ve stylu pop art nebo techno, pak by měla být stěna provedena v kombinaci jasného korálu s mlékem a textura vnějšího povrchu by měla být lesklá. Pokud do korálu přidáte zelenou, získáte velmi roztomilou a útulnou atmosféru..

Pop -art styl

Pop -art styl

Ve vší slušnosti, nejoblíbenější barva nástěnné skříňky, která je vidět ve značném počtu bytů, je tmavě hnědá s imitací přírodního dřeva. Velké množství obytných prostor stále zůstává v sovětském a post-sovětském stylu, kdy byla taková stylistická řešení považována za nejdražší a nejcennější. Nyní si můžete dovolit jakoukoli barvu, vzor a dekor..

RadaZjistěte si předem všechny technické vlastnosti každého modelu, aby později v důsledku montáže nebyly žádné problémy.

Jaký by měl být dekor stěny vaší skříně??

Pokud byly všechny předchozí možnosti požadovány podle stylu místnosti, pak pokud jde o výzdobu, můžete se toulat. Nejprve se můžete pokusit spojit matné a lesklé prvky současně a vytvořit tak docela zajímavý kontrast.. Nezapomeňte také na pozoruhodné možnosti, jako je malování na dřevo nebo zručný ručně kreslený vzor, ​​které také dobře fungují na dřevo..

Zrcadlo zůstane užitečným nápadem na výzdobu..

RadaZrcadlový povrch na dveřích skříně zvenčí vám dá příležitost snadno se vidět ve vybraném oblečení a vizuálně zvětší prostor bytu, a to bude fungovat zejména tehdy, když je zrcadlo naproti otvoru okna.

To je důležité pro místnosti s malými velikostmi, takže majitelé takových by měli nainstalovat vysoké široké zrcadlo, které může vyžadovat pouze šatník.

Vizuálně zvětší prostor bytu,

Vizuálně zvětší prostor bytu

Na rozdíl od zrcadel se sklo používá hlavně v příbornících. Může být zcela průhledný, ale má celkem příjemný nenáročný vzor, ​​dosažený střídáním průhledného povrchu s matným a hodným doplňkem bude podsvícení umístěné hned za sklem. Osvětlení lze realizovat jak pomocí samostatných žárovek zabudovaných v desce, tak pomocí LED pásků, pokud jsou police příliš tenké.

Hardware hraje v interiéru důležitou roli

Hardware hraje v interiéru důležitou roli

Nezapomeňte na doplňky, které hrají důležitou roli v dekoru. Základní důraz by měl být kladen na úchytky zásuvek a skříněk – mohou být velmi krásné vyřezávané nebo neobvyklé:

 • konvexní;
 • světelný;
 • minimalistický;
 • duhové flitry.

Taková pera, v závislosti na materiálech, ze kterých jsou vyrobena, nesou různé zprávy:

 • Bronzové jsou vhodnější pro vintage a klasický vznešený styl;
 • Dřevěné jsou pohodlnější a zajímavější z hlediska dekorace;
 • Metalické budou vždy vypadat nové a velmi stylové;
 • Skleněné vypadají vzdušně a elegantně, ale ne příliš prakticky a pohodlně;
 • Plastové jsou dobré pro neustálou interakci s nimi, ale nejsou příliš krásné.

Vyberte si možnost, která se vám líbí a která odpovídá atmosféře místnosti, nebo si vytvořte vlastní.

Thanks! You've already liked this